Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2007., 15:18   #41
Uuu, to mi treba! Jel znaš slučajno imaju li neki centri u Splitu dostavu na otoke? Ne znam kako bi i pomaknula tu grdosiju! Moram tamo definitivno! Sad nije čudno što nije dobar okus, friške su u 10.mj.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 02:47   #42
Evo neke slikice iz mojih "vrtića" u vikendici (oni su ograđeni, a okolo po terenu je"divlji" travnjak i šuma...)
Neke biljke su već dobro razvijene i velike, neke su još male, a negdje su "rupe" koje čekaju na trajnice ili nešto sezonsko...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 06:33   #43
Špranja, ovo je prekrasno!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 13:25   #44
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Špranja, ovo je prekrasno!
je ljepo je ! pasiflora si pitala da javim kad ova tvoja imenjakinja procvjeta?
je evo procvjetala je ma i možda prije par dana al je tako nezamjetnog cvjeta da nisam skiži. puna je pupova ko gada ! jadan ja saće bit metanja!
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 15:06   #45
Quote:
topala kaže: Pogledaj post
je ljepo je ! pasiflora si pitala da javim kad ova tvoja imenjakinja procvjeta?
je evo procvjetala je ma i možda prije par dana al je tako nezamjetnog cvjeta da nisam skiži. puna je pupova ko gada ! jadan ja saće bit metanja!
Joj, hvala ti! Sad se onda mogu spremati na put! Tebi zanči metenje, meni radost!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 19:17   #46
Ja imam banane, hortenzije, šparoge, drvo života, filadendron monstera, kanarske ivančice, razne kaktuse, lantane, bungevilu, hibiskus, nekoliko vrsta jasmina, maslinu, bazgu, lavandu, ruzmarin,
Planiku nemam u vrtu jer je imam svugdje oko kuće.
Upravo sadim drugi vrt, tamo imam dosta raznih agruma, po nekoliko palmi, čempresa, maslina, bazgi, avokado, mimozu, česminu, smokvu, bungevilu, .... i još nisam gotov.
irreale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 19:40   #47
Svašta imaš! Što je drvo života? Imam i ja ivančice, lantane, kaktuse, hibiskuse (ja syriacus), jasmine (imaš trachelospermum?), ružmarine, čemprese, smokve.
Avokado si sam sijao?
A za planiku ti jako zavidim jer mi je voće prefino!
Mimozu sadim ove godine, česminu tražim, a bugenviliju uvijek pokušavam...
Imaš neke brzorastuće palme? Moje su tako spore.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 19:58   #48
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Svašta imaš! Što je drvo života? Imam i ja ivančice, lantane, kaktuse, hibiskuse (ja syriacus), jasmine (imaš trachelospermum?), ružmarine, čemprese, smokve.
Avokado si sam sijao?
A za planiku ti jako zavidim jer mi je voće prefino!
Mimozu sadim ove godine, česminu tražim, a bugenviliju uvijek pokušavam...
Imaš neke brzorastuće palme? Moje su tako spore.
Na žalost nema brzorastuće, al svaki dan obiđem sve biljke i gledam jesu li narasle koju stotinku milimetra (tako da rastu sporije nego bi trebali)
Avokado sam sam posijao, iznikao je bez problema. Čak i palmu sam posadio iz koštice datulja koje kupiš u dućanu (zašećerene u paketiću).
Nedavno su mi upale koze u vrt i pojele mi vrhove nešpule, avokada, kumqata. Poludia sam kad sam vidia.
Drvo života - ne znam latinski naziv, vjerovatno je to jedna vrsta dracene, obično je ljudi imaju u uredima ili doma u pitaru. Meni raste u zemlji i već ima tri metra.
Nemam trachelospermum, nije mi se zakorjenio. Imam neke druge dvije vrste.
irreale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:10   #49
A, imam i ja malu ljubičastu dracenu. Dobro da kod mene nema koza!!
Negdje sam pročitala da je vašingtonija brzorastuća, ali je kod nas ne vidjeh.
Ja imam običaj kupovati čudno voće i sijati tako su nastale i moje passiflore, preporučam, naravno. Evo mi sad i ličija. Već mi je netko pričao da je imao ogromno stablo avokada na Braču, pa ću i ja probati Trachelospermum nisam nikad vidjela da netko ima, a tako miriše...
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:19   #50
Mislim da ti je vašingtonija obična lepezasta palma, vrlo čest kod nas i tamo di ima vode, raste brzo, di nema - sporo. Valjda kao i sve drugo..
I ovi jasmin koji imam miriše jako, upravo sad cvate.
http://www.plantes-et-jardins.com/ph...al-travers.jpg
irreale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 20:29   #51
Kod mene nema vode, onda se ni ne moram trudit Ima ti jasmin zimzeleno sjajno lišće?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 21:10   #52
Ima ali ova dva koja ja imam imaju meko tanko lišće, a onaj šta si spomenila ima tvrde, deblje listove. Imam i njega al umire polako, nije pustia korjenje.
Eh da, zaboravih, imam i onaj listopadni.
irreale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 21:18   #53
Imam zimzeleni, al baš jasmin, ne znam točno koji je (to me muči) i imam listopadni.
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 23:05   #54
Quote:
passiflora kaže: Pogledaj post
Imam zimzeleni, al baš jasmin, ne znam točno koji je (to me muči) i imam listopadni.
pasiflora ti ima neko ko vodi računa o vrtu dok si u zg.?A bogumile su ti najmanji problem. podješ ujutro il naveče na bus koji stiže iz ko. i preuzmeš 10.ak ožiljenih u zasad 3 boje! i sve to bez troškova!
topala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 23:15   #55
Nitko živ! Zato i jesam tako ponosna jer sve što sadim može samo bez ikoga, zato mi se vjerojatno i bugenvilije ne mogu nikako primit Jel, stvarno?
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 02:12   #56
Evo još fotki, ovaj put s prednje strane kuće (prilazni put). Grmovi i manje biljke su posađene uz taj kameni put, a sa strana su travnjaci, masline i voćke...(Passiflora, jesi "snimila" lovor-višnju koju smo spominjale - ona kuglasta na zadnjoj fotki? Već ju par godina držim "pod kontrolom" - moram zbog mladih maslina iza nje, inače bi bila već puno veća...)
Ja nemam puno raznih vrsta, svega 10-tak ("običnih" dalmatinskih, neke su baš iz prirode), pa ih onda ponavljam u raznim kombinacijama...A kad se u proljeće i ljeto sve zazeleni i procvjeta, izgleda jako lijepo i skladno...bar meni )
Na fotkama je sve još dosta kaotično i "neuredno" od zime... Nešto sam stigla urediti sad, nešto će pričekati do sljedećeg dolaska za oko mjesec dana...

Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 09:09   #57
Špranja, tako ti je prekrasno, stvarno ti se divim! I te kako sam snimila lovor višnju, ove godine obavezno sadim jednu! Ako ti je to neuredno, onda ne znam što je uredno!!
passiflora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 11:42   #58
Špranja. Predivno Ti je. Kod moje mame na Braču ima u dvorištu jedna prekrasna ogromna bugenvilia. Prošle jeseni je uvenula kamelia, pretpostavljam da je već bila jako stara. Znala je imati preko 60 cvjetova. Morat ću joj malo više posaditi mediteranskih biljčica kao što je kod tebe. Super je.
lily2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 23:44   #59
Nisam mogla odoljeti...iako ova fotka ne prikazuje baš "moj dalmatinski vrt"...(vrtići su oko terase...): kad sam u vikendici ne znam je li mi draže prčkati po vrtu ili sjediti na terasi, pijuckati domaću višnjevaču (skrušeno priznajem da je i cigareta nezaobilazan rekvizit u tom ritualu...) i samo gledati ovu šumu koja sve okružuje...(Sad je , doduše, sve još golo, ali svejedno je lijepo na suncu...)
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2007., 00:09   #60
Evo, našla sam u fotiću i jednu fotku od prošlog ljeta, s istim pogledom na tu šumicu, ali u zelenijoj varijanti...I što se radi (bar neki članovi familije) u njoj...


Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:08.