Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 08:17   #5081
Quote:
neptun-1 kaže: Pogledaj post
Meni je i30 jedan od najljepših auta na našim cestama, međutim prema ADAC-ovoj statistici isti su među najkvarljivijim autima u klasi. Zanima me, kakva su iskustva vlasnika?
Ako ADAC tako kaže onda stoposto stoji
Nije bio samo snijeg tvrd zbog mraza, nego i plastika. Možda je išao sporo, ali je išao i predaleko u snijeg.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 10:41   #5082
Vozim i30 1,4 DOHC iz 2011., presao 45 000 km bez kvara, nadam se prici barem 150 000 bez kvara uz redovan servis sto mislim da nece bit problem zbog 5-ogodisnje garancije. Uz jos nekoliko zivotnih poteza mislim da je kupovina i30 u vrhu mojih dobrih odluka, kupljen je star 6 miseci kao rabljen u auto salonu sa prijedjenih 10 000 za 74 000 kn., mislim da jako dobro drze cijenu, sad negdi oko 9000 E za to godiste, ja samo znam da ga nebi prodao sad ni za 74000 kn jer za te novce nemogu kupit nista ni priblizno i30 kad se uzme u obzir prijeđena kilometraža, starost vozila i sam garantni rok.
Inace ima li 1,4 DOHc zupčasti remen ili lanac, iz uputa o odrzavanju i redovnom servisu bas mi i nije jasno jer kod rubrike za zupčasti remen pise samo za motor 2,0 benzin?
joker2407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 16:08   #5083
1,6 crdi 66 kw, do sad prešao 151.000 km sa par problemčića; antena brave-garancija, spona stabilizatora-cca 150 kn, tucet žarulja h7...toči i vozi.
MM MARI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 17:10   #5084
Quote:
joker2407 kaže: Pogledaj post
Vozim i30 1,4 DOHC iz 2011., presao 45 000 km bez kvara, nadam se prici barem 150 000 bez kvara uz redovan servis sto mislim da nece bit problem zbog 5-ogodisnje garancije. Uz jos nekoliko zivotnih poteza mislim da je kupovina i30 u vrhu mojih dobrih odluka, kupljen je star 6 miseci kao rabljen u auto salonu sa prijedjenih 10 000 za 74 000 kn., mislim da jako dobro drze cijenu, sad negdi oko 9000 E za to godiste, ja samo znam da ga nebi prodao sad ni za 74000 kn jer za te novce nemogu kupit nista ni priblizno i30 kad se uzme u obzir prijeđena kilometraža, starost vozila i sam garantni rok.
Inace ima li 1,4 DOHc zupčasti remen ili lanac, iz uputa o odrzavanju i redovnom servisu bas mi i nije jasno jer kod rubrike za zupčasti remen pise samo za motor 2,0 benzin?
Lanac...
hrc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 22:52   #5085
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
1.6 CRDi, 150 000 km

-problem sa bravom suvozačkih vrata, ponekad ih treba ručno otključat iznutra
Molim te raci mi kako si riješio, ako si riješio, problem ne otvaranja vrata na daljinski?
Ja to imam sa vozačevim vratima, jednom hoće a drugi put neće otvorit. Možda treba nešto podmazat?
mirmir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 01:00   #5086
Quote:
neptun-1 kaže: Pogledaj post
Meni je i30 jedan od najljepših auta na našim cestama, međutim prema ADAC-ovoj statistici isti su među najkvarljivijim autima u klasi. Zanima me, kakva su iskustva vlasnika?
Vozim i30 1,6 crdi iLike 66 kW, kupljen novi 4/2008 (korejski model), prešao 60 000 km i do sada apsolutno niti najmanji kvar ili neispravnost ... samo dva kompleta žarulja H7 i redoviti servis ... prosječna potrošnja 5,1 l ... još originalni akumulator i metlice brisača ... sve radi kao i prvog dana ... toči i vozi ...
Puch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:31   #5087
Evo jedne zenske tuke koja o autima nema pojma


Dakle kupujem auto ove godine i zapeo mi oko za Hyundai i30.
Prevrtila sam zadnje stranice ove teme i malo mi je izbor poljuljan zbog ovog s kvarovima
ono sto od auta ocekujem je prije svega sigurnost na cesti, da nije veliki zagadivac okolisa i da se ne kvari pa da stalno moramo na popravke.

Proizvode li ih samo u Koreji ili i u Europi? Na npr. njemackoj sluzbenoj Hyundai stranici stoji "razvijen u njemackoj" sto bi to tocno znacilo?


Eto experti pomagajte savjetima
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 18:48   #5088
Jel te zanima novo ili polovni.
Ak je novi onda se proizvodi u Českoj i imaš više infomacija na temi Novi Hyundai i30.
Ako kupuješ polovni prvi primjerci su dolazili iz Koreje, a poslije oz Češke
Nisam siguran al mislim poslije 2009.
Svaki auto ima nekih svojih mušica pa tako i i30, npr. guljenje kožnog volana, znale su odlaziti prije balans štange, znaju rikavat kratla svjetla, nekima je neudoban ovjes, te još poneki pojedinačni problemčići.
Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 19:04   #5089
Quote:
Oprosty kaže: Pogledaj post
Jel te zanima novo ili polovni.
Ak je novi onda se proizvodi u Českoj i imaš više infomacija na temi Novi Hyundai i30.
Ako kupuješ polovni prvi primjerci su dolazili iz Koreje, a poslije oz Češke
Nisam siguran al mislim poslije 2009.
Svaki auto ima nekih svojih mušica pa tako i i30, npr. guljenje kožnog volana, znale su odlaziti prije balans štange, znaju rikavat kratla svjetla, nekima je neudoban ovjes, te još poneki pojedinačni problemčići.
Novo me zanima, hvala na hintu za temu Novi Hyundai 30

Mislim jasno mi je da neki problemcici mogu uvijek iskrsnuti, ali ne bih bas da je auto samo sminka, a unutra trulez koju moram svakih mjesec dana voditi na popravak. Ili najgore da je po pitanju sigurnost
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 20:06   #5090
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Novo me zanima, hvala na hintu za temu Novi Hyundai 30

Mislim jasno mi je da neki problemcici mogu uvijek iskrsnuti, ali ne bih bas da je auto samo sminka, a unutra trulez koju moram svakih mjesec dana voditi na popravak. Ili najgore da je po pitanju sigurnost
U mom slučaju, i30 proizveden u Koreji... evo već šesta godina bez iti jednog jedinog kvara. Radi kao urica. A čuo sam žalopojke nekolicine ljudi koji su uzeli primjerke proizvedene u EU, da su više po servisima nego na cesti!
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 20:11   #5091
Quote:
Pupi kaže: Pogledaj post
U mom slučaju, i30 proizveden u Koreji... evo već šesta godina bez iti jednog jedinog kvara. Radi kao urica. A čuo sam žalopojke nekolicine ljudi koji su uzeli primjerke proizvedene u EU, da su više po servisima nego na cesti!
Ok, dobre vijesti.

Navodno sada garantiraju 5 godina za njega neovisno o kilometrazi .
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 08:18   #5092
Kod mene je češki i30 i već dolazi i 4. registracija i mogu reći da sam zadovoljan kupovinom. Nisam imao nikakvih kvarova ali nisam ni prešao puno 30 000km.
A ovi novi modeli bi trebali da su još bolji.
Kada odeš i na forum audija i sličnih nazovi boljih proizvođača i čitaš njihove recenzije malo se čovjek zamisli i vidiš da i oni imaju problema.
PRINKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 07:53   #5093
da li je moguće da mi je otišao homokinetički zglob? I30, u 6. mjesecu će biti 2 godine i 13000km.
simptomi su: u lijevim oštrijim zavojima se čuje lagano lupkanje (čini mi se na prednjem desnom kotaču). Nikakvo cviljenje, trešnja, ili slično.
Krajem 3. mjeseca sam skinuo zimske gume (zajedno s felgama) i stavio Al felge s originalnim gumama. Gume su balansirane dobro jer do sada nisam osjetio nikakvu trešnji ni pri većim brzinama.
Da li je moguć i neki drugi uzrok ovom lupkanju (možda loše stavljan onaj prsten koji se stavlja s Al felgama, loše pritezanje kotača, ...?
zp1956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 14:40   #5094
kotače i nalijeganje felge provjeri sam, makar se ne bi smjelo tako čuti.
zglob možeš provjeriti na svakom parkingu. volan skoro do kraja u stranu i polako kreni. ako lupa onak isprekidano, zglob je pa-pa.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 14:44   #5095
pritezanje sam već provjerio.
zvao sam najbliži ovlašteni servis, pa ću još danas krajem radnog vremena napraviti stručnu dijagnostiku.
btw. čuje se samo kad se volan nalazi u krajnjem lijevom položaju. desno, ništa
zp1956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 15:05   #5096
OK ali to bi onda trebalo biti do lijevog zgloba.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 17:31   #5097
ipak nije zglob. moja provjera je očigledno bila loša (nemam moment ključ).
iako su vijci prilikom mjenjanja felgi kod vulkanizera (naravno i guma) dotezani momenet ključem , u servisu su danas primjetili da dva vijka na jednom i jedan na drugom prednjem kotaču nisu stegnuti dovoljno. dakle, kotač sa ova dva vijka je radio probleme prilikom oštrijeg zavoja i pod malo jačim opterečenjem.
naravno, nakon dotezanja sve je bilo ok.
zp1956 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:53   #5098
Da li zna ko gdje se nalazi broj šasije (ne onaj ispod vjetrobranskog stakla).
Interesuje me broj koji je utisnut u šasiju.
Navadno bi trebao biti negdje ispod haube.

I 30 CW
PRINKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 00:10   #5099
Quote:
PRINKO kaže: Pogledaj post
Da li zna ko gdje se nalazi broj šasije (ne onaj ispod vjetrobranskog stakla).
Interesuje me broj koji je utisnut u šasiju.
Navadno bi trebao biti negdje ispod haube.

I 30 CW
Ispod suvozaćevog sjedala ... na nosaču ti je zarezan tapison koji moraš podići i ispod ti je utisnut broj šasije ... mislim da ti to stoji i u uputstvu koje si dobio s vozilom ...
Puch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:35   #5100
Quote:
neptun-1 kaže: Pogledaj post
Meni je i30 jedan od najljepših auta na našim cestama, međutim prema ADAC-ovoj statistici isti su među najkvarljivijim autima u klasi. Zanima me, kakva su iskustva vlasnika?

Evo me drito sa servisa.

Moja malenkost se doista maćehinski odnosi prema vozilima i ovo mi je prvi (i jedini) odlazak na servis otkad imam i30 iLike 1,6 benzinac, Koreja.

Ukratko, nakon gotovo 7 godina vožnje (cca 40.000 km) sve što je servisirano je zamjena spona stabilizatora (živim opkoljen ležećim policajcima) i zategnuta ručna kočnica. Ukupni trošak - 700 kn.
Naravno, tu ne računam potrošne komponente kao što su ulje, tekućine, brisače, žiže, gume, filteri....

Hyundai me, doslovno, kupio za sva vremena.

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 23.07.2014. at 11:44.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.