Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2014., 23:17   #1721
Quote:
blueshirt kaže: Pogledaj post
Da li si siguran? Da li si ikada kupovao nešto online u stranoj valuti? Kako su ti to obračunali? Nema mi smisla da rade razliku online i na prodajnom mjestu. Konverzija bi trebala biti istovjetna. Ako rade Valuta X->USD->HRK online onda bi to trebali raditi i prilikom plaćanja na prodajnom mjestu.
Govorim ti iz višegodišnjeg osobnog iskustva korištenja navedene kartice, i tako je kako sam ti napisao.
Nema nikakve naknade, kad plaćaš u trgovini u inozemstvu preračunava se direktno u kune po prodajnom tečaju Erste banke na dan kupovine, a preko interneta prvo u USD pa onda u kune.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 00:25   #1722
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Govorim ti iz višegodišnjeg osobnog iskustva korištenja navedene kartice, i tako je kako sam ti napisao.
Nema nikakve naknade, kad plaćaš u trgovini u inozemstvu preračunava se direktno u kune po prodajnom tečaju Erste banke na dan kupovine, a preko interneta prvo u USD pa onda u kune.
Ok, hvala ti na informaciji. To je sve što sam želio znati.
blueshirt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 15:16   #1723
Na vecini fizickih prodajnih mjesta u inozemstvu ionako dobiju mali srcani udar kad im pokazes diners karticu, pa te to i ne treba previse brinuti kako ce ti obracunati valutu, vise nek te brine hoce li ti uopce prihvatiti karticu oni u trgovini.

Inace jucer bas gledam na izvadak moje Mastercard iz Raiffeisen banke, i oni sad obracunavaju direktno koristena valuta-> HRK, dok je do prije nove godine uvijek pisalo:
TROSAK U VALUTI - TROSAK U EUR -TROSAK U HRK.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 21:57   #1724
Vjerovatno si u pravu. Hrvatska je specifičan slučaj kada su Diners i Amex u pitanju, a i kartice općenito. Većina ljudi koristi Visu ili MasterCard. S Amexom sam uglavnom imao pozitivno iskustvo (nekoliko puta – Sorry, we do not accept American Express). Naravno, uvijek nosim gotovinu i debitnu karticu. Moram priznati da osim hotela nisam vidio da primaju Diners, ali kako ne putujem previše ne mogu o tome govoriti. Na internetu, izgleda, stanje nije tako loše otkad ih je kupio Discover.

Hvala na infu za MC. PBZ obračunava trošak po MC trošak u valuti->EUR->HRK. Nisam koristio karticu već dugo pa ne znam da li su nešto mijenjali.
blueshirt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 17:10   #1725
Ne kužim Danas sam bila u Konzumu i plaćam Dinersom koji je uvijek plaćen na vrijeme pa čak i nešto ranije i, uglavnom, nikada problema I dam karticu, a kad ono ODBIJENA I 'ajde opet. A taman sam netom prije s bratom razgovaarala o tome kako bi bilo super da opet bude odbijena, a puna kolica svega i red kojem ne vidim kraja A zašto kažem "opet"? Pa zato jer se to već događalo i u Kauflandu prilikom, je l', plaćanja karticom. I kada se dogodilo to u Kauflandu, dobila sam fraze jer je s karticom sve u redu pa sam otišla podići lovu na bankomat i normalno sam digla.

Zašto se to događa? U Billi nikada problema s time Mislim, situacija je pomalo nelagodna

Tj. meni nije jer znam da sve štima, ali stvara se gužva
Ima li tko još takvih problema?
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 08:47   #1726
Izgleda da Diners ima problema s autorizacijskim sustavom kad je veliko opterećenje (npr. subota prije blagdana kakva je bila jučer).
Obično pomaže ponovljeni pokušaj.
Slično mi se dogodilo prije nekih mjesec dana u hotelu na krajnjem zapadu Europe, prvi pokušaj nije uspio, ali u drugom je bilo sve OK.
Najveći problem kod DC kartice je to što joj chip zapravo ne funkcionira.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 09:04   #1727
Od kada to Diners kartica ima chip?
Ili neke imaju neke nemaju?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 10:09   #1728
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Izgleda da Diners ima problema s autorizacijskim sustavom kad je veliko opterećenje (npr. subota prije blagdana kakva je bila jučer).
Obično pomaže ponovljeni pokušaj.
Slično mi se dogodilo prije nekih mjesec dana u hotelu na krajnjem zapadu Europe, prvi pokušaj nije uspio, ali u drugom je bilo sve OK.
Najveći problem kod DC kartice je to što joj chip zapravo ne funkcionira.
E, ali ovo se dogadilo i pred maškare, a sumnjam da je zbog toga velika navala Je, ponovili smo dva puta, ali nije prošlo pa smo podigli novac s kartice odmah tamo na blagani jer Todorić, hvalabogu, ništa ne prepušta slučaju
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 11:03   #1729
@ dark - Neke imaju, neke nemaju, ali dođe ti na isto jer chip nije u funkciji.

@ depeche - kao šta je STIB rekao, dođe do opterećenja sustava pa se kartica nakon pendinga odbija... Iako mi nije to baš jasno, pogotovo ako ste na istoj blagajnici podigli novac, kartica je opet išla na isti verifon? Kupnja ne ide, a podizanje casha ide...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 16:19   #1730
Ako diners tražiš prvi put dobiti ćeš karticu bez chipa, karticu sa chipom dobiješ kada ti istekne prva kartica. A ukoliko baš želiš chip karticu, moraš napisati zahtjev s obrazloženjem i plaća se 50 kn.
voditeljica1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 17:06   #1731
Bome ne dobiješ ni kad prva istekne :\
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 18:01   #1732
Dali se u sloveniji moze podici gotovina preko dinersa na bankomatu.! I gdje mi je najblizi bankomat.
dache is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 21:31   #1733
Quote:
dache kaže: Pogledaj post
Dali se u sloveniji moze podici gotovina preko dinersa na bankomatu.! I gdje mi je najblizi bankomat.
Moze! Prijateljica je prosli tj. digla na bankomatu Zagrebacke banke.
TIA002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 09:33   #1734
Ne može na bankomatima od oduzimanja licence dinersu u slo. Još nisu vratili tu mogućnost, eventualno u pošti, pošalji upit u erste card club.
Zagrebačka banka ne posluje na području slovenije.
voditeljica1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:38   #1735
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Ne može na bankomatima od oduzimanja licence dinersu u slo. Još nisu vratili tu mogućnost, eventualno u pošti, pošalji upit u erste card club.
Zagrebačka banka ne posluje na području slovenije.
Krivo sam napisala nije bankomat Zagrebacke banke vec Bankomat UniCredit.
I te kako se moze bila sam sa zenom (podigla je 400€). E, da i kamete za ti 400 € su 182 kn.

Zadnje uređivanje TIA002 : 21.04.2014. at 16:29. Reason: zabunom napisala krivi naziv banke
TIA002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:42   #1736
Jeli mi mozete reci gdje mi je najblizi bankomat za podici novac
dache is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 15:50   #1737
Diners club cash advance web stranica kaže da još ne može, ali ako je već isprobano na unicredit bankomatu odi na unicredit slo i traži bankomate.
voditeljica1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 16:09   #1738
Quote:
dache kaže: Pogledaj post
Jeli mi mozete reci gdje mi je najblizi bankomat za podici novac
UniCredit Banka nalaze se u sklopu nekog Shopping centra.
Evo adrese: Ulica 11. novembra 53, Leskovec pri Krškem
To je neko mjestašce iz Brežica (autoputom smo išle), sasvim slučajno smo nabasale.
TIA002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 22:49   #1739
Mozes dignut,ovisi di zivis ti je i najblize,ja sam vadio u Dobovi na bankomatu one banke NLB,tamo kod crkve ti je banka odmah. Ali mislim da mozea na bilocijem bankomatu koji ima znak od Dinersa
__________________
nego momci,oćemo u tunel?
lesy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 01:25   #1740
Pitanje! Imam diners i dosad sam placala samo na rate. Trebala bih prvi put dici gotovinu cca 2000 kn

Moze li se to isto na rate otplatit ili mora bit otplaceno na slijedecem racunu?

Takoder, koja je naknada za dizanje gotovine?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.