Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2012., 00:21   #61
Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
ovaj dio tvog posta me naveo da ispričam svoju priču i uvjerim pojedince da sudbina ipak postoji. dok mi se ovo nije dogodilo i ja sam se takvim spikama smijala, ali više mi nije nimalo smiješno.
prije cca dvije godine bila sam nesretno zaljubljena u jednog dečka. on je bio centar moga svijeta. malo je reć da sam bila opsjednuta njime. nisam jela,spavala,učila,izlazila (a kad bih i izašla pokvarila bi raspoloženje i sebi i svima oko sebe). Upoznala sam tog lika na rođendanu od zajedničke prijateljice. na prvi pogled se zatelebala.
nakon tri mjeseca saznam da nas je taj dečko zvao sve na neko kampiranje u prirodu na par dana, kao on to organizira. naravno da mojoj sreći nije bilo kraja. on,ja,ta frendica, njezin dečko i još par ljudi s tog roćkasa-baš lijepa ekipica u čijem društvu sam istinski uživala-jer sam bila budala (to gledano iz današnje perspektive)
došao taj dan i mi krenuli na to kampiranje par desetaka kilometara od našeg grada, kad odjednom zaustavlja se auto ispred nas i u njega ulazi taj neki skroz deseti lik kojeg ne poznam kao ni polovica od ostatka ekipe-frend od ovog mog nesuđenog. moje mišljenje o njemu onako na prvu nije bilo nikakvo jer nemam što mislit o nekome koga ne poznam. dečko je bio jako tih i povučen i uopće mi nije zapeo za oko. niti malo-što zbog tog svog karaktera, a što zbog toga što mene niti nije bilo briga za ikog drugog budući da je onaj debil bio centar mog svemira.
prošlo to kampiranje i nakon toga prošlo još tri mjeseca i - stiže meni zahtjev za prijateljstvo na fejs od - NJEGA - tog lika kojeg sam tek taj dan upoznala. ok, prihvatim ja i na tom prihvaćanju ostane. nema dopisivanja, nema ništa. nakon toga ga nisam srela....jednostavno sam nastavila družit se s tom svojom ekipicom pa ovoga ako sretnem nekad-sretnem, ok bit će mi drago, ako ne-a bože moj!
prošlo još neko vrijeme i ja se sa jednom osobom iz ekipe posvađala. emocionalna i duhovna kalvarija se nastavila jer sam još održavala kakav-takav kontakt s ovim majmunom i to me "držalo na životu". nakon nekog vremena ispario i on jer sam saznala od totalno desete osobe što mi je iza leđa radio i pričao o meni. potvrdio mi te stvari da su točne i odjebala ga. teška srca ali da. danas mi drago.

nastavak:
odjednom , ničim izazvana, kao da je neka viša sila upravljala sa mnom, totalno izvan moje volje - uvali se meni u glavu ON! taj lik kojeg sam upoznala prije skoro dvije godine....od toliko dečki kojima zbilja jesam okružena svakodnevno - ja napikiram na - NJEGA! Od kud? kako? sudbina????
prošlo neko vrijeme, cca 3 mjeseca i lik se makne s fejsa, deaktivirao profil i nema ga više. Ja blago rečeno LUDA. A dogodilo se to da sam ga ZBILJA TREBALA - naknadno sam , gle čuda, nakon dvije godine shvatila da imamo zajedničke interese i htjela sam mu se obratit. Na sreću, da tu ne duljim, u tome sam uspjela, ali preko maila kojeg sam dobila od njegovog frenda kojeg znam površno, više iz viđenja. ali sam znala da mi on tu može pomoć. dobijem ja taj mail i javim se gospodinu s tim pitanjem koje me zanima, a pored toga i ostatkom priče , nije bitno za javnost-i ovako sam previše rekla.
na sreću, dečko je normalan i dobar pa je shvatio i nakon tog maila me pozvao na kavu....našli se na kavi i ostali dva i pol sata - pričali ko da se znamo 100 godina. neću previše u detalje budući da ovo javno pišem, pa da se ne skužim, ali morala sam iznest priču da ljudi vide kako zbilja u životu postoje situacije koje možeš pripisat samo - sudbini, ničem drugom.
zašto mislim da je to sudbina? pa evo, dečko ima neku svoju ekipu, već formiranu i van te ekipe svega 2-3 prijatelja/ice. S ovim mojim nesuđenim se inače baš i ne druži. A BAŠ TE GODINE i BAŠ U PERIODU DOK SAM BILA U OK ODNOSIMA S IDIOTOM - POTREFI SE DA SE NAĐEM NA TOM MJESTU, U TO VRIJEME, S TIM LJUDIMA.......
a što se tiče traženja po fejsu - od ekipe koju je taj dan upoznao (a upoznao je njih još 4-5 novih) - dodao je samo mene..........također sam nakon dvije godine spoznala ODJEDNOM da lik na fb-u ima jaaaaaaako malo prijatelja (malo više od 60) zašto bi mene išao tražit? i zašto bi mi baš on pao na pamet? nešto je htjelo da se spojimo.
da se ovaj moj post ne shvati krivo - nisam zaljubljena pa da zabrijavam i pripisujem sudbini neke stvari........tog čovjeka još ni prijateljem ne mogu nazvat kako spada, ali bogme ne mogu ni zatvarat oči pred tako očitim stvarima. pored toga, ne da nisam zaljubljena nego mi NE PADA NA PAMET gledat tog dečka kao išta više od frenda, bar kako sad stvari stoje......što će budućnost donest i kud će me život odvest - da li baš k njemu - nitko ne zna znam samo da želim uživati u sadašnjem trenutku i to je sve.
sto je to toliko sudbinski i filmski u tvojoj prici?
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:23   #62
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
sto je to toliko sudbinski i filmski u tvojoj prici?
Isuse Boze,da li prica mora da bude kao na filmu da bi bila sudbinska???? kakve nebuloze??
Mozda je devojka srela coveka svog zivota-o tome se radi,toliko mozga valjda imas da shvatis
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:25   #63
ovo drugo boldano.
kud baš on?
zašto baš te godine dok sam ja bila dobra s onim ljudima?
di je njemu baš te godine bila njegova ekipa s kojom inače izlazi?
i još bezbroj pitanja----
a najčudnije - di sam ga se sjetila i iskopala ga NAKON SKORO DVIJE GODINE?
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:25   #64
Trancegirl,sve se dogadja u zivotu sa razlogom,ne brini,nije to slucajno
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:26   #65
Upravo sam to htjela potencirati (ali mi nije uspjelo) kad sam autorici postavila pitanje o mojoj tetCi Cviti koja je vlastitim izborom odlučila ostati neubračena
No, nijesam dobila odgovor. Tema bi mogla postati veoma interesantna ali autorica nažalost ima samo jedan jedini papagaj argument a to je da je Sudbina ljubav.

Meni, ruku na srce, nije sasma jasno ništa iz tog kvazi argumenta.

Znači li to da je Sudbina ljubav ili je pak Ljubav sudbina?
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:26   #66
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Isuse Boze,da li prica mora da bude kao na filmu da bi bila sudbinska???? kakve nebuloze??
Mozda je devojka srela coveka svog zivota-o tome se radi,toliko mozga valjda imas da shvatis
eto, lutijena, reci ti njemu
tko kaže da priča mora bit filmska da bi bila sudbinska?
meni je moja priča baš dirljiva. i emotivna. totalno
htjela bih ipak da se sve malo brže odvija, ali kad malo bolje razmislim-ipak mi se ne žuri nikud.

Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Trancegirl,sve se dogadja u zivotu sa razlogom,ne brini,nije to slucajno
slažem se.

Zadnje uređivanje Teta2U : 17.02.2012. at 02:10.
Trance Girl87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:29   #67
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Isuse Boze,da li prica mora da bude kao na filmu da bi bila sudbinska???? kakve nebuloze??
Mozda je devojka srela coveka svog zivota-o tome se radi,toliko mozga valjda imas da shvatis

Znači sve one sretnice koje su pronašle Ćovjeka svog života mogu biti zahvalne Sudbini koju nitko do sad nije uspio semantički objasniti?

Da li to onda znači da ne znamo zapravo što je Sudbina?
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!

Zadnje uređivanje Disticha : 17.02.2012. at 01:06.
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:31   #68
Quote:
AnnieW kaže: Pogledaj post
Kaj ti ne pratiš " Larin izbor" ??!!

Šalu na stranu, istina je da mnogo možemo utjecati na svoj tijek života, al i sam/a si napisao/la "svoju sudbinu", jel tako? Nažalost ili na sreću, sudbina je nešto na što ne možeš previše utjecati, ali tvoje je hoćeš li iskoristiti ono što ti se našlo u tom određenom trenutku života pred nosom ili ne, ali da si tamo slučajno došao/završio, nisi!
jaooo znam da mi je mana sto ne pratim previse sapunjare

pa nije da ne vjerujem da nam neke stvari nisu predodredjene. vjerujem u reinkarnaciju, putovanje dusa i da svatko od nas prije samog rodjenja bira zivot, okolnosti i sudbinu da se razvije ili da "odradi" nekakvu karmu, dug iz proslog zivota. vjerojatno smo si svoju sudbinu sami odabrali i zapisali prije dolaska na svijet
svatko vjeruje u ono sto mu je draze
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:32   #69
Ja ne zelim da se upustam u diskusiju,jer znam da nikuda ne vodi.
Ova tema je konretno o sudbini i ljubavi,ali nije to sve u zivotu,zapravo sve sto nam se desava je sudbinsko.
Dala sam primer za saobracaj? Niko nema argumente da mi kaze gde je tu slobodna volja?
__________________
Etme
Lutijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:33   #70
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Isuse Boze,da li prica mora da bude kao na filmu da bi bila sudbinska???? kakve nebuloze??
Mozda je devojka srela coveka svog zivota-o tome se radi,toliko mozga valjda imas da shvatis
mozda, ali cura ocito jos ne zna, ili nije napisala. u slucaju da ne zna ocito je da se jos ne radi o icemu.

a ti valjda imas toliko mozga da shvatis moj sarkazam na toliko povrsan primjer "sudbinskog" susreta iz onog sto je autorica napisala bez nekog konkretnog raspleta. ocito je da je sve jos samo na njenim zeljama (bar iz onog sto je napisano)

Quote:
Trance Girl87 kaže: Pogledaj post
eto, lutijena, reci ti njemu
tko kaže da priča mora bit filmska da bi bila sudbinska?
meni je moja priča baš dirljiva. i emotivna. totalno
htjela bih ipak da se sve malo brže odvija, ali kad malo bolje razmislim-ipak mi se ne žuri nikud.
dirljiva je i emotivna zato sto se tako osjecas

a da se nisi zaljubila u njega ili da ga ne simpatiziras uopce i da te dodao na fb jel bi onda smatrala da ta prica ima ikakvu vaznost?
kad se dogodi nesto konkretno onda ces shvatiti jel to stvarno "sudbinski".
tako da mi je tvoj primjer "sudbinskog" malo povrsan i zbog toga sam bila malo sarkasticna. al u svakom slicaju ti zelim da ti se ostvari ono sto prizeljkujes pa da bude u onom kontekstu koji si stavila.

i ne obraca ti se sad "on" nego "ona"

Zadnje uređivanje Teta2U : 17.02.2012. at 02:09.
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:48   #71
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
.. sve sto nam se desava je sudbinsko.
Dala sam primer za saobracaj? Niko nema argumente da mi kaze gde je tu slobodna volja?
Ako stradaš u prometu,onda si žrtva okolnosti,odnosno nečijeg tuđeg odlučivanja ili neodlučivanja vezanog uz reagiranje...
Kad bi čovjek imao sposobnost predviđanja tuđih reakcija ne bi išao tamo gdje su mu velike šanse da nastrada..
To što je netko visoko alkoholiziran u vozilu na cesti nije sudbina,već njegov odabir,a to što se zaletio autom il ubio koga isto nije sudbina već njegovo neadekvatno reagiranje za koje je sam kriv i koje čini domino efekt i na odlučivanje drugih sudionika u prometu..
Da je odlučio da ne zaviri u čašicu,umjesto što je odlučio potegnut,možda bi mu drugačije završio dan,mjesec ili sljedećih par godina.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 17.02.2012. at 00:54.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:50   #72
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Ja ne zelim da se upustam u diskusiju,jer znam da nikuda ne vodi.
Ova tema je konretno o sudbini i ljubavi,ali nije to sve u zivotu,zapravo sve sto nam se desava je sudbinsko.
Dala sam primer za saobracaj? Niko nema argumente da mi kaze gde je tu slobodna volja?
Diskusije uvijek negdje odvedu ako su sugovornici spremni na civiliziranu diskusiju. I ti si iz određenog razloga došla upravo na ovu temu, zar ne?

Navela si odličan primjer, koji se može sagledati iz više kuteva. Ja bih ovako: i taj pijanac i nedužan čovjek su na neki način odlučili biti upravo u to vrijeme na tom mjestu. Ovo će sad zvučati jako nezahvalno od mene, vjerujem u koincidenciju, nesretni splet okolnosti ali zaista ne vjerujem u sudbinske predodređenosti. Možda sam sasvim ukrivu i ne vidim neko dublje značenje onoga što ne mogu racionalno objasniti.

Ono što ne možemo objasniti često pripisujemo nekim nadnaravnim silama, božanstvima ili na kraju krajeva sudbini. Vidiš, ja bih radije kopala po razlozima vlastitog izbora nego za nešto okrivila ili pohvalila nadnaravno božanstvo ili prozaičnu sudbinu.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:55   #73
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
jaooo znam da mi je mana sto ne pratim previse sapunjare

pa nije da ne vjerujem da nam neke stvari nisu predodredjene. vjerujem u reinkarnaciju, putovanje dusa i da svatko od nas prije samog rodjenja bira zivot, okolnosti i sudbinu da se razvije ili da "odradi" nekakvu karmu, dug iz proslog zivota. vjerojatno smo si svoju sudbinu sami odabrali i zapisali prije dolaska na svijet
svatko vjeruje u ono sto mu je draze

Eto, to je upravo to...ili vjeruješ ili ne...ja naime ne vjerujem u reinkarnaciju, jer nisam te vjere, niti sam ikada razmišljala o tome, jesam li već imala neki bivši život ili ne, lažem , jesam, ali ne u tom smislu kao možda ti i ljudi slični tebi.
Teoriju da se " ništa ne događa slučajno" mi je davno rekao jedan svećenik, u trenucima kad mi je doista bilo jako teško, jako...i kad sam to čula, postalo mi je sve nekako jasnije, i život je nekako postao barem malo lakši. Često sam se sjetila tih riječi, jer sa doista osjetila da ima tu nešto više...

Sreća je da nas mnoga iskustva dal dobra ili loša itekako ako im to dopustimo nauče nečem novom i nadopunjuju te na temelju toga postajemo osobe kakve u biti jesmo ili smo trebale biti...Na greškama učimo, i na temelju njih donosimo neke odluke kojima usmjeravamo svoj život.

Sudbina postoji, ja u to vjerujem, mene je itekako tresnula po glavi kad sam se najmanje nadala, i još nešto, jako dobro čovjek treba paziti što zaželi u nekom dalekom krajučku svog uma i srca, jer vjerojatnost je da će se i to ispuniti, što ponekad uvijek nije nešto ugodno, i daje nam priliku da shvatimo neke svoje postupke, greške, što već, te nas još više dopuni kao jednu cijelinu, osobu i usmjeri nas na put koji sami odaberemo.
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:57   #74
Quote:
Lutijena kaže: Pogledaj post
Ja ne zelim da se upustam u diskusiju,jer znam da nikuda ne vodi.
Ova tema je konretno o sudbini i ljubavi,ali nije to sve u zivotu,zapravo sve sto nam se desava je sudbinsko.
Dala sam primer za saobracaj? Niko nema argumente da mi kaze gde je tu slobodna volja?
znam da nije odgovor na tvoje pitanje, ali cu napisati. prije dvije godine procitala sam bila jednu knjigu koja zastupa tezu da ljudi koji zavrse zivot na takav nacin, odu vrlo mladi, nenadano itd da se njihova uloga sastoji u tome da njihovi bliznji moraju iz nekog razloga proci kroz tu kalvariju patnje za njima, nesto u tom smislu, ali da se svakako odnosi na osobe koje su bile bliske s unesrecenim.

znaci sudbina u potpunosti iskljucuje slobodnu volju i obrnuto?
znaci li to sto sam ja odlucila odgovoriti na bilo koji post ovdje na forumu nije cin slobodne volje nego sudbine jer eto negdje je zapisano da cu se registrirati na forum.hr i diskutirati s forumasima? jeli sve to tako crno-bijelo?

Zadnje uređivanje chevrolet : 17.02.2012. at 01:09.
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 01:05   #75
Eventualno postoje neki razlozi zašto se nešto događa, a u međuvremenu je sve to puka slučajnost, te daljnji tijek ovisi o našim odlukama. Možda je to interferencija svega pomalo.
No značajnu ulogu igramo mi sami. Ne kaže se uzalud: "Svatko je krojač svoje sreće".
Isto tako, moramo biti spremni i na neke nepredvidljive "iznimke".
tonchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 01:09   #76
Poanta je da ti " Sudbina kad tad pokuca jednom na vrata" a na tebi je hoćeš li prihvatiti igru ili ne! Što opet ovisi o karakteru...Neki se jednostavno prepuste, ono, " They go with the flow"! A i za to treba hrabrosti!

When You believe...
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 01:26   #77
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Znači sve one sretnice koje su pronašle Ćovjeka svog života mogu biti zahvalne Sudbini koju nitko do sad nije uspio semantički objasniti?

Da li to onda znači da ne znamo zapravo što je Sudbina?
mislim da ne znamo sto je sudbina. neki vjeruju u nju neki ne. a svi koji vjeruju dobar dio ima neke nijansne razlike u definiciji sudbine.

Quote:
AnnieW kaže: Pogledaj post
Poanta je da ti " Sudbina kad tad pokuca jednom na vrata" a na tebi je hoćeš li prihvatiti igru ili ne! Što opet ovisi o karakteru...Neki se jednostavno prepuste, ono, " They go with the flow"! A i za to treba hrabrosti!

When You believe...
jedna srarija osoba je meni rekla da svakom covjeku pokuca na vrata "prilika", samo koliko ljudi ju prepozna? a jednom kad vlak ode, treba docekat drugi vlak,a pitanje je i hoce li doci sljedeci...

Zadnje uređivanje Teta2U : 17.02.2012. at 02:09.
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 01:36   #78
Quote:
chevrolet kaže: Pogledaj post
mislim da ne znamo sto je sudbina. neki vjeruju u nju neki ne. a svi koji vjeruju dobar dio ima neke nijansne razlike u definiciji sudbine.
Dobro, svatko ima pravo vjerovati u što hoće. U prošlosti su ljudi vjerovali da je Zemlja ravna ploča, no, znanstvenim istraživanjem se kasnije utvrdilo da tome nije tako. Ono što je fascinantno jest kako ljudi mogu definirati sudbinu ako ne znaju što je sudbina?
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 01:48   #79
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Dobro, svatko ima pravo vjerovati u što hoće. U prošlosti su ljudi vjerovali da je Zemlja ravna ploča, no, znanstvenim istraživanjem se kasnije utvrdilo da tome nije tako. Ono što je fascinantno jest kako ljudi mogu definirati sudbinu ako ne znaju što je sudbina?
moje je misljenje da ne znamo sto je sudbina bas zato sto se ne mozemo svi sloziti oko toga.

a misljenja drugih ljudi ja ne mogu zastupati. rekla sam samo cinjenice o tome da neki ne vjeruju, a neki vjeruju.
chevrolet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 01:51   #80
To je bar lagano.
Sudbina je sve ono na što nemamo svjesnog utjecaja.
Također vrijedi i za Ljubavnu sudbinu.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger