Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2008., 23:29   #1
Centar za debljinu pri KBC-u Zagreb na Rebru

Od 01.12.2008. otvara se Ambulanta za pretilost na Rebru - u novoj Poliklinici.
Bilo je na telki svečano najvljeno - sudjelovat će endokrinolozi a po potrebi dijetetičari, psihijatri i ostali....
Svima koji su u Zagrebu ili blizu će trebat samo uputnica za tu ambulantu od doca OP.
1001noob is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 22:28   #2
:)

Dragi moji,vidim da niste sigurni pa da vam ja napisem.
Centar za deljinu na rebru postoji.Taj dio klinike vam se nalazi totalno na kraju reba,iza glavne stare zgrade.Pisem to jer znam iz iskustva.
Uglavnom,ja sam isto pretila osoba,sve je pocelo sa sindromnom policisticnih jajnika.Bila sam normalna cura,175 cm i 65-70 kg.
Jednog dana,tocnije iza 19 god,prestala sam ovulirat i tu je doslo do problema s kliogramima,no to nije vazno,da vam kazem svoja iskustva.
Glavni endokrinolog tog centra je dr.mirko koršić,procelnik je kbc reebro.Tesko sam dosla do njega,prvi pregled bio je detaljan,bila sam ko od majke rođena dok me pregledavao.
Narucio me je za obradu.Dolazak u bolnicu cekala sam 2 mijeseca,kad sam primljena,pocele su 4-verodnevne pretrage,svaki dan kortizol mokrace,puste krvne pretrage,guk na tašte pod zasicenoscu secerom i ostale koje neznam,naravno i hormonske.Prema meni su svi bili ok i korektni,kad su pretrage zavrsene poslana sam doma u sinj.Nakon mjesec dana stiglo mi je otpusno pismo sa dijagnozom.
Niskokalorična dijeta i reductil tablete.OK,sve je to fino ,divno,krasno,ali...normalno uvik postoji oni ali?!?
Ja ovako razmisljam,rijec centar,sto o znaci?!?!
centar za narkomane,centar za alkoholicare,centar za psihoporemećene.
svi ti ljudi koje sam ja nabrojila u biti i borave u tom centru,nije alkoholicar dosao u centar da mu dr kaze da prestane piti,i posalje ga doma,kao ni narkoman kao ni luđak.te ljude zadrze u centru i vode o njima brigu,pomognu im da svladaju prepreku,u slucaju krize oni znaju kako ce postupiti,imaju psihologe i psihijatre koji s njima pricaju.Tako mislim da bi ista stvar trebala biti s nama pretilim osobama,da nam netko pomogne,da nas disciplinira.nemoze komad papira rijesit nasu situaciju.ako se to vec zove centar onda bi trebao tako djhelovat,da svima osigura neki privremeni smjestaj,bar neko određeno vrijeme,da vidimo da nismo sami u tome,da ima ljudi koji bi nam htjeli da pomognu.Nemoguce je naravno da nas drze ui centru dok got ne dođemo na idealnu tezinu,ali barem da nas drze neko pocetno vrijeme dok se uđemo u stos,dok ne steknemo naviku,kako i sto.Da ucimo skupa o zdravoj prehrani,da razgovaramo sa psiholozima i endokrinolozima,nutricionistima.i naravno,kao centar bi trebao pruziti i fizicke aktivnsti.da nas nauce kako za pocetak vjezbati,da svaki dan grupno idemo na vjezbe i setnje,to je svrha centra,a ne komad papira s dijagnozom.jer mi,ruku na srce znamo koja je nasa dijagnoza,PRETILOST-SMRT.
Sve to kosta,svi to znamo,ali mislim da se ovo treba ozbiljno razmotriti jer stalno se naglasava da smo jedna od najdebljih nacija,pa neka se nesto i napravi po tom pitanju,to je svrha centra,da DJELUJE.Mislim da bi svi kojima je u interesu da smanje svoju tjelesnu masu,ucinili sve da im se pomogne,za zdravlje se uvijek nekako nađe novac.Ja trazim pomoc,ali ne nailazim na odaziv. eto,centar postoji na papiru!!
SmokvicaCmok is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 08:54   #3
smokvica bok
ja nisam pretila ali pratim ovu temu iz drugih razloga i mislim da si potpuno u pravu - ovisnost o hrani je ovisnost ista kao i sve druge ovisnosti i bilo bi super da postoji klinika za "odvikavanje" od jedenja sa svim što si navela - psihijatrima/psiholozima, nutricionistima, trenerima i svim drugim stručnjacima koji bi osobu organizirano "skinuli" sa hrane i pomogli joj da na zdrav način skine kile.

zapravo, kako to da nitko to nije privatno otvorio
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 00:19   #4
Lightbulb

to kod nas postoji,ali samo na papiru,vec sam rekla kako taj centar radi.
u sustini,taj centar je samo odjel,nista drugo,dok bi trebao djelovati kao ajmo rec klinika- odnosno centar za odvikavanjem i stjecanje novih prehrambenih navika navika!
SmokvicaCmok is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.