Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2005., 05:49   #21
Lose vrijeme mozes dozivit na putu ST-ZG, na lose ljude mozes naici isto i u ZG ili ST, pa i kurve, drogu, Filipinke...
U principu sve sta se nama dogadja moze ti se desit i doma, jedina razlika je sta smo mi puno daleko od kuce!

A kad doma dodjes pokusavas zaboravit lose stvari, i brod opcenito i posvetit se dragim ljudima ( i spavanju u njihovim krevetima - ovo je za Beatrice)
zezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 05:55   #22
Quote:
NoWa kaže:
al mi je frend isprica kako pljackaju kontejnere koje prevoze odluke do luke. Otvaraju ih i uzmu recimo 400-ak parfema i na tome zarade kod lokalne mafije u drugom portu.
Dila se i koka iz Kolumbije, al je znala doc i pandurija na bro.d. Sve neka mutna i losa posla.
Svi kontejneri su plombirani, i brod odgovara za njih ako se plomba razbije na brodu, zato se jako pazi da se to ne dogadja! To su iznimke a ne pravila!
Takodjer brodovi koji dolaze iz Kolumbije su redovito posjeceni od policije s psima na dolasku u zapadne luke! Tako da i ova prica je malo vjerojatna!
zezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 19:02   #23
Quote:
zezi kaže:
Svi kontejneri su plombirani, i brod odgovara za njih ako se plomba razbije na brodu, zato se jako pazi da se to ne dogadja! To su iznimke a ne pravila!
Takodjer brodovi koji dolaze iz Kolumbije su redovito posjeceni od policije s psima na dolasku u zapadne luke! Tako da i ova prica je malo vjerojatna!
I ja prvi put čujem za to...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2005., 23:03   #24
Quote:
zezi kaže:nemam pojma odakle ti to!...
ajd pogodi odakle mi to za vezivanje...
možda vi na jadnoplovu imate sofisticiranije metode

beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 18:19   #25
Zelim svim pomorcima, njihovim obiteljima i prijateljima, te svim Forumasima sretan Bozic
zezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2005., 19:19   #26
Quote:
zezi kaže:
Svi kontejneri su plombirani, i brod odgovara za njih ako se plomba razbije na brodu, zato se jako pazi da se to ne dogadja! To su iznimke a ne pravila!
Takodjer brodovi koji dolaze iz Kolumbije su redovito posjeceni od policije s psima na dolasku u zapadne luke! Tako da i ova prica je malo vjerojatna!
kupis nove plombe i stari pecat falsificiras.

jebote, mafija je mafija


zahvalna sam bratu pomorcu sta me jedno naucio u zivotu: Nikad ne biti s pomorcem. cekas ga sto godina cili zivot. jebo pare, jebo sve, kad ti dragog nema stoljecima...

ove vaznije face na brodovima mogu dovest i zenu, ali brat kaze da se to rijetko viđa.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 21:36   #27
Sretan RoĐoooo

dragi zezi!!!


sritno ti i berićetno bilo, sve ti zvizDe sjale, sve se sante otopile!!!

oprezno po tim morima a i inače, sretan ti mali rođo

beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2005., 12:03   #28
Bok i dobar dan svima u Forumu.
Javljam Vam se iz Bremena, i imam odmah na pocetku pitanje u vezi koristenja glisera na Jadranu. U nasem Forumu, www.boote-forum.de je danas osvanuo prilog o novim "zakonima" u vezi sidrenja u uvalama. Navodno se namjeravaju namjestiti uvale sa bovama (neznam kako se to hrvatski zove) vezovi za glisere. Navodno radi cuvanja morske flore i faune!!! Kada su sva mjesta sa gliserima zauzeta ne smije se tamo vise sidriti!
Ima li nekoga od vas tko bi mi mogao dati odgovor na tu, za nas Turiste, losu vijest.

Ja vam zelim, u ime svih Forumasa sretnu novu godinu..

Pozdravlja Vas Ady iz Bremena
 
Odgovori s citatom
Old 31.12.2005., 21:22   #29
mom bratu
Jel lip sidneški vatromet ka šta pričaju?
Čuli smo se telefonom popodne, tebi je daaavno sretna nova

Zeziju
Još jedanput ti kažem- čuvaj se tog leda!!! Sretna nova stari, iduću (opet) skupa dočekivali

svim pomorcima
veeeeeeeeeeliki ljubac
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2006., 17:50   #30
Nema straha za led, nisam ja na Titanicu
Puno pozdrava i najboljih zelja za 2006 tebi Beatrice, tvom bratu i svim pomorcima!
zezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2006., 23:38   #31
Sve mi se cini da nisam pronasao pravi Forum za moje pitanje....

Sretna Vam nova 2006- sta godina
 
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 01:54   #32
Quote:
zezi kaže:
Takodjer brodovi koji dolaze iz Kolumbije su redovito posjeceni od policije s psima na dolasku u zapadne luke! Tako da i ova prica je malo vjerojatna!
al zato neke juznoamericke luke,nemaju kontrolu,e tamo biznis cvijeta.
ulaze,izlaze..niko nikog ne kontrolise.
vjeruj mi
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 01:56   #33
Quote:
NoWa kaže:

ove vaznije face na brodovima mogu dovest i zenu, ali brat kaze da se to rijetko viđa.
pa nije bas da se rijetko vidja...ustvari nisam jos cula nijednu kompaniju da ne dozvoljava dolazak zene....za djecu je druga prica.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 13:21   #34
konačno pomorci na ovom forumu već par godina postavljam pitanja i tražim pomorce na drugim forumima a njih nigdje.
Ja bih jako,jako htio ići radit na brod,ma može bilo kakav posao,nije mi teško radit samo da malo odem van iz hrvatske malo za promjenu.Dosta sam putovao kao backpacker(to je onaj koji natovari ruksak i tumara po nepoznatim krajevima).Tolko me privlače brodovi da u posljednje vrijeme razmišljam da upišem pomoski fakultet ili bar pomorsku školu samo da bih mogao dobiti posao na brodu.Ono što sam se raspitivao po pomorskim agencijama svi traže da već imaš iskustvo na brodu i primjerenu naobrazbu-konobar,pomorska škola i tako to ali ja to nemam a nemam ni brodskog iskustva i to je začarani krug.Ali uvijek postoji prvi put.Iz priča čujem da je uvijek netko išao raditi na brod ali niako da odem i ja.U obzir dolaze i kontejnerski brodovi i putnički i bilo kakvi-po mogućnosti destinacije izvan europe.Lova mi nije bitna bio bih zadovoljan i za početak sa 3000kuna.
jel mi može netko od vas pomoći na bilo kakav način da nađem posao na brodu?Da mi netko da kakav savjet ili neku dobru agenciju ili ako ima prijatelja u agenciji da zažmiri na jedno oko kad me zapošljava.Bio bih vam zahvalan na bilo kavoj pomoći!!!!!
delfin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 05:51   #35
Mozes se ukrcat na brod kao nekvalificiran, za mornara (na palubi) ili cistaca (stroj) , a njih se uvijek trazi! Nije mi jasno da tamo gdje si se raspitivao ti nisu ponudili tu mogucnost!
Za ukrcaj na brod trebas imat sljedece papire: Pomorska knjizica, Putovnica, Zuta knjizica (medjunarodna potvrda o cjepljenju protiv zute groznice), i brevet B2 (ovlastenje - temeljna sigurnost na moru), lijecnicki pregled!

Sve ovo gore skupa ti kosta oko 4000-5000 kn.
Placa za te poslove gore navedene ti se krece oko 1000 USD.
Ugovor ti je u principu 6 mjeseci.
zezi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2006., 10:08   #36
odlazak na brod je točno to- odlaziš na brod, rijetko kad u luke koje ti brodovi obilaze.

mogu proći dani prije nego kopna vidiš, a i ti momenti u luci ne moraju bit nešto ako te uvati smjena na brodu i sl... ako si na teretnom brodu u lukama se ne stoji dugo, osim ako je brod u škveru, a tako te može tokat i neki naš grad!

ugl, ako sam ja dobro svatila, nije da se nešto turistički naputuješ.

osim, zezija, naravsky, evo on je sad sa pingvinima, recimo.
beatrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 12:08   #37
A kako se dobije Pomorska knjižica,dali je mogu dobiti i kao nekvalificiran.Ikad sve to sredim i platim tih 4000,5000kn jel sigurno da idem na brod a ne da mi se izjalovi to pa sam izgubio sve.Mislim jel ja to sve prikupim pa onda tražim mjesto na brodu ili najprije dobijem poslovnu ponudu pa onda prikupljam dokumentaciju?Jel ima koja dobra agencija koja uzima i nekvalificirane?U zagrebu mi baš i nisu neke agencije,jel su na obali možda bolje(rijeka,split,zadar..)?
A plaća od 1000 dolara mi je ok,jer dok radim na brodu imam i male troškove pa ako ništa od svijeta niti ne vidim bar ću prištediti neke novce koje mogu uložiti u posao ili u sebe-na obrazovanje,putovanje i slično.
delfin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 12:11   #38
imaš agenta kraj sheratona.

da se na glavu postavim ne znam kako se zove; ali mogu saznat.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 17:31   #39
kažete da je nekvalificiranom mornaru plaća oko 1000 $.
Koliko će onda meni otprilike bit kad budem na kadeturi. Ne mislim ić na naš brod nego na stranca.
Još me zanima, šta mi triba za izvadit matrikulu
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 19:08   #40
delfine

u zg.u krcaju uspinjača i ta-na.

je si njih kontakirao?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.