Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2010., 09:35   #1041
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
Valjda samo za fensi šmensi elitu ili tak nekaj...
a to ti tak ide... budi i ti fensi šmensi elita pa ću ti reć
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 10:15   #1042
u redu je da ako netko koristi najam programa da dobije sve zakonske izmjene i promjene na funkcionalnosti. u konačnici, to se i isplati napraviti jer svaki mjesec sjedne ziher lova. E sad...da li bi isti daje sve zakonske promjene, sve korekcije i dorade u funkcionalnosti, support i što već ne besplatno zauvjek onima koji su kupili program i ne interesira ih najam?
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:18   #1043
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
ne besplatno zauvjek onima koji su kupili program i ne interesira ih najam?
da, ima puno ljudi koji neće najam. Ima za to više razloga, često i nesuvislih. Ali bit je u tome da ima ljudi koji kupuju kuće ima onih koji rađe unajmljuju. Koji kupuju aute a drugi više vole leasing. Ili su prisiljeni na mjesečne rate jer nemaju odmah dosta itd.
Ima i onih koji koriste najam za isprobavanje, pa ako im se svidi idu na kupnju.

Ali ne kužim informatičke firme koje BIRAJU korisnike (mislim svaka čast ako možeš birati, ali to je meni priča za malu djecu) i koje imaju isključivo samo najam. Što ako neka firma koju je IZABRAO, oće konačnu cijenu? Takvu onda ipak odbije?
Meni je odmah sumnjivo (mislim da je to netko već spomeuo ovdje) ako program nema demo i cjenik. Tu po meni odmah pada, može biti najbolji na svijetu. Jedino ako me izaberu kao korisnika
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:42   #1044
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
da, ima puno ljudi koji neće najam. Ima za to više razloga, često i nesuvislih. Ali bit je u tome da ima ljudi koji kupuju kuće ima onih koji rađe unajmljuju. Koji kupuju aute a drugi više vole leasing. Ili su prisiljeni na mjesečne rate jer nemaju odmah dosta itd.
Ima i onih koji koriste najam za isprobavanje, pa ako im se svidi idu na kupnju.

Ali ne kužim informatičke firme koje BIRAJU korisnike (mislim svaka čast ako možeš birati, ali to je meni priča za malu djecu) i koje imaju isključivo samo najam. Što ako neka firma koju je IZABRAO, oće konačnu cijenu? Takvu onda ipak odbije?
Meni je odmah sumnjivo (mislim da je to netko već spomeuo ovdje) ako program nema demo i cjenik. Tu po meni odmah pada, može biti najbolji na svijetu. Jedino ako me izaberu kao korisnika
nisi odgovorio.
Izvlačiš iz konteksta.
Netko kupi program. Iskešira novac (ne uzme najam nego kupi aplikaciju). Ne uzme nikakvu opciju održavanja, supporta, ne želi nikakvu suradnju u vidu "Ja tebi pare ti meni usluge". Da li je u redu očekivati da taj kupac ima doživotno (dok koristi kupljeni program) sve nove vezrije (zakonske promjene i operativne funkcije) i korisničku podršku i to za nula kuna?
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 11:45   #1045
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
nisi odgovorio. Izvlačiš iz konteksta.
??? nisam ni skužio da si mene nešto pitao. A i dalje ne kužim što točno pitaš, povodom čega i zašto baš mene?
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:21   #1046
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
??? nisam ni skužio da si mene nešto pitao. A i dalje ne kužim što točno pitaš, povodom čega i zašto baš mene?
citirao si pitanje pa rekoh valjda nudiš odgovor. No eto...što ti misliš o tome?
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 12:36   #1047
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
citirao si pitanje pa rekoh valjda nudiš odgovor. No eto...što ti misliš o tome?
i dalje ne kužim o kojem kontekstu govoriš. Ja sam se nadovezao na jednu tvoju tezu (to nije bilo pitanje meni jer nisi ništa moje kvotao niti sam ja nešto slično prije spominjao, jer meni je i najam i konačna cijena ok) i dao svoje mišljenje, a ti iz toga izvukao neke sasvim druge (i čini mi se pogrešne) zaključke. Da ja mislim da onaj tko plati konačnu cijenu treba imatu doživotnu besplatnu podršku?
Aj me pitaj konkretno, pa ću ti konkretno odgovoriti.
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 03:06   #1048
Vrlo jak utisak je da se na zadnjim stranicama isključivo TUPI, kako netko reče! Nekoliko uvijek istih se nadmudruju, što onima koji ovdje tebaju nekakvu pomoć i savjet ama baš nimalo ne pomaže.
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 11:36   #1049
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Vrlo jak utisak je da se na zadnjim stranicama isključivo TUPI, kako netko reče! Nekoliko uvijek istih se nadmudruju, što onima koji ovdje tebaju nekakvu pomoć i savjet ama baš nimalo ne pomaže.
Kako ne, nakon različitih mišljenja i nekakvog argumentiranja ljudi će lakše odlučiti da li če uzeti održavanje, osvježavanje ili niš.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 04:02   #1050
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
U pravu si da treba pisati o onome što ljude zanima, ali u krivu si ako pogledaš o čemu se piše na par stranica, visokostučna natezanja, održavanja itd... Zar ne vidiš da nema pitanja, nema početnika, nema nikoga, osim 4-5 "stalnih mušterija"? Pa ja to tumačim na možda drugačiji način, prepali se ljudi od viška stručnosti... A iako razumijem skoro sve što se piše, i meni dosadio nivo... Ja bih da mi netko kaže ima li problema natjerati Synesis da radi u redu na Win7!

P.S. a zašto quotaš tekst prethodnog posta?!?
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 17:21   #1051
Ja sam probala mnogo programa, sa mnogima često i radim, ali najdraži mi je Tehno (koji koristi par mojih komitenata a i ja sama). U odnosu na druge programe mene je osvojila jednostavnost, imaš na ekranu samo ono što ti treba. Jako se brzo može knjižiti. Nema nikakvih problema ni zastoja u radu. Ja koristim i napredne mogućnosti (takozvane signix alate) za pretraživanje i sam svoj majstor ispise.
Primjećujem da mnogo mojih kolega koristi programe s kojima nisu zadovoljni, ali su se navikli na njih i sad im je teško prelazit na nešto drugo. Jednog sam uspjela nagovoriti da proba Tehno, rekao je da mu je super ali je ipak ostao na svome (naviknuo sam se veli).
Zdenamut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 18:12   #1052
ajme...ili su te vrbovali ili si jedna od njih. Malo postova i odmah u reklamu
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 05:15   #1053
Quote:
Zdenamut kaže: Pogledaj post
...rekao je da mu je super ali je ipak ostao na svome (naviknuo sam se veli).
Da, veliki je to razlog, ali i kada probaš Tehno nakon Synesisa, shvatiš da bi trebalo kupiti program, potrošiti, a rezultat je takav da Synesis ima nekoliko BOLJIH stvari! Pa sad, nekome je bolji, ali nekome nije, ipak zavisi što se radi u materijalnom dijelu, gdje svi imaju probleme, a Synesis pogotovo. Ali u području knjiženja je ok, iako zna i tu zabrljat konta. (Koliko para, toliko...)
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 09:00   #1054
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
a rezultat je takav da Synesis ima nekoliko BOLJIH stvari!
konkretno koje?
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 10:35   #1055
Quote:
Posl3k kaže: Pogledaj post
konkretno koje?
...a jel moguće da je taj tzv TEHNO baš u svemu bolji od sinesysa?
Zaniljivo je kako na webu nema baš niti jednog podatka o firmi. Niti kak se zove, nisam primjetio adresu...ama baš ništa. Več kad čovjek povjerava vođenje svog poslovanja programu neke firme, bilo bi zgodno pogledati kako ta firma stoji, je li stabilna, da li će se zatvoriti i propasti. obino ljudi kupuju programe za duži period, a ne za jednu godinu. Ja bi osobno ipak volio znati nešto o poduzeću od kojeg uzimam alat za život osim postova na forumu tipa "Tehno je najbolji, nema boljeg....."itd. Uglavnom, toliko tupljenje po nekom alatu definitivno nije pozitivna reklama. uvjek od jednog te istog čovjeka, a ako se i javi koji drugi, taj ima dva posta. Što misliti o svemu.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 22:26   #1056
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
Što misliti o svemu.
pročitati starije postove sa istim pitanjima (i odgovorima na njih)? Probati demo? Nazvati pa pitati njih direktno? Poslati im upit? Nazvati neke od referenci?
Predložiti bolje od njih? Nabrojiti po čemu su bolji?

Ili jednostavno izjaviti da je to sve sumnjivo?
Posl3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 23:42   #1057
ti si fakat ko malo djete. Nije mi jasno da ne kužiš da ovakvim pisanjem više radiš štete nego koristi. Napisao sam ti....kad stave na web bilo kakav podatak o firmi, barem naziv, možda ih netko i ozbiljno shvati. Dok god to skrivaju, neozbiljni su. Ne možeš doći do ni jednog financijskog podatka. Ma može biti najbolji na svijetu, ali ako mu dam da mi njegov program vodi posao, onda hoću da iza toga stoji nekakav temelji kapital koji mogu provjeriti, neki ljudi koji tamo rade, a ne samo neki lik s foruma koji drobi o nekakvom programu čiji se proizvođač niti ne zna. Kako se zove firma koja proizvodi taj program? Ajd konkretno. Očito se znate. Pa nek ljudi provjere s kime se upuštaju u posao. Sinesys možda je lošiji (nemam pojma, ali eto, vjerovati ću ti), ali bar znaš tko je vlasnik firme, koja je adresa, tko stoji iza svega.....
Ajd napiši. Ime firme ili obrta. Daj neki podatak (osim tel broja)...kaže 25000 referenci. hehehe. Da je tako ne bi se trebao niskim cjenama probijati na tržište u nadi da će jeftinoćom maknuti sinesys sa scene. Ima mjesta za oboje. Kad to shvatite, postovi će biti ipak malo zgodniji......i neće trebati posl3ka na ga reklamira.

čak mu ni mobitel nije javni...pa zašto se skriva. Pa nije to forum da mora imati nick. U najmanju ruku neozbiljnost u ozbiljnom poslu.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 06:24   #1058
Na nagovor "posl"-a, ja sam stvarno krenuo ispitati Tehno. Jako su ljubazni odgovori i pomoć-nemam primjedbi. Demo verzije - ali samo ponešto! Ali, onda je zaredala zafrkancija - koje module pospajati za ono što meni treba, (najobičnija trgovačka firma, VP, MP, usluge...) pa stari ne idu s novima, pa amo tamo... Hajde, da ipak vidim - i vidio sam: fali puno onih sitnih caka koje Synesis ipak ima, ali ih je na žalost dobar broj prestao raditi, jer je moje mišljenje da se oni loše nose sa kupljenim sourceom i zato je Synesis iz godine u godinu sve PUNIJI BUG-ova!!
Da nabrajam što je bolje nego kod Tehna?? Oprosti kome i zašto, pa ja nisam odvjetnik Pupille... jedino što sam s Pupillom od doba kada su imali SW u DOS-u. Za mene oni imaju oni (i) dobrih stvari, koje drugi nemaju, ali!! - evo napadam ih i prozivam, jer danas kod izrade MP kalkulacije cijene SE SAME MIJENJAJU!! (15,01 itd) što se prije nije događalo. Da ne govorim da se mnoge cijene u računima ne mogu ni slučajno napisati sa x,00, nego je ili x,01, ili x,99! To je užasno iritantno i zbilja jadno, ali - kao da to nemaju i drugi?!? Svi koji obrađuju 3 decimalu imaju iste muke. Iritira i to što se prije moglo u cjeniku lijepo raditi, iz računa se moglo obrađivati cjenik (copy-paste) a sada NI TO ne radi! Treba se prebaciti u cjenik za nešto raditi u njemu. Prije je i pozicioniranje pointera na stupac imalo učinak slaganja cijelog stupca, sada ni to ne radi? Dakle u Pupilli se ide linijom: svaki dan sve gore. Da je trend obrnut, da su popravili probleme, nema tog Tehna koji daje toliko muzike za toliko para! O jako lošoj podršci Synesisa već je puno rečeno, iako izgleda da su se nešto popravili. Također bi bilo krasno da izbace (ili posebno prodaju) gluposti tipa fotografije artikala, skladištar Đuro, izrada web stranica, kakve to ima veze sa programom?!? Kozmetika za naivne? A da što. Ali, problem je i taj što premalo korisnika dođe ovdje i diskutira, pita ili ih jednostavno ispsuje. Ako se argumentirano napiše, a to ponovi 20 ili 30 korisnika, e onda će oni (možda) razmisliti i o toj negativnoj reklami. A to je također svrha foruma!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 08:07   #1059
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
Več kad čovjek povjerava vođenje svog poslovanja programu neke firme, bilo bi zgodno pogledati kako ta firma stoji, je li stabilna, da li će se zatvoriti i propasti. obino ljudi kupuju programe za duži period, a ne za jednu godinu. Ja bi osobno ipak volio znati nešto o poduzeću od kojeg uzimam alat za život

definitivno se slažem. osim što kuću koja prodaje program, proguglam, odem čak i na javnu objavu pogledati im i godinu registracije, bilance i bilješke, rdg (dao nam netko i tu privilegiju da to možemo), čisto da vidim koliko su postojani, stabilni (jasno da nije garancija, ali ipak..znači nešto), nazovem nekog s referentne liste..
jer..zamisli, kupim "fantastičan" program po preporuci, od kuće jučer registrirane, a kuća koja mi ga je prodala, kupila ga (ukrala, kopirala, bez ijednog ozbiljnog informatičara) i dobro rasprodala..a onda nestala...
što ću ja s mrtvim programom, koji se ne aktualizira..?
pada i na pamet..što se tada uopće radi? kad ti propadne i nestane kuća čiji program imaš? je li netko doživio što slično?

Zadnje uređivanje lili p. : 18.09.2010. at 08:58. Reason: quote fix
uraira is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 17:26   #1060
Postove sam vam prebacila na -Virtualna kava - chat . Tamo možete nastaviti sa psihoanalizom sugovornika, a ovdje vas molim da se fokusirate na analiziranje programa, hvala.
__________________
It could have been...

Zadnje uređivanje lili p. : 18.09.2010. at 17:39.
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.