Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2011., 05:18   #41
da sve skupa kraće traje i da se ne ponavljaju bio bi vau!! mind blowing!!
ali su počeli nakraju bljazgarat, ono svaki mit, božanstvo i stara kompleksna građevina ima vanzemaljske prste u sebi, malo su ga pretjerali, pa taman i da neke stvari stvarno imaju et prste u sebi nisu trebali sve živo stavljat u pretpostavku da su i za to oni zaslužni..
a šta je s onom "mapom stvoritelja" čudi me da i to nisu ubacili no ak će bit treće sezone sigurno će se i o tome raspričati, pa otisak stopala i dinosaura na istom mjestu to će ispast da nije otisak čovjeka nego čovjekolikog vanziča koji je došao izvidit situaciju na zemlji, stao bos iz poštovanja, vidio dinosaura, pobjego natrag u mathership teraformirao zemlju da pogubi diniče i dofura svoju rodbinu jeee je jeee
ajwanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 10:00   #42
Quote:
ajwanna kaže: Pogledaj post
pa otisak stopala i dinosaura na istom mjestu to će ispast da nije otisak čovjeka nego čovjekolikog vanziča koji je došao izvidit situaciju na zemlji, stao bos iz poštovanja, vidio dinosaura, pobjego natrag u mathership teraformirao zemlju da pogubi diniče i dofura svoju rodbinu jeee je jeee
Čuli smo i čudnije ideje...
eke777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 11:25   #43
vezano za pumapunktu . to kamenje je napravljeno od najcvrsceg kamena. jedino crvsce od njega je dijamant.
dand danas se taj kamen jako tesko obradjuje dijamantnim svrdlima . a pogledajte sistem pumapunktu-a
oni se medjusobno zakljucavaju kako bih to rekao ... interlock-aju. dakle rezani us visokom preciznoscu.
AbAdd0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 18:59   #44
pogledao sam si cijeli taj serijal. i vrlo, vrlo je intrigantan. osobno još uvijek formiram neko mišljenje o svemu tome, ali bilo je zabavno gledati sve te ljude, istraživače, arheologe kako nadahnuto i strastveno pričaju sve te (ne)vjerovatne priče. cijeli taj dio povijesti je još uvijek tajanstven i nadahnjuje mnoge ljude, a moram priznati i mene. taj život, ti običaji, kultura, hijerarhija i sl... no, cijela ta stvar sa arhitekturom i izgradnjom svih tih građevina sa takvom preciznošću i nevjerovatnom vještinom, koja nadmašuje i današnji tehnološki doseg, fakat postavlja mnoga pitanja i u misli priziva neke strane "vanzemaljske" sile.
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 21:54   #45
Quote:
kikec kaže: Pogledaj post
no, cijela ta stvar sa arhitekturom i izgradnjom svih tih građevina sa takvom preciznošću i nevjerovatnom vještinom, koja nadmašuje i današnji tehnološki doseg, fakat postavlja mnoga pitanja i u misli priziva neke strane "vanzemaljske" sile.
A po čemu to nadmašuje današnje tehnološke dosege?
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 22:42   #46
joj, ne bih znao ovako napamet... morao bih si ponovno pogledati neke dijelove serijala, pa ti onda reći.
kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 03:46   #47
Cak i Biblija jasno sugerira Ancient Alliens ideju i to ne samo oni izvorni tekstovi koji su tijekom stoljeca kompromitirani nego i ova koja je danas u masovnoj upotrebi. Izvorna ideja sjajno je razjašnjena ovdje u prijevodu Biblije bez ideoloških intervencija, dakle bez uređivanja starih tekstova kako bi se što bolje uklopili u dogmu, u ono što Crkvi trenutno paše:
http://www.skriveno.com/index.php/20...eje-o-bibliji/
Super serijal i jedva cekam novu sezonu. Posebno me veseli da u serijalu govore pametni likovi a ne neki zanesenjaci s ufološke scene, a i produkcija je odlicna. Samo ljudi mogu uništiti ljudski rod, svojom gluposti i slijepilom!
__________________
Život je prevara, On mora da se slatko smije...
sobba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:34   #48
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post
Neustrašivi ima potpuno pravo! I ja sam svojevremeno pročitao dosta od Danikena, skoro sve što je objavio 60-ih i 70- ih godina prošlog stoljeća. Prvo mi je u oči palo da sevoli olako poigravati tisućljećima, kao da su u pitanju kruške i jabuke. Tako on za jednu sumersku stelu iz Ura kaže da je stara 6000 godina, a ona potječe iz oko 2500. prije Krista. Sličan je njegov pristup egipatskim piramidama, ali i drugim arheološkim lokalitetima širom svijeta. Čisti ping- pong!

Također je točno da on nikada nije bio u ekvadorskim špiljama, te da je godinama kasnije to i priznao. I njegove priče o Uskršnjim otocima opovrgla su kasnija istraživanja arheologa i ekologa.

Sve u svemu, totalni bućkuriš kao posljedica prebujne mašte i želje za lakom i brzom zaradom. To su mu zamjerili i oni samozvani ozbiljniji istraživači rubnih područja. To čak nije ni SF, jer se time vrijeđa taj cijenjeni književni žanr.
To s ekvadorsdkim spiljama je malo kompleksnije pitanje o čemu je pisalo na kojih desetak stranica svojedobno u Ancient Skiesu, a radi se o tome da je Daeniken bio ucijenjen i bio je na ulazu u spilju, materijal koji je navodno bio iznutra su mu pokazivali lokalni sm8utljivci koji su ga poslije ucijenjivali. Ne znam je li netko postavljao Ancient skies na net, no sumnjam, ipak, provjeriti se može

Quote:
ajwanna kaže: Pogledaj post
da sve skupa kraće traje i da se ne ponavljaju bio bi vau!! mind blowing!!
a šta je s onom "mapom stvoritelja" čudi me da i to nisu ubacili no ak će bit treće sezone sigurno će se i o tome raspričati, pa otisak stopala i dinosaura na istom mjestu to će ispast da nije otisak čovjeka nego čovjekolikog vanziča koji je došao izvidit situaciju na zemlji, stao bos iz poštovanja, vidio dinosaura, pobjego natrag u mathership teraformirao zemlju da pogubi diniče i dofura svoju rodbinu jeee je jeee
Otisci ljudi i dinosaurusa nađeniu su na više mjesta, u Paluxy River u Texasu ali i u srednjoj Aziji, Kazahstanu.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 25.07.2011. at 00:35.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 00:13   #49
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Otisci ljudi i dinosaurusa nađeniu su na više mjesta, u Paluxy River u Texasu ali i u srednjoj Aziji, Kazahstanu.
... baš i nisu -neki su od otisaka prevara, a neki samo liče na ljudske, što baš i nije isto...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 01:30   #50
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... baš i nisu -neki su od otisaka prevara, a neki samo liče na ljudske, što baš i nije isto...
Neki od otisaka su prevara? A oni koji nisu?
__________________
Sva sredstva kojima je do sada čovječanstvo trebalo učiniti moralnim, bila su iz osnova nemoralna.
sesonkuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 02:00   #51
Quote:
sesonkuz kaže: Pogledaj post
Neki od otisaka su prevara? A oni koji nisu?
... kao što sam već napisao -samo liče na ljudske... ovdje je to malo bolje rastumačeno:
http://paleo.cc/paluxy/tsite.htm

... i ovdje:
http://paleo.cc/paluxy/paluxy.htm

... ali to je već debeli off...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 18:03   #52
Zar se nije moglo uzeti u obzir i pretpostavku da su ljudski otisci bili nešto drugačiji tada nego sad, kao i mnogo toga drugog, uostalom
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 18:37   #53
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Zar se nije moglo uzeti u obzir i pretpostavku da su ljudski otisci bili nešto drugačiji tada nego sad, kao i mnogo toga drugog, uostalom
... znaš kako kaže stara narodna; pretpostavka je majka zajeba... zato i nije baš neka uobičajena znanstvena metoda...

inače bi mogli pretpostaviti da je to Fred vodio Dinu u šetnju, dok je Vilma doma kuhala pterosaura za Božić...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 18:52   #54
Samo što to da se izgled i kostur ljudi pa valjda tako i stopala mijenjao vremenom nije pretpostavka nego činjenica koju priznaje i naša harna znanost. Ali kad se nađu rečeni otisci onda - hop - zaboravimo to na čas. No u palluxy Riveru je u istom sloju pronađen i čekić, a o tome se pogotovo šuti
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 19:02   #55
Znači ja cjeli svoj zivot posvetim tome kako da pomaknem kamen od 800 tona i onda dođe neki peder i kaze da ja to nisam mogao napravit.Ustao bi se iz groba i zadavio ga.
__________________
''Is the way the universe began chosen by God for reasons we can't understand, or was it determined by a law of science? I believe the second.''
Drogerant is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 19:51   #56
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Samo što to da se izgled i kostur ljudi pa valjda tako i stopala mijenjao vremenom nije pretpostavka nego činjenica koju priznaje i naša harna znanost. Ali kad se nađu rečeni otisci onda - hop - zaboravimo to na čas. No u palluxy Riveru je u istom sloju pronađen i čekić, a o tome se pogotovo šuti
... misliš na ovaj čekić možda?

inače, čini mi se da ti manjka poprilično podataka o evoluciji, ali za to bi se trebao sam pobrinuti, ako bi već htio voditi neku raspravu u tom smislu... a morao bi poraditi i na logici...

Zadnje uređivanje haram : 26.07.2011. at 19:57.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 20:20   #57
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... misliš na ovaj čekić možda?

inače, čini mi se da ti manjka poprilično podataka o evoluciji, ali za to bi se trebao sam pobrinuti, ako bi već htio voditi neku raspravu u tom smislu... a morao bi poraditi i na logici...
A kome ne manjkaju podatci o evoluciji? Hoćeš reći da je tu sve jasno?
Za potrebe ove rasprave znam dovoljno i iz službenih i onih manje službenih izvora. A logika kaže ako su dv bića ostavila otiske u istom sloju, živjeli su isto vrijeme. Također i da čekić ne može nastati sam od sebe. A izgleda da moram još i dodati da iz ČINJENICE pronalaska tih otisaka i čekića ne mislim izvlačiti zaključke jer znam da za to nisam komptetentan nego mi smeta zašto oni koji jesu to ne čine, nego zataškavaju. A masa "pravovjernih" im odobrava i omogućuje ovakvo neznanstveno stanje znanosti.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 20:27   #58
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
A kome ne manjkaju podatci o evoluciji? Hoćeš reći da je tu sve jasno?
Za potrebe ove rasprave znam dovoljno i iz službenih i onih manje službenih izvora. A logika kaže ako su dv bića ostavila otiske u istom sloju, živjeli su isto vrijeme. Također i da čekić ne može nastati sam od sebe. A izgleda da moram još i dodati da iz ČINJENICE pronalaska tih otisaka i čekića ne mislim izvlačiti zaključke jer znam da za to nisam komptetentan nego mi smeta zašto oni koji jesu to ne čine, nego zataškavaju. A masa "pravovjernih" im odobrava i omogućuje ovakvo neznanstveno stanje znanosti.


... oprosti, ali ništa nisi shvatio... sad moram ići, ali probat ćemo ovo razjasnit kasnije
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 10:19   #59
Quote:
haram kaže: Pogledaj post


... oprosti, ali ništa nisi shvatio... sad moram ići, ali probat ćemo ovo razjasnit kasnije
... zapravo, prvo prevedi i pažljivo pročitaj one dvije stranice koje sam linkao, potraži nešto o teoriji evolucije i razvoju čovjeka, pa onda možemo suvislo razgovarati -ja ti ne mogu objašnjavati sve što se spoznalo zadnjih parsto godina... ako nećeš, i dalje vjeruj u "službenu" i "manje službenu" znanost
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 15:46   #60
hja, cure informacije na sve strane ....

evo je čak i lik sa faksa u Kairu javno rekao da ima nešto izvanzemaljsko u piramidama, tako da i ta priča s KGB-om dobiva na snazi ...
SmajlicV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.