Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Slazete li se da se stedi na ovakav nacin?
Da 2 8.00%
Ne 23 92.00%
Glasovatelji: 25. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2012., 19:52   #1
Štednja na maloj djeci

Pacijentima na dječjoj onkologiji osigurana terapija još samo 3 dana

Odluka Stručnog vijeća KBC-a Rijeka da se Klinici za pedijatriju Dječje bolnice Kantrida ne dodijele dodatna sredstva mogla bi dovesti u pitanje funkcioniranje svih odjela Dječje bolnice. Ova je informacija odmah izazvala paniku među roditeljima malih pacijenata, osobito najugroženijih među njima s dječje onkologije i intenzivnog liječenja pa se proširila vijest o mogućem zatvaranju onkologije jer novca za terapiju od sljedećeg tjedna neće biti.

Inače, Odjel za hematologiju i onkologiju Dječje bolnice od siječnja radi u otežanim uvjetima jer traje uređenje novih prostora u koji bi se dječja onkologija trebala useliti polovicom godine, a troškove uređenja financiraju država s milijun kuna, Grad Rijeka sa 250 tisuća kuna, udruga Krijesnica s prikupljenih 700 tisuća kuna u brojnim humanitarnim akcijama kao i neke riječke tvrtke i građani. Prijetnja zatvaranjem odjela, upravo dok očekuju preseljenje koje su dugo čekali, osupnula je roditelje oboljele djece i medicinsko osoblje koje se o njima brine.

Predstojnik Klinike za pedijatriju na Kantridi dr. Igor Prpić potvrdio je da je Stručno vijeće donijelo odluke o financiranju koje izravno utječu na rad klinike, no izrazio je nadu da će prevladati razum i da će se normalno nastaviti s njegom i brigom o pacijentima Dječje bolnice. Do kraja ovog tjedna osigurana je terapija za sve pacijente, no već sljedećeg tjedna, ne promijeni li Stručno vijeće svoju odluku ili se ne pronađu neki drugi izvori financiranja, mali bi pacijenti mogli ostati bez potrebnih lijekova koji se kupuju iz dodatnih sredstava, a Klinici su dosad bila redovito odobravana.
DInar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 20:01   #2
To ti je lijep pokazatelj kako je Hrvatska "socijalna" država. Djeca ionako ne mogu glasati, pa čemu rasipati novac na njih? Puno bolje je hraniti brojnu socijalu i penzionere od 50 godina, to znači puno glasova na izborima
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 20:07   #3
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
To ti je lijep pokazatelj kako je Hrvatska "socijalna" država. Djeca ionako ne mogu glasati, pa čemu rasipati novac na njih? Puno bolje je hraniti brojnu socijalu i penzionere od 50 godina, to znači puno glasova na izborima
slazem se u potpunosti s tobom. jos je ljepsa prica o nasetavanju roditelja sa osamnaestomjesecnom bebom koja se na kraju ugusila. roditelje nasetavali od hitne na merkur, sa merkura na rebro gdje se dijete ugusilo. jos divnija prica se dogodila na pedijatriji koprivnicke bolnice prije par godina, kad je pedijatrica vratila dijete sa simptomima sepse kuci, sa naputkom da maloj hani stavljaju obloge i na taj nacin snizavaju temperaturu. hana je tijekom noci preminula u svom kreveticu, lijecnici se nista dogodilo nije. vrana vrani oci ne vadi.

mislim da bi se trebala posvetiti malo veca paznja djeci, mladima i zdravstvu opcenito koje nam je u debeloj krizi. ajmo djecu prepustit roditeljima koji su ih rodili, nek se oni brinu za njih. prestrasno.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 20:13   #4
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
To ti je lijep pokazatelj kako je Hrvatska "socijalna" država. Djeca ionako ne mogu glasati, pa čemu rasipati novac na njih? Puno bolje je hraniti brojnu socijalu i penzionere od 50 godina, to znači puno glasova na izborima
slazem se i onda netko iz ove drzave nesto prica o Americi.
Simp is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:01   #5
Da, sve vise postajemo Amerika.
DInar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:04   #6
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
To ti je lijep pokazatelj kako je Hrvatska "socijalna" država. Djeca ionako ne mogu glasati, pa čemu rasipati novac na njih? Puno bolje je hraniti brojnu socijalu i penzionere od 50 godina, to znači puno glasova na izborima
Pa rekao je Suker jos prije, prioritet ove drzave je isplatiti penzije i place.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:20   #7
Danas ocito Slinic i daj mi reci sto ima u tome da mala djeca placu zato sto se boje da nece dobiti prijeko potrebnu kemoterpaiju?
DInar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:34   #8
A ja otvorio svoju temu o istoj stvari. Molio bi moderatore da je spoje,ili da moju obrise.
Hvala.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:38   #9
pa moze i moju spojiti s tvojom. tvoj naslov je po meni mozda bolji.
DInar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:40   #10
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Pa rekao je Suker jos prije, prioritet ove drzave je isplatiti penzije i place.
A što to znači, da trebamo pustit starce da krepaju. Ako svaki mjesec s moje plaće uzimaju 1000 kn za zdravstvo onda neka izvole liječit sve potrebite i djecu, i starce (to su nečiji roditelji) i sve hebene beskućnike, drogeraše i pijance (i to su nečija djeca) i tako rade s mojim/vašim novcima, tko osim zaposlenih platiša smije odlučivat o tome?
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:46   #11
Quote:
DInar kaže: Pogledaj post
pa moze i moju spojiti s tvojom. tvoj naslov je po meni mozda bolji.
Moze i tako.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:59   #12
Koliko para, toliko muzike. Nego, netko je spominjao SAD i njihovo zdravstvo?
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 23:05   #13
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Koliko para, toliko muzike. Nego, netko je spominjao SAD i njihovo zdravstvo?
Para ima, samo je drugi par cipela sto lopovluka ima vise nego para.
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 23:28   #14
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
A što to znači, da trebamo pustit starce da krepaju.
Ma da, od naših 1.150.000 penzionera svi su jadni i nemoćni starci. Naročito onih 80.000 koji imaju manje od 50 godina.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 23:43   #15
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Ma da, od naših 1.150.000 penzionera svi su jadni i nemoćni starci. Naročito onih 80.000 koji imaju manje od 50 godina.
A godine prepoznaješ po ljubičastoj iskaznici, po zdravstvnom stanju ili po grahu. I tebi je školovanje plaćeno iz mog/našeg/njihovog novčanika.

Zar čovjek od 30, 40, 50 godina ne može bit potrebit? Bolesti biraju godište - prvi put čujem. Što onda ne zadavimo svu nesposobnu djecu kao spartanci, tu će se troškovi smanjit za više od 20 godina medicinskih troškova.

Problem nije u bolesti niti u ljudima problem je u sustavu, tamo ga i treba rješavat, ni ti ni ja nismo medicinari, ako sam dobro procjenila.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 23:53   #16
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
A godine prepoznaješ po ljubičastoj iskaznici, po zdravstvnom stanju ili po grahu. I tebi je školovanje plaćeno iz mog/našeg/njihovog novčanika.

Zar čovjek od 30, 40, 50 godina ne može bit potrebit? Bolesti biraju godište - prvi put čujem. Što onda ne zadavimo svu nesposobnu djecu kao spartanci, tu će se troškovi smanjit za više od 20 godina medicinskih troškova.

Problem nije u bolesti niti u ljudima problem je u sustavu, tamo ga i treba rješavat, ni ti ni ja nismo medicinari, ako sam dobro procjenila.
Kakve veze ima ovaj, inače demagoški, post sa mojim?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 00:12   #17
Novci nam iz mršavog proračuna šikljaju na sve strane, kroz male i velike rupe. Pa se pokušava taj proračun spasiti zatvaranjem rupe za teško bolesnu djecu .
Ali se razmišlja o mirovinama za zaslužne sportaše, o obnovi voznih parkova, o subvencijama za ovo i ono... umjesto da se skupi onih par pametnih glava kojima je zaista stalo do države i naroda, da odrede prioritete i rasporede novce. Neka režu gdje treba (enormi troškovi "prezentacija", čašćenja i bančenja, voznih parkova, opremanja ureda, izmišljenih naknada, subvencija, udruga koje ne znaju šta bi same sa sobom, podmazivanja javnih nabava itd.)
Vjerujem da na zadnjem mjestu neće biti bolesna djeca. Zdravstvo mora biti visoko gore, a djeca u zdravstvu najviše.
croshtula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 00:18   #18
Bolesna djeca, pih.
Koja korist od njih kad ne mogu glasati.

Radije milijarde za brodove, dvorane i mostove. Hrvati su odlučili o svojim prioritetima.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 07:38   #19
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
To ti je lijep pokazatelj kako je Hrvatska "socijalna" država. Djeca ionako ne mogu glasati, pa čemu rasipati novac na njih? Puno bolje je hraniti brojnu socijalu i penzionere od 50 godina, to znači puno glasova na izborima
Potpuno korektna ocjena.
Tko šljivi malu djecu.

A i to je razlog zašto ne diraju u lažne penziće i lažnu socijalu - oni glasaju, za razliku od djece...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 07:57   #20
Gospodo niste upućeni u scenarij. Scenarij jeste da se dječja bolnica odseli s te lokacije na Kantridi, a radi se o veoma atraktivnoj lokaciji uz more. Neki dan je v.d.župan izvjesni Vidoje Vujić o tom preseljenju dao izjavu za Novi list. Da bi se stvari ubrzale mora doći do "riješenja" o preseljenju, ali se djeca koriste u grube interesne igre, kao da bi svi u jedan glas vikali: Treba nam nova bolnica- zidovi. Ne, treba nam ozdravljenje naše djece sad i odmah, već Rijeci treba nova bolnica pored tri postojeće, od kojih je jedna ta na Kantridi u koju se godinama ništa ne ulaže, kako bi se opravdalo njezino preseljenje, a da nema donacija, to bi se i već dogodilo.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.