Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 17:27   #1
dobivanje mišićne mase

znači ovako, imam 180 cm visine i 75 kg težine...htio bi još 5 kg mišićne mase dobiti..Problem je što ja jedem da prostite ko svinja, ali mi se ništa ne prima...prebrz metabolizam ili??
Nemam iskustva sa proteinskim napitcima pa ako tko ima kakav prijedlog??

inače, prije sam trenirao plivanje, sad sam rekreativno 3-4 put tjedno na bazenu po 2km dnevno.
blueees is offline  
Old 29.01.2011., 18:53   #2
Ili ne jedeš dovoljno obilno, ili ne jedeš dovoljno redovito.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 29.01.2011., 19:04   #3
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ili ne jedeš dovoljno obilno, ili ne jedeš dovoljno redovito.


-Stipe
sve je to lijepo što ti kažeš....ali masu mojih prijatelja jede daleko manje od mene pa dosta deblji od mene i skloniji su dobivanju mase..
no pustimo to..

zanima me bi li Pro Whey mogao pomoći??
blueees is offline  
Old 29.01.2011., 19:26   #4
Quote:
blueees kaže: Pogledaj post
sve je to lijepo što ti kažeš....ali masu mojih prijatelja jede daleko manje od mene pa dosta deblji od mene i skloniji su dobivanju mase..
Ne jedu manje od tebe, a pogotovo ne "daleko manje" od tebe.

Moraš razumjeti da se kod prehrane i "koliko tko jede" priča ne uzima jedan obrok, nego prehrana u toku čitavog dana, i zatim tjedna i mjeseca (s tim da je dnevna indikativna za ove ostale dvije).

Quote:
no pustimo to..

zanima me bi li Pro Whey mogao pomoći??
Bi, ali ostaje ti i dalje ono iz prvog posta.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 29.01.2011., 19:35   #5
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ne jedu manje od tebe, a pogotovo ne "daleko manje" od tebe.

Moraš razumjeti da se kod prehrane i "koliko tko jede" priča ne uzima jedan obrok, nego prehrana u toku čitavog dana, i zatim tjedna i mjeseca (s tim da je dnevna indikativna za ove ostale dvije).



Bi, ali ostaje ti i dalje ono iz prvog posta.


-Stipe
znači pro whey+ povećanje broja obroka...
blueees is offline  
Old 29.01.2011., 19:43   #6
ovo dobro pročitaj
http://www.kondicijskitreningsportas...apravljen.html

gle nije bitno koliko ti jedeš nego je bitno koja je to hrana...
ajde napiši barem jedan primjer tvoje prehrane, znači od čega ti se sastoji doručak, ručak i večera, eventualno međuobroci ako ih imaš...
Elfen is offline  
Old 29.01.2011., 19:58   #7
Quote:
Elfen kaže: Pogledaj post
ovo dobro pročitaj
http://www.kondicijskitreningsportas...apravljen.html

gle nije bitno koliko ti jedeš nego je bitno koja je to hrana...
ajde napiši barem jedan primjer tvoje prehrane, znači od čega ti se sastoji doručak, ručak i večera, eventualno međuobroci ako ih imaš...
ok, nemam plan prehrane pa ću napisat otprilike kako to izgleda

doručak - kukuruzne pahuljice,naranča, banana i par kriški kruha namaz..
između doručka i ručka - uglavnom 2 jogurta, čaša mlijeka,dvije...slatkiši nekad, voće
ručak- ako je u menzi onda 2 menija...uglavnom meso i malo manje povrća.+juha+kolač+puno kruha(što mislim da i nije dobro)
od ručka do večere- što god nađem u frižideru. pola čaše oraha, badema...suhe smokve..bar čaša mlijeka..burek često uleti..par redova crne čokolade, jogurt 3.2 mm
večera - nastojim ne pojesti previše, uglavnom bude juha,kuhane brokule, blitva i sl..,2 kuhano jaja, 2-3 kriške kruha.

možda nije puno za nekog veće mase...ali ja mislin da nije malo ako imaš 75 kg..


btw - hvala na linku
blueees is offline  
Old 29.01.2011., 20:18   #8
Quote:
blueees kaže: Pogledaj post
ok, nemam plan prehrane pa ću napisat otprilike kako to izgleda

doručak - kukuruzne pahuljice,naranča, banana i par kriški kruha namaz..
između doručka i ručka - uglavnom 2 jogurta, čaša mlijeka,dvije...slatkiši nekad, voće
ručak- ako je u menzi onda 2 menija...uglavnom meso i malo manje povrća.+juha+kolač+puno kruha(što mislim da i nije dobro)
od ručka do večere- što god nađem u frižideru. pola čaše oraha, badema...suhe smokve..bar čaša mlijeka..burek često uleti..par redova crne čokolade, jogurt 3.2 mm
večera - nastojim ne pojesti previše, uglavnom bude juha,kuhane brokule, blitva i sl..,2 kuhano jaja, 2-3 kriške kruha.

možda nije puno za nekog veće mase...ali ja mislin da nije malo ako imaš 75 kg..


btw - hvala na linku
prema mojoj procijeni prehrana ti je čist ok, raznovrsna..mogu ti reći da je meni jako puno pomoglo mlijeko, pila sam ga litru na dan ali doslovno, tri velike čaše, za doručak, ručak i večeru...i ovo kaj sam ti dala link..to je to kaj bi ja mislim tebi pomoglo u dobivanju mase. kupiš si neki protein, evo ja koristim od weidera hyper mass 5000 i to bi si svaki put složila šejk nakon treninga. Bavim se fitnessom i ja si isto želim povećati mišićnu masu. Znači obavezno nakon treninga si složi šejk, nemoj dugo čekati jer ti je bitno da odmah nakon treninga uneseš hranu za mišiće...
Kaj se tiče proteina, mislim da bi ti bilo bolje pitati u trgovini koji bi ti odgovarali jer tamo obično rade ljudi koji se u to kuže..ne znam odakle si ali ako si iz okolice varaždina preporučam Ben Hur..tamo imaš svega i cijene su ok
Elfen is offline  
Old 29.01.2011., 20:47   #9
Quote:
Elfen kaže: Pogledaj post
prema mojoj procijeni prehrana ti je čist ok, raznovrsna..mogu ti reći da je meni jako puno pomoglo mlijeko, pila sam ga litru na dan ali doslovno, tri velike čaše, za doručak, ručak i večeru...i ovo kaj sam ti dala link..to je to kaj bi ja mislim tebi pomoglo u dobivanju mase. kupiš si neki protein, evo ja koristim od weidera hyper mass 5000 i to bi si svaki put složila šejk nakon treninga. Bavim se fitnessom i ja si isto želim povećati mišićnu masu. Znači obavezno nakon treninga si složi šejk, nemoj dugo čekati jer ti je bitno da odmah nakon treninga uneseš hranu za mišiće...
Kaj se tiče proteina, mislim da bi ti bilo bolje pitati u trgovini koji bi ti odgovarali jer tamo obično rade ljudi koji se u to kuže..ne znam odakle si ali ako si iz okolice varaždina preporučam Ben Hur..tamo imaš svega i cijene su ok
aha...super..hvala puno..inače u zg sam..tu ima izbor svega
nego, onda bih pio samo nakon treninga ili po određeni broj puta dnevno + obavezno nakon treninga??
blueees is offline  
Old 29.01.2011., 21:08   #10
fali ti proteinski bogatih obroka, istina da si raznovrstan ali to je vecinom "light" hrana kojom se ne nabija niti masa niti misici...

evo ti moj meni za masu, cisto iluzorno, s njim dobivam oko 2-4 kile mjesecno a teski sam ektomorf...

500 grama posnog sira
100-150 grama badema
500 grama bijelog kruha
1 banana, 1 voce po izboru
1 litra mlijeka
nekoliko ovecih pilecih prsa
250 grama rize, tjestenine ili cega vec
od pola do 1.5 mjerice wheya (sa 80tak grama uh ako je trening)
2-4 jaja kuhana
nekoliko plocica sezama
ponekad uleti neki junk tipa topli sendvic, pizza
konzerva tune velika, ili druga riba
za veceru dodatna jaja sa spekom, jaja sa dzigericom, pura sa dzigericom i varijacije, ili bilo kaj mesnato xD
50-100 grama budzole, isto toliko sira
nekaj povrca za salatu

Rezime: tri mesnata obroka sa po 30 grama proteina svaki priblizno
2 puta 250 grama posnog, 30 grama u svakom proteina
sve izmedu sa dodatnim proteinima jaja and co.

na masti u uh ne pazim striktno, ne trebas ni ti koliko vidim.

Zakljucno pozeljno bi bilo da na taj tvoj meni umisto neceg (primjerice svih tih jogurta i cega vec) ubacis posni sir te ubacis jos jedan obrok sa mesom/ ribom i slicno, a ako imas whey ujutro sa zobenima isto ubacis da pojacas dorucak, te naravno iza treninga sa uh kombiniras...
__________________
Homo doctus in se semper divitias habet
Tu trembles, carcasse, mais tu tremblerais bien davantage si tu savais où je vais te mener

Κατὰ τὸν ἑαυτοῦ δᾲιμονα
Nietreink is offline  
Old 29.01.2011., 21:24   #11
amigo fala ti...ovo ću definitivno uzet sve u obzir..ovo je puno pomoglo...uglavnom naglasak je dosta na posnom siru...
blueees is offline  
Old 29.01.2011., 22:09   #12
ja posni sir jedem svakih par mjeseci ali mislim da ću ga od sada jesti puuuno više
e da blueees, nakon treninga obavezno uzmi šejk i ovo će ti dobro doći što ti je Nietreink preporučio, da uzmeš proteine ujutro za vrijeme doručka, tako sam ja znala raditi dok bih imala naporan dan
Elfen is offline  
Old 30.01.2011., 14:43   #13
Ako misliš dobivati kilažu, ne treba ti biti naglasak na posnom siru. Posni sir je dobar izvor proteina, ali jednostavno nedovoljno kaloričan da bi se na njega stavljao neki naglasak.

Po tvom meniju, da, ne jedeš dovoljno, ali promjene nisu teške.

Većinu ostavi kako je, pojačaj večeru za 500 kcal dnevno, ubaci te shakeove za koje si pričao da te zanimaju, i nemaš brige.
Nađi nešto što ćeš voljeti jesti za večeru.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 30.01.2011., 22:18   #14
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ako misliš dobivati kilažu, ne treba ti biti naglasak na posnom siru. Posni sir je dobar izvor proteina, ali jednostavno nedovoljno kaloričan da bi se na njega stavljao neki naglasak.

Po tvom meniju, da, ne jedeš dovoljno, ali promjene nisu teške.

Većinu ostavi kako je, pojačaj večeru za 500 kcal dnevno, ubaci te shakeove za koje si pričao da te zanimaju, i nemaš brige.
Nađi nešto što ćeš voljeti jesti za večeru.


-Stipe
ockej...za par dana ću to realizirat.. tnx svima na savjetima
blueees is offline  
Old 31.01.2011., 15:41   #15
Quote:
blueees kaže: Pogledaj post
znači ovako, imam 180 cm visine i 75 kg težine...htio bi još 5 kg mišićne mase dobiti..Problem je što ja jedem da prostite ko svinja, ali mi se ništa ne prima...prebrz metabolizam ili??
.
to ti mislis da jedes previse
pojedi cijelu tortu,malo poslije toga pojedi kulen i kilu kruha i onda popij 2 litre coca cole...
pa da te vidimo
Justin Credible is offline  
Old 31.01.2011., 18:21   #16
Već postoji tema:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=410450

Lock.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:17.