Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2006., 20:07   #41


Aktovka, niš ne dirat i ne petljat se. Mama se može preplašiti i ostaviti djecu.
Samo gledat i fotkat () ali iz daleka.
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 20:41   #42
Quote:
pumpkin pie kaže:


Aktovka, niš ne dirat i ne petljat se. Mama se može preplašiti i ostaviti djecu.
Samo gledat i fotkat () ali iz daleka.

priključujem se gornjem mišljenju, uz mali dodatak ... pobrini se da mačke ne mogu doć ni blizu a ni svrake ili vrane ...nadam se da je gnijezdo u dovoljnoj zavjetrini da ga proljetne kišne oluje ne mogu srušiti, dovoljno zaklonjeno da ga svraka ne može nadgledati odozgora sa nekog drveta (naime, našim je kosićima na tuji ispred fime, na moje oči gadura otela pilića iz gnjezda i proždrla; kosica i kos su ju napadali i kljuvali, ali je 5X veča od njih i nisu joj ništ mogli) i da je dovoljno visoko da se mačka nemže uzverati

kaj se hrane tiče, poslije sjenica, kosovi su najkorisnije vrtne ptice koje čiste sve gmižuće meso sa voćaka i iz gredica, tak da nema zime - treba im samo pružiti mir kad imaju obitelj i nešto dohrane po zimi (jer nisu selice)

sretno Silviji i podmlatku !
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2006., 19:50   #43
Ja čekam slike !!!
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 00:30   #44
Evo me s novostima.
Ptice su narasle- i to strahovito- prije manje od tjedan dana su još bile u onim sitnim jajcekima, a sad preko noci imaju rast od puno posto. Baš se preko noci vidljivo povecaju. Nisu više cokolino smjesa, nego se lijepo vidi di jedna mala ptica pocinje, a di završava.

Tata se pojavio. Nosi im gliste. Ali mami ide bolje hranjenje. Ona gomilu glista koje donese u kljunu lijepo rasporedi na sve male tice, a tata, mulac nespretni, je danas slucajno cijelu hrpicu ispustio jednom mališi u kljun umjesto da je rasporedio.

A sad idu fotke. Uživajte.















Zadnje uređivanje aktovka : 05.05.2006. at 01:42.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 00:32   #45
A imam i miljenika. To je onaj malac koji na 4. i 5. fotki gleda u kameru.
On mi je super. Neki dan je spavao s otvorenim kljunom. Sigurno je sanjao neku socnu glistu.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 00:43   #46
Quote:
aktovka kaže:
A imam i miljenika. To je onaj malac koji na 4. i 5. fotki gleda u kameru.
On mi je super. Neki dan je spavao s otvorenim kljunom. Sigurno je sanjao neku socnu glistu.


Super mi je ovaj topik
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 00:46   #47
Au, Ava, jak ti je novi sig, to je meni na ripitu kad je ispitni rok

Topic je za k
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 00:47   #48
Isuse kak su narasli
Tata uvijek nabije komplekse svojoj djeci, to mu je valjda posao
Željno iščekujući razvoj situacije...
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 00:58   #49
:klap: Preslatki su! Čak su dobili perje! (ili što već)
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2006., 14:05   #50
Odvratne beštije

btw. kako to već ide s ticama, jedna se obavezno mora zvat spike
Sexanovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 02:50   #51
Kosovi!
Preslatki su. Jel proizvode kakve zvukove? (Jel im stari bar pjeva?)
Stari je tipicni alimentarac - dodje jednom godisnje i onda hoce impresionirat poklonom. I to sto posto najmladjeg...onog koji se ne sjeca kako je okrutno izdan...ali sestra tinejdjerica i ostala braca u sredini zato nose to u sebi...i to ce ih odrediti kada i oni sami budu zasnivali obitelji.khm.
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 10:01   #52
prije nekih četrnaest godina na ulici sam pronašao maleckog kosa, s u potpunosti izraslim perjem no još nije znao letjeti. stigao sam ga pokupiti prije mačaka koje su već kružile oko njega i odnio ga kući.
nakon nekog vremena taj mali ptić je postao pitomiji od bilo koje ptice koju sam vidio. slobodno je letjeo po stanu i najčešće hodao zamnom i suprugom
prozor je najčešće bio otvoren no on nije imao baš neke jake volje odletjeti.
kada je supruga otišla roditi juniora kosa sam odnio van i (da li da ovdje kažem pustio ili otjerao?) pustio...
par puta je napravio krug u zraku i vratio mi se na rame ili glavu dok mu nisam pobjegao...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:39   #53
I ja sam imala kosa. Neka mamina kolegica je nasla malog iznemoglog na travi vani...i donjela u ured, i naravno, moja stara je bila presretna da ga upravo ona uzme...ali nazalost bio je bolestan. I nije dozivio jutro...:-((( imala sam oko 10 godina i bila jako tuzna
 
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:49   #54
Tek sad vidjeh ovaj topic. Aktovka kako je Silvija uopće odlučila rodit svoju djecu baš na prozoru gdje ljudi žive unutra

to mi je baš čudno. Javi kako napreduju
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:50   #55
a maleniiiiiiiiiii
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:52   #56
inace su. A pticiiiciciccice
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 18:12   #57
Quote:
L.Nimoy kaže:
Tek sad vidjeh ovaj topic. Aktovka kako je Silvija uopće odlučila rodit svoju djecu baš na prozoru gdje ljudi žive unutra

to mi je baš čudno. Javi kako napreduju
Nemam pojma. To je i nama jako cudno. To gnijezdo se samo pojavilo vec gotovo, nismo skužili kad ga je radila.
A to je prozor koji nikad ne otvaramo (a sad ni ne možemo, jer prozorsko okno služi kao potporanj gnijezdu, tako da bi se raspalo da ga otvorimo).

A maleni više nisu uopce mali. Oni rastu ko da ima Silvija nosi gliste punjene steroidima.
Sad više ni ne stanu u gnijezdo svi, nego onako vire i spavaju po rubovima.

Šteta je da ih ne mogu više uslikat jer su starci otišli i odnjeli fotic sa sobom.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 15:42   #58
pa kupi im u ducan za ribicku opremu crve i problem rijesen...
 
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 15:48   #59
Kad se vraćaju starci? Uslikaj bar s mobitelom
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2006., 16:59   #60
O joj ljudi, o joj! Prazno je gnijezdo.

Jucer su bile toliko velike, prave ptice koje više nisu stale u gnijezdo i danas ih nema.

Prvo što sam napravila je bacila pogled u dvorište u potrazi za pticjim leševima ili barem ranjenicima koji se koprcaju u nemoci, ali ih nema : olakšanje:, što znaci da su svi avionceki uspješno poletjeli.

Mori me nostalgija, hoce li se vracati u gnijezdo, hoce li se sjecati mene i kad me sretnu negdje vani, oce li me prepoznati. Ili barem moj fotic.

Djeca tako brzo narastu i napuste svoje skrbnike i upute se u bijeli svijet.

Baš mi je žao da je ovo gotovo.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.