Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2008., 22:32   #201
Zaba, definitivno ima.
zna li još tko koje banke imaju kredite za komunalno uređenje??
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 12:26   #202
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
pomiješao sam izraze al skužila si kaj hoću reć...



zamisli da si plaćala npr auto kredit od 7 godina dvije godine i da si plaćala u anuitetima gdje prva uplata sadrži najveći dio kamate a najmanji dio glavnice, a zadnja uplata upravo obrnuto, najmanji dio kamate a najveći dio glavnice, dok su ove između između.

i sad nakon 2 godine takvog otplaćivanja ti si odlučila isplatiti kredit u cijelosti. npr dobila si na lotu i dosta ti je kredita. i sad ti ideš zatvoriti kredit i naravno da nećeš plaćati preostalu kamatu već samo preostalu glavnicu (plus neku naknadu u vidu "kazne" za prijevremeno zatvaranje kredita).

međutim ti si otplatila jako malo glavnice a gotovo cijelu kamatu. dakle za zatvoriti taj kredit ti si banci platila iznos kojeg ti je ona dala i ogroman (mada ne i cijeli) iznos kamate kojeg je banka namjeravala zaraditi na tebi.

e sad zamisli da si ugovorila kredit u ratama, tj. da ti je jednak udio glavnice i kamate u prvoj, zadnjoj i svim onim uplatama između njih. i nek je taj omjer GLAVNICA : KAMATA=80:20 (lupam bezveze). nakon dvije godine ti si otplatila dooobar dio glavnice ali vrlo mali dio kamate. tako da ako bi htjela zatvoriti kredit moraš platiti preostalu glavnicu koja je izrazito manja od one kada si kredit ugovorila u jednakim mjesečnim anuitetima.

poanta, ako misliš ranije zatvoriti kredit bolje je da je on u ratama jer tako banci daš manje para

evo ovdje moš malo vidit koliko manje novaca daš banci uz istu kamatnu stopu... http://www.pbz.hr/default.asp?gl=200506160000005
DA, to stoji, ali isto tako stoji da je rata uvijek veća od anuiteta!!!!!
mara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:10   #203
Quote:
mara2 kaže: Pogledaj post
DA, to stoji, ali isto tako stoji da je rata uvijek veća od anuiteta!!!!!
1) molim te da se upoznaš s pravilima podforuma i foruma posebno dio koji govori o quot-anju

2) nisu potrebni toliki uskličnici u svakom postu

3) rata nije uvijek veća od anuiteta kroz razdoblje otplate
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 14:07   #204
Wink

Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
1) molim te da se upoznaš s pravilima podforuma i foruma posebno dio koji govori o quot-anju

2) nisu potrebni toliki uskličnici u svakom postu

3) rata nije uvijek veća od anuiteta kroz razdoblje otplate

Ok, nije, nisam napisao do kraja.
Na početku je rata veća od anuiteta!
mara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:51   #205
Question elem,...

imam 40.000 eur i zurnu potrebu da rijesim stambeno pitanje... moram namaknuti jos toliko za stan a da nije cumez. na ugovoru sam na neodredjeno uz probni rok koji jos traje... do prosinca... i onda je ugovor na stalno upitan; zato i trebam neko drugo rjesenje...
otrpila bi ratu max do 2.500 kn.
tx,
Ohana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 22:18   #206
a pitanje je ....
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 08:21   #207
kako namaknuti jos 40.000 eura i kupiti stan kad nisam u stalnom radnom odnosu???
Ohana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 12:21   #208
Quote:
Ohana kaže: Pogledaj post
kako namaknuti jos 40.000 eura i kupiti stan kad nisam u stalnom radnom odnosu???
Sa sudužnikom kojem bi se skidala rata kredita, a ti sa svog računa možeš napraviti trajni nalog da se taj iznos isplaćuje taj dan kada se sudužniku skida s njegovog računa/plaće.
Da li će ti staviti u ugovor da si ti dužnik ili ova druga osoba u praksi nije bitno...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 18:35   #209
Quote:
Ohana kaže: Pogledaj post
kako namaknuti jos 40.000 eura i kupiti stan kad nisam u stalnom radnom odnosu???
zamoli poslodavca da ti ovjeri papire za kredit i na njima navede da si za stalno!!! i da kad nazovu iz banke, ako nazovu, nek potvrdi.
mara2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 09:14   #210
Quote:
mara2 kaže: Pogledaj post
zamoli poslodavca da ti ovjeri papire za kredit i na njima navede da si za stalno!!! i da kad nazovu iz banke, ako nazovu, nek potvrdi.
nema sanse... firma je u klincu... dobar prosjek place, ali sve skupa na klimavim nogama.
rekli su mi za varijantu da nadjem suduznika dok ne dobijem stalni radni odnos. ali, "skidanje" suduznika kad mi vise ne bude trebao kosta 3% od iznosa kredita... to mi je brdo para...
Ohana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:38   #211
Upravo popunjavam zahtjev za kredit koji dižem u Raiffeisen banci.
Radi se o malome iznosu i ispunjavam sve uvjete...
Ali...kad sam prepisivao broj osobne,vidim da mi je osobna istekla u 08mj.ove godine!
Jbg,ni ne sjećam se kada sam zadnji put izvadio osobnu iz novčanika,tako da...

-Pitanje:Utječe li istekla osobna na odobravanje kredita? Ili to ne igra bitnu ulogu?
Zahtjev bih predao sutra...
Vlaše is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:53   #212
treba ti osobna ... ugovori se obično ovjeravaju kod javnog bilježika pa ako i djelatniku promakne da je istekla imati ćeš problema kod javnog blježnika ...

daj im putovnicu
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 22:12   #213
Putovnicu imam valjanu.
Prolazi li to sa putovnicom?
Vlaše is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 22:15   #214
trebalo bi ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:25   #215
Quote:
mara2 kaže: Pogledaj post
DA, to stoji, ali isto tako stoji da je rata uvijek veća od anuiteta!!!!!
samo u početku, ali nije li činjenica da ćeš banci dati manje para i neka sigurnost da ako dođeš do nekih novaca moći zatvoriti kredit ranije puno jeftinije, dovoljna da se u početku malo stisneš?

zapamti, svaka rata je manja od prethodne
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:54   #216
Imam jedno pitanje,koja banka ima najjeftiniji tekući račun,trenutno imam u zabi i ne vjerujem kako me i na najmanjim sitnicama deru,kad sam ga otvaro žena je rekla 20kn god.dana,al ono naplačuju i slanje bilance poštom i štojaznamjoššto,

uglavnom,gdje da si otvorim pa da budem miran?
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 00:21   #217
Quote:
Hell kaže: Pogledaj post
uglavnom,gdje da si otvorim pa da budem miran?
Splitska, Erste i dalje prema manjim bankama...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 08:40   #218
kredit

šta mislite dali je pametno s obzirom na ovakvu situaciji u svitu dignit kredit od oko 35 000 eur. dali će kamate rasti ili možda neki drugi problem, mislim napravit montažnu kuću za iznajmljivanje turistima.
nekrifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:18   #219
Kredit je uvijek loša opcija, ali često nema druge.
Mi smo digli stambeni kredit prije 16 mjeseci; rata za ovaj mjesec nam je čak 200 kn veća od prve. I možeš se tužit upravi vodovoda.
Probaj vidjeti sa Marlesom, oni su imali opciju kreditiranja za njihove montažne kuće. Možda su manji lopovi od banaka. sretno!
Kleopatra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:20   #220
E da, pošto bi ti kuću iznajmljivala turistima, pogledaj poduzetničke kredite, programe poticanja ženskog poduzetništva od Ministarstva gospodarstva i kredite za ulaganja u turizam.
Kleopatra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.