Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2008., 15:39   #21
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
meni su zakon wild west napušteni gradovi, ja bi tam htio živit naravno ne sam
Ima jedan dobar film... "Nestajanje" mislim da se zove, pogledaj ga, pa ćeš vidjet što se u "wild west" napuštenim gradovima događa
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 19:15   #22
Quote:
fairuza kaže:
Da i mene najvise fasciniraju bas takvi gradici,ono u sred pustinje par kucica stoji napusteno ..takvih djelova ima mnogo po texasu i to cu kad tad ici obici,medjutim pripyata nece nitko i nikada nadmasiti
evo jedne adrese, lik je išo po ameriki i sliko te gradove Link


Quote:
dacho21 kaže:
Joj daj molim te nemoj me nasmijavat
nekužim kaj je smješno, al ajd



Quote:
John_Frusciante kaže:
Ima jedan dobar film... "Nestajanje" mislim da se zove, pogledaj ga, pa ćeš vidjet što se u "wild west" napuštenim gradovima događa
zato sam i reko da nebi sam, najmanje jedno 20tak ljudi sa mnom
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 20:04   #23
Ma ima kod nas tih napuštenih kuča i previše samo kreni starom cestom prema moru ili idi do vukovara nekim starim cestama pa bus se uvjeril.
car is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:00   #24
jel ima napuštenih gradova?? pa svugdje ima napuštenih kuča ono
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 21:33   #25
Pa one slike koje sam ovdje vidio to nisu gradovi nego kuče
car is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 22:19   #26
da kuće, ali te kuče su u gradovi (ne ovi moderni, taku su gradivi davni izgledali ) koji su cijeli nenaseljeni
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 01:00   #27
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
jel ima napuštenih gradova?? pa svugdje ima napuštenih kuča ono

Postoji npr. jedno davno napusteno selo na Krku u blizini Šila,uz koje se veze par legendi.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:42   #28
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ima, ali ne bi tamo želio živjeti. Glina, Knin...stanova napuštenih k'o u priči.
No, dođeš tamo, dobiješ stan, ili ga kupiš budzašto i...što ćeš onda? Kako se zaposliti u kraju u kojem se ništa ne radi i koji je bogu iza nogu? Kako izgleda kolodvor u Glini? Kada sam zadnji puta bio, a to je bilo prije nekoliko godina, bio je potpuno zarastao u travu.
Ta mjesta kao da su samo za tebe napravljena.Napravi nam svima uslugu,i preseli se tamo
dacho21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 13:43   #29
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ima, ali ne bi tamo želio živjeti. Glina, Knin...stanova napuštenih k'o u priči.
No, dođeš tamo, dobiješ stan, ili ga kupiš budzašto i...što ćeš onda? Kako se zaposliti u kraju u kojem se ništa ne radi i koji je bogu iza nogu? Kako izgleda kolodvor u Glini? Kada sam zadnji puta bio, a to je bilo prije nekoliko godina, bio je potpuno zarastao u travu.
Jer cuo sam da tamo nemozes imat internet,tako da neces moci dolazit na forum.hr vise
dacho21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 00:21   #30
Quote:
danaye kaže:
Postoji npr. jedno davno napusteno selo na Krku u blizini Šila,uz koje se veze par legendi.

jel znaš koju legendu??
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2008., 10:50   #31
pocinje u jednom davno u ghost townu zivjela je preljepa...vi nastavite
__________________
chains
somekindofmonster2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 18:33   #32
Nije mi previše jasno na što se ovdje misli...Ali dobro.
Imaš stari grad Hreljin fora mjesti pogled seže kilometrima uokolo.U gradu je sačuvan kameni toranj crkve koiji je rekonstruiran do njega je mala kapelica iz doba Baroka.
Imaš u Rudinama na Krku uvalu u kojoj se zdovi nikad dovršenog hotela vidjela sa broda izgleda dostra jezivo
Stari grad Drvenik u Vinodolu fantastično mejsto sa kaštelom iz Frankopanskog doba crkvm i par kuća.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:15   #33
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
jel znaš koju legendu??
pricala mi nekad davno baka no zaboravio sam.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 22:22   #34
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Nije mi previše jasno na što se ovdje misli...Ali dobro.
Imaš stari grad Hreljin fora mjesti pogled seže kilometrima uokolo.U gradu je sačuvan kameni toranj crkve koiji je rekonstruiran do njega je mala kapelica iz doba Baroka.
Imaš u Rudinama na Krku uvalu u kojoj se zdovi nikad dovršenog hotela vidjela sa broda izgleda dostra jezivo
Stari grad Drvenik u Vinodolu fantastično mejsto sa kaštelom iz Frankopanskog doba crkvm i par kuća.
Steta je sto se Drvenik ne obnavlja(iako sam vidio u kulama postavljene skele),kao ni Belgrad na stijeni nad Grizanima ( ok,izgradili su cestu do gradine mozda se nesto i pomakne) a i stara crkvica uz isti.
Nemrem se sad sjetiti tocno kako se selo zvalo,no nalazilo se gore par km iznad Sila.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 12:37   #35
Ma to sa Grižanam je komedija.Uglavnom, 1994 ser urušila jedna kula, druga se urušila prije par godina a nedavno su "obnovitelji" bagerom usljed proširenja ceste prema gradu sravnili dio temelja sa zemljom,tako da baš nije previše ostalo.
Crkva u Belgradu ima glagoljske natpisde ... između ostalog i orgulje iz 17 stzoljeća koje se doslovce pretvaraju u prah.
Drvenik je pust isključivo zbog gluposti ljudi.
U novije vrijeme navodno bi se trebao pokraj kaštela izgraditi moderni hotel onako znaš u staklu i čeliku pa naravi nakaradno u takvom ambijentu.Svi oltari i umjetnine su U Zagrebu što je s obzirom na sadašnje stanje i bolje.

A ovo mjesto iznad Sila ne znam.Da li moža misliš na Šilo?To je na Krku tako da baš nemam pojma.Znam za Gradec na otku Krku ruševni ljetnikovac Frankopana i za legendu koji ide ovako nekako:Tu odakle se vidi krpa mora tu stari Frankopan blago zakopa.E sad ajmo lopate,krampove i u akciju.
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 08:13   #36
http://listverse.com/travel/top-10-i...ndoned-places/

guba link o napuštenim gradovima
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 17:24   #37
Quote:
somekindofmonster2 kaže: Pogledaj post
na ovim slikama iz Pripyata najgore su one napustene gas maske,oanko u raspadu....grozno

sto mislite zasto je na groblju najveca koncetracija radioaktivnosti,ipak je ovo na rubu znanosti ne mora biti nista cudno,ak su duhovi,ili je groblje najblie izvoru??
na par lokacija chernobylske oblasti su ukapani radioaktivni ostaci grafita iz reaktora, kupili su ih tzv likvidatori, ti ostaci su ukapani ali nitko ne zna tocna mjesta gdje (osim tadasnje vlade SSSR-a), moguce da je dio toga na pripyatskom groblju, otuda velika kolicina radijacije. Nemora bit to ali je moguce.
Venom123ng is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 00:25   #38
http://chernobyl.users.cg.yu/index.htm
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 09:35   #39
San Zhi mi je najbolji. tako su oni valjda zamisljali kuce u buducnosti
Double size is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 10:04   #40
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Nije mi previše jasno na što se ovdje misli...Ali dobro.
Imaš stari grad Hreljin fora mjesti pogled seže kilometrima uokolo.U gradu je sačuvan kameni toranj crkve koiji je rekonstruiran do njega je mala kapelica iz doba Baroka.
Hreljin je mjesto, a to gore je gradina Hreljin, baš kao što i Zagreb ima Medvedgrad, a Samobor stari grad. Taj toranj je ostatak crkve sv. Jurja.
Stalno šetam po njemu, a samo za Dacha21, ima gore internet, jer ja svuda nosim laptop i "krilca" tj. GPRS/3G PCMCIA Web'n'walk karticu pa sam probao i na gradini Hreljin.
Inače gradina ima i malo vidljive ostatke bunkera svuda uokolo podnožja vanjskih zidina jer je tu blizu bila granica NDH i Italije. Jest, srušeni su, ali ako se spustite oko zidina naći ćete zidove od armiranog betona.

Sve u svemu, nije baš Pripjat.

A općenito taj vinodolski kraj propada. Ljudi imaju automobile, voze se glavnim cestama. Sve drugo zarasta u korov. Postoji gomila napuštenih cesta, osobito onih kroz prezide. Postoje napuštena groblja, na primjer ono u šumi iznad Bakarca, tamo prema onoj maloj crkvici iza Turinovog sela. Imam fotke, pa ću jednom uploadati.
Moje mišljenje: nisu baš osobito zainteresirani za svoj kraj, ne vole to mjesto gdje žive, pa ih baš briga za sve.
Recimo, najljepše mjesto koje je meni poznato je udolina gdje se sa ceste ide prema gradini Hreljin. Ima nekoliko zidanih kružnih pojilišta, što su zapravo izvori. U jedno je netko bacio zlatne i one crne ribice i sad tamo uredno žive , tuste i zadovoljne. Još nikad nisam vidio tako debele zlatne ribice). Lijepo mjesto, ali za to nitko i ne mari. No zato se uredno bacaju veš mašine i frižideri.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:39.