Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2009., 12:53   #41
Jel zna ko jel je kaj manja provizija ako primaoc ima račun u banci koja surađuje sa WU?
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 08:41   #42
Zna li netko mogu li poslati novac u inozemstvu hrvatskom državljaninu, tj. nekome tko nema prebivalište tamo?
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 09:16   #43
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Jel zna ko jel je kaj manja provizija ako primaoc ima račun u banci koja surađuje sa WU?
Ne, jer WU nije vezan za bilo kakav račun u bilo kojoj banci.

Quote:
Diegos kaže: Pogledaj post
Zna li netko mogu li poslati novac u inozemstvu hrvatskom državljaninu, tj. nekome tko nema prebivalište tamo?
Mislim da možeš, ali ne bi bilo zgorega da ih nazoveš i raspitaš se prije nego baneš tamo.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 19:21   #44
Quote:
joyamaster kaže: Pogledaj post
neznam koliko to sad veze sa ovim Thread-om ima, ali tek toliko:

placanje preko Western Un. i slicnih je dosta rizicno pri kupnji/prodaji npr. auta preko poznatih svjetskih internet-portala. nemojte ljudi da nasjednete nekome i platite par tisuca unaprijed , jer novac poslan preko WU moze skoro svatko podici i nema vise garancije povrata (kao kod nekih banaka).

zato, oprez (i izbjegavati oglase s autima ispod cijene i email kontakt iz Irske ili Engleske)

ko zeli vise info, neka pita
"Predobro da bi bilo istinito!" Gledao sam sad na auti.hr VW Passat 2.0 6.500€ 2006. godište,a lik kao preselio se iz pašmana u london... pa kao da mu pošaljem 1500€ preko WU,te da mu brzo odgovorim ima drugih zaineteresiranih kupaca
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 16:20   #45
Evo ovako... Saljem rodjaku 100 $.... E sad mene zanima po kojem tecaju preracunavaju jer ja moram donesti kune i onda on dobije u dolarima... ali po kojem tecaju tako da znam koliko tocno kn treba da bi on dobio 100$..
DirtyD is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 18:49   #46
ako ja nekom saljem novce iz hrvatske i trebam poslat eure, jel ja mogu slat eure il moram kune
robinho05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 19:11   #47
Quote:
DirtyD kaže: Pogledaj post
Evo ovako... Saljem rodjaku 100 $.... E sad mene zanima po kojem tecaju preracunavaju jer ja moram donesti kune i onda on dobije u dolarima... ali po kojem tecaju tako da znam koliko tocno kn treba da bi on dobio 100$..
Quote:
robinho05 kaže: Pogledaj post
ako ja nekom saljem novce iz hrvatske i trebam poslat eure, jel ja mogu slat eure il moram kune
Vi kao uplatitelji, tj. pošiljatelji morate uplatiti kune, ali možete tražiti da Vam osoba koja provodi transakciju (u pošti ili banci) kontaktira Western Union te da Vam po tečaju koji oni koriste izračunaju koliko bi kuna trebali uplatiti da osoba kojoj šaljete novce dobije točan iznos u drugoj valuti.
__________________
...although many souls stay in believe that Hell has no angels, they are wrong... Heaven's finest resignated before their very own God...
Hell's Darkest is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 12:28   #48
hitno trebam pomoć!
uglavnom, našao sam neki auto koji bi možda kupio.. e sad, lik je u engleskoj i ja sam mu odmah rekao da ne dolazi u obzir da auto kupim dok ga ne vidim pa je on rekao da bi došao u hrvatsku s autom, al' ni on ne želi bubnuti do hrvatske ako nije siguran da sam ja zainteresiran..
ponudio mi je jedan prijedlog sa uplatom preko western uniona pa me zanima koliko je to sigurno..

citiram: "You must make the payment through Western Union on your father or mother name and any address of London , and send me the scanned paper from western union ,you change the name and address in my name after meet you in Croatia ,In this way i`ll be sure that you`ll be in Croatia and that you`ll buy the car....
And you`ll be sure that I`LL NOT BE ABLE TO PICK UP THE MONEY FROM WESTERN UNION because the money is not on my name and my address .
i will wait your email"

molim nekoga tko se dobro razumije u to da prokomentira.. puno hvala
1618 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 21:13   #49
Quote:
1618 kaže: Pogledaj post
hitno trebam pomoć!
uglavnom, našao sam neki auto koji bi možda kupio.. e sad, lik je u engleskoj i ja sam mu odmah rekao da ne dolazi u obzir da auto kupim dok ga ne vidim pa je on rekao da bi došao u hrvatsku s autom, al' ni on ne želi bubnuti do hrvatske ako nije siguran da sam ja zainteresiran..
ponudio mi je jedan prijedlog sa uplatom preko western uniona pa me zanima koliko je to sigurno..

citiram: "You must make the payment through Western Union on your father or mother name and any address of London , and send me the scanned paper from western union ,you change the name and address in my name after meet you in Croatia ,In this way i`ll be sure that you`ll be in Croatia and that you`ll buy the car....
And you`ll be sure that I`LL NOT BE ABLE TO PICK UP THE MONEY FROM WESTERN UNION because the money is not on my name and my address .
i will wait your email"

molim nekoga tko se dobro razumije u to da prokomentira.. puno hvala
Nisam siguran prvo da to možeš uopće tako napraviti, drugo da li možeš uopće mijenjati ime i prezime pošiljatelja nakon što jednom napraviš uplatu, treće prevelika je naknada da bi auto platio WU, a četvrto on ionako ne može podignuti lovu ako mu ti ne pošalješ nakon uplate broj transfera.

Ukratko, ne bi se tako igrao. Ako ste već obojica više-manje sigurni, nađite radije neki drugi način da obavite transakciju.

ISPRAVAK: Ne možeš mijenjati ime i prezime primatelja kad jednom pošalješ novce.
DODATAK: Ako je cijena auta veća od 20K kuna, slobodno zaboravi jer je ograničenje za plaćanje WU van RH 20.000 kuna.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 11:07   #50
Quote:
Johnny_B. kaže: Pogledaj post
Nisam siguran prvo da to možeš uopće tako napraviti, drugo da li možeš uopće mijenjati ime i prezime pošiljatelja nakon što jednom napraviš uplatu, treće prevelika je naknada da bi auto platio WU, a četvrto on ionako ne može podignuti lovu ako mu ti ne pošalješ nakon uplate broj transfera.

Ukratko, ne bi se tako igrao. Ako ste već obojica više-manje sigurni, nađite radije neki drugi način da obavite transakciju.

ISPRAVAK: Ne možeš mijenjati ime i prezime primatelja kad jednom pošalješ novce.
DODATAK: Ako je cijena auta veća od 20K kuna, slobodno zaboravi jer je ograničenje za plaćanje WU van RH 20.000 kuna.
Hvala na brzom odgovoru.
U međuvremenu sa zvao poštu i još jednu banku pa sam saznao par stvari..
Kad sam ženi koja mi se javila krenuo objašnjavati situaciju, prekinula me u pola rečenice i točno opisala ostatak..
Da pokušam skratiti..
On (taj koji prodaje) traži uplatu dijela love na neko drugo ime i adresu i traži skeniranu potvrdu toga. E sad, on na neki način preko tih podataka (navodno hakerski) ipak uzme te novce. Ono što je meni odmah bilo sumnjivo je da me 3 putao nagovarao da novce stavim: "on your father or mother name and any address of London" iako je potpuno nebitno čije je ime i adresa navedeno (i da, kad uplatiš lovu, dobiješ neku potvrdu ili kontrolni broj i možeš mijenjati primatelja, naravno dok god lova nije podignuta).

Uglavnom, kako mi je ta žena rekla, Western Union je jedan od najsigurnijih načina prijenosa novaca, ali je zamišljen kao posredstvo između ljudi koji se poznaju i bez slanja ikakvih potvrda drugoj osobi. Također je rekla da su imali veći broj prijevara upravo na ovaj način (prodaja auta ispod cijene i to baš iz Velike Britanije).

Možda sam malo pretjerao sa tekstom, al' htio sam razjasniti stvar u slučaju da se netko nađe u istoj situaciji..
1618 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 19:26   #51
pomoc

ljudi nasao sam neki telefon za kupit na njuskalu
ali se mora platit preko WESTERN UNION-a kolko je to sigurno covjek je u engleskoj?ako mi mozete malo objasnit kolko je sigurno tako slat novac
sljiwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 06:02   #52
Nikako NE KORISTITI Western Union za ikakve kupoprodaje s nepoznatom osobom!!!
Ime, Prezime i Adresa mogu biti Pajo Patak, Ilica 1, Zagreb, Hrvatska jer ukoliko je iznos transfera 1000$ ili manji,
primatelj ga može podići BEZ IKAKVIH DOKUMENATA!!! Samo mora znat kod koji mu šalješ i biti u (ovom primjeru) Zagrebu
u bilo kojoj pošti!
choxxx12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 13:28   #53
Transfer novca Western Union - maloljetnik

Mogu li ja kao maloljetnik primiti novce od nekoga putem transfera novca Western Uniona preko Hrvatske pošte?
Blagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 14:23   #54
mozes samo moras imati osobnu ili putovnicu kao dokaz indentiteta ako je iznos manji od 1000$ onda cak mozes i samo pomocu tajnog pitanja koje ti se nudi kao opcija preuzet pare znaci nije ti potreban niakakv osobni dokument, moras imat svoji OIB ili jmbg i to je to .
LP
__________________
SEMPER FIDELIS SIBI IPSI
itsonlyagame is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 13:43   #55
kakva je situacija sa moneygram-om? u hrvatskoj se taj transfer obavlja preko volksbank. naime, preko wu mi je prevelika provizija, saljem 50 dolara. kolika bi bila provizija za moneygram za taj iznos? plus konvertiranje valute u dolar posto uplacujem u kn.
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 03:51   #56
Dal postoji porez na Western Union-u?

Dakle ako primaš uplate. Dal postoji mogućnost da država oporeže? Hvala.
__________________
Go beyond everything...
Unicorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 00:36   #57
Quote:
Unicorn7 kaže: Pogledaj post
Dal postoji porez na Western Union-u?

Dakle ako primaš uplate. Dal postoji mogućnost da država oporeže? Hvala.
Naravno da ne postoji porez.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 11:32   #58
Thumbs up WU iz Ukrajne

Pozdrav svima

ovako, lik u ukrajni bi trebao mi poslat lovu.
iznos 400-500 dolara.
On kaze da ima opciju slanja samo preko WUniona i WebMoney, da nemre preko banke.

Da li on Može poslati preko WesternUniona na moj Devizni račun u ZG banci ?
I ako da, koliko gamad provizije uzme na iznos, otprilike?

Znači da li je dovoljno da ja njemu dam broj deviznog racuna i on mi samo veli iznos i svrhu uplate koju ja moram znat kad podizem pare?

Hvala
AlexZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 12:36   #59
Nemožeš na devizni, moraš ispuniti obrazac za primanje love preko WU. Provizije su otprilike ovolike http://www.posta.hr/main.aspx?id=52 ali to plača onaj koji šalje.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 11:53   #60
Slanje i primanje novca preko Western Union[Pomoć]

Slanje i primanje novca preko Western Union

Trebam poslati novac mom rođaku u Švicarsku,treba mi nešto kupiti.Sad ja i on smo maloljetni a ja ne bih želio da mi roditelji znaju da šaljem novce za neke gluposti a želim kupiti nešto za jednu online igru.Mogu li to slati maloljetne osobe i mogu li one primat.Kako to poslati.Možete li mi sve objasniti kako to ide...što treba raditi...imam li garanciju da novac neće nestati,sve.

Neka pišu ljudi samo oni koji znaju o tome nemojte pisati glupe komentare.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.

Zadnje uređivanje _Inspektor_ : 21.05.2011. at 11:54. Reason: Krvio sam napisao naslov...
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.