Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2007., 09:03   #81
Quote:
Sanska koza kaže: Pogledaj post
Imamo peć na drva i sve je bilo ok,dok danas nije punila jaka bura.
svako malo nam peć ispusti dim.
postoji li način da se to rješi,možda da promjenimo kapu na vrhu dimnjaka sada je završetak betonski.
Koja je visina dimnjaka u odnosu na gornju ivicu krova.Ako se nalati na 2/3 krova mora biti podignut iznad gornje ivice krova, što bi bilo najbolje.
Trapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 19:07   #82
Dim

Uvažavajući prije navedenu potrebnu visinu vrha dimnjaka u odnosu na sljeme krova,postavite na kapu dimnjaka završetak koji se okreće od vjetra. Cijena cca 150kn.
Garant neće dim u kuću ako je dimnjak u redu.
digestor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2007., 19:35   #83
Krova još nema(terasa je),koliko onda visoko treba bit dimnjak,pošto nema krova?
__________________
love
Sanska koza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 14:31   #84
Ako otvor dimnjaka sad završava iznad terase, onda s visinom nećeš postići ništa bolje. Jedino rješenje je okretna kapa, koja će štititi da struja zraka ne ulazi u dimnjak.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 18:04   #85
Quote:
Sanska koza kaže: Pogledaj post
Krova još nema(terasa je),koliko onda visoko treba bit dimnjak,pošto nema krova?

3 metra iznad ravnog krova, odnosno 4 metra od priključka peći u dimnjak do vrha dimnjaka. Nemoj dimnjak dorađivati drugim materijalom nego što je sad, niti smanjivati ili povećavati profil.
mark37 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 19:28   #86
Quote:
Sanska koza kaže: Pogledaj post
Krova još nema(terasa je),koliko onda visoko treba bit dimnjak,pošto nema krova?
treba biti 30 cm od sljemena krova...to ti je pravilo za kose krovove a mozda ako vam se to nije prije dogadalo mozda treba samo očistit dimnjak da bude bolji "cug"
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 07:48   #87
IMAM PROBLEM S DIMNJAKOM

Imamo dimnjak u kući fi 14 cm i visine cca 10-ak metara na kojem su spojene 3 peći,trajnožareća, šparet i na katu Plamenova, sobna. Do prije mjesec dana nije bilo nikakvih problema, osim što smo dimnjak malo češće čistili, a onda kao da je podivljao! U kuhinji se u šparetu počela sakupljati smola od čađe i na kraju je počela curiti na pod iz peći!! I k tome stalno dimi, onako, gledate u peć, a ona pomalo puška dim vama pod nos, a kad ju idete naložiti, onda sukne dim van kao da nalažete na sred poda!! Ove ostale dvije peći su manje- više dobre, ali isto povremeno dimka, onako, neprimjetno i provokacijski! Imamo malu bebu i doista nam je to veliki problem!
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 17:56   #88
Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Imamo dimnjak u kući fi 14 cm i visine cca 10-ak metara na kojem su spojene 3 peći,trajnožareća, šparet i na katu Plamenova, sobna. Do prije mjesec dana nije bilo nikakvih problema, osim što smo dimnjak malo češće čistili, a onda kao da je podivljao! U kuhinji se u šparetu počela sakupljati smola od čađe i na kraju je počela curiti na pod iz peći!! I k tome stalno dimi, onako, gledate u peć, a ona pomalo puška dim vama pod nos, a kad ju idete naložiti, onda sukne dim van kao da nalažete na sred poda!! Ove ostale dvije peći su manje- više dobre, ali isto povremeno dimka, onako, neprimjetno i provokacijski! Imamo malu bebu i doista nam je to veliki problem!
ciklama ovo očito nije tvoje vrijeme. imaš kaj kaj ti funkcionira
žal mi te al kad se sve tvoje peripetije zbroje nemre čovek a da dobi smajlić sućuti na licu.
a i opisala si to upravo tako!

jel ti dimnjak cijel?
jel je prolazan?
onako na oko da vidiš gdje mu je kraj? metni ogledalo u najdoljni otvor dimnjaka i traži nebo. (o osveti zidara, ak ste im se nekaj zamjerili, kod gradnje dimnjaka znaš? zato špigl i traži svjetlo )
sa kuglom i četkom, kupite četku (ima ih i od 10 metar) a od nekakvog utega i užeta za jahte ili nešto tome slično napravite kuglu i dobro proroštate (pazite da s kuglom ne razbijete) dimnjak.
kaj imaš na vrhu dimnjaka?
kolko ti je dimnjak preko krova kuće?
kakva drva ložiš?

sretno, ko kod rudara, jer nakon tog posla buš bila crna ko oni
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 21:46   #89
Ima, funkcionira: zapalili smo dimnjak koji je eksplodirao i pogodio onog istog aljaškog malamuta koji mi je, u međuvremenu, pojeo sve kokoši..a koji mi je bio oružje za borbu oko živice.. -- ovo je šala, barem za sada..
A sad ozbiljno: dimnjak je cijel, prolazan, iskeširali smo i četku, drva suha (ili misliš vrstu - bukova), dimnjak iznad kuće cca 50cm, na dimnjaku - dvije crne vrane koje su nedavno doselile..dakle, nema krovića i to.. Ma nije dimnjak baš savršen, samo kao da se nešto dogodilo, jer je do nedavno sve šljakalo..
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 09:49   #90
Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Ima, funkcionira: zapalili smo dimnjak koji je eksplodirao i pogodio onog istog aljaškog malamuta koji mi je, u međuvremenu, pojeo sve kokoši..a koji mi je bio oružje za borbu oko živice.. -- ovo je šala, barem za sada..
A sad ozbiljno: dimnjak je cijel, prolazan, iskeširali smo i četku, drva suha (ili misliš vrstu - bukova), dimnjak iznad kuće cca 50cm, na dimnjaku - dvije crne vrane koje su nedavno doselile..dakle, nema krovića i to.. Ma nije dimnjak baš savršen, samo kao da se nešto dogodilo, jer je do nedavno sve šljakalo..

možda su vrane krive. znaš da nisu baš na dobrom glasu, a i vještice su uvijek imaju neku pokraj sebe
čuj, uvijek se odjednom nešto dogodi.
ja sam 3 godine ložila ogromnu, preogromnu peč (moglo se spavati na njoj), zidanu kompletno od žute opeke, umazanu glinom u koju je bila umiješana pljeva i svinjska dlaka (tako se to nekada radilo u seljačkim kućama) da bi ona jednoga dana, jednostavno bez ikakovog upozorenja (gore od vulkana) izbacila vrata i brdoooooooo pepela
nakon temeljitog istraživanja, konsultiranja drugih stručnjaka i literature - peć smo srušili - nismo mogli pronači razlog njezine erupcije.
sada imam jednu manju pa ćemo vidjeti što će biti.
iako imam centralno grijanje na plin, redovito ložim tu peć u dnevnoj sobi, jer zrak ima neki drugi "miris" i neku drugu kvalitetu.

ja vjerujem da nemaš dobar "zug" dimnjaka, tj. da možda još negdje ima koja "rupica" osim one koju su zaposjele vrane, pa (fiziku nisam nikada voljela, ali ona je činjenica ) zrak jače ulazi u dimnjak nego što bi trebao povući dim.
kaj vrane imaju gnjezdo gore? one su obično u drveću?
poteraj za svaki slučaj vrane. ja to radim sa "samokresom" i da vidiš kak ih nema (meni nose male patke i piceke).
a i o "samokresu" imam jednu priču (ne smijem ju ispričati javno) vezano za stvaranje autoriteta jesmo li mi (ili ONI) jadni.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 09:36   #91
[QUOTE=chateauxdeif;12069636]
kaj vrane imaju gnjezdo gore? one su obično u drveću?

Ma nemaju, ali imamo dvije koje nam stalno oblijeću. Možda ipak imaju vještice veze s dmnjakom..

a i o "samokresu" imam jednu priču (ne smijem ju ispričati javno) vezano za stvaranje autoriteta jesmo li mi (ili ONI) jadni.

E, baš me znima
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2008., 19:52   #92
KAPA ZA DIMNJAK, ZA BURU

Da li netko ima kavo iskustvo sa onim posebnim kapama za dimnjake koje su navodno konstruirane da sprječavanu da nalet vjetra ne tjera dim natrag u dimnjak. A radi se o betonskim kapama koje se nude kao gotov proizvod u skoro svakoj prodavaonici građevinskog materijala.

Inače imam otvoreno ložište pa u naletu jačeg refula mi hoće bacit dim i pepeo u sobu.
Pa me zanima da li bi mi ta posebna kapa što pomogla ili je to samo prodavanje magle. Inače ta kapa košta cca 500 kn pa mi se ne da bacat novce ako neće biti rezultata.

Također razmišljam o onim limenim kapama koje rijetko viđam obično na starijim kućama, a mislim na one limene ''kape'' koje se uz pomoć nekakvog vertikalnog ''pera'' vrti kako vjetar puše, tako da uvijek štiti dimnjak bez obzira kako vjetar mijenja smjer. Iako to nisam nigdje vidio da se može kupit?
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 09:28   #93
ja sam stavio betonske kape, ali pošto kod nas nema takvog vjetra, ali ipak zna puhat, ne gasi mi se plamenik, a kako će se ponašat na buri, ne znam..
vidim to na mnoštvu kuća, pogotovo na novogradnjama, pa pretpostavljam da nešto i vrijedi..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:57   #94
Ajde ljudi, pa valjda netko ima koju pametnu !!!!!!!!!!!!!!!!
Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 21:08   #95
nist velike koristi od toga jedino bi bilo efekta od okretnog deflektora koji se sam okrece prema vjetru
sve ove betonske kape sa rupicama i slicno u teoriji bi morale funkcijonirat ali u praksi srednja zalost
resenje podignut dimnjak ak je prenizak
sasase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:10   #96
tebi nesto tu ne stima....mi kad radimo dimnjacke kape...(kvarner)....uvijek ih radimo od pune opeke....znas i sam...tradicionalno....ne jebemo te betonske ni 5...9....em su ruzne...i em su ruzne opet...e sad....kako okrenuti rupe....pa kad dodes na gradiliste samo pogledas kako su okrenute rupe na susjednim kucama....i nemos fulat....a i kad delas kapu....malo se na nekim detaljima obrati paznja tip...malo bacis zlicu maltera i zakosis rubove da kad vjetar puse da kovitla.....al sad ga jebi neznam kako da ti objasnim....a bure ovdje hvala bogu koliko oces
krule is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:02   #97
dimnjak

ovako uzidao sam veliki roštilj sa kuhinjom i sada zidam dimnjak u staroj cigli,pa sada nekoga pitam koliko moram da uzidam visoko i kako da ga završim,kako da napravim zadnji vrh toga dimnjaka ako netko zna ili ako nađe nekakve slike dimnjaka neka mi postavi ti
pozz
__________________
Pravila uređivanja potpisa
java rab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:27   #98
Inox prokrom dimnjak za centralno

Trebao bih kupiti navedeni dimnjak iz naslova pa me zanima gdje bi ga bilo najpovoljnije kupiti (u okolici zagreba) jer njegova cijena je stvarno visoka pa bih htio nešto uštediti. Svi savjeti su dobrodošli
__________________
...
Marquee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 08:48   #99
Quote:
java rab kaže: Pogledaj post
ovako uzidao sam veliki roštilj sa kuhinjom i sada zidam dimnjak u staroj cigli,pa sada nekoga pitam koliko moram da uzidam visoko i kako da ga završim,kako da napravim zadnji vrh toga dimnjaka ako netko zna ili ako nađe nekakve slike dimnjaka neka mi postavi ti
pozz
sjećam se tvoje "građevine", jesi razmislio da umjesto zidanja staviš inox cijev? Za dimnjak je pravilo što više - to bolje. Znam da inox ne paše vizualno ali bi zato imao dobar dimnjak.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 21:58   #100
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
sjećam se tvoje "građevine", jesi razmislio da umjesto zidanja staviš inox cijev? Za dimnjak je pravilo što više - to bolje. Znam da inox ne paše vizualno ali bi zato imao dobar dimnjak.
Upotpunosti se slažem a i neće hrđati.
__________________
MOJ KOMP: CPU AMD Athlon 64 X2 6000+, Matična : Gigabyte GA-MA770-DS3, sAM2, Mema: 2 X 2GB PC6400 (800MHz), Kingmax, HDD Seagate ST3320620AS, 320 GB 16MB, Grafička : Gigabyte 8800 GTS 320 MB, napajanje: OCZ 600W. + Prijenosno računalo : HP 6735s
Miha© is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.