Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2013., 21:15   #1761
Quote:
=dado22;46442344]bok
da li netko zna gdje su ili kako dodati konektore za vanjski priključak mp3 playera na croser 2.2 hdi
hvala
kablovi idu kroz sredisnji greben, kao priprema da nazad putnici imaju aux ulaz. evo se 4 godine pripremam da zalemim zenski jack

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
macak_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 09:58   #1762
Evo podataka o potrošnji za Crosser 2.2 HDI; od ZG do Munchena isključen pogon 4x4 vožnja po propisima, 7,8 l, na povratku snijeg i stalno uključen 4x4 sporija vožnja, potrošnja 8,6 l. Znači uključeni pogon mu doda sigurno 0,5 l/100 km.
pugo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 20:15   #1763
Što za crossera benzinca 2009. god. ide na servisu od 40000 km i 60000 km (osim ulja i filtera) i koja je otprilike cijena servisa?

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 11:25   #1764
Thumbs down

Quote:
deos kaže: Pogledaj post
Napisao sam već da mi ga je frend kupio pa sam imao prilke voziti, auto je u vožnji solidan i ugodan, nisam primjetio drastičan "skok u kvaliteti" u odnosu na prije što se tiće kvalitete materijala, dizajn konzole je gotovo identičan kao i prije tj. jeftina plastika..možda ti možeš točno objasniti šta je to toliko kvalitetnije u odnosu na prije...

Što se tiće kvalitete bolje ne lupetaj već razmišljaj, ako je motor od Citroena, mjenjač također, a limarija hrđa i boja se ljušti tada možemo govoriti o kvalitetnom automobilu zar ne
Citam vaše komentare i ne vjerujem koliko niste u pravu i koliko bez veze lupetate gluposti auto o kojem pricamo od kada je 2010 godine redizajniran ima dual clutch system ako znate stoje to, 2 nove boje u ponudi te kvalitetniji i ugodniji interijer sa više kožnatih i ljepših instrumenata, a izvana novi auspusi, te kromirane pragove kojih do sada nije bilo, preciznija navigacija te kvalitetniji i robotizirani mjenjač dsc, dsg koji mjenja brzine bez imalo problema i ima dodatne ručice na volanu za mjenjanje u manual modu. A da vas pitam koji auto vozite? Sigurno neki trabant ili takvu stvar kad su vam komentari toliko inteligenti.
crosser84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 23:41   #1765
Dakle ovako, imam priliku kupiti C-Crossera 2009. godina diesel sa 180.000 km, postoji servisna knjižica s održavanjem do 150.000 km.

Kaj mislite, da li se to isplati kupiti, cijena je povoljna, odnosno meni odgovara. Sada trenutno vozim običan auto, a prije sam imao kao što se vidi iz nicka Hondu CRV. Bio je benzinac i sve je bilo ok dok me nije počela dirati potrošnja automatika od 14 lit po gradu. Postalo je neizdrživo i onda sam ipak uzeo običan auto, naravno diesel i to PD. Glasan, ali fakat malo troši i ide 'ko lud.

Ali tko jednom proba 4x4 i visok auto, više mu niti jedan ne odgovara. Zbog povoljne cijene bih uzeo ovog Crossera, bitno povoljniji za istu godinu od Hondi ili Toyota. Znam da kod klasičnih japanaca 180.000 km i nije neka kilometraža, ali s francuzima fakat nemam iskustva.

Da li me očekuju neki veliki troškovi održavanja? Ili kvarovi?

Unaprijed hvala na odgovorima.
hondacrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 01:59   #1766
Sto se tice svega osim motora i mjenjaca to je japanske proizvodnje i ta km ne bi trebala biti problem. Motor je citroenov hdi sa pripadajucim mjenjacem. Za taj motor su se cule klasicne boljke (kad ih ima) hdi-ja; nece da upali ispod -15 te kvar visokotlacne pumpe. Jos jedna stvar hdi crossera je bila prosklizavanje spojke nakon smjesne kilometraze. To se vjerujem rjesilo kvalitetnijim rezervnim djelovima, no nije na odmet isprobati start u 2. Brzini i naglo stiskanje/otpustanje kvacila u 5. Brzini.

Sve ovisi koliko je cijena povoljna - dizeli hoce drzati dosta visu cijenu od ove ergele povoljnonabavljenih benzinaca koji sa kombinacijom plina nemaju vecu potrosnju kn/km od dizela, a u pravilu su imali bolju opremu od dizela...

Da li osim redovnih servisa ima nekih bitnijih stavki tipa visokotlacne (bosch) pumpe?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
macak_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 13:20   #1767
Quote:
macak_nino kaže: Pogledaj post
Sto se tice svega osim motora i mjenjaca to je japanske proizvodnje i ta km ne bi trebala biti problem. Motor je citroenov hdi sa pripadajucim mjenjacem. Za taj motor su se cule klasicne boljke (kad ih ima) hdi-ja; nece da upali ispod -15 te kvar visokotlacne pumpe. Jos jedna stvar hdi crossera je bila prosklizavanje spojke nakon smjesne kilometraze. To se vjerujem rjesilo kvalitetnijim rezervnim djelovima, no nije na odmet isprobati start u 2. Brzini i naglo stiskanje/otpustanje kvacila u 5. Brzini.

Sve ovisi koliko je cijena povoljna - dizeli hoce drzati dosta visu cijenu od ove ergele povoljnonabavljenih benzinaca koji sa kombinacijom plina nemaju vecu potrosnju kn/km od dizela, a u pravilu su imali bolju opremu od dizela...

Da li osim redovnih servisa ima nekih bitnijih stavki tipa visokotlacne (bosch) pumpe?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
To i mene interesira, da li se očekuju kakvi dodatni visoki troškovi. Visokotlačna pumpa je sigurno slupa. A i interesira me taj FAP filter, kada se mijenja i kako se može znati da li je promijenjen, jer koliko sam vidio to je dosta velika stavka.
hondacrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 01:01   #1768
Koliko kosta taj crosser? Rizik uvijek ovisi i o cijeni - ako je dovoljno povoljna mozda se isplati... da uzmes u obzir benzince? Ima ih iz 2009 sa zbilja malom kilometrazom, a ne vjerujem da su skuplji od dizela.. plin danas ugradis za ispod 1000eura. Ja uskoro planiram ici na 2. Stelanje ventila, zivo me zanima koliko su dosjedi potroseni sada na 100k km, zadnje stelanje je bilo na 60k, podmazivanje ventila uopce ne trosim. Po izracunu potrosenosti dosjeda na zadnjem stelanju ispada da ima mesa za bar 300.000km, a nimalo ne stedim crossera.. kocnice potrosim vec za 40k km, i prije.. vec je treci set na autu i nema bas puno jos mesa ..

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
macak_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 00:58   #1769
Evo obavio pregled ventila na 100k, 40k nakon zadnjeg stelanja. Sve je u granicama tolerancije, tako da me od planiranih 1000kn kostalo samo 100 za pregled. Provjerio sam stanje lanca distribucije, sve ok, pitao sam za trosak zamjene lanca sa spanerom i vodilicama - 2800kn. Ako u istom mahu radim i stelanje ventila onda je ista cijena! Tj. 2800 za stelanje ventila i zamjenu lanca. Kako je po intervalima lanac mislim na 180k u planu, promjeniti cu ga onda na 140 kad bi ventile trebalo opet stelati. Pitat cu u citroenu, garant je cijena 6-7 tis.kn za oboje! Ja ovo sve radim kod Birta koji je ovlasteni za Hyundai, dakle nije meho iz garaze!
Napomena: u ovih 40k uopce nije koristen FL, a auto bas ne mazim na autocesti..
Daj javite se ostali crosserasi iz 2009, zanimaju me iskustva - pa valjda je netko presao 150k do sada, ima li kakvih neplaniranih troskova?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
macak_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 19:46   #1770
Ja presao 170000km i otiša automatski mjenjač kvragu, zanima me jeli netko zna gdje bi se mogao nabavit polovni ili reparirat ovaj i koliko se to isplati?
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 10:18   #1771
Quote:
Balkan-Bet kaže: Pogledaj post
Ja presao 170000km i otiša automatski mjenjač kvragu, zanima me jeli netko zna gdje bi se mogao nabavit polovni ili reparirat ovaj i koliko se to isplati?
Jesi mjenjao ulje u mjenjaču?
DaMaRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 18:30   #1772
I mene interesira što je dovelo do kvara, nisam još čuo da se nekome pokvario. Meni su u servisu rekli da se ulje mijenja na 75000 km.
Nadam se da si uspio riješiti kvar na što manje bolan način.
damir-vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 22:37   #1773
Question

Quote:
damir-vu kaže: Pogledaj post
I mene interesira što je dovelo do kvara, nisam još čuo da se nekome pokvario. Meni su u servisu rekli da se ulje mijenja na 75000 km.
Nadam se da si uspio riješiti kvar na što manje bolan način.
Ja sam u petak bio na servisu 90.000 km i preporuka je i PSA i u Mitsubishiu da se zamjena radi na 90.000.

Međutim to je toliko različito od servisa do servisa da je to smijesno. Cijena te izmjene je u servisu cca. 3.300 kn od čega je 200 kn ruke a ostalo je fluid (valjda ulje). Dakle cijena je za 2l oko 1000 kn.

Kada pitate u dućanu, daju vam prema katalogu ulje koje je između 70 i 100 kn po litri!!!!

S druge strane neki kažu da ide više od 7 l, drugi pak da se mjenja samo par litara, treći da se mjenja 6 l.

Znam da je "Mačak" radio izmjenu prošle godine pa možda nam može malo pojasniti i kakva su iskustva u servisu gdje si radio?
DaMaRo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 02:46   #1774
Quote:
DaMaRo kaže: Pogledaj post
Ja sam u petak bio na servisu 90.000 km i preporuka je i PSA i u Mitsubishiu da se zamjena radi na 90.000.

Međutim to je toliko različito od servisa do servisa da je to smijesno. Cijena te izmjene je u servisu cca. 3.300 kn od čega je 200 kn ruke a ostalo je fluid (valjda ulje). Dakle cijena je za 2l oko 1000 kn.

Kada pitate u dućanu, daju vam prema katalogu ulje koje je između 70 i 100 kn po litri!!!!

S druge strane neki kažu da ide više od 7 l, drugi pak da se mjenja samo par litara, treći da se mjenja 6 l.

Znam da je "Mačak" radio izmjenu prošle godine pa možda nam može malo pojasniti i kakva su iskustva u servisu gdje si radio?
šaljem vam dolje dio prepiske oko intervala izmjene sa servisom (maslić) koji je meni radio izmjenu na 90k.
Količina koja je na kraju potrošena je nešto drugačija od ove koje oni spominju, imam na fakturi negdje specifikaciju. Količina valjda ovisi jer je metoda izmjene takva da se nalijeva čisto ulje dok se staro tjera van, sve dok skroz čisto ne izađe vani. Nisu mi htjeli dati info koje ulje su stavili unutra, no s obzirom da je nakon 15.000 km poslije izmjene sve 5, ulje na sredini štangice, te se ne pali upozorenje 'slow down' kod brže (>150kmh) vožnje na AC (prije izmjene dosta često) nemam razloga sumnjati u servis i izbor ulja.
Upozorenje se pali zbog prelaska kritične temperature ulja u mjenjaču koji se hladi preko hladnjaka ulja mjenjača. Filter se zaprlja toliko da nema dovoljan protok ulja, što rezultira nedovoljnim protokom, tj. slabim hlađenjem. Na novim CVT outlanderima je izbačen taj hladnjak pa se upozorenje upali kod npr. penjanja uzbrdo itd. ima stotine postova o tome na jednom ruskom mitsu forumu.
Što se tiče popravka > razgovarao sam sa čovjekom iz servisa http://www.servisautomjenjaca.com koji veli da se može bez problema popraviti taj mjenjač, remen + sve što ide sa njim ne bi trebao koštati preko 1000€ koliko me pamćenje služi. To mi je bio utješni info, s obzirom na cijenu novog mjenjača (info kod kupnje crossera – oko 3000€)
Evo prepiske oko intervala te oko vrste ulja.

> Interval 15 000 km savjetuje proizvođač mjenjača, u svakom slučaju svakih 12
> mjeseci je dobro da se ulje zamijeni na bilo kojem CVT mjenjaču. Jako je
> loše ako mijenjate ulje na 90 000 ili 75 000 jer će se raspasti. Što se tiče
> izmjene ulja, mijenja se kompletno ulje preko stroja za izmjenu osim onog
> koje ostaju u konverteru, to se nikada ne vadi van. Radimo isključivo sa
> uljima prozvođača CVT mjenjača.
>
> -----Original Message-----]
> Sent: Monday, September 09, 2013 1:32 PM
> To: Auto Maslic
> Subject: Re: Izmjena ulja CVT mjenjac, Citroen C-Crosser
>
> Poštovani, hvala na info. Da li znate da li je interval od 15.000km
> naknadno preporučen od proizvođača? Ja sam imao informaciju da se
> ulje mjenja na 90.000km ili na 75.000 ako je npr. taxi, hitne službe i
> sl.
> Da li možete izvesti postupak izmjene sa ispiranjem kompletnog
> mjenjača, tj. nakon doljevanja novog ulja ponovo ispuštati/doljevati
> dok god ispušteno ulje bude čisto, bez primjesa starog.
> Da li bi radili sa RAVENOL CVTF NS2/J1 ili nekim drugim uljem?
>
> Puno hvala unaprijed,
>
>
> 9. rujna 2013. 09:35 korisnik Auto Maslic <[email protected]> napisao
> je:
>> Poštovani,
>>
>> Interval izmjene ulja je svakih 15 000 km. Oko 6.3 litre ulja se mijenja
> na
>> redovnom servisu, jedan filter jer je drugi uložak I u mjenjaču je te se
>> mijenja prilikom rastavljanja te brtva karter. Cijena servisa je oko
>> 1.900,00 kn s pdv-om.
-------
Poštovani, stavili smo originalno cvt ulje koje ne možete kupiti nigdje osim
kod nas, ali nije potrebno dolijevati ulje jer ulja u mjenjaču ne može
faliti nikada, jedino je potrebno doći svakih 30 000 km na izmjenu tako da
se sačuva mjenjač jer je popravak cvt-a jako skup a osjetljiv je na ulje.

Lp

-----Original Message-----

Sent: Monday, October 28, 2013 9:24 PM
To: Auto Maslic
Subject: Re: Izmjena ulja CVT mjenjac, Citroen C-Crosser

Poštovani, prije neki dan sam izmjenio ulje u vašem servisu. Mjenjač
se sad ponaša ponovo kao novi (prije se zbog nedovoljne cirkulacije
znao na autocesti pregrijati, tj. slati upozorenje).
Zanima me samo koje CVT ulje ste stavili unutra, u slučaju da budem na
putovanju pa da je kojim slučajem potrebno nadolijevati?

hvala i lp
macak_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 02:53   #1775
ovo je uputa za izmjenu; piše OKO 6 litara..

http://outlander.2de.ru/23/html/M123121180006200ENG.HTM
macak_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 03:01   #1776
Quote:
Balkan-Bet kaže: Pogledaj post
Ja presao 170000km i otiša automatski mjenjač kvragu, zanima me jeli netko zna gdje bi se mogao nabavit polovni ili reparirat ovaj i koliko se to isplati?
imaš gore u mom postu oko izmjene ulja kontakt servisa koji radi popravak.

Ako je kvar=puknut ili istegnut remen onda nema razloga da ne bude isplativo.
najgore je prodati crossera sa takvim kvarom za neku siću samo da se riješiš..

da li se prije kvara čudno ponašao, čulo se cviljenje iz mjenjača?
macak_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 15:12   #1777
Nikakvih znakova nije bilo osim taj dan, auto je u D pri kretanju bez gasa malo malo trzalo a u vožnji je sve blo normalno do samog kvara.
Zvao sam ove sto servisiraju mjenjače i kaže minimalno 2500e
Balkan-Bet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 07:17   #1778
Velika cifra za dijagnostiku preko telefona.. jeli znas (ako si bio u citroenu) sto se u mjenjacu pokvarilo?
macak_nino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 22:43   #1779
Nakon 60000 Km na benzin aktualizirala mi se ugradnja plina. Prelazit ću 100km dnevno zbog posla (70km van grada 30km Zagreb). Jako pažljivo vozim, zadnjih 5000 km mi je prosjek potrošnje M na BC 9,3L/100km, uglavnom dosada je vožnja van grada bez semafora . Molim savjet dal da provjeru ventila radim prije ugradnje plina s obzirom na kilometražu auta ili poslije. Na koliko ste radili provjeru ventila odnosno na koliko km je trebalo izvršiti podešavanje? Pretpostavljam da kad je auto na plin te provjere treba raditi i češće.
magnat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 09:35   #1780
Koji filter goriva da kupim za c-crosser diesel 2.0? I koji filter goriva, kad već pitam
mencetic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.