Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2018., 02:10   #621
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
pojasni mi ovo, jer nisam upućen....
mislio sam da je Muhamed zadnji poslanik (po islamu)
kako to da će se Isus (za kojeg kažete da je poslanik kao i Muhamed) ponovo pojaviti ?
ispada onda da Muhamed nije zadnji poslanik
Isus, alejhi selam, je poslan Izraelćanima... njegovo poslanstvo je završeno onog trenutka kada su ga židovi, odbivši njegovu poslanicu, pokušali ubiti a Bog ga uzdigao i zaštitio od njihovih spletki. Samo Bog zna konačnu mudrost tog čina.

Muhammed, alejhi selam, kao poslanik je došao sa novom Objavom iza Isusa, alejhi selam.

Isus će biti vraćen na Zemlju da proživi ostatak svog života kao običan čovjek, neće donositi novu Objavu niti poslanicu, biće jedan od sljedbenika islama.

Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
još i ovo.....
ako je Isus samo običan poslanik, odakle mu vlast da presuđuje, je li i Muhamed imao tu vlast ?
Ne znam šta je Vojnik Gorčin mislio pod ovim izrazom "presuđivati", Kur'an govori da ćemo se (muslimani, kršćani i židovi) pred Njega vratiti pa će nam On, Bog, presuditi u onome u ćemu smo se razilazili.

No svojim dolaskom će se raščistiti dvije stvari:
- židovima će biti jasno da nisu ubili Isusa, i da su se ogriješili jer su odbili Božijeg poslanika i mesiju (jedan od najjačih argumenata židova protiv Isusovog mesijanstva je to što nije uspostavio red i mir i što je ubijen)
- kršćanima će biti jasno da su pogrešno vjerovali i tvrdili da je Isus bog, jer će Isus takve tvrdnje pobiti.

Time više neće biti prepreka niti razlika među muslimanima, kršćanima i židovima, biće pripadnici jedne vjere.
Muhammed, sallallahu alejhi we sellem, kaže: "Tako mi Onoga u čijoj je ruci moja duša, uskoro će se među vama spustiti sin Merjemin kao pravedni vladar, kojo će razbiti krst, ubiti svinju i dokinuti džiziju. Imetak će se tako razmnožiti da ga niko neće htjeti primiti. Tada će jedna sedžda biti vrednija od čitavog dunjaluka i onog što se nalazi na njemu." (Buhari, Muslim, Ahmed, Nesai i Ibn Madže)
*Porez/glavarina kojeg su nemuslimani koji žive pod islamskom vlašću plaćali na ime ne sudjelovanja na fronti. Džizja se dokida jer više neće biti muslimana i nemuslimana
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 12:04   #622
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post

Isus će biti vraćen na Zemlju da proživi ostatak svog života kao običan čovjek, neće donositi novu Objavu niti poslanicu, biće jedan od sljedbenika islama.




Čuj da proživi ostatak života. Pa nije smrtnik.
Isus neće doči na zemlju kao običan čovjek, nego
če doči u oblacima kao kralj koji vlada sa nebesa i
sudiče i živima i mrtvima. Od Boga je dobio svu vlast i tisuču godina s nebesa če upravljati Zemljom to jest Kraljevstvom Božjim na zemlji dok se
sve ne dovede u red i ravnotežu.
"Tada će ugledati, gdje Sin čovječji dolazi na oblaku s velikom moći i slavom."
7 Evo, dolazi s oblacima i vidjet će ga svako oko,
čak i oni koji su ga proboli. I sva će plemena zemaljska proplakati zbog njega.

Ali lažne religije mnoge su došle i imaju svoje lažna
poslanstva i prevarili su mnoge svojim lažnim čudesima.
To su antikristi koji negiraju sina Božjeg.
"lažni će proroci u velikom broju ustati i mnoge zavesti" Matej 24:11
Oni su slijepi vođe slijepcima. A kad slijepac vodi slijepca, oba padnu u jamu."
Matej 15:14
"Čuvajte se od književnika, koji hoće da idu u dugačkim haljinama,
i traže da im se klanja po ulicama, i prvih mesta po zbornicama, i začelja na gozbama;
Koji jedu kuće udovičke, i lažno se mole Bogu dugo. Oni će još većma biti osuđeni"
"A sva dela svoja čine da ih vide ljudi"
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 12:07   #623
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Muhammed, sallallahu alejhi we sellem, kaže: "Tako mi Onoga u čijoj je ruci moja duša, uskoro će se među vama spustiti sin Merjemin kao pravedni vladar, kojo će razbiti krst, ubiti svinju i dokinuti džiziju. Imetak će se tako razmnožiti da ga niko neće htjeti primiti. Tada će jedna sedžda biti vrednija od čitavog dunjaluka i onog što se nalazi na njemu." (Buhari, Muslim, Ahmed, Nesai i Ibn Madže)
Što če ubiti svinju? Šta je svinja kriva
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 17:24   #624
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
Isus, alejhi selam, je poslan Izraelćanima... njegovo poslanstvo je završeno onog trenutka kada su ga židovi, odbivši njegovu poslanicu, pokušali ubiti a Bog ga uzdigao i zaštitio od njihovih spletki. Samo Bog zna konačnu mudrost tog čina.
ovo si fino sročio, jedan tvoj suvjernik ovdje bi bez problema rekao da je to besmisleno
Quote:
Muhammed, alejhi selam, kao poslanik je došao sa novom Objavom iza Isusa, alejhi selam.

Isus će biti vraćen na Zemlju da proživi ostatak svog života kao običan čovjek, neće donositi novu Objavu niti poslanicu, biće jedan od sljedbenika islama.
ovo ti se ne slaže sa ovim što si citirao....
Quote:
Muhammed, sallallahu alejhi we sellem, kaže: "Tako mi Onoga u čijoj je ruci moja duša, uskoro će se među vama spustiti sin Merjemin kao pravedni vladar, kojo će razbiti krst, ubiti svinju i dokinuti džiziju. Imetak će se tako razmnožiti da ga niko neće htjeti primiti. Tada će jedna sedžda biti vrednija od čitavog dunjaluka i onog što se nalazi na njemu." (Buhari, Muslim, Ahmed, Nesai i Ibn Madže)
tu kaže da će Isus biti 'pravedni vladar' a ne običan čovjek
Quote:
Ne znam šta je Vojnik Gorčin mislio pod ovim izrazom "presuđivati", Kur'an govori da ćemo se (muslimani, kršćani i židovi) pred Njega vratiti pa će nam On, Bog, presuditi u onome u ćemu smo se razilazili.
možda niste iste vjere, pa različito tumačite.....
ima među muslimanima različitih tumačenja, kao i kod kršćana.

pričekat ćemo njegov komentar.
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 17:33   #625
Quote:
Kavaboz kaže: Pogledaj post

Čuj da proživi ostatak života. Pa nije smrtnik.
Isus neće doči na zemlju kao običan čovjek, nego
če doči u oblacima kao kralj koji vlada sa nebesa i
sudiče i živima i mrtvima. Od Boga je dobio svu vlast i tisuču godina s nebesa če upravljati Zemljom to jest Kraljevstvom Božjim na zemlji dok se
sve ne dovede u red i ravnotežu.
"Tada će ugledati, gdje Sin čovječji dolazi na oblaku s velikom moći i slavom."
7 Evo, dolazi s oblacima i vidjet će ga svako oko,
čak i oni koji su ga proboli. I sva će plemena zemaljska proplakati zbog njega.

Ali lažne religije mnoge su došle i imaju svoje lažna
poslanstva i prevarili su mnoge svojim lažnim čudesima.
To su antikristi koji negiraju sina Božjeg.
"lažni će proroci u velikom broju ustati i mnoge zavesti" Matej 24:11
Oni su slijepi vođe slijepcima. A kad slijepac vodi slijepca, oba padnu u jamu."
Matej 15:14
"Čuvajte se od književnika, koji hoće da idu u dugačkim haljinama,
i traže da im se klanja po ulicama, i prvih mesta po zbornicama, i začelja na gozbama;
Koji jedu kuće udovičke, i lažno se mole Bogu dugo. Oni će još većma biti osuđeni"
"A sva dela svoja čine da ih vide ljudi"
nema smisla na ovoj temi osporavati biblijskim tekstovima tumačenje kur'ana, ili sam kur'an.
to je isto Kudum radio po kršćanskim temama, to je kao kad bi sa slomljenom nogom išao kod psihijatra da ti stavi gips.....jednostavno ne ide
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 20:45   #626
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
nema smisla na ovoj temi osporavati biblijskim tekstovima tumačenje kur'ana, ili sam kur'an.
to je isto Kudum radio po kršćanskim temama, to je kao kad bi sa slomljenom nogom išao kod psihijatra da ti stavi gips.....jednostavno ne ide
Vjerujem da nema smisla. Ali ponekad glumim sizifa
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2018., 21:53   #627
Quote:
Kavaboz kaže: Pogledaj post
Vjerujem da nema smisla. Ali ponekad glumim sizifa
Nije to glumljenje Sizifa nego progon neistomišljenika kao udba,inkvizicija itd
No to i on radi pa...
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 09:33   #628
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Nije to glumljenje Sizifa nego progon neistomišljenika kao udba,inkvizicija itd
No to i on radi pa...
Inkvizicije to su kriminalci. Sizif je samo kotrljao kamen bezveze
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 13:45   #629
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post

Isus će biti vraćen na Zemlju da proživi ostatak svog života kao običan čovjek, neće donositi novu Objavu niti poslanicu, biće jedan od sljedbenika islama.
Kuran tumači da će se Isus vratiti oblikom običnog čovjeka koji će presjekom vremena doživjeti starost na zemlji?

Kuran tumači da će Krist Mesija postati islamist ( = sljedbenik islama) ???


Čuj, to što staro-arapska religija poručuje je - najobičnije staroarapsko snoviđenje i praznovjernost i, zapamtite, velika uvreda (hula) na račun Svetog Božjeg pisma i Mesije.

I
dakako još jedan od razloga zašto se Kuran ni u kojem slučaju ne smije smatrati "Božjom objavom".

Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 13:56   #630
Quote:
Kavaboz kaže: Pogledaj post
Inkvizicije to su kriminalci. Sizif je samo kotrljao kamen bezveze
Bez ikakve odgovornosti kotrljanje po drugima..lol
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 17:18   #631
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kuran tumači da će se Isus vratiti oblikom običnog čovjeka koji će presjekom vremena doživjeti starost na zemlji?

Kuran tumači da će Krist Mesija postati islamist ( = sljedbenik islama) ???


Čuj, to što staro-arapska religija poručuje je - najobičnije staroarapsko snoviđenje i praznovjernost i, zapamtite, velika uvreda (hula) na račun Svetog Božjeg pisma i Mesije.

I
dakako još jedan od razloga zašto se Kuran ni u kojem slučaju ne smije smatrati "Božjom objavom".

Čak i među vranama ima demokracije.

Pod pretpostavkom ako nisu šizofrenične pa hoće sve za sebe što svjetli.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 13:13   #632
Quote:
ANTI-PROTIVAN kaže: Pogledaj post
ne, nije to uzrok....ne prihvaćam ni ja da je Isus trojedini Bog.
jednostavno si rekao da muslimani ne vjeruju u Isusa, zatim si izrazio vjerovanje u Isusa.
nisi prije obrazložio koji dio o Isusu ne vjeruju.
Isusa poslanika tj. Mesih Isa sin Merjemin

Quote:
nema veze sličnost riječi, nego implikacija.
nije važno nimalo šta impliciramo.
Quote:
naravno da svi koji prorokuju u Isusovo ime vjeruju to što prorokuju, da ne vjeruju ne bi to radili valjda...logika.
a šta ćemo sa onim koji to rade radi ličnog probitka? misliš li da i oni vjeruju?
Quote:
dakle, ako ti vjeruješ da će Isus nešto učiniti u budućnosti, i to obznanjuješ drugim ljudima, to je prorokovanje u Isusovo ime.
(bez obzira bilo to ispravno ili ne)
a šta ako vjerujem da će Bog poslati Isa?
Quote:
pojasni mi ovo, jer nisam upućen....
mislio sam da je Muhamed zadnji poslanik (po islamu)
kako to da će se Isus (za kojeg kažete da je poslanik kao i Muhamed) ponovo pojaviti ?
ispada onda da Muhamed nije zadnji poslanik
ukratko i Muhammed a.s. i Isa a.s. su došli sa svojim Knjigama i svojim šerijatima.
Isa kada dođe neće doći sa novim Šerijatom i novom Knjigom nego će biti na šerijatu Muhammeda a.s. odnosno neće imati zadatak poslanstva.
Osim toga, zadnji poslanik koji se rodio je Muhammed a.s. i to je to.
Vodo računa da će Isa a.s. nadživjeti Hidr a.s.
Quote:
još i ovo.....
ako je Isus samo običan poslanik, odakle mu vlast da presuđuje, je li i Muhamed imao tu vlast ?
kada sam napisao presuđuje mislio sam na ono ono je naveo Palenholik.
nadam se da je sada razumljivije. svakako treba da razgovaramo i da nastojimo da se razumijemo
pozzz
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 13:16   #633
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post

Ne znam šta je Vojnik Gorčin mislio pod ovim izrazom "presuđivati", Kur'an govori da ćemo se (muslimani, kršćani i židovi) pred Njega vratiti pa će nam On, Bog, presuditi u onome u ćemu smo se razilazili.

No svojim dolaskom će se raščistiti dvije stvari:
- židovima će biti jasno da nisu ubili Isusa, i da su se ogriješili jer su odbili Božijeg poslanika i mesiju (jedan od najjačih argumenata židova protiv Isusovog mesijanstva je to što nije uspostavio red i mir i što je ubijen)
- kršćanima će biti jasno da su pogrešno vjerovali i tvrdili da je Isus bog, jer će Isus takve tvrdnje pobiti.

Time više neće biti prepreka niti razlika među muslimanima, kršćanima i židovima, biće pripadnici jedne vjere.
Muhammed, sallallahu alejhi we sellem, kaže: "Tako mi Onoga u čijoj je ruci moja duša, uskoro će se među vama spustiti sin Merjemin kao pravedni vladar, kojo će razbiti krst, ubiti svinju i dokinuti džiziju. Imetak će se tako razmnožiti da ga niko neće htjeti primiti. Tada će jedna sedžda biti vrednija od čitavog dunjaluka i onog što se nalazi na njemu." (Buhari, Muslim, Ahmed, Nesai i Ibn Madže)
*Porez/glavarina kojeg su nemuslimani koji žive pod islamskom vlašću plaćali na ime ne sudjelovanja na fronti. Džizja se dokida jer više neće biti muslimana i nemuslimana
Allah bio razi s tobom.
Na ovo sam mislio kada sam ono napisao u vezi uloge Isa u ahiri-zemanu.
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2018., 18:09   #634
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Čak i među vranama ima demokracije.
Kao kod kojih to vrana, dal onih koje bi najradije da mogu pokljucale i Kristov um?

Tko je to 'letio' kuranskom vješću, vrane ili lešinari? (kad smo već do toga) jer

u Kuranu nigdje zapisano sletio je bijeli golub, donjetog božjeg mira.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.