Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2010., 12:33   #61
Ak ćemo po zakonu, sve te investicije su prevelike i da ing.građ. bude voditelj. Zakonski je voditelj d.i.g., ali ja govorim o ljudima koji zapravo rade kao voditelji jer su gradilišta velika.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 21:20   #62
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Nije loša ponuda toliko...još da je plaća 500-tinjak kn viša za ta prva 3 mjeseca...
dipl.ing vec nosi 4000 kn i mislim da je to zakonski minimum.
a ti poslovi s provizijama to mi je presmjesno uvjeti se dignu u nebo i onda kad se i dostignu opet ih se pomakne gore.
idempadodem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 21:21   #63
Quote:
antetg kaže: Pogledaj post
ljudi ja sam obrtnik,imam dva inžinjera....jedan ima plaću 12 000 kuna a drugi 6,300...zašto? Jednostavno.....ne zanimaju me njihove škole,ocjene,bodovi,diplome......imaju iste uvjete ali jebi ga.....ovaj radi punom parom i doprinosi a ovaj je malo ljeniji....znači koliko ti uložiš u mene ja ti vratim to.....
i po meni to je sasvim pošteno,ali postroji brdo firmi koji te plaćaju malo jer mogu a ekipa ima kredite i slično i onda je u banani.
idempadodem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:40   #64
Znam da nije mjesto ovdje, ali pošto ovdje postaju građevinari molio bih moda da mi progleda kroz prste i ne prebaciju na burzu

Evo ja tražim posao pripravnika, inače sam dipl. ing. građ. iz Splita. Diplomirao sam prije 2 mjeseca, smjer konstrukcije i tražim bilo kakav posao u struci. Radim u AutoCAD-u, MS Office-u, Tower-u i nešto sitno sam radio u MX Road-u i ArchiCAD-u. Uglavnom naučiti raditi u nekom drugom programskom paketu nije mi problem. Od stranih jezika govorim Engleski (odlično) i Njemači onako pomalo natucam .
Eto ako ima netko kome treba marljiv radnik neka mi se slobodno javi na PM. Spreman sam na rad po cijeloj HR i inozemstvu.
civilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:05   #65
Pozdrav ekipi, evo danas naišao na ovu temu pa da i ja dodam svije mišljenje.
Imam 4g. iskustva, VSS, položen stručni ispit i plaću 11 000 - 12 000 kn u niskogradnji. Radinm svaki dan 10-12 h, skoro sve subote u godini, a i poneku nedjelju jer jednostavno da bi posao išao toliko moram raditi.

U prošloj godini u firmi je zaposleno dosta pripravnika i plaća im je oko 4 500 kn , a situcija na tržištu je takva da ima viška inženjera građevinarstva i poslodavci mogu dobiti vrhunski kadar za relativno malu plaću i to će tako biti još 2-3 godine dok građevinarstvo ne dobije novi investicijski ciklus
cruze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 13:57   #66
evo ja sam trebao dobit neki posao u strabagu,uglavnom nula bodova, stalno mi govore drugi tjedan,drugi tjedan i tako već dobra 2 mjeseca..prihvatio sam posao pripravnika u cestama,nije moj smjer al briga me,na 309 000 nezaposlenih treba svaku priliku uzet.radno vrijeme mi je od 7-15, subote blagdani praznici uredno neradim,- još nemogu vjerovati,inače ljudi na građevini rade,pogotov ljeti dok se vidi.a ja doma u 15! al neću se još veselit,tek sam obavio sistematski.plaća nemam pojma,70 posto a koliko je to neznam,računam ne manje od 4000.imam 3 godine bolonje visokogradnja.
a sad me zanima ovo..jel ima veća prava,3 godine bolonje,dakle titula prvostupnik ing. ili po starom sistemu 2,5 godine titula ing.građ. po meni je to potpuno jednako,al danas sam nešto načuo da ne?
i jel može netko sa tri godine dobit ovlast da radi nacrte i pečate nakon par godina,i gdje se mogu naći takvi zakoni o građevinarcima,ima netko link,pa da vidim što me zanima.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 23:12   #67
Evo ti zakon pa pročitaj. Ukratko, ne možeš.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 15:04   #68
Nema posla u građevini za inženjere bez radnog iskustva i koji nisu položili stručni ispit.
Diplomirani sam inženjer građevine bez radnog iskustva i jedva sam uspio dobiti posao na određeno vrijeme,a plaća mi ne prelazi preko 3000kn, tako da budite sretni što radite,a ne raditi uvjete za koju plaću ću raditi.
Kome ne odgovara i u bedu je zašto je studirao, njemu je jedini spas inozemstvo. U Hrvatskoj je stanka s građevinom barem još godinu dana!!!!!!!
Interseptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 15:11   #69
Kolega isto sam novopečeni ing. nedavno dipl ali imao sam radnog iskustva prije preko sc, jedva jedvice sam se uspio zaposliti kod privatnika, ali plaća mi je ipak bolja nego tvoja, gdje radiš u kojoj firmi i kak su ti mogli ponuditi takvu mizeriju?
bronz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 20:38   #70
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ovo baš i nije istina...barem ne za tehničke fakultete...
Znam dosta ljudi koji su odmah nakon faxa našli posao u Ericcsonu i sličnim firmama...sa plaćom oko 10 000 kn...bez dana iskustva...
Već sam naveo,u HR su mi nudili 8000kn,a u CH mi je prv plaća bila 6700e kao magistru energetike...naši se poslodavci vade na neiskustvo i slično samo da te manje plate...a prosijek ocjena ih uopće ne zanima
Ako mi je Švicarac vjerovao i povjerio zadatke koje u HR nema šanse da bih rješavao jer još nije toliki razvoj,neznam zašto mi naš poslodavac nebi mogao dati veću plaću...a obadvoje su svjesnio da sa došao sa faxa direkt...
Nisam očekivao neznam kakvu plaću,ali da su m ponudili barem 10 000kn,ostao bih...a oni su meni nudili plaću koju ima inžinjer koji je završio proizvodni smjer na FSB-u...a energetika iprozvodnja su kao dan i noć...
a gdje bi se smjestile konstrukcije? negdje između ili ?
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 21:33   #71
dipl.ing.građ.

Eto zanima me kako stojite, kakva iskustva imate sa zapošjavanjem, jel se da živit s novcima koje pograbite ili je neka crkavica kao kod mene -.-

Ispucajte se :P
epidemic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 10:14   #72
Sa plaćom dipl.ing.građ. možeš živjeti samo ako si voditelj velikog gradilišta ili imaš ovlašenje pa radiš u nadzoru. ako nemaš ništa od toga ostaje ti sendvič po 9kn za ručak.


Da bi došao do nadzora trebaš imati nekoga tko će te finacirati 2 godine dok ti odrađuješ staž za stručni da si možeš priuštiti rad za nekog drugog. A do vođenja gradilišta ili dođeš odmah ili ne. Najgora ti je sredina, a nitko ti ne veli da na vrijeme odeš van iz hr.

Zadnje uređivanje volas : 27.03.2014. at 10:22.
volas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2014., 08:09   #73
Quote:
cruze kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi, evo danas naišao na ovu temu pa da i ja dodam svije mišljenje.
Imam 4g. iskustva, VSS, položen stručni ispit i plaću 11 000 - 12 000 kn u niskogradnji. Radinm svaki dan 10-12 h, skoro sve subote u godini, a i poneku nedjelju jer jednostavno da bi posao išao toliko moram raditi.

U prošloj godini u firmi je zaposleno dosta pripravnika i plaća im je oko 4 500 kn , a situcija na tržištu je takva da ima viška inženjera građevinarstva i poslodavci mogu dobiti vrhunski kadar za relativno malu plaću i to će tako biti još 2-3 godine dok građevinarstvo ne dobije novi investicijski ciklus
Koji to investicijski ciklus ? Jel to onaj gdje vas subvencioniraju kao da ste problematična izumirajuća potplaćena struka s 12 000kn kao što su postolari ili kišobranari. Ne budi smiješan. U zg ima 15 000 neprodanih stanova , misliš li da je to zato jer ljudi imaju potrebu za stanom ? Betonizacija obale tu vas treba zaustaviti.
zacuden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2014., 08:39   #74
Quote:
zacuden kaže: Pogledaj post
Koji to investicijski ciklus ? Jel to onaj gdje vas subvencioniraju kao da ste problematična izumirajuća potplaćena struka s 12 000kn kao što su postolari ili kišobranari. Ne budi smiješan. U zg ima 15 000 neprodanih stanova , misliš li da je to zato jer ljudi imaju potrebu za stanom ? Betonizacija obale tu vas treba zaustaviti.
Super da si odgovorio na preko 4 godine star post
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 23:23   #75
Ajde da malo osvježim temu, kako stojite, jel se nazire možda bolja vremena za nas građevince. Glupo reći poplave su barem nas u Slavoniji zaposlili, ali opet nije to to..
Uz to i izborna je godina pa će valjda biti nekih poslova, jer vidim samo ova stručna osposobljavanja se traže.
Jel ima friških s faksa koji su uspjeli zaposliti se, ja osobno radim za manje od 4k plaći, fiksnu za preko 200 sati mjesečno, kao pripravnik s manje od godinu iskustva
JohnStockton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 15:58   #76
Pozdrav,
možda sam malo falio temu, al nemam gdje drugo pitati. Budući da sam vidio ovdje da se spominje Strabag, a i da su nam struke slične odlučio sam postavit pitanje.
Ukratko, prvostupnik sam strojarstva, dogodine ću postati dipl. inženjer i ponuđen mi je posao u Strabagu. Ukratko mi je rečeno da bi trebalo biti dosta terena. Zanima me jel možda netko ima informacije o količini posla i visini mjesečnih primanja itd. Svaka informacija će dobro doći
MalterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 15:01   #77
Quote:
MalterEgo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
možda sam malo falio temu, al nemam gdje drugo pitati. Budući da sam vidio ovdje da se spominje Strabag, a i da su nam struke slične odlučio sam postavit pitanje.
Ukratko, prvostupnik sam strojarstva, dogodine ću postati dipl. inženjer i ponuđen mi je posao u Strabagu. Ukratko mi je rečeno da bi trebalo biti dosta terena. Zanima me jel možda netko ima informacije o količini posla i visini mjesečnih primanja itd. Svaka informacija će dobro doći
Prošlo je dosta dugo od mojeg prvog posta na ovoj temi gdje tražim posao... u međuvremenu sam skupio 5 godina iskustva, i to izvođene, visokogradnja pretežito, 2 godine rada u inozemstvu pa ću te malo savjetovati kolega...
Dakle izbjegavati male firme, jer u njima će te iskoristiti i baciti kad više ne bude potrebe za tobom, gazde se ne drže dogovora i jako se teško izboriti za svoja prava (godišnji odmor prvenstveno), radnog vremena nema, dio plaće je uvijek u pravilu na ruke itd... U većim firmama je situacija dijametralno suprotna, možda plaća u početku neće biti OK, ali s vremenom raste redovito, barem u mom slučaju je tako bilo, zna se red i što je čiji posao...

Da rezimiram: prihvati ponudu Straabag prvenstveno jer se radi o stranom vlasniku i velikom uhodanom sustavu. Niti jedna firma nije savršena, ali od dva zla izaberi manje
civilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 17:13   #78
Quote:
civilac kaže: Pogledaj post
Prošlo je dosta dugo od mojeg prvog posta na ovoj temi gdje tražim posao... u međuvremenu sam skupio 5 godina iskustva, i to izvođene, visokogradnja pretežito, 2 godine rada u inozemstvu pa ću te malo savjetovati kolega...
Dakle izbjegavati male firme, jer u njima će te iskoristiti i baciti kad više ne bude potrebe za tobom, gazde se ne drže dogovora i jako se teško izboriti za svoja prava (godišnji odmor prvenstveno), radnog vremena nema, dio plaće je uvijek u pravilu na ruke itd... U većim firmama je situacija dijametralno suprotna, možda plaća u početku neće biti OK, ali s vremenom raste redovito, barem u mom slučaju je tako bilo, zna se red i što je čiji posao...

Da rezimiram: prihvati ponudu Straabag prvenstveno jer se radi o stranom vlasniku i velikom uhodanom sustavu. Niti jedna firma nije savršena, ali od dva zla izaberi manje
Kolega, hvala puno!
Prihvatio sam ponudu u strabagu! Imao sam još jednu ponudu od manje firme također u zagrebu, al poslušao sam savjet! Tako sam i ja nekako razmišljao o cijeloj situaciji
MalterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:43   #79
Kakvo je stanje u 2017.?
Kolika je realna plaća za projektanta od 3 mjeseca radnog iskustva?
__________________
"There is a crack in everything. That's how the light gets in." - L.C.
horrortatoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.