Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 15:19   #1341
Prado je velika galerija i ima dosta toga vidjeti i za više od dva sata, tako da tko god ima vremena, novaca i inklinacije prema umjetnosti, bolje je doći ranije, platiti ulaznicu i ostati koliko želiš. Dva sata je malo, samo Španjolce (Goya, Velazquez, Zurbaran...) se može s užitkom razgledati sat i pol, a gdje su Bosch, renesansa i ostalo. Ne kažem da se mora ostati u Pradu 5-6 sati i vidjeti svaku prostoriju, ali dva sata baš prebrzo prođu. Pola dana je neki optimum, oko 2,5-3 sata razgled (i više ako je koja dobra privremena izložba), pa museum shop, možda kavica i slično.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 19:08   #1342
Istina, ja sam jednom bila uz kartu, tj. u normalno vrijeme kad se placa, godinu kasnije sam usla u 18, jer je bila jos neka ekipica koja je htjela baciti oko. Uglavnom, tako se ipak moze nesto vidjeti, ne moras cijeli muzej optrcati u pola sata, nego odaaberes nesto.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 23:19   #1343
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
Prado je velika galerija i ima dosta toga vidjeti i za više od dva sata, tako da tko god ima vremena, novaca i inklinacije prema umjetnosti, bolje je doći ranije, platiti ulaznicu i ostati koliko želiš. Dva sata je malo, samo Španjolce (Goya, Velazquez, Zurbaran...) se može s užitkom razgledati sat i pol, a gdje su Bosch, renesansa i ostalo. Ne kažem da se mora ostati u Pradu 5-6 sati i vidjeti svaku prostoriju, ali dva sata baš prebrzo prođu. Pola dana je neki optimum, oko 2,5-3 sata razgled (i više ako je koja dobra privremena izložba), pa museum shop, možda kavica i slično.
Upravo to. Ma najidealnije bi bilo ostati u Madridu mjesec dana i onda svaki dan dolaziti u Prado prostudirati djela. I to nanovo ista djela jer čovjeku treba više puta da vidi isto kako bi mogao pomnije uočavati. Sad sam već malo zastranila s temom
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 11:22   #1344
Quote:
Filthy kaže: Pogledaj post
Upravo to. Ma najidealnije bi bilo ostati u Madridu mjesec dana i onda svaki dan dolaziti u Prado prostudirati djela. I to nanovo ista djela jer čovjeku treba više puta da vidi isto kako bi mogao pomnije uočavati. Sad sam već malo zastranila s temom

Nisi, sto ima veze. Dobro su ti rekli, da je veliki muzej i treba vise vremena ako zelis bas dobro da razgledas. U blizini parka Retiro se nalazi muzej Reina Sofia.
Tamo se cuva original Pikasove Gernike pa pogledaj. To je jedinstven i neopisiv dozivljaj.
Na ulazu dobijete kljucice od svojih ormarica jer tamo ne smijete unositi stvari, a za to uzimaju 1,00 euro.
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 12:39   #1345
U Pradu sam bila 4 puta, svaki put kad sam posjetila Madrid. Nikada nisam predugo čekala na ulazu, a bila sam 2x u proljeće (5.mjesec) i 2x u jesen.
Pri prvoj posjeti Pradu, pogledala sam samo španjolske slikare, a za to mi je trebalo sigurno 2 sata. Prethodno sam na netu našla gdje se točno nalaze u Pradu, a i u samom muzeju se može uzeti onaj kratki vodič u kojem su pregledno navedeni slikari.

U ostalim posjetama sam jednom pregledala cijeli muzej (4-5 sati), a ostala 2x opet samo Španjolce, Goyine Pinturas negras obavezno (u tim dvjema sobama provedem svaki put barem sat i po).

I da, osim muzeja Reina Sofia, vrijedan posjete je i Museo Thyssen-Bornemisza, također vrlo blizu Pradu. Njega sam cijelog obišla jednom, ali zato svaki put posjetim neku njegovu privremenu izložbu.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 21:32   #1346
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Unatoc uvjeravanjima ovdje da Liga prvaka vise ne traje dok sam u Madridu... uzvratna polufinala se bas igra na Calderoneu
Atletico Real
https://en.atleticodemadrid.com/tick...real-madrid-11
A cijena karata je od 110 eura za nebesku poziciju pa navise.
Uh kako mojoj pratiteljici skriti da karte za nas dvoje stoje 300tinjak eura?
(Znam... ne voditi ju uopce hahaha al tek sam onda najebo)
Nadam se da si na tekmi 😄
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:27   #1347
Prica je nevjerojatna, ali u Zg sam vecer prije polaska u Madrid uspio upecati 2 karte (vrijedne po 160 eura) po 100 eura i sto reci... dozivio ekstazu sinoc




Danas u Toledu... sve tece super. Uzivamo i imam nekoliko fantasticnih lokacija za preporuciti (ugl. za Madrid i jednu gastro za Toledo). Ako nije prekasno... kad se vratim u Zg napisem neke lokacije za mojitos... sajmove odjece zive glazbe i hrane.

One 10 votnji kartice su u kurcu s magnet. trakicom. Nemojte ih drzati uz mob niti uz kredit. kartice.
No valida. O majke ti.
Ali bez problema daju novu (djelatnici na standu ako ih najdjete) s onoliko voznji koliko kazete da ste imali nad na njoj.

Zadnje uređivanje Deedy : 11.05.2017. at 15:09.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:50   #1348
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Prica je nevjerojatna, ali u Zg sam vecer prije polaska u Madrid uspio uoecati 2 karte vrijedne 160 eura po 100 eura i sto reci... dozivio ekstazu sinoc
I pokisnul ko velki

A di si uspio upecat karte po toj cijeni?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 19:33   #1349
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
I pokisnul ko velki

A di si uspio upecat karte po toj cijeni?
Zadnjih nekoliko min pala pljuscina. Nasa tribina je jedina bila pod krovom iako se zadnje 2..3 min i tu pocela osjecati kisa... sklonili se na kraju pod krov. Cekali 20 min i docekali prestanak iste. Do metroa malo pocela padati ali minimalno.
Sve proslo savrseno!

Ok... osim sto sam se na pocetku trazenja tribine i puerta (tocnih vrata... ulaza) nasao u napadu kordona specijalaca i stampedu najgorih navijaca no to je trajalo tek 20ak sekundi. Kidnuli ulijevo..
Bilo je omanjih sranja doci do ulaza nase tribine.
No na kraju sve 5.

Karte preko jednog od sponzora Lige prvaka... nisu mogli ici. Prodavali interno i bom. Doznao...nazvao i eto me.

Zadnje uređivanje Deedy : 11.05.2017. at 20:03.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 21:03   #1350
Na toj tribini sam i ja bil u 11. mesecu na Atletico-Real

A za karte, ne vjerujem za cijenu hahahaha ja sam platil za Primeru 122€

Ajd super da ti se poklopilo
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 22:43   #1351
Ovo za sponzoreb je poznata prica...neki prodaju, neki prosljede gratis..eto samo treba znati tko su sponzori i prave ljude tamo....prava sitnica
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 22:14   #1352
Tako je.

Isproban Prado u gratis tajmingu vise zbog toga jer nam je tako odgovaralo vremenski... nego zbog love. Dosli oko pol 6. Usli oko 6.15.
Je li dovoljno ... naravno da ne. Previse ljudi i premalo vremena.
No svejedno mrak.
Ponovit cu ovih dana stignemo li.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:00   #1353
Planiram 10 dana Bozic&Nova Godina u Barceloni (4 dana) i Madridu (6 dana). Docek za sada planiramo u Madridu. Ima li netko da je bio i mislite li da bi bilo bolje da okrenem - da za docek budemo u Barceloni?
I dvoumim se izmedju 2 smjestaja: Atocha ili Malasana?
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:14   #1354
Pa eto, meni je Madrid draži, ja bih radije NG čekala u Madridu. E sad, to je samo moje malo mišljenje.
No, u Madridu će sigurno biti puuuuno hladnije nego u Barceloni, to je sigurno.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:22   #1355
Bio sam u oba grada u razmaku od godine dana. Madrid me iznenadio, lijep mi je.
Da se radi o proljeću, odmah bi ti rekao Atocha, zbog Retiro parka na par sto metara.
Blizu Madrida je i Toledo, ako vam to nije too much muvanja od grada do grada.

I Barcelona je lijepa.

Znam, nije baš moj post od koristi.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:25   #1356
Hvala vam!

Barcelonu relativno poznajem, u Madrid idem prvi put. Znaci za NG Madrid Atocha je vec rezervirana.
U planu su Toledo i Segovia.
cukerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:53   #1357
koliko vremena je dovoljno za obići muzej reina sofia?
da li je moguće u jednom danu obići faro de moncloa, muzej reina sofia i prado? nedjelja je pa se bojim da će biti previše gužve i da neću stići sve vidjeti kako treba
exiled is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 22:54   #1358
Ja sam u Pradu bila 4 sata od kojih sam zadnjih sat i pol jurila jer sam se previše zadržala u prizemlju. Nakon ta 4 sata jedva sam stajala i hodala, otpala su mi križa. Prado u oombi s još 2 museja mi se čini too much čak i ako nisi malo lud ko ja...

Mene fascinirali plesnjaci. Salsa, bachata kizomba, imaš gdje pleaati svaku noć u tjednu. Bailar!
__________________
When there is the will, there is the way!
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:21   #1359
ništa onda, mislim da ću ostaviti čitav taj dan za prado i reina sofia. valjda je to okej
jer sam na toranj faro de moncloa već bio (fazon je što sam bio navečer pa sam mislio poći preko dana)
exiled is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 14:03   #1360
Quote:
rossonero kaže: Pogledaj post
Bio sam u oba grada u razmaku od godine dana. Madrid me iznenadio, lijep mi je.
Da se radi o proljeću, odmah bi ti rekao Atocha, zbog Retiro parka na par sto metara.
Blizu Madrida je i Toledo, ako vam to nije too much muvanja od grada do grada.

I Barcelona je lijepa.

Znam, nije baš moj post od koristi.
Jesi li isao u mali parkic sa kornjacama koji se nalazi unutra Atoche?
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.