Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2017., 20:24   #6021
Ja sam bila prije par godina u jednom El Mouradi hotelu preko Sunčanog odmora i bilo je odlično. Hoteli su zbilja dobri, sve je jako uredno, čisto, osoblje ljubazno i profesionalno.
Bila sam u EM Club Selima*** i hrana je bila bolja u EM Port El Kantaoui**** jer se nama nudio veći izbor hrane, što lokalne, što Europske kuhinje. Imali smo opciju kupovine izleta u hotelu i zbilja nemam niti jedne zamjerke.

I ove godine planiram u Tunis, samo lovim neku dobru ponudu.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:20   #6022
Quote:
baradur kaže: Pogledaj post
Idemo 21.6. Trebao je biti polazak iz Zagreba ali se ide iz Ljubljane. Javim dojmove kad se vratimo... Kad vi planirate ići?
I? Kako je bilo?
Big_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 23:13   #6023
I mene zanima kako je bilo
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 13:05   #6024
Quote:
ina7777 kaže: Pogledaj post
I mene zanima kako je bilo
Evo dojmova:
Let traje 2 sata (Ljubljana-Monastir) i transport od aerodroma do hotela još 30 minuta. Većina hotela iz ponude (regija Sousse) su praktično jedan do drugoga pa taj transport je više-manje vremensko za sve isti.
Mi smo bili u hotelu El Mouradi Palace 5 zvjezdica i iskreno ne bi išli ponovo u taj hotel. Sobe su najslabiji dio hotela-stare, ofucane i relativno čiste. Hrana može proći pogotovo ručak i večera ima dosta izbora i može se probati dosta od njihove kuhinje. Meni je bio problem doručak jer općenito tunižani imaju loše sireve i salame tako da je onda bio puno manji izbor. Posluga je za pohvalu.
Bazeni ok, čisti, ležajke su sa mekanim madracima, dobiju se ručnici za plažu. Tu je posluga jako loša jer jedva uspiješ nešto naručiti koliko su brzi i koliko se uopće kreću konobari oko bazena. Dobro je što možeš palačinke i sladoled naručiti uz pića. Navečer uz bazen je program za djecu, a nakon njega imaju karaoke, izbor za miss, njihove tradicionalne plesove i slično.
Plaža najugodnije iznenađenje-preljepa. Bijeli pijesak, iznenađujuće čisto more. Suncobrani, ležaljke, bar pored plaže bez zamjerke. Ima još u ponudi svih vrsta vodenih sportova i za iznajmiti kajak, brod…) Jedino je bilo dva dana meduza na što oni ne mogu utjecati ali vas upozore i tada se kupaš na bazenima.
Izleti-bili smo sa dvoje male djece tako da nam nisu bili opcija niti smo ih proučavali ali se nude. Bili smo u gradu Sousse, lijep grad, imaju ogromnu tržnicu ali nisu cijene baš kako se očekuje (nas je vodila do grada jedna gošća koju smo upoznali, a roditelji su joj iz Soussa pa nas je odvela u šoping u neki dućan gdje je ista ponuda kao na tržnici sa dosta nižim cijenama).
Išao bi ponovo svakako samo u drugi hotel jer u razgovoru sa ljudima koji su bili u drugim hotelima sa manje zvjezdica bili su jako zadovoljni (usluga i hrana). I uzeo bi sljedeći put dva tjedna jer doplata nije velika za dodatni tjedan pa se svakako isplati. Ne znam nama je zbog male djece pasao odmor ovakvog tipa u resortu all inclusive. Možda bi nekome bilo i dosadno ali onda može svakako ići na neki od izleta.
baradur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 08:28   #6025
mi smo prije 7-8 god. bili isto u sousseu. dojmovi su vrlo slični što se tiče hotela i tržnice.
no, ja bih svakako preporučila izlet u saharu, jahanje na devama i vožnja džipovima po pustinji, nama je to bio možda i najbolji dio putovanja ne sjećam se doduše cijena i detalja, ali znam da smo svi bili oduševljeni nakon
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 15:24   #6026
Pozdrav! Dečko i ja planiramo iću u Tunis u siječnju 2018. Međutim ne mogu naći nigdje nikakve ponude za Tunis za to razdoblje. Koliko se preporuča sam organizirati cijelo putovanje? Koliko je sigurno uopće trenutno ići? Ukoliko ne postoji opcija neke agencije, voljeli bi nekako tamo uzeti lokalnog vodiča koji bi nam pokazao malo Tunis van all inclusive hotelske ponude.
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:08   #6027
koji dio Tunisa vas zanima?
ja sam putovala poslovno u mjesecima listopadu i u ožujku, i mislim da je za individualna putovanja sve normalno kao u bilo kojoj europskoj zemlji kad nije ljeto - posjećuješ gradove i turističke atrakcije (iz Tunisa u Kartagu, Sidi Bou Said i slično), koristiš javni prijevoz (vlak) itd. pomaže jako ako se govori francuski, taksiji u Tunisu su jeftini (osim ako je aerodrom u pitanju, tu svi polude s nabijanjem cijena). sigurna sam da se mogu naći lokalni vodiči. ne znam jedino za resorte na moru (jesu li otvoreni u siječnju), odlaske u pustinju i periferna mjesta, tu nemam iskustva, ali čitam po forumima (Lonely Planet Thorn Tree) da ljudi normalno posjećuju zemlju individualno izvan sezone. meni je sigurnije kad se izgubiš među lokalcima, nego u resortu, jer su zadnja dva teroristička napada targetirala baš turiste. ali prošlo je dvije godine od toga. ja sam bila u listopadu 2016. i bilo je sve ok. lokalci pričaju da policija dosta razotkriva i suzbija radikale.
može se letjeti iz Venecije, može i preko Istanbula...
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:31   #6028
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
koji dio Tunisa vas zanima?
ja sam putovala poslovno u mjesecima listopadu i u ožujku, i mislim da je za individualna putovanja sve normalno kao u bilo kojoj europskoj zemlji kad nije ljeto - posjećuješ gradove i turističke atrakcije (iz Tunisa u Kartagu, Sidi Bou Said i slično), koristiš javni prijevoz (vlak) itd. pomaže jako ako se govori francuski, taksiji u Tunisu su jeftini (osim ako je aerodrom u pitanju, tu svi polude s nabijanjem cijena). sigurna sam da se mogu naći lokalni vodiči. ne znam jedino za resorte na moru (jesu li otvoreni u siječnju), odlaske u pustinju i periferna mjesta, tu nemam iskustva, ali čitam po forumima (Lonely Planet Thorn Tree) da ljudi normalno posjećuju zemlju individualno izvan sezone. meni je sigurnije kad se izgubiš među lokalcima, nego u resortu, jer su zadnja dva teroristička napada targetirala baš turiste. ali prošlo je dvije godine od toga. ja sam bila u listopadu 2016. i bilo je sve ok. lokalci pričaju da policija dosta razotkriva i suzbija radikale.
može se letjeti iz Venecije, može i preko Istanbula...
Iskreno nemam pojma koji nas dio Tunisa zanima. Zanima me turistički "hodam okolo s fotićem i slikam se na devama" evo sramim se...

Evo doista ne znam ništa o tome kako bi to izgledalo van sezone obzirom na to da jedinu sliku o tome kako to izgleda imam preko stranica agencija koje više manje nude kupanje, sunčanje i hranjenje zajedno s ponekim izletom.
msimba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 13:48   #6029
Pa fino, barem možete istražiti nešto novo i nepoznato.
Preporučujem da uzmete neki vodič, u Zagrebu se mogu posuditi u Gradskoj knjižnici, za Tunis ima Eyewitness. Pa proučite, vidite što bi vas zanimalo. Neki highlightsi bi bili grad Tunis (medina, muzej Bardo), iz njega se prigradskim vlakom ide za Kartagu (ako vas zanima arheologija) i Sidi Bou Said. Onda možete vlakom do Sousse (grad na obali, s plažama, velikom medinom i dobrim muzejem ako propustite Bardo), gdje vam može biti druga baza, pa posjetiti Kairouan (kulturno i vjersko sjedište) i El Djem (veliki amfiteatar). I onda neko prebacivanje na jug pa posjeta pustinji (Tataouine?). Eto, u nekih desetak dana na tri bazne lokacije može se od svega pomalo upoznati. Cijene stvarno nisu velike (hrana, smještaj), a možda biste mogli i rentati auto. Može se angažirati i vodič, ima nas raznih, s raznim stilovima putovanja. Pogledajte što ljudi pišu na Trip Advisoru, LP Thorn Tree forumu i sl.

Jedino na što su me posebno upozorili lokalni je da su, npr. u Sousse u medini naseljeni konzervativni pridošlice (trgovci, malo zadrtiji muslimani) pa navečer sve zatvaraju i nije ugodno šetati. to znači da slučajno ne uzimate smještaj u medini, već u normalnim hotelima u turističkom dijelu, ili uz glavne moderne ulice. Meni se glavni grad sviđa, mogla bih se zamisliti i da živim tamo (i dalje ima europskih expata koji tamo žive, Francuza, Talijana...).
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 02:43   #6030
Djerba

Pozdrav ljudi, ovako, u srijedu moj suprug i ja putujemo na Djerbu na medeni mjesec
Molim vas ako mi možete napisati vaša iskustva, što posjetiti, gdje kupovati, kako se najviše isplati ići na izlete itd... sve čega se sjetite

Čitala sam prošle postove ali sam malo još pogubljena u svemu

i da, ostajemo 7 dana a smješteni smo u El mouradi djerba menzel hotelu.
mjauzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:16   #6031
http://www.megabon.eu/hr/ponuda/tuni...erm=Ali%20Baba

Da li je ovo ok ponuda, hoteli? Polazak bi bio u svibnju. Bila sam u Dubaiu i Maroku ali dečku nije jahao deve, vozio se po dinama i slično pa gledam nešto tako zbog njega.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2018., 17:13   #6032
može li neka preporuka koja oblast je najbolja za ljetni odmor, u smislu čistoće hotela, hrane, plaža i mora?

u opciji su hammamet, yasmine hammamet, port el kantaou, sousse, monastir i mahdija.

ne zanimaju nas okolne aktivnosti, nego da je hotel i hrana ok, i da su lijepe plaže i more.
koRnaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 17:02   #6033
bok. ima li koga u tunisu ? ili ide tko u skorije vrijeme ?
kanan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2018., 21:13   #6034
Ja idem sljedeći tjedan i veselim se tome jako, jako. Uboli smo last minut ponudu za zeljeni (i trenutno nam jedini odgovarajući) termin i letimo sljedecu srijedu. Odabrali smo Port el Kantoui. All inclusive ponuda u El Mouradi hotelu 4*.

Razmisljala sam o aranžmanu "Ali Babina pustolovina" gdje prodjes pol Tunisa, ali ipak smo se odlucili za opciju gdje cemo sami birati izlete po volji..
Docekala sam ovaj kratki godisnji k'o ozebao sunce pa bih ipak voljela i koji dan provesti izvaljena pored bazena, da me maze, paze i hrane kilometrima daleko od kuće, posla i problema. XD
No ne mislim cjeli tjedan provesti u rezortu jer mi to nema smisla, a i stvarno zelimo vidjeti i osjetiti pravi Tunis. U svakom slucaju planiramo na dvodnevni izlet u Saharu te jedan dan obici Kartagu, Sidi Bou Said i Tunis.. Ostatak laganini i kako nam se bude dalo.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 18:09   #6035
Suncani odmor ? I ja cekam last m. Za 25.7... javi se kad se vratis. Hocu cut dojmove
kanan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2018., 20:02   #6036
Quote:
kanan kaže: Pogledaj post
Suncani odmor ? I ja cekam last m. Za 25.7... javi se kad se vratis. Hocu cut dojmove
I mi čekamo taj!
irena irenčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 15:33   #6037
ooooo super, a baš se pitam jel ide tko da nam pravi društvo )
koji hotel planirate ?
kanan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 22:38   #6038
Quote:
kanan kaže: Pogledaj post
ooooo super, a baš se pitam jel ide tko da nam pravi društvo )
koji hotel planirate ?
Mi čekamo Djerbu! Ili onaj s 3*.
Mada najradije bi alibabinu pustolovinu. Ali ne vjerujem da će to biti na last minute. Vi?
irena irenčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2018., 23:00   #6039
Derbu nisam vidjela da ima LM.
Sad su samo 3,4 hotela u Port el Kantoui.
Sve ostalo su iste cijene.
Jos neznam ali prema svemu procitanome nebi 3*... svi vele 4 ili 5
kanan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2018., 18:16   #6040
Ma ne znam, al nadam se da će biti dobra ponuda.
irena irenčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.