Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 21:42   #3041
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Idu li vasi prvasi/drugasi na repeticije iz engleskog i matematike?
cekaj, pitas za osnovnu ili srednju skolu?
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Isuse bože pa nema se šta ni objašnjavati u prvom razredu, možeš samo sjesti i ponavljati s njim beskonačno 3 riječi, boje i brojeve
I onda mi ljudi ocjenjuju obrazovni sustav po tome koliko djece ide na instrukcije. Jel se itko zapita ZAŠTO?
naravno da ne, poše tebe.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:12   #3042
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Idu li vasi prvasi/drugasi na repeticije iz engleskog i matematike?
Kakve repeticije ako ne može svladati gradivo 1. i 2. razreda onda je zrela za odlazak defektologu.

Zadnje uređivanje BBC drama : 24.11.2017. at 22:22.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:38   #3043
mogu svi savladati program prvog i drugog razreda. ali je problem što sunce mamino mora imati 5,0, trojka ili četvorka nisu dovoljno dobre, mogao bi netko pomisliti da je... (gasp!)... prosječan!
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:46   #3044
nego, ja imam drugo pitanje.
jel moguce da postoje negdje (onlajn, za kupiti, votevr) testovi za prvi razred osnovne skole koje roditelji mogu skinuti/kupiti i to ekčuli i rade pa djeca unaprijed po njima vjezbaju?

to mi mali tvrdi vec sigurno mjesec dana, a ja odbijam vjerovati da tako nesto postoji.
molim vas, recite mi da je nesto krivo shvatio
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:54   #3045
Koliko znam, testovi od izdavača se kupuju tako da predmetni učitelji osobno naručuju testove od predstavnika izdavača, koji ih onda donosi kući. Međutim, dogodilo se prije koju godinu da je jedan izdavač greškom poslao setove testova djeci na kućne adrese s udžbenicima
Ne bih rekla da se može i smije, ali ako je roditelj negdje u prosvjeti, mislim da može.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:06   #3046
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Kakve repeticije ako ne može svladati gradivo 1. i 2. razreda onda je zrela za odlazak defektologu.
Lako za dijete. Ako roditelj ne moze savladati gradivo 1. i 2. razreda vec mora za to *placati* instrukcije... ono... wtf!?!??!
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:10   #3047
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
to mi mali tvrdi vec sigurno mjesec dana, a ja odbijam vjerovati da tako nesto postoji.
molim vas, recite mi da je nesto krivo shvatio
Moguce da je malo krivo prenesena informacija? Jer ja recimo odem na http://razredna-nastava.net/ i tamo mu isprintam radne listice koje provjezbamo preko vikenda. A to zbilja bude dosta slicno kao i ono sto dobiju u skoli

Sto me sjetilo... odoh printati
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:12   #3048
što se testova tiče, dosta da jedna osoba da nekome da iskopira nakladničke ispite koje ima doma, i puf ti ga, ne možeš više vratiti duha u bocu.
a imaš i stranice s kojih se mogu skinuti razni listići za razrednu nastavu, za vježbanje, možda (naivno se nadam) govore o tome.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:29   #3049
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
što se testova tiče, dosta da jedna osoba da nekome da iskopira nakladničke ispite koje ima doma, i puf ti ga, ne možeš više vratiti duha u bocu.
a imaš i stranice s kojih se mogu skinuti razni listići za razrednu nastavu, za vježbanje, možda (naivno se nadam) govore o tome.
Samo se nadam da roditelji koji to rade, da su svjesni kakvu "uslugu" čine s time svojoj djeci Mislim na nabavku orginal listića za školske ispite.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 23:44   #3050
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Idu li vasi prvasi/drugasi na repeticije iz engleskog i matematike?
ne..
al znam klinca koji je ovo ljeto išao na pripreme za 3. razred
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 07:50   #3051
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
što se testova tiče, dosta da jedna osoba da nekome da iskopira nakladničke ispite koje ima doma, i puf ti ga, ne možeš više vratiti duha u bocu.
a imaš i stranice s kojih se mogu skinuti razni listići za razrednu nastavu, za vježbanje, možda (naivno se nadam) govore o tome.
Ne mogu roditelji kupiti ispite,ali snađu se na ovaj način kako kaže Mad_Hatter. Nađe se roditelj koji radi u školi i misli da djetetu čini uslugu pa se testovi rašire među bližim prijateljima. U eri modernih tehnologija dovoljno je da jedan pošalje "slikicu" testa i test prokola naokolo.
Onda se dogodi da se druge godine učiteljice više ne odluče za testove izdavača već same sastavljaju testove pa ocjene naglo padnu .

Ove stranice s listićima koriste mnogi roditelji i to uopće nije problem.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 08:11   #3052
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Moguce da je malo krivo prenesena informacija?
moguce je, naravno.
tome se i nadam.
medjutim, on kaze da se ta klika od 4-5 curica (vrrrlo nadobudnih roditelja) stalno hvali poslije svakog testa da su "to vec rjesavale doma" pa sad vise ne znam.
ajmo reci da su to ipak bili radni listici slicni testovima.
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
a imaš i stranice s kojih se mogu skinuti razni listići za razrednu nastavu, za vježbanje, možda (naivno se nadam) govore o tome.
i ja sam iz hlebina kad se o takvim stvarima radi.
Quote:
nikoina kaže: Pogledaj post
Samo se nadam da roditelji koji to rade, da su svjesni kakvu "uslugu" čine s time svojoj djeci Mislim na nabavku orginal listića za školske ispite.
nisu.
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Ne mogu roditelji kupiti ispite,ali snađu se na ovaj način kako kaže Mad_Hatter. Nađe se roditelj koji radi u školi i misli da djetetu čini uslugu pa se testovi rašire među bližim prijateljima. U eri modernih tehnologija dovoljno je da jedan pošalje "slikicu" testa i test prokola naokolo.
Onda se dogodi da se druge godine učiteljice više ne odluče za testove izdavača već same sastavljaju testove pa ocjene naglo padnu .
u zivotu nisam djeci dala bateriju testova od nakladnika. ni u osnovnoj ni u srednjoj.
a ni malom ne printam listice. dosta su mu zadaci u skoli, sto cu ga dodatno pilati. promijenit cu taktiku tek kad dodju, ne znam...do kvadratnih jednadzbi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 09:21   #3053
Brdo sam listića dosada isprintala (mat, pid, hrv) i dala djetetu da provježba gradivo prije ispita.

Elegantnije nego da sama smišljam zadatke, pogotovo šta listići kvalitetno prate gradivo i slični su ispitnim zadacima koje im učiteljice daju.
Za vježbu su savršeni.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 10:01   #3054
i ja joj znam isprintati, kad me davi da vjezbamo nekaj neda minse smisljati zadatke.
i sad iz prirode, radili su kulturu stanovanja. ona oce vjezbati. ja citam i ne znam kaj bi ju uopce pitala iz toga sve mi je totalno banalno, cemu pitati dijete u drugom razredu jel stubiste zajednicka povrsina u zgradi.
pa sam skinula pitanja na netu i zbilja su takva
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 10:01   #3055
Ma, ne znam kako u višim razredima, ali za prvi i drugi osnovne stvarno nema potrebe za nekim velikim izmišljanjem i mislim da je uz zadaću i ono što rade u školi dovoljan koji dodatni zadatak, ako čovjek primjeti da djete na nećemu zapinje. Moja je u prvom zapinjala na određenim zadacima rječima, kako u prvom uće zbrajanje i oduzimanje do 20, kod nje je bio malo problem što je krenula u školu kao nečitać, tako kako je napredovala u čitanju, tako je sve manje imala i problema u matematici sa zadacima rječima.

A listići, ja sam ove godine iz nekog ni meni poznatog razloga, naručila uz komplet knjiga i komplet nastavnih listića iz matematike, kao za vježbu. Sa time da nam je učiteljica rekla da njoj ti listići ne trebaju, jer ona uzima od drugog izdavaća za ispite i provjere znanja. Dakle iako ih je dobro imati baš za vježbanje onoga što uće, ali stvarno, uz zadaću, i ono što rade u školi, na kraju nam to i nije tako potrebno, tu i tamo joj dam listić, obično kada mi dosađuje da nema šta raditi, pa joj je to kao kazna za dosađivanje meni jer se eto ona nema sa čime igrati. Ali dobro, ako ljudi već misle da im neko djete treba malo više vježbati za ispit, ti neki listići su ok, i dovoljni, mislim da su repeticije za njih tako male bespotrebne, osim možda ako su neki roditelji zbog posla u nemogučnoisti provesti malo vremena sa djetetom da pomognu ako negdje baš zapinje, što isto nije nemoguće , pa onda je valjda i opravdano naći nekog drugog tko će djetetu pojasniti stvari u kojima zapinje. Na kraju zaključak ipak: repeticije, zašto ne
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:56   #3056
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Idu li vasi prvasi/drugasi na repeticije iz engleskog i matematike?
Nisam cula da netko ide bas na na instrukcije u nižim razredima, ali vrlo cesto cujem kako roditelji ili bake doslovno sjede s djetetom za stolom i pišu zadacu, uče, objašnjavaju, što je u biti jako slično instrukcijama

Čak čula da to rade doslovno kroz cijelu osnovnu školu

moja reakcija je bila WTF


Sad sam znatizeljna jer je jedno od te djece krenulo u srednju,
da li se praksa nastavila ?!
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 18:11   #3057
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Nisam cula da netko ide bas na na instrukcije u nižim razredima, ali vrlo cesto cujem kako roditelji ili bake doslovno sjede s djetetom za stolom i pišu zadacu, uče, objašnjavaju, što je u biti jako slično instrukcijama

Čak čula da to rade doslovno kroz cijelu osnovnu školu

moja reakcija je bila WTF


Sad sam znatizeljna jer je jedno od te djece krenulo u srednju,
da li se praksa nastavila ?!
Pa svaka im cast kada imaju vremena i volje. Samo ne znam cemu onda sluzi skola. Ja sam protiv instrukcija, kako u osnovnoj, tako i u srednjoj skoli, a na faksu pogotovo.
Uvijek postoje dopunske nastave, kolege koji su nesto bolje razumijeli, na faksu demonstracije, ako treba i roditelji. Skola je snalazljivost, a ne samo ucenje. Samo sto je danas stvar prestiza slati dijete na instrukcije.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 23:59   #3058
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Nisam cula da netko ide bas na na instrukcije u nižim razredima, ali vrlo cesto cujem kako roditelji ili bake doslovno sjede s djetetom za stolom i pišu zadacu, uče, objašnjavaju, što je u biti jako slično instrukcijama

Čak čula da to rade doslovno kroz cijelu osnovnu školu

moja reakcija je bila WTF


Sad sam znatizeljna jer je jedno od te djece krenulo u srednju,
da li se praksa nastavila ?!
Hebeš mene, ali ja sam mislio da je to normalan dio roditeljstva, pomoći da se nauči kako učiti, a ako nije u mogućnosti samostalno učiti sjediti uz njega svaki dan ako treba i kada je moguće. Ono što meni ne ide u glavu je mantra roditelja "moje dijete je dovoljno odraslo da samo uči" ili "pa sigurno će u školi naučiti sve pa i to kako učiti". Ne vjerujem nastavnicima a priori, posebno kako sam imao priliku uvjeriti se kako mnogi rade, i sigurno ne bi budućnost svog djeteta stavljao na kocku slijepo vjerujući da nastavnik ili učitelj rade svoj posao kako treba.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 07:33   #3059
Quote:
Eric Prydz kaže: Pogledaj post
Hebeš mene, ali ja sam mislio da je to normalan dio roditeljstva, pomoći da se nauči kako učiti, a ako nije u mogućnosti samostalno učiti sjediti uz njega svaki dan ako treba i kada je moguće. Ono što meni ne ide u glavu je mantra roditelja "moje dijete je dovoljno odraslo da samo uči" ili "pa sigurno će u školi naučiti sve pa i to kako učiti". Ne vjerujem nastavnicima a priori, posebno kako sam imao priliku uvjeriti se kako mnogi rade, i sigurno ne bi budućnost svog djeteta stavljao na kocku slijepo vjerujući da nastavnik ili učitelj rade svoj posao kako treba.
Upravo to, ja sam sa svojom u prvom razredu doslovno svaku knjigu prelistavala da vidim što su radili u školi, i bila uz nju dok je pisala zadaću. I treba znati da nekoj djeci više treba, nekoj manje pomoći, ali im se treba pružiti baš u prvom i drugom osnovne škole, za dobar početak školovanja i da baš zbog loših rezultata ne zamrze školu.

Meni uz sve ide još na živce "mantra" roditelja da ne moraju svi biti petice, i ne moraju, ali prvi i drugi razred uz malo pomoći mogu svi barem za vrlo dobar , a kasnije, ili baš ne može ili može, uostalom zašto ne, potruditi se, tko može, bar osnovnu školu kvalitetno progurati, pa kasnije ima priliku. Nekoj djeci jednostavno ne ide ispočetka jer su neozbiljni, a ksanije je teško, nakon osnovne nešta popravljati, pogotovo ako te strpaju u kalup "lošijeg" đaka. Ja svojoj uvijek kažem, ako završiš osnovnu odlično, kasnije možeš, pa i domaćica biti sa time, ako baš ne budeš toliko zainteresirana za školu, ali ako si naslažeš trojke, teško češ upisati bilo šta.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 07:48   #3060
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
mogu svi savladati program prvog i drugog razreda. ali je problem što sunce mamino mora imati 5,0, trojka ili četvorka nisu dovoljno dobre, mogao bi netko pomisliti da je... (gasp!)... prosječan!
Uvesti malu maturu i/ili prijemne ispite u srednje, i nitko više neće pitati za ocjene.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.