Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 19:01   #6441
I kontate da su kamere bile popularne jos 30tih proslog veka.. pa ima snimkova iz drugog svetskog rata i to direktno sa fronta koji su bolji od tih snimkova ..

ocigledno je kako su sa degradiranim kvalitetom snimkova ustvari samo pokusali prikriti da su lazni...kamere su u ono vreme bile mnogo bolje nego sto su ti snimkovi a ako su sebe mogli zastititi od zracenja mogli i su i kamere naravno nije mali dogadjaj i nije malo love ulozeno ali..

jeftini fazoni bas...

pitanje bi vise bilo ispravno ako bi bilo postavljeno sto ne mozemo na mesec a ne jesmo li bili...

ali eto vecina je naivna pa poveruje u sve sto se prikaze na tv.. cak se ljudi cesto tako pocnu i ponasati.. kao da ih tv rodio a wikipedija je mama sem kad nije...
__________________
end
iormas is offline  
Old 24.11.2017., 19:20   #6442
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
onda sam siguran da nisi ni gledao, biljka.. eno jos jedan na 34.35 https://www.youtube.com/watch?v=NbSP...5jam1Xb231k7Jw

i inace sta se mesas kad ne znas kolke su im kao bile antene..

ja na to cekam odgovor samo je sad nesto ovaj
čuj, astronauti su navezani da ne odlete, nikakvih mjehurića nema već samo svjetlo i sjena, u jednom trenu sajla se nije vidjela jer je bila u sjeni, a to što bi trebali biti "mjehurići" je fotografski artefakt.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 25.11.2017., 00:06   #6443
Ma daj ima na youtube američkih color filmova još iz drugog svjetskog i onda toliko godina kasnije snime crno bijelo sranje na mjesecu.

Pričao mi je pokojni stari da je išao live prijenos i taman kad ovi kao trebaju sletjeti nestalo je slike i ostao samo ton. Pa ti samo po tonu nešto zaključi. Uglavnom svi su se smijali tom kao slijetanju na mjesec.

I da kako to da imaju pristojnih color filmova jasno za ono vrijeme iz drugog svjetskog na kojima nema nikakve dvojbe što je na slici. A 1969. toliko godina nakon ww2 pošalju jednu takvu šugu od video kamere na tako kao važan događaj. Ne to jednostavno nema opravdanja osim ako nisu muljali pa je snimka namjerno loša.

Edit: Na čak i prije ww2 ima color filmova na yt.

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 25.11.2017. at 00:37.
Tigrov friend is offline  
Old 25.11.2017., 11:32   #6444
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
čuj, astronauti su navezani da ne odlete, nikakvih mjehurića nema već samo svjetlo i sjena, u jednom trenu sajla se nije vidjela jer je bila u sjeni, a to što bi trebali biti "mjehurići" je fotografski artefakt.
Nije to nikakav fotografski artefakt kad se mehurici krecu vec prosto da ne verujes kako to nisu sredili da se ne bi jednog dana skontalo kako je snimano u bazenu.

Bilo je bas sad nedavno nekih prica da ce mozda i javno priznati kako nikad nisu isli do meseca..

cak je i "kao slucajno" vec i izletela ta izjava nekim ljudima koji su zaposleni u nasi.
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.11.2017., 16:38   #6445
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Ma daj ima na youtube američkih color filmova još iz drugog svjetskog i onda toliko godina kasnije snime crno bijelo sranje na mjesecu.

Pričao mi je pokojni stari da je išao live prijenos i taman kad ovi kao trebaju sletjeti nestalo je slike i ostao samo ton. Pa ti samo po tonu nešto zaključi. Uglavnom svi su se smijali tom kao slijetanju na mjesec.

I da kako to da imaju pristojnih color filmova jasno za ono vrijeme iz drugog svjetskog na kojima nema nikakve dvojbe što je na slici. A 1969. toliko godina nakon ww2 pošalju jednu takvu šugu od video kamere na tako kao važan događaj. Ne to jednostavno nema opravdanja osim ako nisu muljali pa je snimka namjerno loša.

Edit: Na čak i prije ww2 ima color filmova na yt.

Moj otac je isto gledao (kao i vise od 500 miliona drugih ljudi), nije nestalo slike.
A izgleda da ti tebi ni drugima nije jasno da postoji velika razlika izmedju video kamere i filmske kamere?!

Ako ti nije jasno o cemu govorim, koji je to video prije ww2 sniman u boji video kamerom!??!?!
Pokazi ga!


Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Nije to nikakav fotografski artefakt kad se mehurici krecu vec prosto da ne verujes kako to nisu sredili da se ne bi jednog dana skontalo kako je snimano u bazenu.

Bilo je bas sad nedavno nekih prica da ce mozda i javno priznati kako nikad nisu isli do meseca..

cak je i "kao slucajno" vec i izletela ta izjava nekim ljudima koji su zaposleni u nasi.
Aha, bas je izetjela.
Jesu mozda izletjeli dokazi silnih neuspjeha lansiranja raketa iz Mercury/Gemini/Apollo programa?
antet is offline  
Old 25.11.2017., 16:52   #6446
Kaj si ti toliko nesposoban da ne znaš upisati na yt recimo colour film 1940???


https://www.youtube.com/results?sear...lour+film+1940


Kod live prijenosa je u trenu kao slijetanja nestalo slike. Ja više vjerujem svom starom nego tebi.

Može ih biti sram sa kakvom kamerom su to snimali. Bila ona filmska ili nefilmska. A tolike milijarde su pokrali na tome.
Jadnici.

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 25.11.2017. at 17:10.
Tigrov friend is offline  
Old 25.11.2017., 17:07   #6447
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Kaj si ti toliko nesposoban da ne znaš upisati na yt recimo colour film 1940???

www.youtube.com/results?search_query=Colour

Kod live prijenosa je u trenu kao slijetanja nestalo slike. Ja više vjerujem svom starom nego tebi.

Može ih biti sram sa kakvom kamerom su to snimali. Bila ona filmska ili nefilmska. A tolike milijarde su pokrali na tome.
Jadnici.

Stvarno ne znam sto da ti odgovorim na ovo.
Pogledaj razliku izmedju video kamere (ona koja je koristena 1969 prilikom sletanja na Mjesec) i filmske kamere (koja je koristena za filmove u boji prije WW2).

Sramotis se ovim napisanim, pokazujes ogroman manjak znanja.
Ali, to je i normalna stvar kod negacijske grupe.
Nista ne znaju.
antet is offline  
Old 25.11.2017., 17:36   #6448
Ja pojma nemam oko mišljenja o ovoj temi. Rasprave su toliko podijeljene i žestoke, da čitajući mi se zamanta i ne znam otkud da počnem vlastito istraživanje.

Prvo što sam čula van digitalnih rasprava jest da se zastava vijorila na Mjesecu na kojem se nije mogla vijoriti, a onda da ima i tamo nešto atmosfere i da je to normalno. Pa ako mi možete dati neku natuknicu oko tog vijorenja zastave jer ipak je tu 300 stranica je-nije, kamera ova-ona tematike.
duhovnjakinja is offline  
Old 25.11.2017., 18:49   #6449
Nema atmosfere na Mjesecu.
Zastava se vijorila zbog inercija nakon sto je zabodena u mjesecevo tlo.
antet is offline  
Old 25.11.2017., 20:32   #6450
Quote:
antet kaže: Pogledaj post


Aha, bas je izetjela.
Aha https://www.youtube.com/watch?v=nX_QsRJx1J4
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.11.2017., 20:33   #6451
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Nema atmosfere na Mjesecu.
Zastava se vijorila zbog inercija nakon sto je zabodena u mjesecevo tlo.
Zasto nema prasine na nogicama satla?
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.11.2017., 20:38   #6452
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Kaj si ti toliko nesposoban da ne znaš upisati na yt recimo colour film 1940???


https://www.youtube.com/results?sear...lour+film+1940


Kod live prijenosa je u trenu kao slijetanja nestalo slike. Ja više vjerujem svom starom nego tebi.

Može ih biti sram sa kakvom kamerom su to snimali. Bila ona filmska ili nefilmska. A tolike milijarde su pokrali na tome.
Jadnici.
Od dosta ljudi sam cuo kako je taj snimak uzivo bio potpuno sranje na kojem se nista nije videlo.

No kamere su stvarno bile mnogo bolje .. pa nisu na frontu trcali sa filmskim kamerama
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.11.2017., 20:50   #6453
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Od dosta ljudi sam cuo kako je taj snimak uzivo bio potpuno sranje na kojem se nista nije videlo.

No kamere su stvarno bile mnogo bolje .. pa nisu na frontu trcali sa filmskim kamerama

Nego, s kakvim kamerama su snimali u WW2?
antet is offline  
Old 25.11.2017., 20:50   #6454
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Od dosta ljudi sam cuo kako je taj snimak uzivo bio potpuno sranje na kojem se nista nije videlo.

No kamere su stvarno bile mnogo bolje .. pa nisu na frontu trcali sa filmskim kamerama
1969. si možda očekivao sliku u hd rezoluciji?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 25.11.2017., 20:53   #6455
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Zasto nema prasine na nogicama satla?

Zato sto su uvjeti na Mjesecu potpuno drukciji od onih na Zemlji.
Ljudi ocekuju da ce se nesto dogoditi iz iskustva zivota na Zemlji.
Zbog tog naucenog iskustva ocekujemo da se prasina na Mjesecu ponasa isto kao prasina na Zemlji.
A gel cuda, ona se tako ne ponasa!
antet is offline  
Old 25.11.2017., 21:29   #6456
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Zato sto su uvjeti na Mjesecu potpuno drukciji od onih na Zemlji.
Ljudi ocekuju da ce se nesto dogoditi iz iskustva zivota na Zemlji.
Zbog tog naucenog iskustva ocekujemo da se prasina na Mjesecu ponasa isto kao prasina na Zemlji.
A gel cuda, ona se tako ne ponasa!
pa kako ne bi znao , prasina!?

pa samo usporis duplo snimak dok se vozas bugijem po zemlji i kao eto te na mesecu .. jos obuces skafander da izgleda realisticnije

6 puta manja gravitacija..... stvari bi trebale mnogo drugacije da izgledaju samo je to tesko snimiti pogotovo bez takvih sitnih nedostataka kao sto je prasina na nogicama shutla...
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.11.2017., 21:29   #6457
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Ja pojma nemam oko mišljenja o ovoj temi. Rasprave su toliko podijeljene i žestoke, da čitajući mi se zamanta i ne znam otkud da počnem vlastito istraživanje.
Vlastito istrazivanje mozes poceti u glavi i razmisliti..npr.. sta je skupo pri jednom takvom projektu odlazenja na mesec..

znaci prvo treba istraziti svemir.. krece se od pretpostavki..

treba brdo strucnjaka,

treba razviti hrpu novih sistema i tehnologija.. materijala (veoma skupo)

treba izgraditi piste i sve propratne objekte (veoma skupo)

i sad kad se posle sve isproba sa zivotinjama i kojecime mogu najzad ici i ljudi (ili ne?) do meseca npr...

u svakom slucaju kad se vec ode van zemljine gravitaciske sile.. goriva ne treba bas puno posle, samo za drzanje kursa prema mesecu..

glavni izgovor nase i ostalih sto se ne ide vise na mesec je sto je kao skupo.. ne kontam posle svega izgradjenog i uznapredjenu tehnologiju i tehniku sta je skupo ako se ima sve navedeno i razvijenije nego ikad u 2017oj.. gorivo je skupo?

u ostalom.. jel ovi izgledaju kao da pricaju naucen text koji nije istina ili
nekom ovo izgleda kao da pricaju istinu?
https://www.youtube.com/watch?v=BI_ZehPOMwI (na 2.22 kaze kako ce pricati bajke a ne detalje )
...
hehe pa evo pola sata trazim ali ne nadjem konferenciju u celo.. iseceni su uglavnom delovi gde se medjusobno dogovaraju koji ce odgovor dati oko nekih pitanja novinara.. kao npr na pitanje jel se zvezde vide sa meseca i koje oni su se prvo dogovarali medjusobno ko deca dok nisu dali neki odgovor ali je taj deo isecen iz svih snimkova koje mogu naci na kontrolisanom youtubu...

Svejedno ko imalo moze da prepozna ko laze taj ocigledno moze videti kako svi ti ljudi koji su kao bili na mesecu lazu o tome.
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 25.11.2017. at 21:49. Reason: prica o bajkama
iormas is offline  
Old 25.11.2017., 21:30   #6458
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
1969. si možda očekivao sliku u hd rezoluciji?
a za tebe smo rekli da ako ne znas duzinu antene ( tacan podatak! ) da se ni ne javljas
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.11.2017., 21:57   #6459
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Nego, s kakvim kamerama su snimali u WW2?
pa sad vidim

ne lupetaj.. pa sto nisu poneli kameru skojom se moze dobro snimiti?

ozracio bi se film jer ne znaju da ga zastite a astronautima nije bilo nista.. mislim stvarno ne lupaj gluposti

i izostavio si odgovor na priznanje astronauta kako ce se tek moci ici istraziti svemir van zemljine orbite..

jel mu izletelo? slucajno ili namerno?
__________________
end
iormas is offline  
Old 25.11.2017., 22:32   #6460
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Kaj si ti toliko nesposoban da ne znaš upisati na yt recimo colour film 1940???


https://www.youtube.com/results?sear...lour+film+1940


Kod live prijenosa je u trenu kao slijetanja nestalo slike. Ja više vjerujem svom starom nego tebi.

Može ih biti sram sa kakvom kamerom su to snimali. Bila ona filmska ili nefilmska. A tolike milijarde su pokrali na tome.
Jadnici.
Gledao sam prenos u živo i nije nestalo slike. Tvoj stari je trebao EI Niš kantu lupiti na pravo mjesto pa bi mu se slika vratila.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.