Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 18:58   #6381
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj!? Globalno!
To je postao jako veliki biznis odavno. A i sam nogomet kao sport mi je malcice dosadan. Ali apsolutno najgori su mi komentari, uvijek umirem od smijeha i susramlja kad komentatori i gledatelji pocnu kritizirati i smisljati "taktiku". Pazi, taktika
Ne kužim. Čudiš se taktici u nogometu ili se čudiš što komentatori i gledatelji komentiraju taktiku?
Hilda is offline  
Old 24.11.2017., 19:18   #6382
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ne kužim. Čudiš se taktici u nogometu ili se čudiš što komentatori i gledatelji komentiraju taktiku?
i jednom i drugom
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 24.11.2017., 19:25   #6383
Meni kod nogometi a i bilo kog drugog sporta gdje se to dešava nije jasno zašto trener dobija otkaz nakon što mu momčad izgubi utakmicu? Pa nije im on kriv
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Old 24.11.2017., 19:49   #6384
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Meni kod nogometi a i bilo kog drugog sporta gdje se to dešava nije jasno zašto trener dobija otkaz nakon što mu momčad izgubi utakmicu? Pa nije im on kriv
Lakše promijeniti trenera nego par igrača.

Nije ni da se meni sviđa takva praksa...
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Old 24.11.2017., 20:25   #6385
Zato jer je odgovoran za igru, za strategiju tekme i za odabir igraca. Nije da se slazem sa mijenjanjem na mjesecnoj bazi, ali po liniji odgovornosti - trener je prvi.
Gzena is online now  
Old 24.11.2017., 23:59   #6386
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
tebe baš žulja ta misa zadušnica kad mi je spominješ već ne znam koji put
ja ću se poslužiti tvojom retorikom - otkud tebi pravo govoriti kako bi jajo trebao iskazivati svoju bol prema majci? ako je to prodaja prava za reklamu za pivu 25 godina nakon što je pjesma napisana - so be it.

ne vidim tu neku moralnu skandaloznost

i sjećam se 'previše suza' u reklami za pivo, ove se ne sjećam
Ja sam isto mozgala i mozgala o kojoj se reklami radi, i nakon guglanja skužila da se radi o onoj u kojoj Australac pjeva Mojoj majci, Japanac himnu (tu su morali povući zbog protesta japanske ambasade) a Brazilac nešto treće. Meni bi bilo jadnije i pompoznije da je Jajo odbio da se pjesma koristi u reklami, tim više što reklama nije neka patetika nego je više (trebala biti) smiješna. Nakon što je pjesma postala toliko poznata i puštana i korištena, sad bi kao nakon 25 godina trebalo odbiti da se koristi u reklami za (!!!) pivo. Valjda bi bilo primjereno da je reklama za pogrebni zavod. Ovako je nedostatak pijeteta.

Ne kužim što vas toliko svrbi, pa koliko je pjesama posvećeno i napisano nekome pa su poslije postale razvikane, prostituirane ili im je dano značenje i simbolika koja nije nužno bila inicijalna namjera autora. O pjesmi svatko nek misli što hoće, ali ja joj popularnost ne bih zamjerala. Niti korištenje u reklamama.
lyrabelacqua is offline  
Old 25.11.2017., 00:09   #6387
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo jadnije i pompoznije da je Jajo odbio da se pjesma koristi u reklami, tim više što reklama nije neka patetika nego je više (trebala biti) smiješna.
Da, jadno je i pompozno odbiti da se pjesma koja ide "umrla mi je mama, kako ću ja bez nje" koristi u smiješnoj reklami za pivo.

Ne znam je li veći kreten taj tip ili njegova publika, ali barem su dobar match.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 25.11.2017., 00:20   #6388
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Da, jadno je i pompozno odbiti da se pjesma koja ide "umrla mi je mama, kako ću ja bez nje" koristi u smiješnoj reklami za pivo.

Ne znam je li veći kreten taj tip ili njegova publika, ali barem su dobar match.
Ja fakat ne znam ništa o njemu. Al fakat. I premlada sam bila da uopće doživim taj "Prljavo kazalište moment". Samo me čudi baš pljuvačina i malo mi je radikalno nazivati tipa kretenom jer je dao svoju pjesmu za reklamu 25 godina kasnije. Valjda on zna kako se nosi sa smrću vlastite majke, i u trenutku smrti i 25 godina kasnije. Pjesma je prerasla u nekakav simbol, sviđala se nekome ili ne (meni osobno niš posebno, uopće me emotivno ne dira, moram priznati) i nadrasla je pjesmu o nečijoj mrtvoj materi. I onda se pojavila u reklami među pjesmama koje se kakti smatraju domoljubnima. Jer se i smatra domoljubnom. Pa vidiš da pola ljudi nema pojma da je pjesma o materi niti su skužili da se o tome radi. Tekst je dosta neodređen, mislim da je u tome i ključ uspjeha pjesme. I ovog "hrvatska". Što je bilo ubačeno namjerno, ili možda nije. Bo.

Ali dobro, ni ja ne mogu Jennifer Lawrence recimo vidjeti ni nacrtanu a nemam pojma zašto. I to je skroz ok. Samo nisam imala pojma da je Jajo osoba oko koje ljudi imaju snažno mišljenje. Ono, on je meni tamo neki tip na gitari koji je napisao par pjesama koje svi znamo. Ne znam jel sam mu ikad intervju vidjela.

Zadnje uređivanje lyrabelacqua : 25.11.2017. at 00:31.
lyrabelacqua is offline  
Old 25.11.2017., 00:36   #6389
Quote:
lyrabelacqua kaže: Pogledaj post
meni osobno niš posebno, uopće me emotivno ne dira, moram priznati.
Ništa čudno, loša je.

Quote:
Pa vidiš da pola ljudi nema pojma da je pjesma o materi niti su skužili da se o tome radi.
Kao što rekoh, kretensko fanovlje.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 25.11.2017., 00:56   #6390
Nego, a meni je prljavo kazalište bezveze , šta se radi s pjesmom mrtvoj mami? Držiš ju na zidu doma i ne daš nikom da je pjeva?
Pjesma je, čim je postala javna dobila je druga značenja, drugim ljudima. Zašto je problem što je pjesma po reklamama?

I hep je ponosni sponzor pa ispada da je daleka obala posvetila pjesmu struji. Elektranama. Čemu već.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 25.11.2017., 01:22   #6391
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Nego, a meni je prljavo kazalište bezveze , šta se radi s pjesmom mrtvoj mami? Držiš ju na zidu doma i ne daš nikom da je pjeva?
Pjesma je, čim je postala javna dobila je druga značenja, drugim ljudima. Zašto je problem što je pjesma po reklamama?

I hep je ponosni sponzor pa ispada da je daleka obala posvetila pjesmu struji. Elektranama. Čemu već.
Pa to se i ja pitam. Da mu je bilo stalo do "privatnosti" te pjesme ne bi ju ni objavio. Tim više što je pjesma s vremenom dobila skroz drugo značenje, toliko da pola ljudi nema pojma o čemu je pjesma prvobitno bila napisana. Moguće da čovjeku više ništa i ne predstavlja ta pjesma.
lyrabelacqua is offline  
Old 25.11.2017., 08:08   #6392
Ma njihove pjesme se i inace vrte po reklamama... za ozujsko 'crno-bijeli svijet', za karlovacko 'marina'. Fakat ne vidim problem.
I Baretova 'budi ponosan' je na ozujskom.
I Rundekova 'moja prva ljubav'.


A pazite, ultimativna domoljubna "tvoja zemlja" vice vukova u reklami za banku.
Gzena is online now  
Old 25.11.2017., 08:54   #6393
to mi je nekak najteže palo. baš se stresem od jeze svaki put kad čujem, i letim gasit ako mogu. zanimljiv marketinški efekt.
Orak is offline  
Old 25.11.2017., 09:18   #6394
Ja se na tu pjesmu ježim. Divna je. Konfuzno imat ju u bančinoj reklami.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 25.11.2017., 11:12   #6395
Zabranila bi da pjevaju neke pjesme na sprovodima.
Tipa otišo je otac moj polako, tebi majko misli lete, ruzo moja crvena, spušta se tiha noć, ćaća od neke klape.


Čemu to? Da se ljudi dodatno rasplaču. Mene to baš sjebe dodatno.

U biti nejasno mi je to potpuno klape na sprovodu. Koji kuki.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 25.11.2017., 11:18   #6396
A koje bi se pjesme smjele puštati na sprovodima?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 25.11.2017., 11:29   #6397
koliko sam ja shvatila u našoj kulturi sprovodi i cijeli taj smrtni dekor sa svim potresnim ritualima i služe tome da dodatno zakucaju ljude, onako, katarza tuge.. inače se sve može svest na sanitarni problem.
Orak is offline  
Old 25.11.2017., 11:32   #6398
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
MNM - gadi mi se nogomet i sav folklor oko njega. Smatram ga velikim društvenim zlom u Hrvatskoj.
Meni ne toliko sam nogomet (iako mi je dosadan) nego navijaci. Za vecinu imam misljenje da su huligani i da se ne znaju civilizirano ponasati.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Old 25.11.2017., 11:42   #6399
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
A koje bi se pjesme smjele puštati na sprovodima?
Sto fali dobroj staroj trubi.
Pjevanje na sahranama mi je općenito

Nakon sto sam čula na jednom sprovodu moju Hercegovinu i Croatio iz duše te ljubim muka mi je došla. Kakve recimo te dvije pjesme imaju s smrti?

Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
koliko sam ja shvatila u našoj kulturi sprovodi i cijeli taj smrtni dekor sa svim potresnim ritualima i služe tome da dodatno zakucaju ljude, onako, katarza tuge.. inače se sve može svest na sanitarni problem.
Nemam ja nista protiv sprovoda i odavanja počasti fino i decentno. Ali me stvarno nervira prenemaganje. Još malo i bit će od sprovoda svatovi.
Čekam da smisle kupovanje mrtvaca i bacanje buketa starim od 80 da se vidi tko je sljedeći.

Majku mu pokopaj mrtvaca me zalosti već zalosne dodatno.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 25.11.2017., 11:54   #6400
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Nakon sto sam čula na jednom sprovodu moju Hercegovinu i Croatio iz duše te ljubim muka mi je došla. Kakve recimo te dvije pjesme imaju s smrti?
A ne bi se smjele pustati/pjevati pjesme koje su pokojniku nesto znacile?

MNM: Ljudi si daju previse za pravo ulaziti u tudju intimu.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.