Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 14:55   #201
Uh 3.100,00 je već pošteno
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:37   #202
S tim iznosom se vec moze zivit
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 17:26   #203
Ako se radi o stručnom osposobljavanju u Općini plaća li mi se prijevoz?
malena-p91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 17:36   #204
Pa ako nisi u istom mjestu trebao bi
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:25   #205
Quote:
malena-p91 kaže: Pogledaj post
Ako se radi o stručnom osposobljavanju u Općini plaća li mi se prijevoz?
Ako ti je mjesto stanovanja udaljeno od mjesta rada više od 2 km, poslodavac je dužan isplaćivati putne troškove u iznosu mjesečne karte javnog prijevoza dostupnog na toj relaciji.
Ako nema javnog prijevoza, dužan ti je isplaćivati 0,75 kn po prijeđenom kilometru do najviše 1.200 kn.

Izvor: Odluka Upravnog vijeća Zavoda o visini troškova prijevoza

Problem nastaje kod poslodavaca koji su državne i javne službe (općine, gradovi, županije, sudovi, vrtići, škole...), gdje se najčešće izabiru oni kandidati koji žive u krugu do 2 km, kako im poslodavac ne bi morao plaćati putne troškove.
Znao sam prije nailaziti na oglase za SOR u kojima je kao napomena pisalo da će pri izboru prednost imati kandidati kojima je udaljenost do radnog mjesta manja od 2 km. Vjerojatno su im ovi sa HZZ-a zabranili da navode takav diskriminirajući uvjet u oglasima za SOR, ali većina poslodavaca to prakticira kod donošenja odluke o izboru kandidata.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 21:05   #206
Na ljeto sam se bila prijavila za SOR u firmicu do koje imam 1 minutu hoda, ako potrčim i manje ... ok sam struke itd..

Nisu se javljali i nakon par tjedana sam ja poslala upit di je zapelo...
Rekli su mi da su odlučili uzeti nekoga sa iskustvom, baš kao na pravo radno mjesto, jer im se povećao obujam posla...

No, meni to nema smisla, jer SOR je ionako njima besplatan, pa bi im to bile još 2 ruke pomoći...

Pretpostavljam da su već imali nekoga u vidu?
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:57   #207
Quote:
BozWon kaže: Pogledaj post
Uh 3.100,00 je već pošteno

Blago vama Sunce Vam vaše....ja sam šljakao kao konj za onih 1600 i još uvijek nemam bogznašto od toga

To je isplativa mjera ako radiš za privatnika koji te planira zaposliti/tražen je posao ilitražen je posao u okviru državne službe

Inače -
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 10:04   #208
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Blago vama Sunce Vam vaše....ja sam šljakao kao konj za onih 1600 i još uvijek nemam bogznašto od toga

To je isplativa mjera ako radiš za privatnika koji te planira zaposliti/tražen je posao ilitražen je posao u okviru državne službe

Inače -
Dok dođe ta mjera ja sam već gotov, još samo 4 mjeseca

Iskreno teško mi je i za 2600, ne mogu zamislit kako je to bilo sa 1600 i bez putnih troškova
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:59   #209
Meni je ostalo jos malo manje od tri mjeseca rada.
Brzo mi je proletilo.

Jel ima koja mjera za ostanak nakon strucnog?
U meduvremenu sam navrsila 30 god
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:56   #210
Quote:
beppina kaže: Pogledaj post
Meni je ostalo jos malo manje od tri mjeseca rada.
Brzo mi je proletilo.

Jel ima koja mjera za ostanak nakon strucnog?
U meduvremenu sam navrsila 30 god
Ima. Ali tu mjeru mogu koristiti samo poslodavci privatnici.
Prije se zvala "Rad i nakon stručnog osposobljavanja". Sad se zove "Potpora za zapošljavanje" i mora trajati minimalno 12 mjeseci, tj. godinu dana.
Kod te mjere potpisuješ pravi ugovor o radu s poslodavcem, dobivaš plaću i imaš ista prava kao i ostali radnici kod tog poslodavca.
Poslodavac može predati zahtjev za tu mjeru prije nego ti istekne SOR kod njega.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:48   #211
Možete li mi netko poblize objasniti situaciji kada u firmi u kojoj osoba obavlja SOR jedan od radnika odlazi ili dobiva otkaz, ali ne kao tehnički višak.

Naime, situacija je da sam na SORu kod privatnika koji zaposljava 15 radnika. Jedan kolega najavio je odlazak, dakle dati će otkaz.. I nije u mojem odjelu. Ja sam u racunovodstvu, on je u prodaji.

Vrlo vjerojatno da će mu pronaći zamjenu, dakle kada on odradi otkazni rok, doci ce druga osoba. Mozda ne odmah, ali sigurno kroz neko ogledno vrijeme.

Zanima me dali ce to ikako utjecati na mene. Negdje sam bila procitala da ukoliko firma daje otkaz radniku (odnosno dolazi do smanjenja radnih mjesta u firmi) da tada HZZO raskida ugovor sa poslodavcem i SORovcem.

U mojem slucaju ce doci do privremenog smanjenja radnih mjesta, ali iz razloga sto taj kolega daje otkaz.
green dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 16:09   #212
Quote:
green dalia kaže: Pogledaj post
Možete li mi netko poblize objasniti situaciji kada u firmi u kojoj osoba obavlja SOR jedan od radnika odlazi ili dobiva otkaz, ali ne kao tehnički višak.

Naime, situacija je da sam na SORu kod privatnika koji zaposljava 15 radnika. Jedan kolega najavio je odlazak, dakle dati će otkaz.. I nije u mojem odjelu. Ja sam u racunovodstvu, on je u prodaji.

Vrlo vjerojatno da će mu pronaći zamjenu, dakle kada on odradi otkazni rok, doci ce druga osoba. Mozda ne odmah, ali sigurno kroz neko ogledno vrijeme.

Zanima me dali ce to ikako utjecati na mene. Negdje sam bila procitala da ukoliko firma daje otkaz radniku (odnosno dolazi do smanjenja radnih mjesta u firmi) da tada HZZO raskida ugovor sa poslodavcem i SORovcem.

U mojem slucaju ce doci do privremenog smanjenja radnih mjesta, ali iz razloga sto taj kolega daje otkaz.
Ako radnik da otkaz, poslodavac ima rok unutar 6 mjeseci od raskida ugovora nadomjestiti smanjeni broj radnika.
Provjeri si u svom primjerku tripartitnog ugovora koji ste potpisivali ti, poslodavac i Zavod.

P.S.
HZZO - Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje
HZZ - Hrvatski zavod za zapošljavanje
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:35   #213
Pozdrav svima! Zanima me je li nekom od psihologa u skorije vrijeme odobreno stručno?

Šire informacije da se stručno za psihologe odbija jer je psihologija u određenim županijama deficitarno zanimanje.. Zvala sam savjetnicu na birou, rekla mi je da konkretno za psihologe nisu dobili takvu uputu. Oglasi na HZZ-u se i dalje normalno objavljuju, među kojima je i onaj na koji sam ja primljena. Nema mi smisla da se natječaji objavljuju, a zahtjevi odbijaju, iako me u ovoj državi više ništa ne čudi Radi se o Osječko-baranjskoj županiji.

Zanima me kakva je zapravo situacija? Je li to ovisi o županiji ili je stvarno ukinuto za "deficitarna" zanimanja? Ima li netko neku provjerenu informaciju?
čoksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 17:50   #214
Quote:
čoksy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Zanima me je li nekom od psihologa u skorije vrijeme odobreno stručno?

Šire informacije da se stručno za psihologe odbija jer je psihologija u određenim županijama deficitarno zanimanje.. Zvala sam savjetnicu na birou, rekla mi je da konkretno za psihologe nisu dobili takvu uputu. Oglasi na HZZ-u se i dalje normalno objavljuju, među kojima je i onaj na koji sam ja primljena. Nema mi smisla da se natječaji objavljuju, a zahtjevi odbijaju, iako me u ovoj državi više ništa ne čudi Radi se o Osječko-baranjskoj županiji.

Zanima me kakva je zapravo situacija? Je li to ovisi o županiji ili je stvarno ukinuto za "deficitarna" zanimanja? Ima li netko neku provjerenu informaciju?
Sumnjam da bi itko u jednoj županiji proglasio neko zanimanje "deficitarnim", a u ostalim županijama "suficitarnim". I to unutar iste države.

Ako odbijaju psihologe, pretpostavljam da odbijaju psihologe koji bi odrađivali SOR u školama jer će uskoro školski praznici pa ne bi imali što raditi tijekom praznika.
Ista situacija je bila sa zahtjevima za SOR nastavnika/profesora/psihologa/školskih knjižničara/... koje su škole predavale prije ljetnih praznika.

A i bliži se kraj godine pa se proračun za ovu godinu uskoro "zatvara" pa i to može biti jedan od razloga odbijanja zahtjeva.

Na posljetku, poslodavac dobije obavijest je li zahtjev ocijenjen pozitivno ili negativno. Moralo bi u negativnom rješenju pisati zašto je negativno ocijenjeno.

Zadnje uređivanje Tekstopisac : 27.11.2017. at 18:00.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 11:04   #215
Koliko god zvučalo suludo ovo sa županijama i deficitarnosti unutar jedne države, očito da ima nešto u tome... evo odgovor hzz-a na mailu (iako sam pitala konkretno za Osječko-baranjsku, al vjerujem da onda tu nismo deficitarni )

"mjera stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa, kao i ostale mjere aktivne politike zapošljavanja kako su opisane na web stranici www.mjere.hr provode se do daljnjega.

Mjere aktivne politike zapošljavanja usmjerene su osobama u nepovoljnom položaju na tržištu rada, koje se bez određene financijske intervencije ne mogu zaposliti na otvorenom tržištu. U skladu s tim, definirane su ciljane skupine koje zbog određenih karakteristika kao što su dob, nedostatak radnog iskustva, trajanje nezaposlenosti i slično imaju poteškoća pri zapošljavanju. Međutim, pri procjeni uvjeta za korištenje mjera i pri upućivanju osoba u programe aktivne politike zapošljavanja, svakako treba uzeti u obzir i druge faktore, osim zadovoljavanja formalnih uvjeta, a u što su i savjetnici za zapošljavanje upućeni. Prije svega to je odnos ponude i potražnje za određenim zanimanjima, te ukoliko je veća potražnja koja ostaje nerealizirana zbog nedostatka ponude isto ukazuje na neopravdanost ulaganja sredstava za zapošljavanje osoba koje su tražene na tržištu rada.

Analizom oglašenih prijava potreba za radncima - psiholog/ica, na području Karlovačke županije utvrđeno je da je za navedeni obrazovni profil ove godine bilo oglašeno više radnih mjesta za radnicima navedenog profila nego evidentiranih nezaposlenih osoba što ukazuje na deficitarnost navedenog zanimanja i potrebu za njihovim uključivanjem u redovan rad. Većina je popunjena kandidatima koji dolaze iz drugih županija jer u Karlovačkoj županiji nije bilo kandidata.

S obzirom na ograničenost financijskih sredstava i veliki broj nezaposlenih osoba kojima je potrebna intervencija za ulazak na tržište rada, nije opravdano upućivati osobe tih obrazovnih profila na korištenje stručnog osposobljavanja za rad. Korištenjem ove mjere aktivne politike zapošljavanja osobe ovih obrazovnih profila ostvaruju niske naknade za rad na poslovima koji su poslodavcima vrlo isplativi.
Iz gore navedenih razloga, svim regionalnim i područnim uredima Zavoda poslano je upozorenje da pripaze pri posredovanju i upućivanju u mjere osoba ovih obrazovnih profila jer intencija je da poslodavci osobe zaposle temeljem ugovora o radu uz ili bez financijske podrške od strane Zavoda budući da su takvi radnici traženi, a osigurana sredstava usmjere na osobe ranjivih skupina i teže zapošljive.

Također naglašavamo da korištenje mjere stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa nije pravo osobe ili poslodavca, već mogućnost ukoliko i nezaposlena osoba i poslodavac zadovoljavaju sve uvjete za uključivanje u mjeru.

Srdačan pozdrav,
HZZ"

Zadnje uređivanje čoksy : 28.11.2017. at 11:18.
čoksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:25   #216
Ja sam nedavno dobio nogu nakon isteka ugovora u Gradskom poglavarstvu i naravno od nas devetero nikoga nisu uzeli za stalno niti raspisali natječaj jer se netko dokazao/iskazao u poslu. Svi su odreda dobili nogu nakon isteka ugovora, a na upit jer će biti natječaja samo su rekli da ne znaju i da nek pratimo natječaje. Odjeb na finjaka jer ljudi prate natječaje još od 7 mj i nije se pojavio niti jedan natječaj do sada. No zato su uzeli nove ljude preko stručnog osposobljavanja tako da su opet nadomjestili ljude.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 01:12   #217
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ja sam nedavno dobio nogu nakon isteka ugovora u Gradskom poglavarstvu i naravno od nas devetero nikoga nisu uzeli za stalno niti raspisali natječaj jer se netko dokazao/iskazao u poslu. Svi su odreda dobili nogu nakon isteka ugovora, a na upit jer će biti natječaja samo su rekli da ne znaju i da nek pratimo natječaje. Odjeb na finjaka jer ljudi prate natječaje još od 7 mj i nije se pojavio niti jedan natječaj do sada. No zato su uzeli nove ljude preko stručnog osposobljavanja tako da su opet nadomjestili ljude.
i ja sam bila na stručnom u Gradu, u mojoj službi gdje sam ja radila ostavili su ljude sa faksom, mene i ostalu nekolicinu sa sss-om nisu ostavili. Mislim da ti je to sve relativno, ne vjerujem da uzimaju ljude samo preko veze, pa znam dvije cure koje su upale tam a da nisu imale vezu..mene nisu ostavili ali imam jako lijepa iskustva od tamo, od svih poslova tamo su mi ljudi imali najljepši pristup.

vrlo vjerovatno se večina prima prek veze al ima i onih koji se primaju po kriteriju znanja i zalaganja, ja osobno znam tu nekolicinu
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 17:18   #218
@mik-mik

Cuj meni ti je isto bilo super i to sam se bio zaposlio s visom skolom. Ali ne mozes vjerovati da kronicno nedostaju informaticari jer nisu na svim lokacijama postavljeni informaticari. Sad na nekim lokacijama gdje nema informaticara ljudi danima cekaju informaticare da dojdu iz Gradskog poglavarstva na intervenciju pa ti vidi ko je tu lud.
Znam to jako dobro jer sam i sam isao na razne lokacije zbog intervencije. I jos su me dosta ljudi u Gradskom poglavastvu i na mnogim lokacijama pitali dali me budu sefovi ostavili, ja rekoh ne kak ni preostalih 8 informaticara idemo na burzu. A oni gledali ko tele u sarena vrata, pitajuci zasto jer im fale dobri informaticari ?
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 18:22   #219
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
@mik-mik

Cuj meni ti je isto bilo super i to sam se bio zaposlio s visom skolom. Ali ne mozes vjerovati da kronicno nedostaju informaticari jer nisu na svim lokacijama postavljeni informaticari. Sad na nekim lokacijama gdje nema informaticara ljudi danima cekaju informaticare da dojdu iz Gradskog poglavarstva na intervenciju pa ti vidi ko je tu lud.
Znam to jako dobro jer sam i sam isao na razne lokacije zbog intervencije. I jos su me dosta ljudi u Gradskom poglavastvu i na mnogim lokacijama pitali dali me budu sefovi ostavili, ja rekoh ne kak ni preostalih 8 informaticara idemo na burzu. A oni gledali ko tele u sarena vrata, pitajuci zasto jer im fale dobri informaticari ?
Neznam sta da kazem ??? I meni je to malo cudno, ali nemoj da te to obezhrabri, pogotovo zato sto znas da si dobar u tome sto radis, sretno !
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:18   #220
@mik-mik

Ma gle što se tiće radnog mjesta ono je super, samo kako nisu nikoga primili, pa ni one prije nas jer sam pitao mentora dali su koga uzeli za stalno. On je rekao da na žalost nikoga kroz dvije godine, a ja sam tek počeo raditi. Znači kroz tri godine nikoga neprimaju za stalno.
Osim toga još sam čuo za ovu novu generaciju poslije nas da nisu s njima zadovoljni u usporedbi s prethodnom generacijom tako da ni njih vjerojatno 99% ne budu primili. Tako da u konačnici za buduće SOR-ovce nemaju moju preporuku jer to ne vodi nikamo kad je vjerojatnost da 99% nema stalnog radnog odnosa nakon godinu dana.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.