Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 17:18   #1
Thumbs up Noć kazališta i Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje

Tzv. "braniteljske" udruge (odnono, dio onih koji su prije 22-27 godina sudjelovali u ratu, koji su danas politički aktivni na desnim i radikalno desnim polizcijama, koristeći svoje nekadašnje zasluge za aktualne privilegije, za razliku od velike većine bivših branitelja koji vode svoje živote kao i svi drugi) pobunile su se jer se manifestacija "Noć kazališta" ove godine poklopila s danom sjećanja na žrtve Vukovara i Škarbrnje.

Pa su zagalamili da to treba odgoditi. Pa su organizatori odmah popustili toj grupi primitivaca, galamdžija i huligana.

Što im nije palo napamet tražiti da taj dan treba zatvoriti sve birtije i narodnjačke klubove, koncerte, utakmice, svadbe, prodaju alkohola, proslave rođendana, zatvaranje kladionica i kockarnica isl.?

Zašto me ne čudi što im upravo kazalište smeta?

Rade točno ono, što je SUBNOR radio prije 30-40 godina.

Meni to ide na živce, pa sam odlučio da upravo iz inata taj dan odem u kazalište (jer će redovne predstave ići). Kreirao sam fb grupu i predlažem i drugima, da tako naprave.

Treba se sjećati žrtava, ali točno ovakvim zvizdarijama su tadašnji borci Narodnooslobodilačkog rata nama mladima ogadili "tekovine NOR-a".

Ja sad to proživljavam drugi put, a mladi ljudi, sinovi i kćeri bivših branitelja i nebranitelja, proživljvaju to prvi put. I kao i onda, samo manji dio prihvaća taj prostakluk, a drugi odlaze ili se pripremaju otići iz ove močvare, što je danas lakše.

Inače, "Noć kazališta" je "izvorno hrvatski" i izvozni proizvod, jer je prvi put organizirana 2008., puk ju je dobro primio, pa su se uključile i druge zemlje (Austrija, BiH, Crna Gora, Češka, Slovačka i Srbija) i danas je to međunarodna manifestacija. Prošle godine bilo je u Hrvatskoj 145 predstava i 38.000 gledalaca.

To, vjerojatno, ove sirovinama dodatno iritira, osim što ne vole kulturu samu. Što će nam glumci, kad imamo pevaljke?

Meni pa, ako bih se već morao izjašnjavati, zapravo te dvije manifestacije idu skupa.

Jer ne žalimo za žrtvama zato da bismo samo bili turobni, već da bismo oplemenili svoje živote. A zbog istog razloga idemo u kazalište. Zato se to i zove "kultura", i jedno i drugo, u širem smislu. Za razliku od birtija, narodnjaka, pijače, kockanja isl..
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 23.09.2017. at 17:39.
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:22   #2
Nije to zbog kazališta nego zbog Olivera Frljića. Na ovaj način mu se pokušavaju osvetiti, odnosno, on je zaslužan za to da je kazalište izjednačeno sa onim protiv čega su ovi iz tih udruga. Štogod to već bilo. Pa ne znaju ni oni. Ali su protiv.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:22   #3
Potpuno besmisleno a najljigavije od svega je da su organizatori popustili pred pritiskom udruga (pritom, ne svih, već uglavnom onih najbizarnijih na čelu s onom od osuđenog seksualnog zlostavljača tinejdžerki).

Dan sjećanja svakako treba obilježavati s pijetetom no na taj datum su padale i utakmice, koncerti, svašta i uvijek se sve održavalo. Dan sjećanja nije Dan žalosti.

Ideja s protestnim odlaskom u kazalište ti je odlična, ali mali problem mi je što su me više naživcirali organizatori nego ovi koji su zabranu tražili. Od likova kao Pavković ništa drugo ni ne očekujem.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:42   #4
to me podsjeća na dan 4.5 1981-1991 kad se obilježavala smrt druga Tita pa se ništa zabavno nije smjelo emitirati na TV taj dan

sramota za organizatore
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:22   #5
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
to me podsjeća na dan 4.5 1981-1991 kad se obilježavala smrt druga Tita pa se ništa zabavno nije smjelo emitirati na TV taj dan
Da, da posebno su mi ostali u sjećanju trenutci kada su svi morali biti smrtno ozbiljni i baš tada skoro uvijek netko se nasmijao. Smijeh je tada bio vrlo opasan po zdravlje, zamislite u trenutcima kada se zahtijevala maximalna odgovornost i sućutnost pojave se likovi koji to sve pokvare.

Druga stvar koja je bila gotovo jednako opasna kao smijeh bili su vicevi. Znate ono, stalno su bili neki likovi koji su ubitačno dobro pričali viceve i već sama pojavnost tog lika i njegova nakana da vam ispriča novi vic tjerala vas je u smijeh. Smijali ste se ko luđaci kada su svi bili namrgođeni i ozbiljni. -što ponekad i nije bilo bezazleno.

Ne znam kako je danas sa vicevima, ima li toga još, postoje li npr braniteljski vicevi ili vicevi o oluji ili padu ovog ili onog grada..
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:02   #6
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Ideja s protestnim odlaskom u kazalište ti je odlična, ali mali problem mi je što su me više naživcirali organizatori nego ovi koji su zabranu tražili.
Odeš u neko obližnje kazalište na redovnu predstavu koja će biti taj dan- Nema to nikakve vez sa samo organizacijom "Noći kazališta".
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:18   #7
Mislim da me neko zajebava.Da to što sam bio branitelj treba neki idiot zlorabit na ovaj način ???.Mene vrijeđa kao branitelja da netko ovo može smisliti.Užasno me ovo vrijeđa i mislim da netko namjerno pravi idiota od mene.Držao sam crijeva suborca u ruci i mislim da je ovo sa kazalištem pizdarija na kvadrat i da netko namjerno mene ponižava za sve vrijednosti za koje sam se borio 91.Pa jebem mu mater,borio sam se protiv idiota koji misle da mogu reči ovo smiješ,ovo ne smiješ.....Mislim da su svi punoljetni koji nisu sudjelovali u DR pičke,ali koji idiot s ovim mene ponižava,nemam pojma.Da slučajno ne bi bilo zabune,odlazak u kazalište je potpuno idiotski dovoditi u vezu sa bilo čim.Pa nismo se borili protiv kazališta,pobogu.¸Zašto moj najhrabriji čin u životu,neka budala treba tako kompromitirati ???
polki is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 03:08   #8
Quote:
Klibicl kaže: Pogledaj post
Nije to zbog kazališta nego zbog Olivera Frljića. Na ovaj način mu se pokušavaju osvetiti, odnosno, on je zaslužan za to da je kazalište izjednačeno sa onim protiv čega su ovi iz tih udruga. Štogod to već bilo. Pa ne znaju ni oni. Ali su protiv.
I mi jugopederi smo pederi, iako smo kulturnjaci-kazalištarci!

Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Potpuno besmisleno a najljigavije od svega je da su organizatori popustili pred pritiskom udruga (pritom, ne svih, već uglavnom onih najbizarnijih na čelu s onom od osuđenog seksualnog zlostavljača tinejdžerki).

Dan sjećanja svakako treba obilježavati s pijetetom no na taj datum su padale i utakmice, koncerti, svašta i uvijek se sve održavalo. Dan sjećanja nije Dan žalosti.

Ideja s protestnim odlaskom u kazalište ti je odlična, ali mali problem mi je što su me više naživcirali organizatori nego ovi koji su zabranu tražili. Od likova kao Pavković ništa drugo ni ne očekujem.
I meni više idu na kurac ti bijedni organizatori od ovih fašističkih jurišnika.

Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Da, da posebno su mi ostali u sjećanju trenutci kada su svi morali biti smrtno ozbiljni i baš tada skoro uvijek netko se nasmijao. Smijeh je tada bio vrlo opasan po zdravlje, zamislite u trenutcima kada se zahtijevala maximalna odgovornost i sućutnost pojave se likovi koji to sve pokvare.

Druga stvar koja je bila gotovo jednako opasna kao smijeh bili su vicevi. Znate ono, stalno su bili neki likovi koji su ubitačno dobro pričali viceve i već sama pojavnost tog lika i njegova nakana da vam ispriča novi vic tjerala vas je u smijeh. Smijali ste se ko luđaci kada su svi bili namrgođeni i ozbiljni. -što ponekad i nije bilo bezazleno.

Ne znam kako je danas sa vicevima, ima li toga još, postoje li npr braniteljski vicevi ili vicevi o oluji ili padu ovog ili onog grada..
Ajde, Kekec, odi spat.

Kaj se ti kurac sećaš, nisi ni rođen u Jugi - ne pretjeruj.



@Zoki - svaka čast na inicijativi! Nažalost, nemrem je podržat osobnim primjerom, zdravstveno stanje plus obaveze.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 04:05   #9
Više me ništa ne može iznenaditi u ovoj sprdačini od države pa tako ni dežurne parazitske galamdžije koje svaki drek smeta.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 06:56   #10
Vidim, osuđeni kriminalci počeli su nam diktirati trendove u državi i određivati što je ispravno a što nije...

Ako je i od takvih, previše je. Popovi i kriminalci vode nam državu.

Znači, ne samo da moram raditi za njih već smijem i gledati samo predstave koje oni, polupismeni, odobre.

Vidim da ubrzo stiže vrijeme za odlazak.

Pa da vidim od čega će ti paraziti živjeti.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:25   #11
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ajde, Kekec, odi spat.
Kaj se ti kurac sećaš, nisi ni rođen u Jugi - ne pretjeruj.
Gospodine Judolino, zašto ste Vi tako srditi i ozlojađerni?
Čemu to?
Opustite se i uživajte u životu koliko je to moguće, mi smo vjerojatno ista generacija +/- par godina, što no bi se reklo da smo u drugom poluvremenu života. Kada čovjek dođe u ove godine ne preostaje mu drugo nego da radi i uživa koliko se da.

Prošli tjedan mi je bio ubitačan sa hiljadu tisuća događaja i obrata; teren, sastanci, kašnjenje sa rokovima, izrada neke nemoguće linije, dobavljači koji kasne, radnici koji glume... na kraju svega u petak popodne su mene i mog partnera dvojica odličnih igrača izrazbijala ko kante sa 3:1 u setovima (i to jedan set su nam "šenkali" -čitaj pustili).

I opet uprkos svemu se trudim i pišem sa pozitivnim i dobronamjernim nakanama.
Gledajte na stvari sa vedrije strane.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:58   #12
A kad neće nitko onda ću ja stavit link na ovo o ćemu mi tu pričamo.

Quote:
SPORAN TERMIN
NA ZAHTJEV UDRUGE BRANITELJA ODGOĐENA NOĆ KAZALIŠTA! Jedna od naših najposjećenijih kulturnih manifestacija neće se održati na zakazani datum
http://www.jutarnji.hr/kultura/kazal...datum/6573666/

moram priznat da se ovoga trebalo sjetit.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:00   #13
normalan narod ionako ne ide usred noći u kazalište...tko voli ići, ići će po danu...
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:06   #14
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
normalan narod ionako ne ide usred noći u kazalište...tko voli ići, ići će po danu...
ja u teatar obično idem oko 8 navećer.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:32   #15
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
normalan narod ionako ne ide usred noći u kazalište...tko voli ići, ići će po danu...
Pravilno razmišljate, šteta što takvih forumaša nije više na ovom forumu.

Čitajući Vaš post sinula mi odlična ideja; možda bi se mogao postići kompromis tako da bi Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje bio po danu, a Noć kazališta po noći -uostalom kao što to i sami nazivi tih događaja govore. Npr Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje bio bi do kraja "dana" odnosno zalaska sunca, recimo da je to u 18:44, a nakon toga bi se mogla otvoriti kazališta i nastupila bi Noć kazališta.

Ovakvom odlukom bi svi sigurno bili zadovoljni, potrebno je samo malo dobre volje...
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:23   #16
da, kazališta su otvorena i po danu, a svijeće i lampioni se najbolje vide upravo u mraku... stoga, jasno je što tu ima prioritet i tko se komu ima maknuti s puta.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 21:51   #17
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
da, kazališta su otvorena i po danu, a svijeće i lampioni se najbolje vide upravo u mraku... stoga, jasno je što tu ima prioritet i tko se komu ima maknuti s puta.
Potpuno se slažem s tim da branitelje treba postaviti na vrh hranidbenog lanca, čak i ispred predsjednika/ce ili sabora.

To mi je glede na trenutnu situaciju u državi potpuno razumljivo, samo znate morate me razumijeti, cijeli život radim u proizvodnji i industriji i stalno smišljam nove stvari koje bi istovremeno morale zadovoljiti više ciljeva, biti kvalitetne, trajne, pouzdane, dostupne, nadogradljive... zar je tako teško zadovoljiti te branitelje i kazališne radnike.

Pa priznat ćete da nije, problem je samo u mentalnom sklopu.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:22   #18
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
da, kazališta su otvorena i po danu, a svijeće i lampioni se najbolje vide upravo u mraku... stoga, jasno je što tu ima prioritet i tko se komu ima maknuti s puta.
Zašto bi se itko ikome micao s puta? Zar u ovoj državi nema mjesta i za kulturu i za pijetet?
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:27   #19
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Zašto bi se itko ikome micao s puta? Zar u ovoj državi nema mjesta i za kulturu i za pijetet?
joj edge, ti ko da nisi zadnjih 5 godina živio u HR
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 23:18   #20
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem s tim da branitelje treba postaviti na vrh hranidbenog lanca, čak i ispred predsjednika/ce ili sabora.

To mi je glede na trenutnu situaciju u državi potpuno razumljivo, samo znate morate me razumijeti, cijeli život radim u proizvodnji i industriji i stalno smišljam nove stvari koje bi istovremeno morale zadovoljiti više ciljeva, biti kvalitetne, trajne, pouzdane, dostupne, nadogradljive... zar je tako teško zadovoljiti te branitelje i kazališne radnike.
pa, sudeći po vašem upisu, ukoliko su branitelji i kazališni radnici oni koji su vam nadležni u proizvodnom procesu, onda izgleda da jest... ne namećem vam ja kriterije kvalitete i zadatke...

uostalom, ako vam se ne sviđa, uvijek postoji opcija da se maknete od toga, da odete, date otkaz i tako nešto... nitko nije vezan uz radno mjesto rođenjem...


Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Zašto bi se itko ikome micao s puta? Zar u ovoj državi nema mjesta i za kulturu i za pijetet?
pa očito su se našli jedno nasuprot drugoga ako su došli u koliziju i ako je nastao ovaj problem? Da nije tako, ne bi ni bilo problema...

a ako je već problem tu, tad bi bilo logičnije da se ide solomunovim rješenjem, koje je već i predloženo ovdje na temi (Mačak Gaston je čak definirao to i u smislu kad, u koji sat, postaviti vremensku razdjelnicu tih dviju manifestacija), i koje će omogućiti maksimalnu iskoristivost ceremonijala u vidu činjenice da su rituali odavanja počasti pokojnicima vidljiviji i upečatljiviji po mraku....dok, kazalište može ići i po danu i po noći...
a lampioni i svijeće nemaju smisla titrati na dnevnom svjetlu...to je utrošak energije u prazno, koji pomnožen sa brojem tog dana zapaljenih svijeća i svjetiljaka daje priličnu količinu novca bačenog u vjetar...a zapalit će ih svaki pošteni Hrvat i hrvatski građanin, dakle, nije mala svota, o milijunima kuna se radi.

da država vodi računa o tom spomendanu, prigušila bi i javnu rasvjetu na frenkventnim mjestima gdje se odlažu svijeće i lampioni, radi pojačavanja dojma i ambijenta....a to kao preduvjet uključuje i nužno uklanjanje šušura kojeg proizvode mase neozbiljnih i razdraganih kazalištaraca koji se u grupama kreću u blizini tih lokacija i narušavaju spokoj... no kao što znamo, kakva nam je vlast, od toga neće biti ništa...
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.