Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2017., 20:00   #81
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Ne mogu znati što misliš jer nemamo staklene glave, ali mogu pročitati što pišeš. U tome mogu vidjeti paradigmu koja te vodi na krive tragove. Neću te quotati nanovo i pokazivati kako sam se referirao na stvari koje si napisala. Neću tjerati mak na konac. Ako modificiraš napisano od posta do posta, onda više ne mogu znati kome se i na što referiram, pa dijalog nema smisla.

Problem s afinitetima jest što su oni zadani. Orijentiramo se među već postojećim stvarima u svijetu i koristimo obrazac ponašanja koji smo vidjeli. Tu nema puno slobode. To se događa onima koji čitavu vizuru svijeta uspostavljaju na istraživanjima psihe. Baviti se njome do mjere u kojima će doći do neke svjesnosti je u redu. Poželjno. Ali ako se na njoj inzistira ona je hladnoća koja vodi u determinizam. U tom slučaju imaš unaprijed danih par stvari, pa ti biraj. Neš ti slobode.

Iz grčkog doslovno 'hladnoća' koja je i erosa izgubila jer je htjela sobom gledati ono što je njenim očima nedostupno.

Bez pameti je iskustvo slijepo.
Divno napisano.
Klanjam se svim recima koje si mi uputio I ispisao ne bi li dokazao da ne umem prepoznati svoje zelje, afinitete, da sam zalutalo I sludjeno jagnje I da ne umem voleti. A verovatno, ni biti ljubavi vredna.

Reci mi samo, da li je tebi tvoja pamet omogucila ljubavno ostvarenje?
Jer meni moja emocija jeste, pa ce biti da ipak nesto radim kako treba.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:45   #82
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Ne mogu znati što misliš jer nemamo staklene glave, ali mogu pročitati što pišeš. U tome mogu vidjeti paradigmu koja te vodi na krive tragove. Neću te quotati nanovo i pokazivati kako sam se referirao na stvari koje si napisala. Neću tjerati mak na konac. Ako modificiraš napisano od posta do posta, onda više ne mogu znati kome se i na što referiram, pa dijalog nema smisla.

Problem s afinitetima jest što su oni zadani. Orijentiramo se među već postojećim stvarima u svijetu i koristimo obrazac ponašanja koji smo vidjeli. Tu nema puno slobode. To se događa onima koji čitavu vizuru svijeta uspostavljaju na istraživanjima psihe. Baviti se njome do mjere u kojima će doći do neke svjesnosti je u redu. Poželjno. Ali ako se na njoj inzistira ona je hladnoća koja vodi u determinizam. U tom slučaju imaš unaprijed danih par stvari, pa ti biraj. Neš ti slobode.

Iz grčkog doslovno 'hladnoća' koja je i erosa izgubila jer je htjela sobom gledati ono što je njenim očima nedostupno.

Bez pameti je iskustvo slijepo.

ajde, moram te potpisat nakon 100 godina iako se afiniteti mijenjaju i ponekad se možeš mrvicu iskoprcati, u nekim posebnim stanjima. u većini su čisti zombi
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:49   #83
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post

Problem s afinitetima jest što su oni zadani. Orijentiramo se među već postojećim stvarima u svijetu i koristimo obrazac ponašanja koji smo vidjeli. Tu nema puno slobode. To se događa onima koji čitavu vizuru svijeta uspostavljaju na istraživanjima psihe. Baviti se njome do mjere u kojima će doći do neke svjesnosti je u redu. Poželjno. Ali ako se na njoj inzistira ona je hladnoća koja vodi u determinizam. U tom slučaju imaš unaprijed danih par stvari, pa ti biraj. Neš ti slobode.

Iz grčkog doslovno 'hladnoća' koja je i erosa izgubila jer je htjela sobom gledati ono što je njenim očima nedostupno.

Bez pameti je iskustvo slijepo.
O kakvoj slobodi pricas?
Jesi li ti slobodan?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:33   #84
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Divno napisano.
Klanjam se svim recima koje si mi uputio I ispisao ne bi li dokazao da ne umem prepoznati svoje zelje, afinitete, da sam zalutalo I sludjeno jagnje I da ne umem voleti. A verovatno, ni biti ljubavi vredna.

Reci mi samo, da li je tebi tvoja pamet omogucila ljubavno ostvarenje?
Jer meni moja emocija jeste, pa ce biti da ipak nesto radim kako treba.
Nisam nastojao biti osoban. Možda je u formi dijaloga tako ispalo. Nema potrebe za ironijom. Na meni nije da dokazujem ljudima kako da žive, na meni je, kao i na tebi, da uspostavljamo vlastite živote.

Imati osjećaj da smo se ostvarili na ovaj ili onaj način samo je osjećaj. Bezlična informacija. Vjerojatno nisam, tko zna hoću li. Nastojim živjeti život, a ne da on živi mene. Svjestan sam različitih ljudskih potreba koje u dobrom duhu i živim, nastojeći imati u vidu kako bitka za življenje života ne završava onda kada sam si ja to utvorio ili kada sam sit svih životnih sladila za koje svi mi dobro znamo.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 23:36   #85
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ajde, moram te potpisat nakon 100 godina iako se afiniteti mijenjaju i ponekad se možeš mrvicu iskoprcati, u nekim posebnim stanjima. u većini su čisti zombi
Nakon sto godina se slažemo? Mislio sam da te uvijek krasila benevolencija. Mogla si malo i elaborirati uz podršku.

Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
O kakvoj slobodi pricas?
Jesi li ti slobodan?
Nisam. Da bih bio slobodan, sve mora biti slobodno.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:32   #86
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Nakon sto godina se slažemo? Mislio sam da te uvijek krasila benevolencija. Mogla si malo i elaborirati uz podršku.

e:
naravno da me nije uvijek krasila benevolencija gotovo se nikada ne slažem s tobom

moj se komentar zapravo odnosi na nešto drugo, tek sada to vidim.ne da nismo slobodni nego da smo zaboravili biti slobodni. toga se sjetimo na sekundu u nekim posebnim stanjima (ne mislim na drogu i alkohol) i onda odmah zaboravimo...

inače, nisam fan riječi jer ne mogu opisati skoro pa ništa. a možda sam samo ljubomorna jer se ne znam izražavati
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:36   #87
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
naravno da me nije uvijek krasila benevolencija skoro pa se nikada ne slažem s tobom

moj se komentar odnosi na nešto drugo. ne da nismo slobodni nego da smo zaboravili biti slobodni. toga se sjetimo na sekundu u nekim posebnim stanjima (ne mislim na drogu i alkohol) i onda odmah zaboravimo...

inače, nisam fan riječi jer ne mogu opisati skoro pa ništa. a možda sam samo ljubomorna jer se ne znam izražavati
Sad ne znam trebam li ti damski odgovoriti s 'hvala' ili ti reći 'fuck off'. Baš si žena, zbunjuješ.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:40   #88
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Sad ne znam trebam li ti damski odgovoriti s 'hvala' ili ti reći 'fuck off'. Baš si žena, zbunjuješ.
sad sam skužila da se uopće ne slažem s tobom, nego samo površinski.

možeš me i poslati kvragu
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:44   #89
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
sad sam skužila da se uopće ne slažem s tobom, nego samo površinski.

možeš me i poslati kvragu
Neću. Poslat ću te na ispovijed jer neslagati se sa mnom - grijeh je.

Dobar sam, štaš.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:59   #90
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Neću. Poslat ću te na ispovijed jer neslagati se sa mnom - grijeh je.

Dobar sam, štaš.
možda bi se i složila da sam te skužila.prekomplicirano se izražavaš. nisu svi završili filozofiju

ja mislim da smo mi mikrokozmos i samim time imamo na nekoj razini, ne razumskoj, potpuno razumijevanje svijeta. kad djeluje razum ponašamo se po tim nekim naučenim shemama i ništa ne razumijemo.

koliko sam skužila ti tvrdiš upravo suprotno
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:04   #91
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Nisam nastojao biti osoban. Možda je u formi dijaloga tako ispalo. Nema potrebe za ironijom. Na meni nije da dokazujem ljudima kako da žive, na meni je, kao i na tebi, da uspostavljamo vlastite živote.

Imati osjećaj da smo se ostvarili na ovaj ili onaj način samo je osjećaj. Bezlična informacija. Vjerojatno nisam, tko zna hoću li. Nastojim živjeti život, a ne da on živi mene. Svjestan sam različitih ljudskih potreba koje u dobrom duhu i živim, nastojeći imati u vidu kako bitka za življenje života ne završava onda kada sam si ja to utvorio ili kada sam sit svih životnih sladila za koje svi mi dobro znamo.
Ja mislim da je tebi teorija daleko jaca strana nego praksa. I prepun si licnih predrasuda o ljudima.

I, ne da mislim vec znam, I to jednako toliko samouvereno kao sto ti samouvereno odgovaras meni na pokupljene fraze iz sapunica. Koje, bdv cak ni ne volim.

Ali hej, nisi li ti tako objektivan I mudar na temi o flertu napisao da se zenama koje zele da varaju to vidi iz ociju?
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:06   #92
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
možda bi se i složila da sam te skužila.prekomplicirano se izražavaš. nisu svi završili filozofiju

ja mislim da smo mi mikrokozmos i samim time imamo na nekoj razini, ne razumskoj, potpuno razumijevanje svijeta. kad djeluje razum ponašamo se po tim nekim naučenim shemama i ništa ne razumijemo.

koliko sam skužila ti tvrdiš upravo suprotno
Ma kakva filozofija, ovo su sve lupetanja.

Ako imaš razumijevanje svijeta na nekoj razini, onda to razumijevanje ne može biti potpuno. Make sense? I prase ima neko razumijevanje, i tuljan, ovca i dinja. I osjećaj je neka vrsta razumijevanja. Zato će neki tvrditi da je osjećaj isto razum, ali na nižem stupnju.

Kad djeluje razum ne ponašamo se po naučenim shemama nego odlučujemo. Odluka je manifestacija razumne volje. Osjećajem kad se vodiš vode te drugi. Pa se poslije čudiš što mi je bilo?!
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:08   #93
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ali hej, nisi li ti tako objektivan I mudar na temi o flertu napisao da se zenama koje zele da varaju to vidi iz ociju?
Podrzavam ovu teoriju "vidi iz ociju" kao sta vidis u ocima muskarca koji je kurvis .
Ne kaze se djabe da su oci ogledalo duse . Jesu , i zbilja se vidi . Kada ti se oci zackle od zelje i gutas predmet tvoje zelje ma ju nista bolje od toga .
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:10   #94
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Ma kakva filozofija, ovo su sve lupetanja.

Ako imaš razumijevanje svijeta na nekoj razini, onda to razumijevanje ne može biti potpuno. Make sense? I prase ima neko razumijevanje, i tuljan, ovca i dinja. I osjećaj je neka vrsta razumijevanja. Zato će neki tvrditi da je osjećaj isto razum, ali na nižem stupnju.

Kad djeluje razum ne ponašamo se po naučenim shemama nego odlučujemo. Odluka je manifestacija razumne volje. Osjećajem kad se vodiš vode te drugi. Pa se poslije čudiš što mi je bilo?!

kod mene baš obratno. kad god sam razumski odlučivala to je bilo nešto tuđe i naučeno. činilo se baš razumno, a kad ono nema veze sa mnom
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:11   #95
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je tebi teorija daleko jaca strana nego praksa.

I, ne da mislim vec znam, I to jednako toliko samouvereno kao sto ti samouvereno odgovaras meni na pokupljene fraze iz sapunica. Koje, bdv cak ni ne volim.

Ali hej, nisi li ti tako objektivan I mudar na temi o flertu napisao da se zenama koje zele da varaju to vidi iz ociju?
Ne zastupam anti-emotivizam, ali ni emotivizam. Obje su mi strane manjkave. Čak se i smatram emotivnom osobom, ali emocije ne apsolutiziram poput tebe. A pošto sam emotivan, volim gledati u oči. Ženama. Dobre su.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:13   #96
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
kod mene baš obratno. kad god sam razumski odlučivala to je bilo nešto tuđe i naučeno. činilo se baš razumno, a kad ono nema veze sa mnom
Imaš jedan zgodan esej Spinozin: O poboljšanju razuma. Poanta je da se razum ne može poboljšati. On je savršen. Treba ga znati ispravno koristiti.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:29   #97
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Ne zastupam anti-emotivizam, ali ni emotivizam. Obje su mi strane manjkave. Čak se i smatram emotivnom osobom, ali emocije ne apsolutiziram poput tebe. A pošto sam emotivan, volim gledati u oči. Ženama. Dobre su.
Jasno da jesi.

Jer oci pokazuju pamet, a usne pokazuju dusevnost, zato oci znaju da lazu a samo usne pokazuju iskrenost. Osetljivost I osecajnost covekova leze samo na usnama I oko usana, a ne u ocima, posto se uvek covek pazi da ocima na prokaze svoju pravu misao.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:31   #98
Izgubili ste me
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:39   #99
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Izgubili ste me
Baljezgamo, nista pametno.
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:02   #100
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
možda bi se i složila da sam te skužila.prekomplicirano se izražavaš. nisu svi završili filozofiju
Nisu je svi ni shvatili dobro. Nije joj bit koristiti 5 ustaljenih u filozofiji izraza I pljuvati besmislene retke kvaziumovanja.

Pogotovo ne s laicima, Platon bi se zastidio. Razgovor koji vodi spoznaji vode prijatelji u dobrohotnosti, a kompliciranje do razine nerazumljivosti ponistava tu dobrohotnost I istice ego.

Tako je I sa srodnim dusama iliti partnerstvima. K sebi se upravi da bi drugoga pojmio. U tebi se kriju sve zamke, varke I tvoj razum mora prevladati.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger