Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 17:40   #1
Životni put - bez braka i djece

Zanima me koliko nas ima koji su odlučili da se neće ženiti/udavati te ne žele imati djecu, ali se žele skrasit s nekim sigurno, međutim kako sam rekao, bez bračnih zavjeta i osnivanja obitelji, primjećujete li oko sebe porast osoba sa ovakvim stavovima, mislite li da je danas daleko lakše upoznati istomišljenike po ovim pitanjima ili je to i dalje lutrija?
ordinaryboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:09   #2
Ne planiram niti brak niti djecu ikada imat. Za ovo drugo si uvijek kažem "možda se s godinama predomislim", ali kako je krenulo čisto sumnjam. I nećeš nać puno istomišljenika, pogotovo van interneta, gdje još uvijek smo tradicionalno društvo, orijentirano na "školuj se, nađi posao, nađi nekoga za vezu i kasnije brak, ispucaj djecu na ovaj svijet, i na kraju krepaj." Životni cilj, nema šta...

Ljude jezi pomisao da ostare sami, tako da kako godine prolaze to im sve više živčeki i očaj rade. I pristaju na sve i svašta. Protiv partnera i veza nemam ništa protiv, ako si odgovaramo na nekoj razini.
Rift is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:15   #3
Za muskarca je ta odluka puno laksa, jer njemu ako pukne sa 40 da ipak zeli dijete, nadje 10 g mladju i to je to.

Zena stvarno mora biti sigurna u svoju odluku, jer kad vrijeme prodje, nema vise...

Poznajem par koji su zajedno odlucili ne imati dijete.
On se oko 40te predomislio i ona isto, samo sto vise nije mogla zatrudnjeti. Ostavio ju je, sada sa 15g mladjom ima dijete. Ona je i dalje sama.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:26   #4
Quote:
Rift kaže: Pogledaj post
Ljude jezi pomisao da ostare sami, tako da kako godine prolaze to im sve više živčeki i očaj rade. I pristaju na sve i svašta. Protiv partnera i veza nemam ništa protiv, ako si odgovaramo na nekoj razini.
Onda ja tebi kazem da ti ne zelis djecu zato jer si sebican i nesposoban pruziti djetetu sve potrebno i nisi sposoban odgojiti jedno malo bice da izraste u predivnu osobu. Bojis se odgovornosti i saznanja da netko u potpunosti ovisi o tebi. Kukavica.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:34   #5
Ne znam koliko se uspješno sviješću može boriti protiv "životnih poriva" u društvima koja se temelje na skretanju pažnje... Npr. "prirodno nervozan" čovjek odluči "Neću više biti nervozan". Onda mu serviraju neku kretensku reklamu na TV-u i odmah poludi.
Mislim da se može "izbrisati" taj poriv, ali da treba mnogo vremena i truda, po meni više no što si moderan zapadnjak može priuštiti.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:36   #6
Quote:
ordinaryboy kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko nas ima koji su odlučili da se neće ženiti/udavati te ne žele imati djecu, ali se žele skrasit s nekim sigurno, međutim kako sam rekao, bez bračnih zavjeta i osnivanja obitelji, primjećujete li oko sebe porast osoba sa ovakvim stavovima, mislite li da je danas daleko lakše upoznati istomišljenike po ovim pitanjima ili je to i dalje lutrija?
Ako se s nekim skrasis, kako si napisao, nakon odredjenog vremena ces biti u braku. Vanbracna zajednica.

Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Za muskarca je ta odluka puno laksa, jer njemu ako pukne sa 40 da ipak zeli dijete, nadje 10 g mladju i to je to.

Zena stvarno mora biti sigurna u svoju odluku, jer kad vrijeme prodje, nema vise.
To mozda stoji za zene kojima nije najbitnije s kim podizu djecu.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:39   #7
Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Ako se s nekim skrasis, kako si napisao, nakon odredjenog vremena ces biti u braku. Vanbracna zajednica.


To mozda stoji za zene kojima nije najbitnije s kim podizu djecu.
Naravno da ne stoji. Govorimo o odluci ne imanja djeteta, a ne imati dijete pod svaku cijenu. Cemu ekstremi.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:43   #8
Imam par svojih baba s kojima sam svojevremeno izmjenjivala uzase ne-zeljenja imanja djece, iracionalna trabunjanja kakva kod nekih polucila su upravo suprotan efekt. I sad te moje, babe jel, u punim cetrdesetima cekaju svoje prvo (valjda i zadnje- dodajem pouzdano)
Sto ono podjoh reci
Aha, da, ovaj tvoj gore-razradjeni slucaj, mozda bi rezultirao razlazom i da nije bilo participiranja u toboze zajednickoj odluci ne-imanja, pa pokusaja imanja djece.
Ispada da su zene sa 40- pisi kuci ginekologu- propala oplodnja- propustile svoj eventualni trudnicki rezultat jos u tridesetima te da ne postoji ikakva prirodna il, sacuvaj Boze, umjetna metoda ciji ucinak provodjenja bio bi sansom znatno uspjesniji od klasicnog....well....oplodjivanja.
Ali gle, ima coek pravo, cemu se jebavat po klinIkama, kad se mozes jebavat s klinkama. Duplo dobro!
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:45   #9
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post

Poznajem par koji su zajedno odlucili ne imati dijete.
On se oko 40te predomislio i ona isto, samo sto vise nije mogla zatrudnjeti. Ostavio ju je, sada sa 15g mladjom ima dijete. Ona je i dalje sama.
Đubre. *bljuv, bljuv*
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:46   #10
Quote:
ordinaryboy kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko nas ima koji su odlučili da se neće ženiti/udavati te ne žele imati djecu, ali se žele skrasit s nekim sigurno, međutim kako sam rekao, bez bračnih zavjeta i osnivanja obitelji, primjećujete li oko sebe porast osoba sa ovakvim stavovima, mislite li da je danas daleko lakše upoznati istomišljenike po ovim pitanjima ili je to i dalje lutrija?
Lutrija.

Također ne želim brak i djecu u životu a do sad sam se samo susretala sa muškarcima koji jednog dana žele imati bar jedno dijete i ubračit se.

Najteže mi je padalo kod onih koji su mi se baš svidjeli ali nažalost nema ništa od toga.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:55   #11
Quote:
flyene kaže: Pogledaj post
Đubre. *bljuv, bljuv*
Zbog?

Trebali su doživotno ostati u sjebanoj vezi? Ili možda sanjariš o tome kako je sve ostalo bilo super, a on ju je ostavio samo zbog naglo iskrsle želje za djetetom?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:58   #12
Moje razmišljanje varira i dok se odlučim, proći će voz. Ali ne dramim oko toga.
Ne bih se nikad uvezala/ubračila samo radi djece jer ako nekog ne volim, nemam ni želju za djetetom. Nisam od onih kojima su djeca lijepa, slatka i mooraju imati jedno svoje pa makar ga same odgajale, iako respekt svim samohranim majkama naravno. No nisam taj tip. Ako hoću dijete, hoću "njegovo" dijete, ne bilo čije. To mi je osobno neodvojivo od ljubavne veze. No nekako sumnjam da će se baš poklopiti da nekog toliko zavolim i da mi odbojnost spram poroda, užas zbog gubljenja najboljih godina (imam frendice na fejsu (jer vani više i ne izlaze) i vidim u što im se život pretvorio- one koje ne šećere situaciju i ne stavljaju na instagram onaj rijedak trenutak kad se dijete nije zbljuvalo po njima) na odgoj, a onda kaskanja za školarcem dok sam već u srednjim četrdesetima ili još gore, kasnim umjesto da kao čovjek odem u kazalište, kino, otputujem. Morao bi me neki dobro ispreveslat da na to pristanem.

Brak s druge strane je nešto drugo. Mislim da ne bih s nekim bila u vječnost bez "papira". Valjda me se primilo nešto zadrtosti svog rodnog kraja, ali lijepo mi je to. Naravno, ne crkveno i te sheme.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:38   #13
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Najteže mi je padalo kod onih koji su mi se baš svidjeli ali nažalost nema ništa od toga.
Ne razumem te. Koji je cilj prisiljavanja sebe na "nasilnom" odrzavanju neke fiks ideje, ako ti se vec jako dopao neki muskarac?

Ja nikada nisam zelela decu i nisam pozalila zbog toga. Protiv braka nemam nista, iako imam propali brak za sobom, ali ne jurim sada sa zastavicama na kojima pise "MUŽ ILI SMRT!". Sa godinama tacno znam sta nikako ne zelim, a to sto zelim nije na horizontu, pa cu tako izgleda ostati sama. Za mene brak predstavlja simbol da se muskarac odlucio samo za mene. Ako neki muskarac to ne zeli, onda trebam razmisliti o tome, da ja nisam ona prava za njega. Do sada nisam srela takvog nekog, ko ne zeli brak, pa i nemam neki pritisak da bas moram da se udam. Vaznije mi je medjusobno razumevanje, slicni pogledi na zivot, radoznalost duha, nego drustvena forma.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 20:41   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zbog?

Trebali su doživotno ostati u sjebanoj vezi? Ili možda sanjariš o tome kako je sve ostalo bilo super, a on ju je ostavio samo zbog naglo iskrsle želje za djetetom?
Ostavio ju je jer je zelio vlastito dijete. Sa njom nije mogao ni nakon par godina pokusavanja potpomognutom oplodnjom.

Sa njom u vezi je proputovao svijet. Drugu zelju mu vise nije mogla ispuniti... zalosno ha
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:05   #15
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Onda ja tebi kazem da ti ne zelis djecu zato jer si sebican i nesposoban pruziti djetetu sve potrebno i nisi sposoban odgojiti jedno malo bice da izraste u predivnu osobu. Bojis se odgovornosti i saznanja da netko u potpunosti ovisi o tebi. Kukavica.
Ne, nego ne volim djecu i točka. Da, sebičan sam i živim za sebe, i iskreno mi se fućka. Romantizacija roditeljstva ili pušenje fora tipa "ti si kukavica", "neodgovoran si", "još uvijek si dečko" i slične šeme ne pale na mene jer me iskreno boli kurac "šta će selo mislit'". :klap:
Rift is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:09   #16
U mojoj okolini, koja nije reprezentativna pa ne znam vrijedi li to općenito, ima takvih ljudi i to su većinom cure (i sebe ubrajam). Dok muškarci, barem ovi koje znam, drže da ih društvo neće priznati, da se neće ostvariti kao muškarci i takve stvari ako se ne vjenčaju i dobiju djecu.

Što mi je neuobičajeno jer sam uvijek mislila da su žene te koje više žele brak i djecu, a ispada da su to sada muškarci.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:18   #17
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
(imam frendice na fejsu (jer vani više i ne izlaze) i vidim u što im se život pretvorio- one koje ne šećere situaciju i ne stavljaju na instagram onaj rijedak trenutak kad se dijete nije zbljuvalo po njima) na odgoj, a onda kaskanja za školarcem dok sam već u srednjim četrdesetima ili još gore, kasnim umjesto da kao čovjek odem u kazalište, kino, otputujem. Morao bi me neki dobro ispreveslat da na to pristanem.


Gledam sestričnu, jedno 3 godine starija od mene. Do prije nekih par godina solo, easy living, krpala financijski nekako kraj s krajem ali je uvijek išlo. Pa onda taj famozni brak i dvoje djece. Slika danas? Muž je seljober te se pobrao preko granice i ostavio je, razvod pao, a ona ostala solo da odgaja dvoje djece. Stara joj uskoči i pomogne, i živi kod nje, ali joj je svakodnevica stravična. Odličan život nema šta, zajebem ja te "buci-buci", "gje' kak je sjadak" priče kad vidim svaki put koliko krešte, vrište, penju se po njoj i dalje. Kad god je vidim izgleda mrtvo umorno i iscrpljeno, baš zombi.
Rift is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:43   #18
Volio bih se prije ili kasnije skrasiti s nekim. Ne zavaravam se da ću biti ko Charlie Harper u četrdesetoj. Sigurno bi mi bilo bolje sa kućicom i ženicom i dosadnom svakodnevicom. Ali za ostalo ne znam. Oko djece i braka mi je svejedno. Ne u smislu ono: idemo se jebati bez zaštite, već to da mogu zamisliti sretan život i bez toga. Ali ako ću imati mogućnosti mislim da neću puno dvojiti sa željama.

Što se tiče okoline. Mislim da muškarce baš i ne muči to pitanje previše. Možda dijelom i zbog toga kaj je AlwaysOnTop rekla, da misle da imaju napretek vremena odlučiti. Ženski dio je podijeljeniji po tom pitanju. Ali nitko baš da sanja brak i djecu. S takvima se izgleda ne družim.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:44   #19
Quote:
Rift kaže: Pogledaj post


Gledam sestričnu, jedno 3 godine starija od mene. Do prije nekih par godina solo, easy living, krpala financijski nekako kraj s krajem ali je uvijek išlo. Pa onda taj famozni brak i dvoje djece. Slika danas? Muž je seljober te se pobrao preko granice i ostavio je, razvod pao, a ona ostala solo da odgaja dvoje djece. Stara joj uskoči i pomogne, i živi kod nje, ali joj je svakodnevica stravična. Odličan život nema šta, zajebem ja te "buci-buci", "gje' kak je sjadak" priče kad vidim svaki put koliko krešte, vrište, penju se po njoj i dalje. Kad god je vidim izgleda mrtvo umorno i iscrpljeno, baš zombi.
Da. Neke doduše vidim i ubračene i samo jadikuju kako muškarci ne rade kućanske poslove i sve je na njima, rade, odgajaju djecu, čiste, spremaju, kuhaju i kukaju o tom takvom mužu. A bio skladan suživot prije djeteta. Valjda im tad nije smetalo, ne znam.

Nisu svi ljudi za djecu. Pošteno je to priznati, a ne nasilu samo da se ispuni norma.
Ja prva sam svjesna da vjerojatno nisam. A biologija, biologija ionako umukne nakon nekih godina.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:46   #20
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Zbog?

Trebali su doživotno ostati u sjebanoj vezi? Ili možda sanjariš o tome kako je sve ostalo bilo super, a on ju je ostavio samo zbog naglo iskrsle želje za djetetom?
Ona je s njim provela najbolje godine svog života i onda se njemu prdnulo da ipak želi dijete što mu nije mogla ispuniti pa ju je ostavio. Ona je ostala sama u godinama u kojima je ženama teško naći nekoga. Muškarci mogu naći neku 15 godina mlađu. Žene? Ne. Sigurna sam da je on želio djecu ranije da bi i ona tako odlučila. Ja mogu takve pretpostavke raditi ako ćeš ti pretpostavljati da im je odnos bio u k.... . Uglavnom, ako ona već nije imala djecu radi zajedničke odluke pa kasnije nije mogla jer je godine u kojima joj je to bilo moguće provela s njim , mogao je ostati s njom a ne ostaviti je zbog toga što se predomislio. *Bljuv, hrać, bljuv*
__________________
My mind is like my Internet browser, 19 tabs open, three of them frozen and I have no idea where the music is coming from.
flyene is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.