Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 13:56   #61
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Za muskarca je ta odluka puno laksa, jer njemu ako pukne sa 40 da ipak zeli dijete, nadje 10 g mladju i to je to.

Zena stvarno mora biti sigurna u svoju odluku, jer kad vrijeme prodje, nema vise...

Poznajem par koji su zajedno odlucili ne imati dijete.
On se oko 40te predomislio i ona isto, samo sto vise nije mogla zatrudnjeti. Ostavio ju je, sada sa 15g mladjom ima dijete. Ona je i dalje sama.
Quote:
AlwaysOnTop kaže: Pogledaj post
Ostavio ju je jer je zelio vlastito dijete. Sa njom nije mogao ni nakon par godina pokusavanja potpomognutom oplodnjom.

Ne vjerujem u te priče o zajedničkim odlukama. Iskreno receno...znači skupa su odlučili ne imati djecu nego putovati okolo i onda su se oboje u jednom trenu odlučili ok ipak želimo djecu (?!), ne vjerujem u to. Prije će biti da ju je nagovorio (napisala si i sama- želio je svoje dijete), opcije posvojenja ili udomiteljstva nisu za njega bile opcije. Ne kužim to odgađanje stvari za koje zbilja postoji određeni rok i onda kad prođe voz podvrgavanje teškim i bolnim medicinskim postupcima.
Njemu je lako, petneast godina je velika razlika, uopće ne sumjam da će fizički dio brige o djetetu pasti na suprugu koja to može hendlati.

A za ovaj ostavljen dio para se ne cudim da je solo, ako je stvarno radila sve da udovolji njemu - ne bi ni ja htjela u novu vezu nakon takvog iskustva.

Al da razumijemo ne zavidim ni njemu - i tu na forumu sam čitala komentare tipa "zelim djecu jer bih se inače smatrao neuspješnim", ljudi se uvale u nešto na sto nisu spremni reda radi (vrlo cesto), iskreno mislim da oni koji žele klince i zbilja vole djecu zasnuju obitelj prije (ako imaju mogućnost, a lik iz priče nije bio solo nego u vezi) a ne u zadnji tren kad vec omatore i kad ih već ulovi panika i razmišljanje "sad ili nikad".
__________________
I can turn a gray sky blue

Zadnje uređivanje SubSV : 21.10.2017. at 14:08.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:12   #62
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem u te priče o zajedničkim odlukama. Iskreno receno...znači skupa su odlučili ne imati djecu nego putovati okolo i onda su se oboje u jednom trenu odlučili ok ipak želimo djecu (?!), ne vjerujem u to.
Nisu skupa odlucili, nego su oboje imali takav stav od pocetka.
__________________
I may love to shop but I'm not buying your bullshit.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:30   #63
za brak mi je svejedno ali djecu nisam nikada željela
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:40   #64
brak da, djeca ne.
ali problem je što ni od braka danas nema ništa. veća je vjerojatnost razvoda nego ostanka zajedno.
na kraju moraš računati na to da ćeš ostati sam ili imati neke veze koje traju dok traju.

i tako, nemam baš neke nade u zajedništvo.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:42   #65
Šteta
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:43   #66
A možda i nije
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:15   #67
,,,

Velika je greška udavati se i ženiti radi tog sam statusa"biti u zajednici, biti društveno podoban"""
Kako vrijeme prolazi sve više primjećujem da ljudi sebi daju čak za pravo spočitavati onome koji se nije ostvario kao supružnik i roditelj. Što je priznaćete vrhunac drskosti i zlobe, ne znam što bih još nadodala.....

Naše je lično pravo da NEĆEMO, NE ŽELIMO, ILI kako god da bilo,,,,,,,
Na kraju krajeve....DJECA SE NE PRAVE SA BILO KAKVOM OSOBOM....

Od slaba se materijala ni haljina ne šije,,,,
Zar ne tražimo uvijek najkalitetnije za sebe....
Znači da :NE SPUŠTATI KRITERIJE UNATOČ GODINAMA NITI BILO ČEMU DRUGOME!!
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:35   #68
Ajde šta se dereš -.-
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:34   #69
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ajde šta se dereš -.-

Presmijesno, a fakat tako djeluje. Danas mi je sve smijesno, dosla sam samo malo procitati razmisljanja.
Rekla bih, nista ne forsiram.
Kaj se treba desiti, nek se desi
Tina Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:50   #70
Ljudi se ostavljaju zbog poslovnih prilika, putovanja, drugih ljudi i svacega necega... razlog iz teme zapravo ispada jos i najljudskije "zasto" u nekim slucajevima.

I za sve gore navedeno netko ispada pizda.

Ljudi su sebicni(to nije nuzno uvijek lose). I mijenjaju im se zelje. Zivot, nazalost, zna biti sve samo ne fer.

Sent from my SM-G935F via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.

Zadnje uređivanje 4fun : 21.10.2017. at 18:03.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:01   #71
...

Ovu temu, odnosno naslov shvatih kao vrlo široku, tj.sa mogućnošću izbora, generalno kao što je i djelimično sa svim segmentima života. Ono koliko mi sami možemo uticati i šta su naše želje i stremljenja...

Tema je vrlo životna i ozbilja,kako sam je i shvatila....

Medjutim.....

Očito sam omašila jer sam probudila ljude koje se ne znaju nositi sa svojim životom, pa im drugi biće kriv i samim tim tu istresaju svoje frustacije...
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:01   #72
vi koji ste odlučili da ne želite imati djecu, koji je vaš razlog tome?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:08   #73
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
vi koji ste odlučili da ne želite imati djecu, koji je vaš razlog tome?
A koji je razlog za imati ih?

Svatko nadje nesto. A nije da se ne moze predomisliti. Tema je zivi dokaz za to.

Sent from my SM-G935F via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:17   #74
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
vi koji ste odlučili da ne želite imati djecu, koji je vaš razlog tome?
Ne bi li bilo logično da se ljudi odlučuju imati djecu tek kada imaju razloga za to?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:26   #75
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
vi koji ste odlučili da ne želite imati djecu, koji je vaš razlog tome?
prethodno je netko več napisao...sebičnost i/ ili strahovi
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:30   #76
Redovito popizdim pri svakom nailasku na tvrdnju kako je roditeljstvo nekakav nesebičan čin.

Nemanje djece je sebično prema kome? Prema nepostojećoj djeci??? Ono, sorry nerođeni potomci, ali ja sam si važniji od vas koji, doduše, ne postojite...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:31   #77
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
vi koji ste odlučili da ne želite imati djecu, koji je vaš razlog tome?
meni bi uvjet za to bila neka skladna zajednica, a kažem kako u to ne vjerujem.
pa logično da nema razloga za imanje djece.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:35   #78
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nemanje djece je sebično prema kome? Prema nepostojećoj djeci??? Ono, sorry nerođeni potomci, ali ja sam si važniji od vas koji, doduše, ne postojite...
a ne znam...ljudi su me oduvijek smatrali sebičnom zato što nisam nikada željela djecu...več odavno se ne zamaram tuđim mišljenjem, prihvatila sam etiketu sebične osobe
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:38   #79
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
meni bi uvjet za to bila neka skladna zajednica, a kažem kako u to ne vjerujem.
pa logično da nema razloga za imanje djece.
+1, da se ubacim

Vec neko vrijeme uopce vise ne vjerujem ni u ljubav, ni u zajednistvo ni skladnu vezu, brak.. sto sam do prije koju godinu stvarno zeljela i prizeljkivala.jednog dana kad nadjes 'pravog'.. i to mi je jako zao sto nemam vise nade u to sve, ali slusajuci i citajuci kako se ljudi stalno varaju medjusobno, lazu si, skrivaju, kalkuliraju, gledaju status i financijsku vrijednost onog drugog, raspadaju se brakovi i veze samo tako kao da bacas hranu u smece... sve to je rezultiralo mojoj ogorcenoscu tim odnosima.. a jos uvijek nisam prihvatila do kraja sto cu ostati sama do kraja zivota.. a trebala bi.
n0_limits is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 19:41   #80
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
prihvatila sam etiketu sebične osobe
Odbijaš roditi onoga tko će zaraditi njihove mirovine. Užas.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.