Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 13:23   #21
Ostala.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:03   #22
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Uzeo si iznimno tešku životnu situaciju koja sa sobom nosi niz potpuno osobnih i nepredvidljivih problema i potencijalnih trzavica, koji svi pak ovise o trenutnom unutrašnjem stanju pojedinaca, i ti pitaš ljude da unaprijed kažu kako bi postupili. Ono što od teme možeš dobiti je uglavnom nadjačavanje moralnostima forumaša, što sve skupa u kontekstu stvarnog života nije ništa drugo nego hrpa kulica od pijeska.

Nemam blagog pojma što bih učinila u datoj situaciji, odnosno u tom derivatu nekakve hipotetske situacije iz uvodnog posta.

Nisam sigurna što ova tema radi na Ljesu. Možda da je drugačije postavljena, tražiti zamišljanje sebe u toj situaciji je besmisleno.
Iskustva, s druge strane...me zanimaju. Kako funkcionira suživot i do kakvih previranja dolazi. Ali mi se čini nekako pre-sveto da bih zadirala u pitanja.


Ova tema bi mogla na psihologiju
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:14   #23
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Respect, za pravu ljubav ne postoje nikakve barijere

Ne da sam znatiżeljan ali ... "umro je na stolu a danas je żiv"

Misliś od bolova, isćekivanja ili?
Stalo mu je srce , pa je bio u komi i prognoze su bile da se neće dugo probuditi ili će se probuditi na mentalnom nivou dvogodišnjaka

Probudio se posve normalan za pet dana -
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:32   #24
Ima nešto iznad nas i postoji sudbina tako da nemožemo što i koliko hočemo niti dokle hoćemo/želimo, a stvari kad ćemo otići na onaj svijet nebiramo sami niti možemo.

A ovo svakako spada pod "čudo" premda vjerojatno i malo vjerovatno da to netko može logično objasniti da je usprkos svim dijagnozama krenulo pozitivnim tijekom kojem se malo tko nadao ali bitno da je dobro završilo i nadam se da će tako ostati.
Kad znaš da imaš nekoga tko te toliko voli i da je godinama bio s tobom i u najtežim trenucima i svašta prošao u zajedničkom životu probudi se i neki inat u osobi koja boluje pa i to dijeluje pozitivno i svakakav ishod je moguć unatoč nepovoljnim dijagnozama.
Nešto slićno sam doživio i stvarno ispada "kao čudo božije" kad je osoba na stolu i poslije u intenzivnoj i dobiješ 99% odgovor od doktra da odlazi i nema joj spasa.... a drugi je dan zatekneš u normalnoj sobi na krevetu kako se smije i gleda te očima punim ljubavi i suza težak pozitivan šok, tko nije doživio i nezna, te mu je teško tako nešto objasniti.
Zato svaka sljedeća minuta,sat,dan,mjesec,godina se živi 101% kao da je uvijek zadnje.

A ljubav nepoznaje granice i u dvoje je sve lakše i sve se teškoće lakše prebrode dok imaš obiteljsku podršku svih naravno
Smille is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 17:40   #25
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Stalo mu je srce , pa je bio u komi i prognoze su bile da se neće dugo probuditi ili će se probuditi na mentalnom nivou dvogodišnjaka

Probudio se posve normalan za pet dana -
Drago mi je iz cijelog srca

Bilo Vam je sudjeno dalje biti skupa i śto je możda joś vażnije: bez većih zdravstvenih posljedica za dragog
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:52   #26
Ajde jedno pitanje prije nego odgovorim: što je to teska bolest i kakva bi to trebala biti teska bolest da ju svrstamo pod tesku bolest?
Naime, i ja bolujem od isto tako jedne "teške bolesti", MS. A puno nas je i oboljelih na forumu. Pa ipak uz sve što MS je, sebe nebi svrstala u teško oboljele, jer sebe samu tako ne doživljavam. Zasto se ne doživljavam? Prvo zato sto sam prestala žaliti samu sebe jer sam oboljela. Živim normalno kao i svaki zdravi čovjek, osim sto mi je muka od injekcija vise. Bolest mi je promijenila život na mnogo nacina. Strepim svaki put od MR jer neznam sto nosi, ali preživim i preživjeti cu. 5 godina otkako se druzimo, prosla sam sve moguce faze raspoloženja, suza, plakanja, žaljena..no jednostavno čovjek stane na svoje noge i shvati da mora biti jak koliko god to stanje dozvoljava. Kad cu se početi smatrati teško oboljelom? Kad ta bolest postane teška za mene. Preteška.

Ono sto sam kroz život naucila je da svaki čovjek nosi izbor i da mi nismo tu da sudimo tuđe izbore. Pa tako i ova cura.
Ako je ona tako odlučila, i ako je ona mirna sa svojom odlukom, zbog cega bi netko govorio ; a vidi je, tako mlada a trati vrijeme na nekoga, jos je mlada da tako živi, bla bla...

Mislim ljudi seru da je to strasno. I u ljudskoj prirodi je srati na racun necijeg zivota kako bi on trebao živjeti. Svi smo pametni u pizdu materinu kada je tuđi zivot u pitanju a sami nismo u stanju očistiti sranje ispred svoga praga od kojeg nevidimo ni cipelu vani.

Po meni su pijanci koji cijeli život piju i žderu alkohol promasaji od života, radi cega su ih zene ostavile, ovi u komunama i opcenito ljudi koji od svog zivota nisu napravili apsolutno nista.

Što zelim reci s ovime? Dakle, nitko nezna kakav život ga ceka i zasto netko živi takav život. Totalno sam ok s time da ljudi ostaju s ljudima poput tog decka u prici. Ta cura nema orden hrabrosti od mene a niti ju doživljavam junakinjom. Niti mislim da je s njim ostala jer se boji da ce ju loša karma progoniti. Cura je čista s tom odlukom i što treba tu jos dodati?? Kakvo gubljenje vremena? Dajte ljudi molim vas. Koliko ljudi krepava u lošim vezama, brakovima, vuku se godinama. Nisu se u stanju rastati a kamoli priznati sami sebi da zive u najsjebanijem braku Ikad.
Ti ne gube vrijeme? O da, ti su bogami izgubili vremena itekako.

Ova cura ne gubi nista. Ali isto sam i ok sa odlukom da netko to nemoze i ode. Posteno i nebi rekla da je sebicno. Samo bi rekla da nije u stanju nositi se s takvim necim.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 23:50   #27
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Znači bez obzira što je svom partneru tj. mužu, pet godina radila iza leđa, smatraš da takve osobe mogu biti najbolje i najpoštenije ?
pa nije to tako jednostavno odlučiti
muž je postao alkoholičar i agresivan, a i djeca su bila tu
mislim da je ona mužu u više navrata pokušavala reći da se želi rastati, ali on nije htio čut za to
u svakom slučaju, njihov je odnos bio prilično poremećen
koliko ja znam, nisam toliko bliska s njom, pogotovo nisam bila u to vrijeme; tad smo se samo viđale u zajedničkom društvu

sudim po onom što sam ja vidjela, a odnos nje i muža nisam
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 07:35   #28
Znam za jedan slučaj.
Dvoje ljudi ušlo u brak i znalo se da on ima multiplu. Kako se bolest pogoršavala,završio u pelenama, žena mu to nije mogla više trpit i razvela se od njega i pokupila sina.
Žena ne komunicira više s njim, sin nekad dođe za vikend kod tate, ne pomaže mu u nikakvim stvarima.
Sva sreća ima "asistenta" s kojim obavlja svakodnevne poslove.
Tužno je to kad te se u bolesti napusti.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 12:50   #29
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Znam za jedan slučaj.
Dvoje ljudi ušlo u brak i znalo se da on ima multiplu. Kako se bolest pogoršavala,završio u pelenama, žena mu to nije mogla više trpit i razvela se od njega i pokupila sina.
Žena ne komunicira više s njim, sin nekad dođe za vikend kod tate, ne pomaže mu u nikakvim stvarima.
Sva sreća ima "asistenta" s kojim obavlja svakodnevne poslove.
Tužno je to kad te se u bolesti napusti.
Nije to ono tužno (jedino), to se može razumjeti. Tužno je što prema tvojoj priči ta žena tog čovjeka krivi.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:13   #30
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Znam za jedan slučaj.
Dvoje ljudi ušlo u brak i znalo se da on ima multiplu. Kako se bolest pogoršavala,završio u pelenama, žena mu to nije mogla više trpit i razvela se od njega i pokupila sina.
Žena ne komunicira više s njim, sin nekad dođe za vikend kod tate, ne pomaže mu u nikakvim stvarima.
Sva sreća ima "asistenta" s kojim obavlja svakodnevne poslove.
Tužno je to kad te se u bolesti napusti.
jako jako tužno i žalosno.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:41   #31
Ako nekoga volim, onda volim ono što on jest. Bolest nije razlog za napuštanje u mom slučaju.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:04   #32
Nećemo sipati otrov po nečijem viđenju neke osobe, a i nije tema i nebitno je u potpunosti.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:09   #33
Jedna od težih situacija definitivno, nezz kaj bi me prvo dokrajčilo tuga ili lojalnost prema osobi.
__________________
“In the very depths of Hell, do not demons love one another?”
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:12   #34
Odgovor je vrlo jednostavan.

Ako osobu voliš (ali istinski) ostati ćeš s njom.

Ako je ne voliš otići ćeš. I to je to.

(istinska ljubav je ona kad drugu osobu osjećaš kao dio sebe. Kako ćeš napustiti dio sebe? Nikako)
prasac-nelson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:23   #35
Moraš uzeti u obzir i želje druge osobe tj te koja je bolesna.
Ja da sam bolestan sigurno ne bih htio da ta žena ostane uz mene bez obzira koliko se volimo. Opet takve želje mogu biti i nusprodukt depresije.
Ali kao što sam naveo koliko god da se volimo ,imamo samo taj jedan život. Sigurno ne bih htio da ga ta osoba protrati uz mene kad ima toliko drugih mogućnosti pa tako i zaljubit se još jače u nekog drugog
__________________
“In the very depths of Hell, do not demons love one another?”
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:38   #36
Quote:
axepodloga kaže: Pogledaj post
................
Možda će me neki napasti sada, ali volio bi čuti razna mišljenja eto, da čujemo.
Ako nekoga volim, ostajem sa njim bila 20 godina stara ili 50 godina stara, bili mi sest meseci zajedno ili dve godine. Meni je uvek na prvom mestu bila ljubav prema muskarcu koga volim, pitanje ostanka sa njim uopste se ne postavlja, to se podrazumeva. Kakva je to ljubav, kada neko gleda sebi da ugodi, a partnera ostavlja po strani? Ako je njega strefila nesreca i mi smo zajedno i volimo se, onda ostajemo zajedno, ne zato sto sam plemenita ili osecam obavezu, nego zato sto ga VOLIM i sto zelim da mu olaksam zivot koliko je to moguce! Ja njemu mogu pomoci svojom ljubavlju i pozitivnim pogledom na zivot, a ne ostaviti osobu koju volim da bih se provodila i skakala iz jednog kreveta u drugi. Doduse, ja nikada nisam bila sa nekim koga nisam volela, tako da mogu da govorim samo iz tog ugla. Danas su razne varijacije partnerstva moguce, jer ljudi na svasta pristaju, pa su i postupci druge strane razliciti.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 21:52   #37
Sve to zvuči lijepo na papiru, vječna ljubav i do kraja života. Ali kad se ljudi nađu u takvoj situaciji i prolaze iz dana u dan tu težinu, realnost je malo drugačija .
__________________
“In the very depths of Hell, do not demons love one another?”
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 22:29   #38
Quote:
TechB0ne kaže: Pogledaj post
Sve to zvuči lijepo na papiru, vječna ljubav i do kraja života. Ali kad se ljudi nađu u takvoj situaciji i prolaze iz dana u dan tu težinu, realnost je malo drugačija .
Uvek se pretpostavlja da se radi o zrelim osobama cvrstog karaktera, koje se odluce da ostanu, a ne o samozivim, neozbiljnim osobama koje posle dva sata pored bolesnog partnera dignu ruke, pa se sutra predomisle i opet budu sa njim, pa onda opet odu. Ili se neko od pocetka odluci da je njegov zivot vazniji od partnera. Neki nisu sposobni da svoju ljubav iskazu i na taj nacin, jer su sami sebi vazniji. Drugima ovakvo nesto nije zrtva, nego potreba iz ljubavi.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 22:34   #39
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Uvek se pretpostavlja da se radi o zrelim osobama cvrstog karaktera, koje se odluce da ostanu, a ne o samozivim, neozbiljnim osobama koje posle dva sata pored bolesnog partnera dignu ruke, pa se sutra predomisle i opet budu sa njim, pa onda opet odu. Ili se neko od pocetka odluci da je njegov zivot vazniji od partnera. Neki nisu sposobni da svoju ljubav iskazu i na taj nacin, jer su sami sebi vazniji. Drugima ovakvo nesto nije zrtva, nego potreba iz ljubavi.
Sve to stoji, ali netko ko nije bio u toj situaciji teško da može odgovorit skroz precizno kako bi se ponašao.
Ja sam napisao da bi me vjerovatno lojalnost ubila, jer bih vjerovatno ostao uz tu osobu.
__________________
“In the very depths of Hell, do not demons love one another?”
TechB0ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 22:37   #40
ja stvarno ne znam o čemu vi pričate. zar u vašem susjedstvu i obitelji nema normalnih obitelji u kojima je jedan član teško bolestan, a ljudi naravno žive zajedno u braku i dalje i sve guraju zajedno? tu mislim na starije ljudi i duže normalne brakove.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger