Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2017., 00:57   #581
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Zamisli kakva bi propaganda bila da je HV zatvorio koridore, a onda se vojska pomiješana s civilima počela opirati predaji? Bilo bi tisuca civila mrtvih, a HV bi bila proglašena krivom za genocid.

Drugi razlog je čisto taktičke prirode, ako neprijatelja dovedeš u bezizlaznu situaciju gdje se ne može povući, on će se braniti do zadnjeg metka. To je pogotovo istina u ratovima kod nas jer su sve strane bile izrazito indoktrinirane te u strahu od zločina druge strane. Predaja kordunskog korpusa je tu vise iznimka nego pravilo, ali i ona je trajala danima te je do nje došlo tek kada je postalo jasno da nema nikakve druge opcije za te ljude.

Inače, kordunski korpus je tražio KORIDOR prema Srbiji. To im je bio uvjet predaje. Posve je realno da bi u hipotetskom slučaju zatvaranja koridora prema BiH, RSK svejedno tražila koridor za evakuaciji iz straha od odmazde. A ti se pitaš zašto je ostavljen koridor. Posve je jasno zašto je to napravljeno, to je bio način za smanjivanje hrvatskih žrtava (a posljedično i srpskih).
Dobro obrazloženje. Ja ipak mislim da bi došlo do predaje, mi bismo se pred svijetom pokazali kao humana vojska, ne bi bilo paljevine ni ubijanja, niti egzodusa. A onda neka ide tko želi, ali to bi izgledalo sasvim drugačije.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 00:59   #582
Quote:
specific kaže: Pogledaj post
Bolesne izjave Ivanica, Dodika, patrijarha Irineja i ostalih, mislim jos jedan dokaz samo sizofrenije kod velikog dijela tog naroda, ipak ne zelim da kolektiviram i etiketiram cijeli narod, ali nazalost, veliki, veliki dio..
Da bi razumio u kakvoj je taj narod šizofreniji dovoljno je pogledat 5 minuta jedne emisije na toj njihovoj televiziji.

https://youtu.be/EDyFOE5oDwQ?t=625

Ovo je gore od RTS-a devedesetih.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:07   #583
Quote:
Merkat0890 kaže: Pogledaj post
Ja to nisam ni rekao, ali mislim da je potrebno razbiti nečije priče o tome kako je samo mali broj ljudi kriv...to je praktično i fizički nemoguće. Onome kome nije jasno treba onda ponuditi primjer njegovih "rijetkih pojedinaca"...pogotovo ako se radi o takvim događajima na početku rata, kojima se uspostavljaju "pravila igre".

Uzgred, pričao sam nedavno s jednim Makedoncem iz Skopja u vezi njihovog sukoba s Albancima 2001. Čovjek radi u najvećoj bolnici tamo. Opisivao mi je "sumnjivo" ponašanje jedne medicinske sestre Albanke, za koju se kasnije uspostavilo da je cijelo vrijeme sukoba krala lijekove i sanitetski materijal i odnosila ga svojima iza brda koju su rokali po Skopju. Opet me podsjetilo na našu situaciju s "onima koji nisu krivi".
Kradja, pljacka je svakako za osudu, ali kad bi to isli procesuirati, da smo naravno voljni suditi svak svojim sokolovima, bojim se da u zatvorima ne bilo mjesta.
Samo da nadometnem....nije to samo nas obicaj.
Cuo sam raznih naziva za pljackase u ratu...."laboranti", "cistaci terena", "traktordzije"....uglavnom su izazivali podsmjeh i prezir jer se ne bore vec se bave pljackom...ali mnogo ih je bilo, to je istina.
Cak su bile faze:
0. Novac i zlato
1. Auti, traktori, kamioni alat
2.Bijela tehnika i elektronika
3.namjestaj i krpe
4.parket i stolarija....to je zahtjevalo majstorluk....otud "majstori"+
5. Crijep i drvena gradja na kraju...

Ukratko..."duty free shop"

Nista to nije da nema mrtvih i zbog toga.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:12   #584
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Da bi razumio u kakvoj je taj narod šizofreniji dovoljno je pogledat 5 minuta jedne emisije na toj njihovoj televiziji.

https://youtu.be/EDyFOE5oDwQ?t=625

Ovo je gore od RTS-a devedesetih.
Nije tu Mladić bitan, već pokušaj Bošnjaka da na osnovu presude negiraju pravo na postojanje Republike Srpske. Sinoć je na N1 bila emisija u kojo su gostovali bošnjački predstavnici, da si gledao bilo bi ti jasno zašto i otkud takve reakcije.

Ništa tu nije šizofreno, sve ima svoj razlog, u ovoj igri niko nije naivan.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:17   #585
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Dobro obrazloženje. Ja ipak mislim da bi došlo do predaje, mi bismo se pred svijetom pokazali kao humana vojska, ne bi bilo paljevine ni ubijanja, niti egzodusa. A onda neka ide tko želi, ali to bi izgledalo sasvim drugačije.
Naravno da je moglo da se uradi tako da narod ne ode sa tih prostora, mirna integracija područja oko Vukovara je dokaz.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:20   #586
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Naravno da je moglo da se uradi tako da narod ne ode sa tih prostora, mirna integracija područja oko Vukovara je dokaz.
Mirna reintegracija područja oko Vukovara je postala moguća baš na račun Oluje. Jednostavno rečeno, mir nastupa onda kada jedna strana shvati da joj se ne isplati boriti dalje. A najčešće je ljudima potrebna brutalna sila da to shvate.
Merkat0890 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:26   #587
Na hrvatskoj strani tijekom rata situacija s disciplinom nije bila tako očajna. Nije bilo ni kojekakvih paramilitarnih jedinica niti vikend ratnika, pljačkaša i slično. Naravno bilo je izoliranih slučajeva ali neusporedivo sa onime što je činila srpska strana.

Nama se kaos desio mjesec dva nakon Oluje i kad se vratilo 300 000 ljudi u opljačkane i popaljene kuće. Kako nije bilo apsolutno ničega, svi su se snalazili kako znaju i umiju.

Kroz ono malo neuništenih objekata prodefilirali su kojekakvi stanari, oficiri, dobrovoljci, izbeglice.

I svi su vukljali svoj nameštaj i plen sa sobom.

U cijeloj toj krajini valjda nije bilo 5% kuća sa stanarima i imovinom kao od prije rata.
BolajiBadejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:31   #588
Quote:
Merkat0890 kaže: Pogledaj post
Mirna reintegracija područja oko Vukovara je postala moguća baš na račun Oluje. Jednostavno rečeno, mir nastupa onda kada jedna strana shvati da joj se ne isplati boriti dalje. A najčešće je ljudima potrebna brutalna sila da to shvate.
Pa i Oluja je bila takav primer, sve je bilo završeno.

Vidi, politički to nije baš bio dobar potez hrvatskog vođstva, jer će taj događaj ostati da lebdi kao pitanje još dugo vremena. Ako se stavim u hrvatske cipele, donekle mogu da razumem zašto je to bilo oportuno u tom trenutku i zašto nikome nije bilo žao. Ali, takvu seobu naroda Evropa nije zabeležila dugo u svojoj istoriji i ona izaziva i izazivaće mnoga pitanja još veoma dugo.

I opet kažem, da je bilo volje, moglo se i drugačije napraviti, mogla se ljudima garantovati bezbednost mnogo jasnije i iskrenije. Samo deklarativno nije bilo dovoljno da se ljudi predomisle i ostanu. Zbeg je bila prva reakcija a kasniji događaji (institut tajnih optužnica gde se niko nije osećao sigurnim i gubljenje stanarskih prava) su i praktično onemogućili povratak.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:44   #589
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Pa i Oluja je bila takav primer, sve je bilo završeno.

Vidi, politički to nije baš bio dobar potez hrvatskog vođstva, jer će taj događaj ostati da lebdi kao pitanje još dugo vremena. Ako se stavim u hrvatske cipele, donekle mogu da razumem zašto je to bilo oportuno u tom trenutku i zašto nikome nije bilo žao. Ali, takvu seobu naroda Evropa nije zabeležila dugo u svojoj istoriji i ona izaziva i izazivaće mnoga pitanja još veoma dugo.

I opet kažem, da je bilo volje, moglo se i drugačije napraviti, mogla se ljudima garantovati bezbednost mnogo jasnije i iskrenije. Samo deklarativno nije bilo dovoljno da se ljudi predomisle i ostanu. Zbeg je bila prva reakcija a kasniji događaji su i praktično onemogućili povratak.
Da, slažem se. Oluja je bila primjer korištenja takve brutalne sile u mnogim slučajevima. Ono za čim žalim su sigurno izgubljeni životi civila, iako ne mogu reći baš da mi je žao stradalih specijalaca iz Srbije na Velebitu.

Inače, ja ne vidim kako je to moglo završiti drugačije...dakle, ili nestankom Hrvata na tom prostoru, ili nestankom Srba. Zvuči ružno, ali tako je.

Slažem se s konstatacijom da su Tuđmanovi "pozivi Srbima da ostanu" besmisleni i deklarativnog karaktera, kao i s tim da su naše vlasti i godinama nakon svih tih događaja planski otežavale Srbima povratak. Nema nikakvih iznimki po tom pitanju na čitavom prostoru bivše države.
Merkat0890 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 01:47   #590
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Naser Oric je bio optuzen u Hagu, ali je "nekim cudom" oslobodjen, iako je sam tvrdio da nije postovao zenevsku konvenciju... njegovi zlocini po Podrinju su brojni...

https://www.youtube.com/watch?v=T_Yg6PxpTTs

Pazljivo slusaj sta govori Hakija Meholjic, komandir policije u Srebrenici, jedan od najblizih Naserovih saradnika... Naser, inace bivsi telohranitelj Slobodana Milosevica, je izvucen iz samog grada 2-3 meseca pre Mladicevog napada, na insistiranje Alije Izetbegovica...

Srebenica u julu 1995. je imala oko 40k ljudi, prepuna je bila izbeglicama... 25k zena i dece se iz Potocara gde je bila baza UN prebacuje se srpskim autobusima u Kladanj, prvi najblizi grad pod kontrolom ABIH...

Iako je pune 3 godine odolevala u potpunom okruzenju, ulazak Mladica u grad je bio prakticno bez ispaljenog metka... niko grad nije branio, sto postavlja mnogo pitanja... oko 15k vojno sposobnih muskaraca pre ulaska same vojske krece u sumu, u pogibeljni mars ka Tuzli, koja je udaljena oko 60km odatle...

E tu nastaje onda haos... Mladic postavlja zasede na nekoliko mesta, i tu haoticnu kolonu docekuje pod baraznom vatrom... tu su mnogi izginuli, kod Kamenice, Snagova... mnogi su zalutali tad, neki krenuli prema Drini pa zavrsili u Srbiji, neki su zarobljeni, a nekoliko hiljada ljudi iz te kolone se docepalo Tuzle...

Sta onda radi Mladic... umesto ove zarobljene da odvede u neki logor, razmeni... on nareduje da se svi oni streljaju... lokacije su mnoge, od Zvornika, do onog hangara... pa sve do onih klinaca koje su ubili Skorpioni kod Trnova, to je okolina Sarajeva...

Da to nije uradio, samo da je predao zarobljenike, Srebrenica bi bila samo jos jedna teska ratna epizoda... ali odluka da se zarobljeni ubiju... tu nema opravdanja, pa sve da se kaze - oni koji su se docepali Tuzle, posle su korisceni u jakim napadima na srpske polozaje, pogotovo kod Vozuce, gde je bio masakr... premnogo zarobljenika je streljano, i zato je on po meni kriv... posle se to krilo, premestane kosti... koliko je tacno ljudi tu poginulo, ostaje enigma, ali nije to najvaznije...

Same definicije suda posle da je to genocid... to je politicka stvar, povezana sa onom pricom sa snimka gore... necu u to sad da ulazim... ovo ti je ukratko sta se u Srebrenici desilo... sto mnogi ne znaju...
Hakija Meholjic, komandir policije u Srebrenici, "jedan od najblizih Naserovih saradnika" ... pa bolan jadan ne bio, Hakija nije mogao doći na kilometar do Nasera, to je bila obična kukavica i švercer koji je prodavao 1 kg soli od UN-a za tadašnjih 200 KM-ova ... btw razgovarao sam u teretani s Naserovim prvim čovjekom i znam dobro šta govorim. Naser i njegovi ljudi su golim rukama medvjede zakucavali za zemlju, omotaju ruke krpama i udaraju medvjede, Hakija je bio peečkica i tako se ponio i poslije rata. Kakvo je trabunjanje u vezi Orića, to neko voli Orića, Bosanca, pa oderali bi ga k'o mačku da nije bio čist kao suza uz svo lobiranje Srbije u cilju relativiziranja srpskih zločina i izjednačavanja krivice.

Srebrenica nije odolijevala napadima već je Srebrenica bila zaštićena zona UN-a time su i zločini paravojnih srpskih bandi dobili na težini zločina. Kada je Mladić naredio napade na Srebrenicu koja se nije mogla braniti, logično, sva snaga se usmjerila na proboj prema slobodnoj teritoriji. Šta je tu nejasno, kakva pitanja? Zašto lažeš i iznosiš neistine?

I umjesto što stavljate linkove s materijalom koje bi bolje uradio i Branko kockica, ko želi i ima dobru probavu tu je kompletna presuda zločincu Mladiću:

http://www.icty.org/bcs/press/me%C4%91unarodni-sud-osudio-ratka-mladi%C4%87a-za-genocid-ratne-zlo%C4%8Dine-i-zlo%C4%8Dine-protiv-%C4%8Dovje%C4%8Dnosti




ps. i de svega ti skini tu Milanovu sliku s Avatara, stavi neku krvoloka Miloševićeva ili Dobrice Ćosića, daleko bolje bi ti pristajalo.

Zadnje uređivanje Tefter : 25.11.2017. at 03:11.
Tefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 10:34   #591
Quote:
Tefter kaže: Pogledaj post
Hakija Meholjic, komandir policije u Srebrenici, "jedan od najblizih Naserovih saradnika" ... pa bolan jadan ne bio, Hakija nije mogao doći na kilometar do Nasera, to je bila obična kukavica i švercer koji je prodavao 1 kg soli od UN-a za tadašnjih 200 KM-ova ... btw razgovarao sam u teretani s Naserovim prvim čovjekom i znam dobro šta govorim. Naser i njegovi ljudi su golim rukama medvjede zakucavali za zemlju, omotaju ruke krpama i udaraju medvjede, Hakija je bio peečkica i tako se ponio i poslije rata. Kakvo je trabunjanje u vezi Orića, to neko voli Orića, Bosanca, pa oderali bi ga k'o mačku da nije bio čist kao suza uz svo lobiranje Srbije u cilju relativiziranja srpskih zločina i izjednačavanja krivice.

Srebrenica nije odolijevala napadima već je Srebrenica bila zaštićena zona UN-a time su i zločini paravojnih srpskih bandi dobili na težini zločina. Kada je Mladić naredio napade na Srebrenicu koja se nije mogla braniti, logično, sva snaga se usmjerila na proboj prema slobodnoj teritoriji. Šta je tu nejasno, kakva pitanja? Zašto lažeš i iznosiš neistine?

I umjesto što stavljate linkove s materijalom koje bi bolje uradio i Branko kockica, ko želi i ima dobru probavu tu je kompletna presuda zločincu Mladiću:

http://www.icty.org/bcs/press/me%C4%...vje%C4%8Dnosti




ps. i de svega ti skini tu Milanovu sliku s Avatara, stavi neku krvoloka Miloševićeva ili Dobrice Ćosića, daleko bolje bi ti pristajalo.
Sve sto si nadrobio ovde je jedna budalastina...

Od toga da Hakija nije mogao da pridje Naseru, preko optuzbe da je Hakija svercer, a to je upravo bio Naser, gospodar zivota i smrti u tom gradu, poznat po svom kriminalu i profiterstvu... nisu zakucavali medjede, nego ljude, postoji svedocenje patologa kako su se izivljavali nad civilima u selima oko Srebrenice... kazes cist ko suza necu sad da objavljujem te grozne snimke sta se radilo... i pored toga sto je bila zasticena zona, bilo je nekoliko napada na samu enklavu sa srpske strane...

Materijal koji sam objavio je ono sto krijete kao zmija noge... nije tu samo Hakija, nego i Filipovic, Halilovic... dokaz da je to upravo istina je ono sto je potpisano u Daytonu, Srebrenica je zavrsila u RS, a naselja oko Sarajeva, Vogosca, Ilijas, Ilidza... sto je srpska vojska drzala do samog kraja, zavrsilo je danas u Federaciji...

Prelazak na licne uvrede je samo nedostatak suvisle argumentacije... a to obicno ne pali...
DzonziBG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 11:22   #592
O manipulisanju u medijima i politici RS i Srbije o brojevima mrtvih u istočnoj BiH http://www.frontal.ba/blogovi/blog/6...onu-srebrenice

Doktorska disertacija dr Olivere Marković Savić o ratnim vojnim veteranima iz Srbije i njihovom broju koji su učastvovali u ratovima. U pitanju su stotine hiljada vojnika. Prema nekim procjenama između 400 000 i 800 000, iako nema javno dostupnog tačnog broja.
http://www.doiserbia.nb.rs/phd/unive...ookieSupport=1

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1110621
tzipiripi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:40   #593
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Sve sto si nadrobio ovde je jedna budalastina...

Od toga da Hakija nije mogao da pridje Naseru, preko optuzbe da je Hakija svercer, a to je upravo bio Naser, gospodar zivota i smrti u tom gradu, poznat po svom kriminalu i profiterstvu... nisu zakucavali medjede, nego ljude, postoji svedocenje patologa kako su se izivljavali nad civilima u selima oko Srebrenice... kazes cist ko suza necu sad da objavljujem te grozne snimke sta se radilo... i pored toga sto je bila zasticena zona, bilo je nekoliko napada na samu enklavu sa srpske strane...

Materijal koji sam objavio je ono sto krijete kao zmija noge... nije tu samo Hakija, nego i Filipovic, Halilovic... dokaz da je to upravo istina je ono sto je potpisano u Daytonu, Srebrenica je zavrsila u RS, a naselja oko Sarajeva, Vogosca, Ilijas, Ilidza... sto je srpska vojska drzala do samog kraja, zavrsilo je danas u Federaciji...

Prelazak na licne uvrede je samo nedostatak suvisle argumentacije... a to obicno ne pali...
Naser je čist kao suza a ti i stilu nepatvorenog srpskog šoviniste tražiš izliku za cetnicke zločine. ... poznata stvar ... ako to nisu Turci onda je Jasenovac ili na kraju Orić koji je, ponavljam čist kao suza. Pred svakim sudom oslobođen.

Nigdje te nisam lično uvrijedio, ne lupetaj. Aegumentacija je iznosena 4 godine u Hagu, s ljudima iz Srebrenice i Naserovim ljudima sam licno razgovarao. SUD JE MJESTO ZA UTVRDJIVANJE cinjenicnoga stanja, ko zeli moze čitati na stranicama haskoga suda. ... točka
Tefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:21   #594
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Da bi razumio u kakvoj je taj narod šizofreniji dovoljno je pogledat 5 minuta jedne emisije na toj njihovoj televiziji.

https://youtu.be/EDyFOE5oDwQ?t=625

Ovo je gore od RTS-a devedesetih.
https://www.youtube.com/watch?v=q8E3_vYcmSA

A ovo druze, i mit o bacanju "srpske djece lavovima" Sta propaganda cini, to je cudo.
__________________
Grow through what you go through
specific is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:02   #595
Quote:
specific kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=q8E3_vYcmSA

A ovo druze, i mit o bacanju "srpske djece lavovima" Sta propaganda cini, to je cudo.
Potpuno nepotrebna simplifikacija, sa ciljem da se sve negira i dovede u pitanje.

Govoriti da nije bilo bilo zločina sa obe strane je bespredmetno, činili su ih i jedni i drugi u zavisnosti ko je koliko bio u mogućnosti (surova istina). Srbi jesu imali više oružja i jesu napravili više žrtava/zločina, ali amnestirati drugu stranu može samo nedobronameran čovek.

Tom glupošću sa lavovima pokušavaju se sakriti neke druge stvari, recimo igranje fudbala srpskim glavama u Vogošći, iživljavanja onog Cace & comp. po Sarajevu ili npr ovo:

Silovanja kao nagrada za muslimanske vojnike
http://www.nspm.rs/istina-i-pomirenj...tml?alphabet=l

Quote:
"Žene su odvodili u stan iznad zatvora, vraćane su vidno izmrcvarene, ponižene, ćutljive...`Šćućure` se u ćošku i pate; sve su to bile žene uglavnom od 25-30 godina", priča jedan od svjedoka o silovanju Srpkinja u jednom privatnom zatvoru.
Ali to se neće čuti u izveštajima Kristijan Amanpur jer se ne uklapa u opštu sliku. A i Andjelini Džoli verovatno ne bi odgovaralo da po tome napravi film, jbg, ne bi valjda bilo dovoljno gledano.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:06   #596
Voja Brajović čita pesmu Brane Petrovića: ”Naišli smo na napušteno selo, prepoznavali smo stvari iz detinjstva, dočekao nas je samo jedan starac koji nije uspeo da utekne, pa smo došli do jedne crkve, razvaljene. Tu smo se pomokrili, pa smo došli do jedne škole koju smo zapalili da se ogrejemo. Ugledali smo zelenu livadu, tu smo se zaustavili da predahnemo, klali smo se malo među sobom, ćaskali, prebirali po sećanju. A onda smo krenuli dalje za zvezdom koja nas je vodila. Imali smo zadatak da nas po zlu zapamte narodi koje posetimo, pa smo krenuli dalje. Hteli smo se snabdeti vodom pijaćom ali bunari su bili zagađeni, puni ljudi uginulih i njihovih vernih životinja. Onda smo krenuli dalje, ispred leleka koji je išao za nama. Tako smo došli do jednog izvora. Tu smo se umili, naišao je vlasnik izvora i nazvao nas poganim psima. Odmah se videlo da je naš čovek. Poveli smo ga s nama, da ga proverimo. Našli smo dete sa jagnjetom u naručju, zubima ih je oboje zaklao. Stekao je naše puno poverenje.

Iza nas nerazuman lelek nedostojnih, ispred nas ciljevi uzvišeni, iznad zver koja nas vodi putevima gospodnjim. Ugledali smo ženu bremenitu koja drsko ličaše na Bogorodicu. Iščupali smo dete da ga mi vaspitavamo i negujemo a nedostojnu bacismo štakorima. I dugo smo, još dugo putovali. Nepredviđeno zađosmo u neka brda. U brdima naiđosmo na bistru vodu. Ugledasmo u bistroj vodi naša lica i iznenada briznusmo u plač. Daj mi cigaru.”

Ovo gore je pejstana pjesma konu kad -ako procitate trebalo bi jasnije da vidite koliko je opasno i pogubno i ruzno stanje opijenosti nacinalnim programima.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:11   #597
Tema jest o Ratku Mladiću, ali u diskusijama se govori o svemu i svačemu, samo ne o njemu.
Kad već ne pričamo (samo) o njemu, zar ne bi bilo nužno razgovarati o posljedicama njegovih zlodjela i mogućnosti saniranja štete.

Sudeći Ratku Mladiću provedena je BUKVALNA individualizacija krivnje kao da je sve ta zlodjela počinio sam. Meni osobno ne znači ništa to što je proglašen krivim.
Više me interesira što će se promijeniti u Srbiji, Crnoj Gori, Bosni i Hercegovini i tzv. Međunarodnoj zajednici nakon proglašenja njihovo LJUBIMCA krivim?!
U Udruženom zločinačkom poduhvatu samo je Mladić dobio "kaznu" (ograničeno kretanje u staračkom domu). Što je s drugima?!
Po njihovom ponašanju može se zaključiti da su V.D. Mladići zauzeli svoja mjesta i čvrstog su uvjerenja da će čuvati ono što im je Mladić sa svojim Partnerima osigurao.

"Osuđen" je Mladić, a je li osuđen genocid, agresija, etničko čišćenje... ili se ignorira, čak potiče???!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:15   #598
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Voja Brajović čita pesmu Brane Petrovića: ”Naišli smo na napušteno selo, prepoznavali smo stvari iz detinjstva, dočekao nas je samo jedan starac koji nije uspeo da utekne, pa smo došli do jedne crkve, razvaljene. Tu smo se pomokrili, pa smo došli do jedne škole koju smo zapalili da se ogrejemo. Ugledali smo zelenu livadu, tu smo se zaustavili da predahnemo, klali smo se malo među sobom, ćaskali, prebirali po sećanju. A onda smo krenuli dalje za zvezdom koja nas je vodila. Imali smo zadatak da nas po zlu zapamte narodi koje posetimo, pa smo krenuli dalje. Hteli smo se snabdeti vodom pijaćom ali bunari su bili zagađeni, puni ljudi uginulih i njihovih vernih životinja. Onda smo krenuli dalje, ispred leleka koji je išao za nama. Tako smo došli do jednog izvora. Tu smo se umili, naišao je vlasnik izvora i nazvao nas poganim psima. Odmah se videlo da je naš čovek. Poveli smo ga s nama, da ga proverimo. Našli smo dete sa jagnjetom u naručju, zubima ih je oboje zaklao. Stekao je naše puno poverenje.

Iza nas nerazuman lelek nedostojnih, ispred nas ciljevi uzvišeni, iznad zver koja nas vodi putevima gospodnjim. Ugledali smo ženu bremenitu koja drsko ličaše na Bogorodicu. Iščupali smo dete da ga mi vaspitavamo i negujemo a nedostojnu bacismo štakorima. I dugo smo, još dugo putovali. Nepredviđeno zađosmo u neka brda. U brdima naiđosmo na bistru vodu. Ugledasmo u bistroj vodi naša lica i iznenada briznusmo u plač. Daj mi cigaru.”

Ovo gore je pejstana pjesma konu kad -ako procitate trebalo bi jasnije da vidite koliko je opasno i pogubno i ruzno stanje opijenosti nacinalnim programima.
Užasan citat kolega Morten, ali neka si ga stavio.

Ovi ratovi bili su prilika za ljudski talog, za one sa nelečenom dijagnozom, za ružne koji nisu nikad imali devojku, za prikrivene i poznate siledžije i nasilnike, lopove i secikese svih vrsta, za generalno neostvarene, da ižive komplekse i neostvarene želje, ma kakve one bile.

Najmanje što možemo je da im se odužimo sa po barem 40 godina robije. Pa čiji koji god da su.

EDIT
za Nikolu Dusparu:

Pa i Ratku, zlikovcu, mada su i drugi dobili po tamburi.
Zuta voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:19   #599
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Potpuno nepotrebna simplifikacija, sa ciljem da se sve negira i dovede u pitanje.

Govoriti da nije bilo bilo zločina sa obe strane je bespredmetno, činili su ih i jedni i drugi u zavisnosti ko je koliko bio u mogućnosti (surova istina). Srbi jesu imali više oružja i jesu napravili više žrtava/zločina, ali amnestirati drugu stranu može samo nedobronameran čovek.

Tom glupošću sa lavovima pokušavaju se sakriti neke druge stvari, recimo igranje fudbala srpskim glavama u Vogošći, iživljavanja onog Cace & comp. po Sarajevu ili npr ovo:

Silovanja kao nagrada za muslimanske vojnike
http://www.nspm.rs/istina-i-pomirenj...tml?alphabet=l


Ali to se neće čuti u izveštajima Kristijan Amanpur jer se ne uklapa u opštu sliku. A i Andjelini Džoli verovatno ne bi odgovaralo da po tome napravi film, jbg, ne bi valjda bilo dovoljno gledano.
Naravno da je bilo zlocina na sve i jednoj strani, to apsolutno ne zelim negirati. U svakim redovima naici ces na budale i manijake koji ne mare ubiti neduznog civila iz neke licne satisfakcije.

Medjutim, na sprskoj strani je problematicno sto je to bio kao sto ga je i Hag naveo, "udruzeni zlocinacki poduhvat". Dugo planiran, i uspjesno finaliziran. To je u meni problematike te srpske strane, i sto se mnogi ne zele distancirati od toga, i smatranjem tog cina herojskim sto su Karadzic, Mladic, Plavsic, Krajisnik i slicni poduzeli.

Mislim da nije slucajnost da se recimo u Prijedoru, prvo ubije sve i jedan pripadnik policije koji pripadaju bosnjackoj i hrvatskoj nacionalnosti, izda se naredba da se nesrpsko stanovnistvo markira sa bijelom trakama ili carsafima, zatim da se pola okruga sravni sa zemljom, a pola odvede u logor ili ubije na kucnom pragu. Da na kraju u 1993 ne bi zatekao vise niti jednog civila bosnjacke i hrvatske nacionalnosti na toj teritoriji. A nije jedina opstina.

Koja je potreba bila cetiri godine visiti snajperom i minobacacima iznad Sarajeva i rokati djecu i civile koje su stojali u redovima za hranu, igrali se na igralistima? To nisu vec pojedinacni zlocini.

Nisu Srbi ubili toliki broj naroda samo jer su imali vise oruzja, nego jer je to od pocetka bilo isplanirano. Ne vidjeh da je od 1994 do 1995 ubijen toliki broj ljudi kad se oslobadjala bosanska krajina (Bihac, Kljuc, Kladusa, Sanski Most), a dosli su tada do vojne nadmoci uz pomoc HVO.

Kao sto rekoh, za sve i jednom civilnom zrtvom treba zaliti, na kojoj god strani ona pala, na kraju krajeva, stradali su oni koji nisu mogli nista za to. A uzdizdati ove kukavice poput Mladica, to je samo jos jedan veliki udarac za bolju buducnost na ovim prostorima.
__________________
Grow through what you go through
specific is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 14:21   #600
Quote:
Zuta voda kaže: Pogledaj post
Užasan citat kolega Morten, ali neka si ga stavio.

Ovi ratovi bili su prilika za ljudski talog, za one sa nelečenom dijagnozom, za ružne koji nisu nikad imali devojku, za prikrivene i poznate siledžije i nasilnike, lopove i secikese svih vrsta, za generalno neostvarene, da ižive komplekse i neostvarene želje, ma kakve one bile.

Najmanje što možemo je da im se odužimo sa po barem 40 godina robije. Pa čiji koji god da su.

EDIT
za Nikolu Dusparu:

Pa i Ratku, zlikovcu, mada su i drugi dobili po tamburi.
Mada, cak i mene je dirnulo koji sam poeziju citao pod moranje.
Opijati, opijati....a tema ispod je "egzodus hrvata" ....samo ovaj put bez ispaljenog metka.
Morten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.