Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2007., 16:03   #661
testis
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:04   #662
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
Tako je! Nije mi jasno, zar je tako teško stvoriti novi termin, čisto da izbjegnemo nesporazume u komunikaciji!? Ja sam predlagala božansku energiju .



I meni sad opet jedna stvar nije jasna. @Arna, hvala što si opisala svoje iskustvo. , ali (uvijek taj "ali" ) mene zanima GDJE možeš otići i učiti, ono, polagati ispite da bi dobio diplomu na kojoj piše "dipl. duhovni učitelj"
eto, to me zanima
Sve su energije Božanske, nema ni jedne koja nije Božanska. I sve su u svojoj suštini duhovne, čak i ona spoljašnja, iluzorna, maya, koja se zove materijalna ali se međudobno i razlikuju. Jednu istu energiju (električnu) kad propustiš kroz štednjak ona greje, a kad je propustiš kroz frižider ona daje suprotan efekat - hladi. Zavisi i od prijemnika


Ne može biti verodostojan učitelj onaj koji nije učio od verodostojnog.. Može se on zvati "učitelj" ili kako god da se samonazove, nije tu u pitanju forma, već suština.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:10   #663
Znači nema prigovora? Sve jasno ko dan. Nedostaje samo volja
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:43   #664
Ja se iSvinjavam, znam da je nezgodno kad neko spava a ti dođeš i grubo ga prodrmaš (budući da je tolko uspavan da ne može drugačije da se razbudi nego drmusanjem), pa on onako još omamljen i mamuran, napola još uvek nesvestan počne da te psuje i negoduje (Rude Awakening)



Next time I will be gentle:

http://www.rockdetector.com/assets/i...ers/162469.jpg

Ne da smo u g*****, nego, ne mogu vam opisat....padamo, a do imapkta je vrlo kratko vreme...
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:49   #665
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Sve su energije Božanske, nema ni jedne koja nije Božanska. I sve su u svojoj suštini duhovne, čak i ona spoljašnja, iluzorna, maya, koja se zove materijalna ali se međudobno i razlikuju. Jednu istu energiju (električnu) kad propustiš kroz štednjak ona greje, a kad je propustiš kroz frižider ona daje suprotan efekat - hladi. Zavisi i od prijemnika


Ne može biti verodostojan učitelj onaj koji nije učio od verodostojnog.. Može se on zvati "učitelj" ili kako god da se samonazove, nije tu u pitanju forma, već suština.
e, tu ću se ja malo ubaciti. električna energija ne može hladiti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 16:50   #666
Quote:
fiki21 kaže: Pogledaj post
testis
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 18:08   #667
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
e, tu ću se ja malo ubaciti. električna energija ne može hladiti.
Može se uz pomoć nje proizvesti efekat hlađenja (oduzimanja toplote, ako ti više odgovara), a to je ono što rekoh:

"Jednu istu energiju (električnu) kad propustiš kroz štednjak ona greje, a kad je propustiš kroz frižider ona daje suprotan efekat - hladi. Zavisi i od prijemnika "

Friižider radi na principu gasova koji imaju nisku tačku ključanja (amonijak, hloro-fluoro-ugljenik, dihloro-difluoro-methan) a električna energija se u njima koristi za kompresovanje "ugrejaog" gasa koji tako prelazi u tečno stanje niske temparature i u komori frižidera u cevima "ključa", oduzimajući toplotu iz okoline (komore) i tako proizvodi efekat hlađenja, upotrebom električne energije za njegovo kompresovanje.

Uostalom efekat hlađenja je moguće postići i bez spomenutih gasova kao posrednika upotrebe električne energije u frižideru; postići ga čisto kontrolom električnog protoka, elektronski, treba ti samo baterija (izvora električne energije), i parče bakarne i gvozdene ili žice bizmuta - takozvanim Peltier-ovim tj. termoelektričnim efektom. Na tom principu rade oni mal frižideri za automobile koji se upiknu u napajanje za upaljač u autu Tako da i sama električna energija proizvodi efekat hlađenja, zavisno od provodnika! I ko zna šta se sve sa njom još može, samo tebi i savremenoj materijalnoj nauci to nije poznato. A ti čim njoj i tebi nije poznato ili se pak ne uklapa u vaše ograničene predstave o stvarnosti odmah podrzumevaš da to uopšte i ne postoji, niti može postojati, jel da? Pa da nije poznat taj Peltier efekt ti bi i tu mogućnost poricao zbog svog neznanja! Ili bi možda insistirao da ako se to ne može pokazati bez amonijaka onda to prosto - nije istina! Il uz pomoć amonijaka il nikako! Slično il se duhovna energija tebi može predočiti samo na ograničen način tvog poimanje ili je tvoj zaključak da priča o njoj nije ni istina !!!

No, no, Endi, opet obraćaš pažnju na formu a ne na suštinu: nije poenta na mehanizmu rada električnih uređaja, već na efektu koji proizvodi električna energija u njima, a koji zavisi od toga na koji se način tom istom energijom manipuliše. Taj tvoj mehanički um te ograničava samo na uske i jednostrane okvire poimanja datih poenti.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 19:24   #668
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Sve su energije Božanske, nema ni jedne koja nije Božanska. I sve su u svojoj suštini duhovne, čak i ona spoljašnja, iluzorna, maya, koja se zove materijalna ali se međudobno i razlikuju. Jednu istu energiju (električnu) kad propustiš kroz štednjak ona greje, a kad je propustiš kroz frižider ona daje suprotan efekat - hladi. Zavisi i od prijemnika

U hladnjaku energija ne hladi. Hladnoća nije energija nego manjak iste. U hladnjaku se toplinska energija prenaša iz hladnjaka u njegovu okolinu i pritom se cijeli sustav dodatno zagrijava (daje mu se dodatna toplinska energija), što nije moguće izbjeći zbog II. zakona termodinamike. Tako da hladnjak više grije svoju okolinu nego što hladi svoju unutrašnjost.

Tako da energija uprebljena u hladnjaku također grije, tj. ne daje suprotni učinak.


I mislim da je diki napisala "božanska energija" s malim "b", te smatram da je tako bolje, jer se pritom ne ograničava na boga/božanstvo u judeokrščanskom smislu.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 19:44   #669
hvala, daniels
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 20:12   #670
Nema na čemu.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 20:52   #671
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post

U hladnjaku energija ne hladi. Hladnoća nije energija nego manjak iste. U hladnjaku se toplinska energija prenaša iz hladnjaka u njegovu okolinu i pritom se cijeli sustav dodatno zagrijava (daje mu se dodatna toplinska energija), što nije moguće izbjeći zbog II. zakona termodinamike. Tako da hladnjak više grije svoju okolinu nego što hladi svoju unutrašnjost.

Tako da energija uprebljena u hladnjaku također grije, tj. ne daje suprotni učinak.
Već jedared jasno rečeno, zatim drugi put pojašnjeno ima li potrebe i treći put da ponovim šta rekoh i koji je smisao kazatog? Izgleda treba.

"a kad je propustiš kroz frižider ona daje suprotan efekat - hladi. Zavisi i od prijemnika"

"Može se uz pomoć nje proizvesti efekat hlađenja (oduzimanja toplote, ako ti više odgovara)"


Šta je tu nejasno, šta je tu sporono? Daješ prigovor a ponavljaš ono što sam i sam rekao.

Nije primer govorio o okolini već je njime istaknuto da jedna ista energija može izazvati različite efekte. Kakav "cijeli sustav"? Ne može se "cijelom sustavu" niti šta oduzeti niti šta dodati, kolilčina energije "sustava" je konstanta, a menjaju se samo vrste energije, jedna prelazi drugi oblik, i njena preraspodela, a ceo "sustav" ima konstantnu količinu energije, a ne da mu se niodkud energija dodaje. Prosta (a ponekad i složena )preraspodela inače konstantne količine energije.

Ako će mo gledati na nivou celog "sustava" (iako primer nije govorio na tom nivou a ti daješ prigovor kao da tobož jeste ) niti dodavanje (odakle da mu se doda?) ali bome niti oduzimanje energije od celog sustava, ako će mo pravo!, već - prosto, preraspodela s jednog mesta na drugo, pa na jednom "greje" a na drugom "hladi", efekat.

Što će reći da ista energija proizvodi različit efekt, kako na kom mestu; tamo gde je prisutna u većoj meri i na specifičannačin, greje a tamo gde je prisutna u mnajoj meri i na specifičan način, hladi, lokalno, a na nivou "cijlog sustva" - konstantna.

Inače što onda frižider ne može da proizvede efekat hlađenja bez električne energije, niti je to moguće u spomenutom primeru Peltier-evog termoelektričnog efekta - Preraspodela jedne iste energije, pa na jednom mestu imamo efekat grejanja, a na drugom efekat hlađenja - ali nikako da se proizvodi nekakva u suštini dodatna energija - ona je konstantna Niti energija greje ili hladi (relativno!), već na jednom mestu proizvodi jedan a na drugom suprotan efekat, zavisi od njene preraspodele.

Quote:
I mislim da je diki napisala "božanska energija" s malim "b", te smatram da je tako bolje, jer se pritom ne ograničava na boga/božanstvo u judeokrščanskom smislu.
Slobodna je "diki" kao i bilo ko drugi napisati šta god da želi, a ti u vezi sa tim smatrati takođe šta god želiš, mene to ninašta ne obavezuje Ili bi ti da mi nametneš neku obavezu proizašlu iz tvoje ili nečije druge volje?
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 21:25   #672
kartikeya, mislimo na to da je energija u svemiru u raznim oblicima, a da se korištenjem degradira u toplinsku. dakle, povećavamo entropiju svemira, povećavamo količinu topline.
to što imamo lokalni efekt smanjenja entropije zahtijeva još jače povećanje entropije okoline. entropija stalno raste, a energija se stalno degradira u toplinsku. u jednom hipotetskom kraju svemira, sva je energija prevedena u toplinsku i nema više nikakvog potencijala, nikakve razlike, i to se zove toplinska smrt.
na to smo mislili. naravno da je ukupna količina sve energije konstantna.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 21:43   #673
Quote:
http://www.rockdetector.com/assets/i...ers/162469.jpg

Ne da smo u g*****, nego, ne mogu vam opisat....padamo, a do imapkta je vrlo kratko vreme...
[/QUOTE]

Kada to? 2012?
__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 22:00   #674
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
... naravno da je ukupna količina sve energije konstantna.
aaaaaa???




neutrino
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 22:07   #675
Kada to? 2012? [/QUOTE]

http://de.fishki.net/pics9/kuritt_02.jpg

Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 22:18   #676
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Kada to? 2012?
http://de.fishki.net/pics9/kuritt_02.jpg

[/QUOTE]

__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 23:18   #677
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
kartikeya, mislimo na to da je energija u svemiru u raznim oblicima, a da se korištenjem degradira u toplinsku. dakle, povećavamo entropiju svemira, povećavamo količinu topline.
to što imamo lokalni efekt smanjenja entropije zahtijeva još jače povećanje entropije okoline. entropija stalno raste, a energija se stalno degradira u toplinsku. u jednom hipotetskom kraju svemira, sva je energija prevedena u toplinsku i nema više nikakvog potencijala, nikakve razlike, i to se zove toplinska smrt.
na to smo mislili. naravno da je ukupna količina sve energije konstantna.
Jel mi to igramo "X O" pa vas uhvatm na dva načina pa kako god okreneš fulaš....

Znači, u materijalnom svetu ima raznih vrsta energija ali se u suštini se svode na jednu - toplotnu! Ddakle, postoje izvesni posebni oblici energije koji su suštinski oblici energije a postoje i privremeno manifestovani oblici (da ne kažem - stvoreni!) tih izvornih oblika energija! Baš o tome divani drugi zakon termodinamike, a baš to tvrdi i duhovna nauka - da postoje izvesni večni i osnovni oblici energije i da ih (najgeneralnije govoreći) ima 3 (već spomenute, od kojih je jedna i ta "materijalna"... da ne ulazimo sada u to.

Pri tome, razne manifestacije materijalnih energije prelaze u taj osnovni energetski oblik - ireverzibilno! (Kao što postoji i ireverzibilnost u nuklearnim reakcijama!) A to sve skupa svedoči o neumitnom kraju vasione, toplotnoj smrti kada će preostati samo ravnomerno raspoređena toplotna energija u celoj vasioni - kada je jedan čitav sistem od početnog ogromnog korisnog potencijala došao do stanja potpunog oneređenja (spomenute entropije) - nesposobnosti da izvirši više bilo kakav koristan rad! Dakle materijalni svet kao celina ima svoju smrt, svoj kraj, dakle morao je imati i početak! A budući da sam po sebi teži entropiji, on nije mogao urzokovati sam sebe!!! (za ovo tri uzvika ), jer mu je najprirodnije stanje - entropija, a stanje raznolikosti materije i materijalnih energija mu je baš obrnuto njegovoj prirodi! Da on postoji po svojim unutarnjim zakonima odavno bi prešao u stanje entropije! - da nema nekoga izvan njega ko ga postavlja i održava u stanju korisne harmonije i korisnih energetskih potencijala i raznolikosti! Kada bi materijalni svet postojao po zakonima koji u njemu dejstvuju sada, on nikada i ne bi izlazio iz stanja toplotne smrti!!!! (za ovo 5 uzvika ) Onda, šta je prouzrokovalo stanje početnog korisnog potencijala u materijalnom svetu? ako to, očito, nije bilo ništa od onoga što postoji u samoj suštinskoj prirodi te materijalne supstancijalnosti, materijalog sveta? - ako ne nešto izvan njega?!

Jedinstven izlaz da se makar i teoretski (pih, tako karakteristično za materijalnu nauku - teoretski! ) dokaže mogućnost pojave vasione iz toplotne smrti je u prihvatanju teze da Vasiona nije zatvoren sistem!

Materijalistički naučnici su, naravno, kod ovakve šuplje situacije pokušali da smisle takav "dokaz" (kad ga već nemaju, a nije ga bilo lako ni samo zamisliti, a da se pri tome ne uzme u obzir Tvorac), ne uviđajući pri tome da su sami takvi dokazi usmereni protiv osnovnih postavki materijalističkog pogleda na svet... - da je prvobitni uzrok svih uzroka slepa mahanička zakonitost mrtve materijalne tvari - jer ta zakonitost upravo svedoči o toplotnoj smrti vasione a ne o njenom nastanku i životu sa nezamislivo ogromnim potencijalom korisne energije!

Dakle, mora postojati nešto izvan materijalne prirode (kojoj je entropija, oneređenje sistema s protokom vremena, inherentna) da bi uopšte materija postojala u nekom stanju izuzev entropičnom, termičkoj smrti, koje je za tu vrstu supstance očito, najprirodnije stanje. Interesantno je da samo živa bića u materijalnom svetu imaju karakteristiku da su sposobna ekstrahovati energiju i "negatvinu" entropiju iz okoline, što im omogućuje popravku, očuvanje strukture i svrhe!!! Ni jedan mehanički sistem to ne može sam od sebe, jer kao i sve materijalno - teži entropiji, oneređenju sistema kao zatvorene celine, dok se živa bića mogu posmatrati kao otvoreni sistemi. Ta činjenica (entropija materijalnog sistema) se vidi kao najveća prepreka u nanotehnologiji ...!

Drugi zakon termodinamike upravo svedoči o činjenici da materija ne može da sama sebe uredi, upravo obrnuto, ona sama sebe samo oneredi, dovede u stanje termičke smrti, potpune neaktivnosti i beskorisnosti, te nešto izvan nje, kao celine, mora biti faktor njenog uređenja. A šta misliš šta bi to ili bolje da pitam ko bi to mogao biti?
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 23:32   #678
A sada jedan intermeco....

http://www.youtube.com/watch?v=dipFM...elated&search=
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2007., 23:33   #679
Kartikeya, javite se i iz Amerike!
Možda jedino (kako je to već netko primjetio),kraćim postovima,Siguran sam da je nekome moglo biti jasno sve o čemu ste pisali.Ja priznajem da mi je tema teška, i da nisam mogao baš sve pohvatati.
No. onoliko koliko sam ubrao čini mi se vrlo logičnim.
Ipak, sama Bhavadgat Gita mi je vrlo teška za čitanje, čak i u izdanju sa dodatnim tumačenjima.Samo zahvaljujući tim dodatnim pojašnjenjima uviđam da je to štivo vrlo blisko po tematici Bibliji, samo što je pisano na arhaičan način sa hrpom simbolike i mnogoznačnosti.Iako te mnogoznačnosti vode u konačnici na isto, vrlo usporavaju čitanje.
Ipak pitanje koje muči moj nepovjerljivi um je kako da vjerujem u autorstvo te knjige, a da ne pomislim i na vrlo literarno navudrenog nekog filozofa zafrkanta.Valjda ih je bilo i u ono doba.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 00:19   #680
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Jel mi to igramo "X O" pa vas uhvatm na dva načina pa kako god okreneš fulaš....

Znači, u materijalnom svetu ima raznih vrsta energija ali se u suštini se svode na jednu - toplotnu! Ddakle, postoje izvesni posebni oblici energije koji su suštinski oblici energije a postoje i privremeno manifestovani oblici (da ne kažem - stvoreni!) tih izvornih oblika energija! Baš o tome divani drugi zakon termodinamike, a baš to tvrdi i duhovna nauka - da postoje izvesni večni i osnovni oblici energije i da ih (najgeneralnije govoreći) ima 3 (već spomenute, od kojih je jedna i ta "materijalna"... da ne ulazimo sada u to.

Pri tome, razne manifestacije materijalnih energije prelaze u taj osnovni energetski oblik - ireverzibilno! (Kao što postoji i ireverzibilnost u nuklearnim reakcijama!) A to sve skupa svedoči o neumitnom kraju vasione, toplotnoj smrti kada će preostati samo ravnomerno raspoređena toplotna energija u celoj vasioni - kada je jedan čitav sistem od početnog ogromnog korisnog potencijala došao do stanja potpunog oneređenja (spomenute entropije) - nesposobnosti da izvirši više bilo kakav koristan rad! Dakle materijalni svet kao celina ima svoju smrt, svoj kraj, dakle morao je imati i početak! A budući da sam po sebi teži entropiji, on nije mogao urzokovati sam sebe!!! (za ovo tri uzvika ), jer mu je najprirodnije stanje - entropija, a stanje raznolikosti materije i materijalnih energija mu je baš obrnuto njegovoj prirodi! Da on postoji po svojim unutarnjim zakonima odavno bi prešao u stanje entropije! - da nema nekoga izvan njega ko ga postavlja i održava u stanju korisne harmonije i korisnih energetskih potencijala i raznolikosti! Kada bi materijalni svet postojao po zakonima koji u njemu dejstvuju sada, on nikada i ne bi izlazio iz stanja toplotne smrti!!!! (za ovo 5 uzvika ) Onda, šta je prouzrokovalo stanje početnog korisnog potencijala u materijalnom svetu? ako to, očito, nije bilo ništa od onoga što postoji u samoj suštinskoj prirodi te materijalne supstancijalnosti, materijalog sveta? - ako ne nešto izvan njega?!

Jedinstven izlaz da se makar i teoretski (pih, tako karakteristično za materijalnu nauku - teoretski! ) dokaže mogućnost pojave vasione iz toplotne smrti je u prihvatanju teze da Vasiona nije zatvoren sistem!

Materijalistički naučnici su, naravno, kod ovakve šuplje situacije pokušali da smisle takav "dokaz" (kad ga već nemaju, a nije ga bilo lako ni samo zamisliti, a da se pri tome ne uzme u obzir Tvorac), ne uviđajući pri tome da su sami takvi dokazi usmereni protiv osnovnih postavki materijalističkog pogleda na svet... - da je prvobitni uzrok svih uzroka slepa mahanička zakonitost mrtve materijalne tvari - jer ta zakonitost upravo svedoči o toplotnoj smrti vasione a ne o njenom nastanku i životu sa nezamislivo ogromnim potencijalom korisne energije!

Dakle, mora postojati nešto izvan materijalne prirode (kojoj je entropija, oneređenje sistema s protokom vremena, inherentna) da bi uopšte materija postojala u nekom stanju izuzev entropičnom, termičkoj smrti, koje je za tu vrstu supstance očito, najprirodnije stanje. Interesantno je da samo živa bića u materijalnom svetu imaju karakteristiku da su sposobna ekstrahovati energiju i "negatvinu" entropiju iz okoline, što im omogućuje popravku, očuvanje strukture i svrhe!!! Ni jedan mehanički sistem to ne može sam od sebe, jer kao i sve materijalno - teži entropiji, oneređenju sistema kao zatvorene celine, dok se živa bića mogu posmatrati kao otvoreni sistemi. Ta činjenica (entropija materijalnog sistema) se vidi kao najveća prepreka u nanotehnologiji ...!

Drugi zakon termodinamike upravo svedoči o činjenici da materija ne može da sama sebe uredi, upravo obrnuto, ona sama sebe samo oneredi, dovede u stanje termičke smrti, potpune neaktivnosti i beskorisnosti, te nešto izvan nje, kao celine, mora biti faktor njenog uređenja. A šta misliš šta bi to ili bolje da pitam ko bi to mogao biti?

optužuješ znanost da uzima netočne pretpostavke, a ti se hvataš svojih koje su dokazano netočne.

ti is kartikeya, vitalist, a vitalizam je netočan. kronično netočan.
živa bića su sposobna smanjivati entropiju samo zbog toga što premašuju stvaranje entropije svemira. A kako im to uspijeva? uspijeva im zbog toga što dobivaju energiju iz okoline. uzevši lokalno, krivo je Sunce.
da živo biće prestane primati energiju, prestalo bi smanjivati entropiju unutar svoje granice s okolinom jer više ne bi moglo tjerati neuređenu tvar iz sebe.
ne postoji životna sila zbog koje se živa bića opiru povećanju svoje entropije. slabo poznaš termodinamiku, pa ti se zbog toga to čini moguće. ali nije, niti malo.

toplinska smrt svemira je rana hipoteza koju sam uzeo za primjer.
svemir najvjerojatnije fluktuira. čak i kad se ne bi urušavao, raspao bi se. za sada, najvjerojatnija mu je sudbina urušavanje, a to urušavanje bi bilo krivo za ponovno "mućkanje". zašto svemir oscilira? je li osciliranje prigušeno ili ne? to su teška pitanja kozmologije na koja ti nitko na svijetu ne može odgovoriti.

no zašto bi za oscilirajući svemir trebalo postojati biće koje ga tjera na to? zbog čega? to je samo jedan ogroman mehanizam, u kojeg trpaš - dogmu.
otkud ti ideja da si toliko moćan da bi odredio što točno to biće čini? sve što možemo jest određivati što ne čini, ali determinirati što čini je sasvim pristrano i nevjerojatno netočno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:46.