Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 21:52   #61
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Cijene svega i svacega u Tokiju (mozda nisu najsvjezije, ali mogu posluziti):
http://www.pricechecktokyo.com/
nece mi otvorit stranicu
uglavnom... tokio moze i ne mora biti skup. ovisi kako si isplaniras, kaj hoces videti, kaj hoces probati, kaj hoces kupiti.
avio kartu mozes naci vec za 4500 kn (ako imas manje od 25 godina). smjestaj - ovisi kak dugo ostajes i kakvi su ti kriteriji. neke stvari su u japanu jeftinije nego kod nas - hrana, odjeca, obuca, tehnika, alkohol - sve jeftinije nego kod nas. naravno, opet ovisi kakvi su ti kriteriji.
vlak je jedino skup, al opet, ako dobro isplaniras, i naravno, pogledas koje linije uzeti, gdje presjedati, moze ti biti "jeftino".
ako tko treba kakav savjet, samo pitajte.. tokio
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 21:55   #62
svaki put zaboravim pitati... kaeovo, ti si 3 puta bio u japanu vec? zasto? mislim, zemlja je prekrasna, obozavam i japan i japance, i najsretnija bih bila kad bi mogla preselit na duuuuuuuuuze vrijeme tamo. ali nije tako "blizu" pa me interesira kako to da si se vec 3 puta tamo bio
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 00:03   #63
Bil sam dvaput, u rujnu idem treci put. Imam frendove tamo, zanima me jezik, zemlja je totalno drukcija od Hrvatske i ima se kaj vidjeti (a i nauciti od njih)... A ove godine putovanje spajam sa Sjevernom Korejom (opet druga krajnost). .

A mogla bi i ti opisati svoje okolnosti.

Meni se PriceCheckTokyo otvara OK. Koristim Firefox.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 00:29   #64
Quote:
kaeovo kaže: Pogledaj post
Bil sam dvaput, u rujnu idem treci put. Imam frendove tamo, zanima me jezik, zemlja je totalno drukcija od Hrvatske i ima se kaj vidjeti (a i nauciti od njih)... A ove godine putovanje spajam sa Sjevernom Korejom (opet druga krajnost). .

A mogla bi i ti opisati svoje okolnosti.

Meni se PriceCheckTokyo otvara OK. Koristim Firefox.
joj, bas ti zavidim... hocu vidjeti japan u jesen sjeverna koreja????

ja sam tamo radila tj bila "samo" na praksi. i zaljubila se u zemlju i ljude. to je zemlja u kojoj zelim zivjeti

evo, otvorilo i meni sada stranicu. cijene su tu negdje. iako naravno, tamo stvarno ima previse varijanti istog proizvoda pa je tesko napisati neku realnu cijenu
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 17:38   #65
meni je otiči u Japan največa želja na svijetu!!al tako je skup,ako gledamo naše turističke agencije. stvarno bi voljela vidjeti tu zemlju,to mi je san.I oču učit japanski!I želim ići na neki Visual kei koncert tamo!
-Visual kei- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 23:43   #66
Quote:
-Visual kei- kaže: Pogledaj post
meni je otiči u Japan največa želja na svijetu!!al tako je skup,ako gledamo naše turističke agencije. stvarno bi voljela vidjeti tu zemlju,to mi je san.I oču učit japanski!I želim ići na neki Visual kei koncert tamo!
ma kakve crne turisticke agencije. gledala sam bas program od jedne, u jednom danu ti pokazu ginzu, akihabaru, asakusu, tokyo tower i jos par mjesta. ma nemoguce. 10 dana (od kojih 3 potrosis na put) za 25000kn. aha... lijepo kupis kartu, dobar vodic, rezerviras hostel i put pod noge ako se i izgubis, japanci su toliko dobri da ce te za ruku odvesti do trazenog mjesta.
a za japanski, mogu ti samo reci, postoji hrpa odlicnih stranica na netu, dobrih programa i knjiga, i lijepo pocni ucit nema druge. ja sam izgubila 2 godine dok sam trazila nekog da me poducava. onda sam se opametila
japan
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 00:17   #67
Kako uskoro idem u Japan, zanima me da li u Japanu mogu nabaviti adaptere za japanske utičnice za struju? Može li se to kupiti na Kansai zračnoj luci?
tenant is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 09:07   #68
Nisam siguran, ali mislim da mozes. Te stvari se prodaju i kod nas. Kostaju 15-ak kuna.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 22:20   #69
Hvala kaeovo. Samo ne znam gdje kod nas. Ako znaš, molim te napiši.
tenant is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 03:09   #70
Chipoteka. A ima i u onoj trgovini elektromaterijala u Frankopanskoj.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 21:42   #71
Quote:
tenant kaže: Pogledaj post
Kako uskoro idem u Japan, zanima me da li u Japanu mogu nabaviti adaptere za japanske utičnice za struju? Može li se to kupiti na Kansai zračnoj luci?
a za sta ti treba? ako nije samo za laptop i mobitel, pripazi malo, jer japanci koriste 100V...
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:23   #72
kaj se tiče prijevoza s podzemnom u Tokiu, kupujte dječje cjelodnevne dječje karte i kada prolazite kroz Ulaz/izlaz idite na najudaljeniji od kučiće gdje sjedi kontrolor. Ja i žena smo se tako vozili tjedan dana podzemnom i uštedjeli prilično novaca. Stvar je u tome da malo Japanaca govori engleski pa i ako vas kontrolor vidi neće vam ništa jer vam ne zna objasniti koji ste prekršaj napravili. Nas su jednom ulovili jer je stanica bila potpuno prazna, a pri prolasku s dječjom kartom njima nešto zvoni. Do nas su došla dva kontrolora i rekli nam (rukama i nogama) da se vratimo na stanicu s koje smo krenuli i kupimo valjane karte. Kod njih nema kazni za švercanje, samo upozorenje.
Liberty2908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 14:53   #73
Bok svim Japanoljupcima

Zivim ovdje vec 13 godina, govorim jezik, javite ako mogu sto pomoci

I dobrodosli
JTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:12   #74
Da ne zivis mozda u Osaki?
Kako god bilo, dobrodosao/la na forum.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 14:28   #75
zna li neko odakle je najjeftinije ici do japana (svejedno dal osaka, nagoya ili tokyo)?
i da li je jeftinije kad se ide vozom preko rusije, ili avionom? ako je cijena tu negdje, onda mislim isplati se vise ici avionom, na voz se izgubi priblizno 9-10 dana u jednom smjeru. ali opet i to je avantura.

nasla sam kartu iz londona za osaku oko 500 eura, da li se od negdje drugo moze jeftinije proci?
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 16:45   #76
Quote:
panties kaže: Pogledaj post
zna li neko odakle je najjeftinije ici do japana (svejedno dal osaka, nagoya ili tokyo)?
i da li je jeftinije kad se ide vozom preko rusije, ili avionom? ako je cijena tu negdje, onda mislim isplati se vise ici avionom, na voz se izgubi priblizno 9-10 dana u jednom smjeru. ali opet i to je avantura.

nasla sam kartu iz londona za osaku oko 500 eura, da li se od negdje drugo moze jeftinije proci?
Meni se cini da je 500 € prilicno dobra cijena. a s kojom kompanijom?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 22:59   #77
Quote:
funkster kaže: Pogledaj post
Meni se cini da je 500 € prilicno dobra cijena. a s kojom kompanijom?
emirates airlines. kad gledas preko ebookers i preko skyscanner, izadje oko 500 eura
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 14:44   #78
za aziju ja uvek nadjem jeftino iz moskve i istambula

500EUR je super cena
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:08   #79
eh super, da se ne ubijam trazeci jeftinije...FALA
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:13   #80
ovo je najbolji odnos cena : potrebno cimanje
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.