Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2011., 14:01   #81
Zanimljivo je kako ljudi i dalje nasjedaju agencijama
Dobro vjerovatno za one koji imaju love i neda im se malo pomučit
je ovo idealna opcija ali mauritus za razliku od ostalih mjesta na Indijskom
oceanu ima izbora u privatnom smještaju.
Naravno nađe se i noćenja za 10000 EUR-a ali i za one skromnija buđeta
isto tako.
Ja se nikako ne bih svrstao u grupu lovatora a posjetio sam taj lijepi i zanimljiv
otok 2x. I to po cca 20k kn za 3 ljudi.
Isto tako volio bih vidjet ljude koji su sve uspjeli obići u 2,3 dana..otok površinom nije velik ali 2 tjedna su po meni minimum za neko kvalitetno obilaženje uz izlete na vanjsko otočje (mogućnost da se vide kitovi) i plivanje s delfinima koji predstavljaju meni osobno jedan od najljepših doživljaja.
Samo malo detaljnije čitati temu i sva riješenja su na dohvat ruke!
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 14:46   #82
Quote:
Gandalf_Zg kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako ljudi i dalje nasjedaju agencijama
Dobro vjerovatno za one koji imaju love i neda im se malo pomučit
je ovo idealna opcija ali mauritus za razliku od ostalih mjesta na Indijskom
oceanu ima izbora u privatnom smještaju.
Naravno nađe se i noćenja za 10000 EUR-a ali i za one skromnija buđeta
isto tako.
Ja se nikako ne bih svrstao u grupu lovatora a posjetio sam taj lijepi i zanimljiv
otok 2x. I to po cca 20k kn za 3 ljudi.
Isto tako volio bih vidjet ljude koji su sve uspjeli obići u 2,3 dana..otok površinom nije velik ali 2 tjedna su po meni minimum za neko kvalitetno obilaženje uz izlete na vanjsko otočje (mogućnost da se vide kitovi) i plivanje s delfinima koji predstavljaju meni osobno jedan od najljepših doživljaja.
Samo malo detaljnije čitati temu i sva riješenja su na dohvat ruke!
Mi smo dobili na poklon, da sami plaćamo za tu lovu bi radije obišli par država Azije, plivanje sa delfinima smo odradili na Baliju tak da se vjerovatno nećemo ponavljati, smješteni smo u Grand Baieu tak da ćemo njega dobro pročešljati, dakle ostaje nam Port Louise i par sela/gradova, unutrašnjost,pokoji muzej, botanički vrt...ljubitelji smo ronjenja pa ćemo vjerovatno tome posvetiti više vremena i time pokriti dobar dio plaža, okolnih otočića, koraljnih grebena...

Ne velim da se nema kaj samo na ovih 4 prethodnih stranica nisam našao ništa što nije na netu.

Nismo ni mi lovatori tako ako imaš kakav pametan prijedlog izuzev činjenice da ima jeftinog privatnog smještaja što je činjenica za svaku zemlju u koju se putuje, budi tako dobar pa nabaci neki prijedlog koji nije oglašen na net tipa gusarski brod, posjet nekakvoj fascinantnoj plaži za koju su podvojena mišljenj, plantažu šećerne trske, botanički vrt....to ćemo ionako tamo odraditi, ali ja prosim nekakav pametan prijedlog, tipa idi na lokalni bus br. NEKI i siđi u selu Žbljičkovom i tamo idi ljevo kod onog stupa i nakon 500 metara imaš super nešto a nije navedeno na netu.

P.S. Nismo zlatna mladež ili šminkeri pa je prijedlog da odemo na lokalnu kuhinju kod barbe Mihe jer on ima najbolje papaline na otoku, s suseda Barica najbolji sok od šećerne trske dobar prijedlog.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 16:55   #83
Buda ja ne sumnjam da ces ti imati savjeta za sve nas kad se vratis


A jeli ti zanimljivo ovo:

"Quad Biking
Another adrenalin packed activity in Mauritius is quad biking. There are a number of places that offer you the chance to whizz up and down hills, along forested pathways and past clear waterfalls on these four-wheeler bikes. E’toile and Domaine du Chasseur are two places I know of that offer quad biking, but also the chance to see deer and wild boar."
sara77777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:41   #84
Hm ajd ako je nekome do egzotike..
Obavezno rentaj auto tamo i vožnja po otoku predstavlja gušt.
Probaj noćnu vožnju biciklima.Ekstremni adrenalin
Proizvodnja čajeva te degustacije su vrlo zanimljivo koncipirane.
Jahanje na konjima po dugačkim pješćanim plažama.
Let helikopterom iznad Mauritiusa.
Let paraglidingom u vlastitom aranžmanu (isprobano i lijepo).
Imaš raj za kajtere ako voliš taj tip zabave.
Jako puno mjesta za obilazit bilo pješke bilo s biciklom.Naravno da se danas
u ovo globalno doba svaki tips može pronaći na internetu pa je i teško biti
originalan
I kakvu god da vrstu zabave netko voli 10-ak dana sigurno ima kaj raditi.
No svako voli drugačiji tip odmora i istraživanja zemlje pa ono što meni bude dobro drugom može biti zamorno te glupo.
Nemam niš protiv lovaša i isprika ak se netko osjetio uvrijeđenim mojim prethodnim postom.
Ali činjenica je da ako izuzmeš put tamo je hrana daleko kvalitetnija, bolja i jeftinija.Plaže su daleko čišće od naših.I imaš osjećaj da si u omjeru uloženo-dobiveno profitirao u svakom pogledu.
Pogađanje je pod obavezno za skoro sve i da se dobro profitirati na tome.
I pazit na nofčeke pošto tamo ima dosta sirotinje a i skloni su muljanju a da nisi toga niti svjestan dok te ne prevare.
Ja kad sam prvi put bio otišao tamo u glavi sam imao jednu sliku a vratio sam se s potpuno drugom..Jer život na samom Mauritiusu i u resorima koji su odvojeni potpuno su različiti svjetovi.
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 08:27   #85
http://www.naturetrails-mauritius.com/en.html

Fala na prijedlogu, već sam vidio koje su mogućnosti,ova stranica te još pokoja pokriva tvoje prijedloge jasno ne u solo ranažmanu, mislim da ćemo odraditi par dana ronjenja, neka kružna tura čisto da vidimo di se kaj nalazi, a ostalo sami kada osjetimo kako ljudi dišu.

@Sara777 - Javim se kad se vratim pa možda ja doprinesem sa nekim tipom koji nije naveden na netu.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 08:53   #86
E da još jedna sitnica..Lovu mijenjajte u mjenjačnicama u Port Louisu.Tamo je najbolji tečaj ali dobro prebrojite kad vam daju novčanice jer svaki put probaju
nešto krivo izračunat.Naravno na vašu štetu
U svakom slučaju uživajte maksimalno tamo što god da radili.
Gandalf_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 21:13   #87
Buda-ako ti nije dosta ovo sto he gandalf napisao mozes se I sa lavovima zabavljat, meni je to bilo nezaboravno iskustvo. Ili s krokodilima .

Gandalf ima pravo totalno je sve drugacije od resorta I van njega.
I Da idem opet isli bi totalno u free arazmanu.
Ja Sam nasla jednog taxija koji me vozio citav Dan gdje god Samo htjeli za 1800 rupija.
I nakraju nas je tip pozvao kod sebe doma na rucak, I upoznali smo familiju, jos uvijek smo u kontaktu s njime.
Ako je ko zainteresiran na pm I Da cu van broj.
clovermala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 14:13   #88
Odradili i lavove i krokodile, jasno laviće male + velika ženka koju je držalo 4 čuvara, nekak mi nije sjelo, sve mi te životinje izgledaju drogirano pa mi dođe žao, a i krokodil je bio mali, jasno ni nemrem sad baš ići na plivanje sa krokodilima , a za ovog tvog prijatelja ti se možda još i javim pa ga kontaktiram preko maila pa nas malo

Znam da je drugačije čim se makneš, zato i pitam jel ima netko nešto,a da nije ucrtano na turističkim kartama, od neta sam odustao, izuzev ronjenja koje mogu i dole bukirat preko neta pa ostvariti popust, nema ništa onak specifično, nadao sam se da su brodske linije brže i da ih ima češće, ali do Reuniona treba 12 sati u jednom smjeru, istina noćna je vožnja, ali mi je to malo dugo za jednodnevni izlet a neću stići ništa kvalitetno vidjeti, a avionska karta je , gledao da bi do Madagaskara ali i to je cijena aviona , a trajektom 3 dana u jednom smjeru+sva moguća cijepiva, pa činjenica da se ne isplati ići na par dana, al sam si mislio tko zna hoću li ikada biti u tom dijelu Svijete opet.....

Ziher ćemo naći nešto da nam dobro popuni vrijem dole, ne sumnjam u to
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 09:13   #89
Zanima me jel netko ima neki ronilački centar za preporučiti, kao što sam rekao smješteni smo u Grand Baieu pa ako ima netko da je išao sa nekim od tamo neka se javi, našao sam dva koja mi se čine ok, ali preporuka je ipak preporuka.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 17:12   #90
Upravo se vratih sa Mauritiusa, pa da napišem par riječi.

Letili smo dole iz Venecije, preko Dubaia, sa Emirates. Cijena karte je bila cca 800 EUR, kupljena 3 dana prije puta, pa je vjerojatno bila nešto skuplja. Dolje smo bili u Hotelu Merville Beach u Grand Baie, platili 60 eur noćenje sa doručkom za dvoje. Hotel je deklariran sa 3* iako je po sadržaju i ponudi bar 4*. Ima odličnu plažu, nalazi se izvan Grand Baie, ali se može doći pješke do Grand Baie, istina nema trotoara, pa je skoro potrebno hodati po cesti, a dole voze ko ludi, ali nam bar nije bio potreban taksi, pa smo stalno išli pješice. U hotelu smo imali samo doručak, pa smo navečer otišli do Grand Baie nešto pojesti, cijene su onako ok, nije neka jeftinoća, ali nije ni skupo. Obzirom da je doli sada zima, sve je jako pusto, dućani rade samo do 17.30, a puno restorana, barova je zatvoreno, a oni koji i rade, su prazni. Ako je jedan stol zauzet, to je ludilo, inače smo uglavnom bili sami po restoranima i barovima.
Ovaj put, nismo obilazili otok, jer nam se nije dalo, već smo se samo šetali, kupali i izležavali na plaži.

Quote:
Buda83 kaže: Pogledaj post
Zanima me jel netko ima neki ronilački centar za preporučiti, kao što sam rekao smješteni smo u Grand Baieu pa ako ima netko da je išao sa nekim od tamo neka se javi, našao sam dva koja mi se čine ok, ali preporuka je ipak preporuka.
Nismo ni ronili, pa ti nemogu pomoći. Ali dole je toga masu, sve je na nivou, i nije problem se snaći.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 20:50   #91
Ja se ponadao da ima ljudi, čitao sam da je sad trenutno "zima", ali da je to najbolji dio godine za doći budući da su temperature oko 25 te da je vjetar povoljna za surfere i kajtere, što baš ne ide u prilog roniocima....

Dakle mogu očekivati groblje poslje 17h.

Daj mi samo reci za vremenske uvjete, mi gibamo za 5 dana, i jel ima barem nekakva turistička ponuda ili je ko kod nas u zimi?

Bookirao sam 5 dana ronjenja baš u Grand Baieu, a ostalih 8 dana nemam pojma kaj bi ako ne rade nikakve agencije, barovi, restorani...pa nije valjda takvo mrtvilo?
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 15:09   #92
Temperature su ok.

Skroz je ugodno na plaži, more je toplo. Dva dana su se vrtili neki oblaci, čak je malo kišilo 10 minuta, ali ništa strašno. Za kupanje je odlično.

Što se tiće ljudi, je stvarno mrtvilo. U 17,30 je već mrak, dućani zatvoreni, a Grand Baie još za koju uru pust.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 15:19   #93
Evo vratio se sinoć sa Mauricijusa pa da napišem koju riječ.

Naše je putovanje započelo letom iz Zagreba preko Minhena do Dubaija i na kraju Muaricijusa Emiratesom. U totalu trajalo je nešto više od 24h. Mauricijus nas je dočekao okupan nedavnom kišom i prekriven oblacima uz pokoji sunčani period. Aerodrom je ljepši i veći nego naš Pleso, a uz to grade i novi moderniji aerodrom odmah pored starog čije slike izgledaju fenomenalno.

Prvi dojam otoka nije me ostavio bez daha, taj nekada vjerovatno prekrasan i šumovit otok danas je samo sjena toga, stoljetno krčenje šuma zbog uzgoja šećerne trske kao primarnog izvoznog proizvoda uz tekstil (ne računam činjenicu da je turizam primarna grana zarade), uzrok su tome da Mauricijus danas izgleda kao velika plantaža šećerne trske. Aerodrom se nalazi na južno-istočnom dijelu otoka blizu mjesta Plaisance i zove se "The Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport" po čovjeku koji je 1968 godine izborio samostalnost te otočne države te se njegov lik nalazi na novčanicama i kovanicama, svako selo ima nešto posvećeno njemu, školu, mjesnu zajednicu, sportski teren, muzej, ambulantu....Budući da smo se mi nalazili na sasvim suprotnoj strani otoka tj. na njegovoj sjevernoj strani u toliko spominjanom mjestu Grand Baie prošli smo već na prvu cijelu dužinu otoka i ostali pomalo razočarani viđenim. Naime šećerna trska nalazi se cijelom dužinom otoka izuzev planinskog dijela koji jeujedno i zaštićeni šumoviti nacionalni park. Šećerna trska je poprilično visoka biljka pa dok se vozite sa lijeve i desne strane gledate samo nju. Ceste su nešto fenomenalno tj. tako mala zemlja ima dobro razgranat sustav cesta, a i izuzetno su kvalitetne čak i one koje spajaju nebitna sela, trenutno grade zadnje etape autoceste koja će spajati Grand Baie sa aerodroma i samo putovanje će trajati nešto više od 1 h.
U Grand Baieu smo bili smješteni u Le Mauricia hotelu koji je više nego zadovoljio naše potrebe, a budući da je to krevet i tuš, hotel sa 4 * i svim inim pizdarijama u ponudi bio je više nego dobar. Spavali smo to popodne i iako samo imali puni pansiona navečer smo u želji da vidimo grad izašli na večeru. Šok, malo mjesto čiji se centar proteže na cca 500 m, potpuno je prazno već u 19-20h, mrkli mrak je već u 18h u ovo doba godine (tamo je trenutno zima) i stranaca gotova da i nema u gradu nakon mraka, radi svega par restorana koji su ugodno popunjeni, ali nisu uređeni u nekakvom afričko/indijsko/… stilu, već su jednostavni, neki su zapravo betonirana terasa sa tendom i plastičnim stolcima…no dobro kaj je tu je. Jeli smo u nekom kineskom restoranu gdje ne radi ni jedan kinez . Na Mauricijusu živi cca 50% hindusa, većinom iz indije, ima recimo 20 % musilmana , 25% kršćana i 5% budista tj kineza. Nema nikakvih tenzija između tih skupina, iz više izvora dobio sam identične podatke, u Grand Baieu ima i đamija, i hindu hram i crkva, ljudi se žene neovisno o vjeri, jasno starije generacije to malo teže prihvaćaju, ali mlađi više ne mare za vjeru i etničku pripadnost. Mladi ljudi sanjaju o životu u nekoj bogatijoj zemlji, recimo dvoje taksista sa kojima smo se vozili trenutno čekaju da im se riješe papiri za Kanadu. Životni standard nije toliko loš koliko sam stekao dojam čitajući tu na forumu, prosječna plaća je 10 000 rupija što je cca 250 eura, na prvu zvuči malo, ali to je nekakav minimun, a ako uzmete u obzir da je hrana u lancu dućana pod nazivom „Super U“ gdje smo i sami kupovali grickalice i cugu izuzetno niska onda je i životni standard dobar. Za recimo za 10 eura 2 ljudi može kupiti dovoljno namirnica za nekoliko obroka, kila riže ili tjestenine je 18 rupija, sokovi su jeftini kao i voće i povrće, meso je nešto skuplje,ali opet puno jeftinije nego kod nas.Ako uzmete u obzir za koliko rade prodavačice kod nas, onda ni ta plaća nije toliko mala.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 15:20   #94
Razlika je u tome što je nezaposlenost izuzetno niska, svega 5-8 % (kako kod kojeg izvora) ljudi ne radi i to ne zbog činjenice da posla nema već jer ne žele. Recimo u cestogradnji i gradnji općenito ne rade domaći već uvoze radnike iz Kine i Indije kojim je Mauricijus zapravo bogata zemlja. Nisam vidio niti jednu kramu od automobila, većinom su to koreanski, kineski ili japanski auti, ali sve novo i recimo autoceste ne grade zbog mogućih velikih gužvi tijekom dolaska turista u sezoni kao kod nas (tko bi pametan dopremio auto tako daleko), već zato jer ima sve više automobila i standard života se poboljšava rapidno iz godine u godinu, pa pojednostavljuju život sebi. Školstvo je također na visokoj razini, osnovna škola je obavezna, uče engleski i francuski, kreol koji je zapravo mješavina francuskog i indijskog i ovisno o podrijetlu tj. vjeri hindu ili arapski itd. Dakle svi imaju jednaku šansu,osnovne i srednje škole se nalaze po cijelom otoku tako da daleka putovanja nisu potrebna, neke zgrade su bolje nego pojedine zgrade škola u hrvatskoj. Fakulteti se nalaze na jednom mjestu i tu je jedini problem što se obrazovanja tiče, naime moguće je studirati koliko sam shvatio rad u državnoj službi i u ekonomskom sektoru, za sve ostalo ide se na studiju u Englesku, Indiju, Francusku, Australiju…no država pomaže i u tome pod uvjetom da se po završetku 5 godina radi na Mauricijusu. Uzgoj šećerne trske je u opadanju tj. nekada mnogobrojne tvornice prerade trske sada su spale u 7 glavnih, mali plantažeri uzgajaju trsku sa vjerovatnim gubitkom, tu je jedini problem na koji sam tama naišao, recimo država otkupljuje tonu trske za cca 500 rupija (12,5 eura) na hektaru dobijete cca 40 tona, nije neka lova kada se oduzme uloženo, ali stvar je tradicije i činjenice ako nećete vi, krupniji plantažeri hoće. Trska se sadi svakih 5 godina, iz korijena godišnje dobiju 2 uroda tj. svakih 6 mj., kada trska procvate spremna je za sječu, prvo se spali lišće i tada se ovisno o terenu sječe ručno ili strojno. Tu zapravo nastaje problem cijene, svega 50% biljke služi za proizvodnju šećera, ostatak se odstrani i služi kao i ostalih 50% nakon „cijeđenja“ za proizvodnu struje i kao stočna hrana. Država ne otkupljuje trsku po toj iskoristivoj cijeni već samo za vrijednost šećera, kasnije tu istu struju naplaćuje, e pa nije narod glup, znaju da recimo na otoku Reunionu koji je dio Francuske i koji se također primarno bavi uzgojem šećerne trske, plantažeri dobivaju novac i za taj dio trske. Tamo plantažer može živjeti od uzgoja trske na svega 2 hektara, na Mauaricijusu takav plantažer radi smo sa gubitkom. Dakle veliki postaju veći, a mali postaju manji.

Kao što rekoh Grand Baie nije neko spektakularno mjesto, nema se što posebno tamo za vidjeti, nagli rast tog sela podsjeća me Vir i njegovu divlju gradnju. Na cijelom otoku kuće se grade od sivih betonskih cigli, kada je prva etaža gotova, ne stavlja se krov već armatura viri i čeka bolja vremena i gradnju druge etaže, ograde su velikom većinom betonski zidovi ili lim. Plaže su pješčane i tu i tamo koji crni vulkanski kamen viri iz pijeska. More je one lijepe zeleno plave boje, ali dosta je mutno na tim većim plažama hotele, vjerovatno zbog godišnjeg doba , količine kupaća i brodova. Ništa me tamo nije oduševilo. Da ne ostane samo na tome, vrijeme sam potrošio na ronjenje. Žena i ja 7 samo dana ronili na raznim lokacijama sjevernog dijela otoka. Ronilački centar se nalazio u mjestu Pereybere 2 km od Baiea. E to je lijepo, ronili smo na raznim lokacijama poput : Lion reef, Poison reef,Chatedrale….i meni omiljenu Strela Maru olupinu. Podmorje je lijepo i tu možete izgubiti dane na raznim lokacijama diljem otoka. Najbolji za to je južni dio otoka, tamo je zaštićena zona tj. nema ribolova pa si ribe jeko velike i koralji nisu oštećeni. Na to smo izgubili gotovo tjedan dana, a ostatak smo posvetili istraživanju ostatka obale i unutrašnjosti. Prošli smo ga cijlog što i nije neki veliki podvig budući da je otok dimenzija cca 45 km x 65 km. Dosta se pričalo o svim tim lokacijama tako da to neću opisivati, mogu reći da je botaniči lijep, kao i 7 boja zemlje, ona plaža otoka jelena nije me nešto fascinirala.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 15:22   #95
Mi smo putovali na sva tri moguća načina tj. organizirano preko agencija uplativši neku izlet, cijene variraju od agencije do agencije tako da si dajte truda i prošećite, obično na 100 m imate 7 agencija i 7 cijena i ako niste tamo u špici sezone možete se cjenkati, druga opcija je najam taksista, mi smo ga platili 75 eura za cijeli dan tj. 37,5 eura jer smo podijelili ceh sa jednom njemicom koju smo upoznali na ronjenju ili možete lokalnim busom. Agencijski je bolje pregledavati unutrašnjost otoka, tipa za 10 eura pregledati ćete u jednom danu veliku većinu recimo juga dok će vas taksist tražiti gore spomenutu cijenu koja je 50% prvog ponuđenog iznosa sa njegove strane, taksijem je dobro do nekih lokacija koje nisu uključene u ture, imate veću slobodu i ukoliko podijelite račun ispadne vas skoro kao pojedine ture agencija ili čak manje ako idete negdje gdje agencije opasno deru. Nama se osobno najviše svidio lokalni bus prevoz, linija ima more i gotovo se svugdje može doći busom, recimo od Baiea do Port Louisa karta je manje od 1 eura i iako ima svega 20 km do tamo to traje 35 min express linijom tj. ta staje samo u Baieu i Louisu ili čak više od 1h ako idete sporijom linijom koja staje u svakom selu. Port Louis nam se svidio točnije tržnica, otok smo pregledali, busom, taksijem ili organizirano, čamce, katamaranom, biciklom…prošli sve parkove, sela, gradove, sjevernu, istočnu, zapadnu i južnu obalu, unutrašnjost uzduž i poprek, ronili, plovili, vozili, paraglajdali, promatrali delfine i hodali sa lavovima, taj se dio najviše svidio mojoj ženi.

No kao što rekoh Mauricijus me nije ostavio bez daha, neki koji su bili prije nekoliko godina vjerovatno se neće složiti sa mnom, ali taj se otočić užasno promijenio u proteklih 5-10 godina, postoje mjesta gdje je prije 5 godina bila samo njiva, danas su tamo velebne i moderne zgrade pojedinih svjetskih tvrtki poput Barclyas-a i ostalih, puno je stranih ulaganja, grade se hoteli i ono što je još žalosnije velika većina plaža je umjetno, rade se iskopi, trpa kamenje i zasipava pijeskom, vidio na svoje oči proširenje plaže u Grand Baieu, a kako se resorti šire tako i plaže rastu. Lijepa zemlja okrenuta turizmu i devastirana uzgojem šećerne trske, ali nema nikakav nacionalni identitet izuzev Sege (lokalna glazba uz koju se pleše na plažama uokolo vatre), u hrani prevladava curry, nemaju neki autohtoni suvenir, čak ni pticu Dodo ne koriste previše, ljudi su ljubazni i ne vidim čega bi tamo nekoga trebalo biti strah, postoje i bijeli Mauricijaneri, ostaci kolonijalizma, bogati bijelci, korupcija postoji, ali su bebe za naše političare, tipa tamo je uhapšena ministrica zdravstva jer je lažirala neki natječaj, to je njima šok, a nama bilo smiješno…drago mi je da sam bio i vidio, ali mogu samo reći da imaju vrlo dobar turistički marketing jer sve je tamo puno manje i puno jednostavnije nego što izgleda u brošurama, lijepo smo se proveli, ali ukoliko niste ronilac/surfer/kajter… tjedan dana vam je dovoljno da razgledate prirodne ljepote otoka, tamo prevladavaju listopadne biljke i crnogorično drveče, palme mi izgledaju kao da su nasađene tamo, sve više od 7 dana je nepotrebno.

To je samo moje mišljenje, netko drugi će to možda doživjeti potpuno drugačije.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:04   #96
super su savjeti ljudi, ali di vi nalazite povoljne avionske karte? što god sam pogledala ne košta manje od 11 000kn samo za avionsku kartu
Lanchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:22   #97
Nemam pojma koji su tvoji datumi, ali ja sam puknuo neki datum krajem siječnja s povratkom u veljači i izbacilo mi je 854 funte (7388 kn) iz Zagreba, vjerujem da može i jeftinije ako su neki dalji datumi, možda drugi polazni/dolazni aerodrom.....prosinac i siječanj su špica sezone....malo se poigraj datumima, ali 11 tisučica ti je puno previše, tolko te može ispasti aranžman sa letom i smještajem u trajanju 14 dana http://www.travelsinstyle.hr/index.php?pos=info


Ovo ti je jedna od tražilica karata.
http://www.opodo.co.uk/opodo/HomeServlet?locale=en_GB
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 12:45   #98
Wink

Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Upravo se vratih sa Mauritiusa, pa da napišem par riječi.

Letili smo dole iz Venecije, preko Dubaia, sa Emirates. Cijena karte je bila cca 800 EUR, kupljena 3 dana prije puta, pa je vjerojatno bila nešto skuplja. Dolje smo bili u Hotelu Merville Beach u Grand Baie, platili 60 eur noćenje sa doručkom za dvoje. Hotel je deklariran sa 3* iako je po sadržaju i ponudi bar 4*. Ima odličnu plažu, nalazi se izvan Grand Baie, ali se može doći pješke do Grand Baie, istina nema trotoara, pa je skoro potrebno hodati po cesti, a dole voze ko ludi, ali nam bar nije bio potreban taksi, pa smo stalno išli pješice. U hotelu smo imali samo doručak, pa smo navečer otišli do Grand Baie nešto pojesti, cijene su onako ok, nije neka jeftinoća, ali nije ni skupo. Obzirom da je doli sada zima, sve je jako pusto, dućani rade samo do 17.30, a puno restorana, barova je zatvoreno, a oni koji i rade, su prazni. Ako je jedan stol zauzet, to je ludilo, inače smo uglavnom bili sami po restoranima i barovima.
Ovaj put, nismo obilazili otok, jer nam se nije dalo, već smo se samo šetali, kupali i izležavali na plaži.



Nismo ni ronili, pa ti nemogu pomoći. Ali dole je toga masu, sve je na nivou, i nije problem se snaći.
ajde molim te napiši kako si našao karte po toj cijeni tnx
Lanchika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 13:22   #99
Ideš na jednu od tražilica, napišeš polazni aerodrom (u ovom slučaju Venecija) zatim dolazni aerodrom (u ovom slučaju Mauritius) staviš neki datum (u ovom slučaju tri dana od današnjeg) zatim datum povratnu (u ovom slučaju sam ja stavio 7.10) i klikneš traži, meni je izbacilo cijeu od 820 funti (7086 kn) preko Opoda, preko Skyscannera 6553 kn (872 eura) http://www.skyscanner.net/

Dakle igraš se datumima, tražilicama, polaznim aerodromima.....
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 09:13   #100
Malo slika Mauriciusa.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=216455&page=85
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.