Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2003., 21:53   #81
Quote:
Pa mene čikita podsjeća na moju tajnicu. S obzirom da znam da i ona posta po forumu vrlo vjerojatno i je moja tajnica
ha ha, nasmijala si me s ovim. žao mi je što ti ne mogu potvrditi tvoju sumnju ali u krivu si. kaj se te tvoje tajnice tiče, mislim da svi manje više imamo takvu osobu. financijska pomoćnica direktora, npr., u mojoj firmi vrlo često zna zauzeti previše"šefovski" stav prema nama svima ostalima iako ponekad nije dorasla svojim poslovima.gade mi se takvi ljudi. ja se nažalost s takvim ljudima ne mogu nikako nositi. pokušavam to ignorirati jer znam da takvim ljudima ne možeš nikako pomoći a još manje ukazati na ponašanje i greške koje čini. baš kako je u tvom signatureu - budalu ničim.
Quote:
Kad nekog dešifriram kao glupog, uopće se ne trudim previše skriti svoj prezir prema njemu. Ako nemam s njim nikakve veze, neću ništa komentirati. Ali kad me baš dopadne radit s idiotom, zna mi izletit neki prilično sarkastičan ili otrovan komentar. To mi je jedina zadovoljština koju si priuštim.
gospa noris, ovo grdo zvuči bila sam u takvim situacijama i znam da iako bi se čovjek ponekad trebao suzdržati komentara jednostavno ne može. ali dobro si rekla - to je jedina zadovoljštima koju si priuštim.
Quote:
Tko me najvise nervira? Pa sef, naravno. Pasji pogled, zelja da ga upregnem, te da ima razloga govorit kako ga maltretiram. Rjesavam to strpljenjem, ali nekako cini se da necu jos dugo. Neke stvari naprosto nemaju smisla
lucija - ko da moju priču pričaš, samo što je u mom slučaju šef - šefica..ne znam koliko ću ja još dugo ovako...
__________________
peku me oči.

Zadnje uređivanje chiquita : 19.02.2003. at 12:08.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 08:14   #82
Vrlina

Princezo, to sto si nabrojala meni su vrline, ali na zalost u sveopcoj anarhiji su to danas mane.
Jesi li ti mozda bik ili djevica u horoskopu?
Gospo Noris, ni ja ne znam glumiti osjecaje koje nemam i to me kosta.
Nepravde, lazi, bezobrazluci... , moramo imati jake zivce i dobro manevrirati da se ne razbijemo, a to nas malo-pomalo kosta nas samih. Vidim to po sebi, jednostavno kada igras po nekim moralnim principima i pravilima cudak si i budala za okolinu. Zato me uvijek razvesele postovi ljudi koji misle kao i ja, odmah mi je dan ljepsi.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 15:09   #83
Da se pohvalim - mene više nitko ne iritira, no to uopće ne znači da radim u idealnoj sredini.
Samo sam skužila da je sve u mojoj glavi. Ako mene netko iritira to je moj problem, a ne njegov i taj će problem sistemom domina povuć za sobom nove i nove probleme, a ja to ne želim...i gotova stvar. Jednostavno prihvaćam ljude takve kakvi jesu, bili oni glupi ili neodgovorni po mojim mjerilima, kao što sam ja bahata i netaktična po njihovim...kad god naše nekompatibilne osobine dovedu do nekog konflikta rješavamo ga otvoreno i bez odgađanja i idemo dalje. Tako je lakše i radit i živjet.
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 15:38   #84
Re: Vrlina

Quote:
ankada kaže:
Princezo, to sto si nabrojala meni su vrline, ali na zalost u sveopcoj anarhiji su to danas mane.
Hvala!

Quote:
ankada kaže:
Jesi li ti mozda bik ili djevica u horoskopu?
Skropion. S podznakom u lavu i mjesecom u ribi, stogod to znacilo.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 15:41   #85
Quote:
Stella kaže:
kad god naše nekompatibilne osobine dovedu do nekog konflikta rješavamo ga otvoreno i bez odgađanja i idemo dalje. Tako je lakše i radit i živjet.
Stella, mislim da imas super suradnike ako ste to u stanju provesti u djelo. Kod mene je tako da svatko od nas svoje osobine smatra idealnima, cemu slijedi zakljucak da su svi koji su drugaciji jednostavno losiji. Stoga, ako i kad dodje do ispoljavanja takvin nekompatibilnosti, uvijek padaju i vrijednosne prosudbe drugih, kao 'on se ne ponasa kao ja, on je los', 'ona je drugacija, znaci da je glupa/lijena/_____ (dopisati prema vlastitom nahodjenju'. Na zalost, vecina ljudi jos nije dosla do zakljucaka o kojima ti pises.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 17:58   #86
Mene osobno najvise zivcira par mladih ljudi koji su relativno nedavno diplomirali (no nisu puno mladi od mene) i misle da su diplomom dobili i svu pamet ovog svijeta. Sebe smatraju pravim pravcatim genijalcima. Objektivno, sasvim su osrednji.

Problem je u tome sto ti ljudi jako puno pricaju, a malo rade. Nista novo, jel tako? Svaki projekt koji moraju izvrsiti najprije diskutiraju s kolegama, zatim pricaju o tome sto sve moraju napraviti, uzdisu, slazu pametne face dok pale cigarete i piju kavu u kantini, zatim se zale na to kako imaju malo vremena... Itd, itd. U stvari, napisu par mailova u dva-tri tjedna, a ostatak vremena vjerojatno surfaju. Na kraju odustanu od svega i prebace projekt na nekog manje snalazljivog (i manje hvalisavog ). Taj onda dovede projekt do kraja bez prevelike pompe, a za neupucene uvijek ostane dojam da su ga napravili "genijalci".

Kako to utjece na moj posao? Nemam puno ljudi na raspolaganju, pa s vremena na vrijeme moram neki projekt povjeriti nekom od "genijalaca". Nemam izbora. Kad im dam radni zadatak, uvijek moram imati spreman backup, neku osobu koja ce biti spremna uskociti i odraditi projekt do kraja.

Kako se nosim s tim? Nikako. Nemam ovlasti otpustanja zaposlenika, tako da je jedino sto mogu davati sefu izvjestaje u kojima precizno govorim tko je sto napravio i u kojem roku. No, "genijalce" je zaposlio sef osobno, a on ih i stiti od kritika. Napadni "genijalca", kao da si napao sefa. Moze biti opasno.

"Genijalci" se, naravno, drze zajedno. Ni ne znam da li su svjesni da su dobili posao preko veze i da ga jos uvijek imaju preko veze. Ne, sto vise razmisljam o tome, mislim da su oni uvjereni u to da su sve napravili sami i da su genijalni.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2003., 23:40   #87
Čikita, pa možda nisi moja, ali očito jesi tajnica. U najboljem slučaju
S obzirom na način kako razmišljaš to buš i ostala
 
Odgovori s citatom
Old 20.02.2003., 11:26   #88
Quote:
Princeza kaže:
Stella, mislim da imas super suradnike ako ste to u stanju provesti u djelo. Kod mene je tako da svatko od nas svoje osobine smatra idealnima, cemu slijedi zakljucak da su svi koji su drugaciji jednostavno losiji. Stoga, ako i kad dodje do ispoljavanja takvin nekompatibilnosti, uvijek padaju i vrijednosne prosudbe drugih, kao 'on se ne ponasa kao ja, on je los', 'ona je drugacija, znaci da je glupa/lijena/_____ (dopisati prema vlastitom nahodjenju'. Na zalost, vecina ljudi jos nije dosla do zakljucaka o kojima ti pises.
Nisu u pitanju super suradnici, niti sam ja super, super je pravilo da se problemi rješavaju odmah, čim se stvore, bez odgađanja..da se ne stvori prilika za tračeve i razna naklapanja koja dalje kompliciraju stvar. I obavezno otvorenih karata bez obzira radi li se o šefu il sekretarici.
Meni je stvarno stalo da mi sredina u kojoj provodim najmanje trećinu dana bude zdrava...no trebalo mi je niz godinica nervoze da neke stvari skužim. Cijeli svoj radni vijek provela sam u medijima ..tu je svaki drugi čovjek čiraš..ili alkos..a ja sam odlučila biti zdrava ili - otići.
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2003., 11:52   #89
***

Jako dobar znak Princezo, borben, vrijedan, usudjujem se reci i uspjesan u poslu.
Sva moja iskustva s skorpionima, muskim, zenskim su pozitivna, sve koje poznajem su odlicni poslovni ljudi, i da sada mi je jasno zasto te ljute neki ljudi iz okoline i zasto ljutis ti njih, ne mogu te pratiti, neki zato jer nisu taj kapacitet, a neki zato jer su lijeni, kako bilo ,ti kao dobra , , skorpionka ne volis niti jedne niti druge.
Iako ljudi, vecina, ne vjeruju u horoskope, ja sam se uvjerila da ima necega u tome. U onim grubim crtama, po nekim navikama,zeljama, cak i izgledu mogu se ljudi svesti pod znakove, ali onda treba ici dalje podznak, aspekti...
Ali u grubo, moze se zaista puno skuziti kada vam netko kaze koji je znak.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2003., 14:12   #90
Mene svi na poslu zivciraju, ali dijelim ih na vise vrsta:
1. Oni koji svakom loncu moraju biti poklopac - sve razumiju, jako su "profesionalni", jako pametni, sve im moraš objašnjavati u detalje itd.
2. Budale koje je njihova glupost, iritantnost i dosada, kao i splet nekakvih cudnih okolnosti gurnuo na pozicije za koje nisu sposobni i sad maltretiraju posteni svijet oko sebe
3. Naivci koji vjeruju da je svijet oko njih savrsen, da nema lobiranja, podmetanja i slicnih stvari.
4. Oni koji su ovdje greskom, ali to nisu shvatili.

Rjesavanje problema:

1. Izbjegavati teme o poslu - pricati o filmu, sportu, tracevima iz susjedstva i o svemu onome sto oni ne mogu procitati u FT-u, Business Magu i sl.
2. Ne kontaktirati i reci im da im je nova frizura super
3. Probuditi ih !!
4. Bas je zgodno vidjeti da ima vecih loosera od tebe samog, drzati ih u blizini
 
Odgovori s citatom
Old 05.05.2003., 21:40   #91
Mobbing, šefovi, međuljudski odnosi na poslu i sl. - skupna tema

Znam da je tema bila već jednom, ali svejedno. Šefica mi jaše po kičmi pa me mora neko tješit.

Smetam joj trudna, a ona isfrustrirana, ružna i suhonjava, siva i zločesta s 42 godine nema ni dečka, a kamo li brak/djecu...što očito nije dobro podnijela, pa liječi na nekolicini ljudi svoje frustracije.

Obzirom na to da voli imati 'svoje' ljude, pokušava izgurati nekolicinu i ubaciti svoje favorite. Ti ljudi redovito nemaju ni približnu edukaciju za ono što rade, a i iskustvo im je jadnjikavo.

Prijeti se, degradira, namjerno pogoršava uvjete rada, spušta, poziva k sebi kolege-pa onda trača one koji nisu u tom momentu na razgovoru - uglavnom radi sve da ti se smuči, pa da sam odeš, da ne mora ona davati otkaz. Babetina jedna, svinula bih joj šiju...uf, sam da mogu.
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 01:02   #92
Koliko sam čula, mobbing je kad te davi cijela grupa, onak orkestrirano, ko simfoničari, a izvedbe znaju biti suptilne i dvosmislene, tak da čovjek ne zna na što bi se točno požalio. Ovo sa šeficom bio bi tipični balkanski voluntarizam, čobanskog usmjerenja. Osoba u poziciji autoriteta radi što joj volja, ponaša se neodgojeno i tjera ljude ko čoban ovce. Mislim da bi se ovce trebale sindikalno organizirati.
BTW, jesi li član sindikata? Ako nisi, što čekaš?
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 07:54   #93
***

Nije tocno da je bitna samo grupa, moze biti i jedna osoba, u ovom slucaju je jos gore jer je shef.
Sindikati su danas isto jako upitni.
Raspitaj se ti za svoja prava kod kakvoga dobroga pravnika, jer si trudnica pa si jos zasticenija.
Drzim ti fige. Jedino jos sto ti mogu savjetovati, je , naravno ako ti to zeludac i karakter dozvoljavaju, da budes jako asertivna, ljubazna, ne ogovaras ju s nikim jer ne znas tko ce te radi fotelje izdati, pa da nema argumenata protiv, radis svoj posao dobro i tocno, pa malo mislis na svoju BEBICU, sredis zivce, nije ta krapsa zavrijedila da tvoja bebica raste s zuci.
Tesko je , ali radi bebice izdrzi i znaj da je Bog velik, svakome naplati po zasluzi, pa ce i toj bijednici koja ti zagorcava najljepse dane , doci racun...
Sudeci po privatnom zivotu, vec ima nekih neplacenih racuna...
Drzi se.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 09:18   #94
Nemrem vjerovat, mene su moji na dlanu nosili..tak da sam skoro počela zloupotrebljavat svoj položaj trudnice I napravili mi takvu oproštajku da sam se skoro predomislila i tam ostala do termina.
A da popričaš s doktorom i odeš na bolovanje

Držim ti fige
PinkyBubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2003., 10:14   #95
bolovanje, ha, ha! you kill me, pa oni nas drže preko ugovora o djelu (5-7 godina), ja sam tamo 2 godine ostavila očito za niš
imamo i jednu klauzulu u kojoj piše - da nemamo pravo na bolovanje
nismo čak ni zdravstveno osigurani, nego sam se morala prijaviti kao kućanica da bih mogla kod doktora bez problema i kasnije dobila barem pisljivih 1600 kuna


a nju boli q., tu je šef, a još na jednom mjestu tobože radi i tamo bere dvije plaće-ko državni službenik i još 'mit' pare kao konzultant


kaže ona ovako (ima napamet nabubane floskule): ako niste u mogućnosti pružati svoje usluge na najvišem nivou, morat ćete jednostavno svoj posao prepustiti nekome drugome (ako se razboliš malo ozbiljnije ili zbog nečeg drugog ne možeš ići na posao - noga u dupe)
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 14:02   #96
Quote:
oomph kaže:
bolovanje, ha, ha! you kill me, pa oni nas drže preko ugovora o djelu (5-7 godina), ja sam tamo 2 godine ostavila očito za niš
imamo i jednu klauzulu u kojoj piše - da nemamo pravo na bolovanje
nismo čak ni zdravstveno osigurani, nego sam se morala prijaviti kao kućanica da bih mogla kod doktora bez problema i kasnije dobila barem pisljivih 1600 kuna
oomph; imas klauzulu (dakle imas i ugovor o radu; zar ne ???) kako je moguce da nemas pravo na bolovanje niti zdravstveno; hej, pa to nije do firme to je najosnovnije pravo svakog zaposlenog !!!

btw. daj vidi s nekim pravnikom kakav ti je to ugovor o radu...

cuvaj zivce; sretno tebi i bebici

blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2003., 21:57   #97
skokni na www.nn.hr i skini si zakon o radu... i zakon o zaštiti na radu.... trudnice su u oba zakona posebno zastupljene
__________________
..:: svijet staje u stranu da propusti onoga koji zna kuda ide ::..
Terkeš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 07:59   #98
Yep, nekaj ti tu propuštaš. Bolovanje je osnovno pravo radnika. Pa zakaj danas slavimo 1. maj?

Malo si pročitaj zakon o radu i odi do diše. Meni osobno ne bi bilo žao u takvoj firmi dati/dobiti otkaz!
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 10:32   #99
E pa lijepo, ta klauzula stoji u ugovoru crno na bijelo koliko god se ljudima nestvarno činilo.
I da, naravno da znam što inače kaže Zakon o radu...

svi smo potpisali taj ugovor i naravno da smo se prethodno žalili - uzalud

inače, kolege dan-danas nemaju zdravstveno!

to je tako kad stranci 'ulažu' u nas - kad im paše napišu da se primjenjuje applicable law u zemlji, kod im nešto ne paše- jednostavno kažu da na to nemaš pravo
oomph is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2003., 10:46   #100
Čuj... tako ti treba, kad si to dozvoljavaš! Sutra će ti staviti još neko sranje, a ti ćeš biti tiho. Ja ću na to reći: Nek te gaze koliko mogu, kad si to dozvoljavaš.
Hallon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.