Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2007., 11:10   #21
Mislim da je btc super...velika ponuda, dobre cijene...hala 12 big hugre outlet...super stvari!!!
crna pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 11:46   #22
Celje

Jel netko bio tamo,kako vam se čini grad,napišite nešto o njemu? Gdje je dobro izaći,zanimljivost,sve što vam padne na pamet?
zagreb4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:27   #23
uf...napisat ću kad uhvatim vremena. tamo sam svaki drugi vikend tako da ga znam relativno dobro.

Oko šopinga ukratko - BTC...nedavno su otvorili Bershku, Pull&Bear i to su marke grupe INDITEX koja drži i Zaru. tu je još H&M od trgovina koje mi nemamo. H&M se također otvorio odmah u ulici do Prešernovog trga, ali inače jako malo trgovina u centru imaju. Isplati se blizu Prešerna pogledati tenisice Le coq sportif.

Za ove druge stvari...drugi put ali Celica definitivno super smještaj.

P.S. - meni je grad odličan, sve je na malom prostoru i leži na rijeci Ljubljanici što daje dodatan šarm. ma definitivno provest par dana tamo (moja preporuka)
srdalxMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 14:30   #24
ima li carina medju austrije i slovenije ?
jugoturcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2007., 15:18   #25
Nema carine, ima samo policija.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 11:44   #26
imamo plan u ponedjeljak otici u graz, a ideja je bila da u nedjelju odemo i prenocimo negdje u sloveniji. sto se isplati vidjeti? postojna? hvala na prijedlozima
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 22:52   #27
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
imamo plan u ponedjeljak otici u graz, a ideja je bila da u nedjelju odemo i prenocimo negdje u sloveniji. sto se isplati vidjeti? postojna? hvala na prijedlozima

Postojna ti je dosta daleko od Graza. Ona ti je na autoputu Ljubljana-Trst. I nije nešto za prenoćiti tamo.
Ja bih ti, svakako, peporučila Bled i Bohinj. Oni su no.1 destinacija u Sloveniji. I to s razlogom!!! Smješteni među prekrasnim Julijskim Alpama, s krasnim starinama, odličnim smještajnim kapacitetima, vrhunskom gastronomskom ponudom...
Meni je i Dolina Soče jako . No, nju ostavite za neki drugi puta, jer vam je od ruke kad idete iz Graza.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 01:41   #28
isplati se vidjet škocijanske jame
citanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 07:21   #29
I ja kažem najbolje Bled i Bohinjsko jezero. Najbliže je i i ma se šta za vidjeti (imaš i posebnu temu o tome.)
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 10:07   #30
hvala na pomoci , no ne znam jel mi se to cini, ili su nocenja puno previse po glavi? mislim da cemo mi samo do graza za ovaj put
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 11:16   #31
U Bledu nekih 30-35 eura za apartman u centru. Pa i nije neka cifra.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 22:57   #32
LJUBLJANA

s obzirom na to da je nisam našla u destinacijama otvaram novu temu da priupitam one koju su bili ili često idu ili planiraju ići: što treba pogledati, je li dovoljno otići tamo samo na jedan dan? kamo otići van? gdje se može jeftino pojesti? i slična pitanja mali izbezumljenih turista
__________________
Im the rainbow in your jail cell
All the memories of
Everything youve ever smelled
Not alone, Ill be there
Tell me when you want to go
ByTheWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:03   #33
idem na vikend u ljubljanu, malo da guzica vidi puta

pa ajd da spojim ugodno s korisnim, gdje trebam otici pod muss, koje znamenitosti vidjeti, koju hranu probati i u kojoj birtiji zaipiti?

imaju li forumasi iskustva iz ljubljane? ajde sherajte sa mnom da se mala ne izgubim tamo
__________________
stvarno?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:21   #34
Imaš super pizzeriu u Njegoševoj ulici.Ne znam kako se zove ali definitivno preporučam....


Navodno se zove San Marino....
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:29   #35
Quote:
purple_haze kaže: Pogledaj post
idem na vikend u ljubljanu, malo da guzica vidi puta

pa ajd da spojim ugodno s korisnim, gdje trebam otici pod muss, koje znamenitosti vidjeti, koju hranu probati i u kojoj birtiji zaipiti?

imaju li forumasi iskustva iz ljubljane? ajde sherajte sa mnom da se mala ne izgubim tamo

Meni je super lokal Skeleton. Nalazi se uz Ljubljanicu, u jednoj sporednoj ulicici, a zanimljiv je po tome jer je pun - kostura. I to u raznim nemoralnim pozama. Imaju i dobre koktele, mislim da je ko da akcija platis jedan dobijes dva.

Isplati se ici i na stari grad i Razgledni stolp. Samo ako je lijepo vrijeme, lijep pogled na alpe je.

Ako si shopingholicarka, onda obavezno BTC.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 12:56   #36
a sta ima u starom gradu?
stvarno niš ne znam o Ljubljani i njihovoj povijesti, samo znam da ih ne volim baš previše
ima kakvih legendi vezanih za rijeku ili nekog velikana njihovog?

daklem, traži se još neki dobar muzej, galerija, restoran nacionalnih jela ili nešto tako slično, "Slovenski proizvod" , neki dobar klub za izići sutra navečer, možda i zaplesati, itd.,...

Nisam baš zainteresirana za šoping. This time.
__________________
stvarno?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 13:09   #37
okej, okej, mooožda kupim samo rukavice. Pa, hladno je!
__________________
stvarno?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 13:08   #38
Purple Haze, jesi li bila u Ljubljani i sta bi predlozila meni? Idem tamo koncem mjeseca, pa bi mi dobro dosao svaki savjet.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:53   #39
bio par puta poslovno s grupama po Ljubljani, a privatno jedan vikend u 4. mjesecu s društvom. svi smo ostali oduševljeni. grad ima super vibru. najbolje nam je bilo biciklom ići uokolo. unajmi se za neke male pare (mislim da je bio 1 ili 2 eura za jedno popodne) u turističkom uredu Ljubljane. jedino pripazi da je bicikl ok, odnosno pogledaj lanac. pola nas je imalo problema s lancem - čim smo malo ubrzali ili je bila nekakva uzbrdica, lanac je ispadao. ali sve u svemu, preporučam jedno popodne na biciklu po Ljubljani.
od kulturno-povijesnih spomenika, nema baš nešto. najbolja je arhitektura s kraja 19. i početka 20. stoljeća i to sve vidiš u šetnji ili na biciklu, mostići preko Ljubljanice su zanimljivi, a tu je i dvorac do kojeg možeš pješke ili novom uspinjačom. Ulaz u dvorac je besplatan, osim ako se želiš popentrati na toranj, onda se to plaća, a s njega se pruža fenomenalan pogled na cijeli grad i čak Alpe. muzeji nisu za preporučiti.
što se tiče zabave, mi smo biciklom od centra (gledaš trojni most i rozu franjevačku crkvu) išli lijevo i pratili rijeku (dakle smjer suprotan od katedrale i tržnice) i nakon 5-10 minuta naišli na nekakve kafiće na vodi, s puno mladih... navečer je najbolje biti u centru uz rijeku. hrpa kafića sa svijećama, ako ideš s dragom/dragim odlična atmosfera. tu smo mi bili u hostelu koji smo plaćali po 100kn krevet (6-krevetna soba, išlo nas je 6 pa smo uzeli tu sobu). ne znam više kako se točno zove, ali super hostel. od restorana bili smo u jednom kraj hotela Slon, Slovenska cesta, rustični ambijent i odlična klopa (od vegetarijanskih jela do mesnih - divljač) za cca 15 eura po osobi. uglavnom za naći taj restoran, ideš od centra Slovenskom cestom prema hotelu Slon i još nastaviš nakon hotela 100-200m u tom nizu i doći ćeš do jedne male kućice sa žutom fasadom (taman prije jednog velikog raskršća i nekog nebodera na njemu) i to je restoran.
evo, nadam se da je pomoglo.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 15:05   #40
Zasto muzeji nisu za preporucit? U kojem si bio i sta nije valjalo?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.