Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2005., 15:23   #81
Uživajte koke, ja se idem opustiti kod frizera jer mi se baš ne da danas gubiti toliko vremena na pranje kose i sve ono prije i poslije što taj pojam u civiliziranom svijetu uključuje.

__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:28   #82
glupe su mi takve bapske price kaj se smije/ kaj ne smije
najbolje da se jos tih normi pridrzavamo...

sijeda masna kosa u repu mi je koma, ili sijeda suha u repu , ili sijeda s tri dlake u repu ...kombinacija ima tonu

ali lijepa, duga i njegovana kosa

na onoj glumici iz vile marie mi se ne svidja
demi moore to super nosi, al ona i jako mlado izgleda u licu

ne volim preduge kose do guzice, al ko voli nek izvoli

vidla sam i magic i mogu rec da joj krasno stoji dugi kosa

moja teta je oko 50 pocela gubit puno kose..i cijela kuca bila je puna njenih dlaka..zato se i osisala...inace joj je duga ljepse stajala, barem ja tako mislim.
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:52   #83
ne da mi se otvarati novi topic, a ovo sto zelim pitati ionako je djelomicno vezano za temu

zanima me sto sve tocno radite nakon sto operete kosu, mislim na onu fazu nakon ispiranja regeneratora (ako imate takvu kosu da vam je stavljanje regeneratora potrebno)

jel fenirate s nekim posebnim cetkama, stavljate viklere sjedite pod haubom (moja baka to radi, ide kod susjede frizerke "na frizuru" ), i koliko to sve traje?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:56   #84
Quote:
Crow Jane kaže:
Pošto za par dana navršavam 3 banke, mislim da si bum dala minival, kak i priliči babama prek 30.



Ja predlazem da sa 30 prestanamo ici i zubaru i tako. kad je bal nek' je maskenbal.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:00   #85
kod mene ovisi ta "postop(e)rativna" faza

kad god imam vremena pustim kosu da se suši na zraku. onda prije izlaska je ili lagano isfeniram ili malo speglam, ovisi kakav efekt želim.

obavezno što god radila s njom utrljavam silk za kosu (ili neku sličnu kremu) kad je operem, dakle na mokru.

za samo feniranje ili peglanje mi treba do 15 minuta.
a sušenje na zraku potraje do sat vremena.

koristim ravnu četku ili s vrlo kratkim zupcima (najbolje za istezanje) jer imam dugu i gustu i izgleda "paučinasto" ako je malo ne istegnem. kad je želim nafrkati, stavim krpice ili nešto sl. ali to nisam radila godinama. ne koristim viklere, haube i sl
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:01   #86
Quote:
Karmela kaže:


Ja predlazem da sa 30 prestanamo ici i zubaru i tako. kad je bal nek' je maskenbal.
zasto? po ovome sto su neke pisale, ispada da tek s 30 treba poceti ici frizeru. znas ono - trebas zgledat ozbiljno, dignitetno, nijedna dlaka ne smije se micati dok hodas, i naravno samo jednom tjedno peres kosu. ipak je to "frizura"

Lady hvala na odgovoru. i ja dugujem isto:

kosu perem svaki dan, regenerator ne stavljam jer mi onda nekako izgubi zivost, rascesljam je osusim na zraku, ako zurim onda fenom s okruglom cetkom. stavim malo pjene fructis da mi ne ide na lice i to je to.
poluduga je, lagano valovita i stepenasta i vazno mi je da sam dobro oshishana
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:02   #87
Quote:
violent_femmes9 kaže:
zanima me sto sve tocno radite nakon sto operete kosu, mislim na onu fazu nakon ispiranja regeneratora (ako imate takvu kosu da vam je stavljanje regeneratora potrebno)
Ovako:

1. po zimi: prvo kosu zamotam u ručnik bar pola sata. Onda dobro isfrotiram, i malo prosušim fenom jer je gusta pa se oni dijelovi uz tjeme inače jako dugo suše. I na kraju je izravnam s onim fenom koji ima na sebi četku.
Ako imam JAKO puno vremena i želim izgledat ko Lucy iz Peanutsa, onda je naviklam na velike viklere. A ako želim izgledat ko Josipa Lisac u pjesmi "Danas sam luda" onda je naviklam na one savitljive štangice. Sve to ima svoje prednosti i svoje mane, dakako.

2. po ljeti: kad sam na dopustu sušim je prirodno, a ako radim onda pustim da se sama prosuši i onda peglam s fenom i četkom.

Traje od jednog do 6 sati, ovisi o kombinaciji.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:11   #88
Quote:
violent_femmes9 kaže:
[B
zanima me sto sve tocno radite nakon sto operete kosu, mislim na onu fazu nakon ispiranja regeneratora (ako imate takvu kosu da vam je stavljanje regeneratora potrebno)
[/B]
prosušim je ručnikom.
uzmem fen i nakon niit 5 min. ga ugasim. kosa suha.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:16   #89
Quote:
tilla kaže:
prosušim je ručnikom.
uzmem fen i nakon niit 5 min. ga ugasim. kosa suha.
ti imas jako kratku kosu?

moja je poluduga, i ne volim kad je moram sušiti fenom (kad nemam vremena)

moze podpitanje: gdje se šišaš?
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:17   #90
Meni osobno se gadi preduga kosa, ja san imala i dugu i kratku kosu, trenutno je kraca. Moje iskustvo je da ljudi sta imaju dugu kosu obicno ne praviju neke posebne frizure ili je vezu u rep ili samo visi onako bez zivnotno.

Znan jednu curu sta ima kosu do ispod koljena i svaki put kad je vidin mi dodje da povratim pa poslje da uzmen skare i da joj odrezen kosu. Pa sigurno bi trebala odrezat jedno pola metra da joj kosa izgleda nekako ok
__________________
I hate quotations. Tell me what you know.
zucchera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:18   #91
do ispod uha. ali je jako tanka.
šišam me osobni stilist. (sestra)
u zg me šišaju svugdje jer me zovu ko modela.
kad plaćam idem u lectus ili trans X.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:23   #92
thx
vecina zena koje se ne moraju 3-4 sata nakon pranja zajebavati s "namjestanjem frizure" ili nedajboze za svako pranje ici frizeru da bi izgledale dobro, zapravo su oshishane vrhunski

zato sam te pitala gdje te shishaju
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:23   #93
Quote:
violent_femmes9 kaže:

zanima me sto sve tocno radite nakon sto operete kosu, mislim na onu fazu nakon ispiranja regeneratora (ako imate takvu kosu da vam je stavljanje regeneratora potrebno)
ja isfrotiram kosu, stavim silikon i odma je susim, onda opet malo silikona ili mlijeka za kosu. pa eventaulno drzim i kapu ak nije 100% suha zbog osjetljivih usiju.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:26   #94
Quote:
violent_femmes9 kaže:
thx
vecina zena koje se ne moraju 3-4 sata nakon pranja zajebavati s "namjestanjem frizure" ili nedajboze za svako pranje ici frizeru da bi izgledale dobro, zapravo su oshishane vrhunski
ovo je istina

i znaš što još? kad počne kosa izrastati. meni i nakon 2 mjeseca svaka vlas na svom mjestu. jer je dobro ošišana.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:26   #95
Quote:
violent_femmes9 kaže:
thx
vecina zena koje se ne moraju 3-4 sata nakon pranja zajebavati s "namjestanjem frizure" ili nedajboze za svako pranje ici frizeru da bi izgledale dobro, zapravo su oshishane vrhunski

zato sam te pitala gdje te shishaju
meni se recimo gade ove trenutno moderne stepenaste frizure ko da ih je stakor izgrizao..takvu frizuru moras fenirati satima, nasrati po njoj kilograme raznih silikona, ulja, gelova i krema da bi se toliko namastile da ih moras isti dan ponovo prati...za razliku od tog odurnog sranja, kakvo i sama trenutno imam na glavi, preferiram ravne, jednostavne, geometrijske frizure, paz ili slicno osisano do ispod uha ili ramena ili bilo kako. ravno sisana frizura puno se lakse odrzava, vecini zena ljepse stoji, moras ju samo prosusiti i uvijek je elegantna.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:29   #96
Quote:
violent_femmes9 kaže:
thx
vecina zena koje se ne moraju 3-4 sata nakon pranja zajebavati s "namjestanjem frizure" ili nedajboze za svako pranje ici frizeru da bi izgledale dobro, zapravo su oshishane vrhunski
kako da ti kažem; ne izgledam ja dobro.

ma ko god me ošišao, a kad bolje promislim nema ko nije jedina konstanta je moja kosa. koja to nije. ne može se baš od nje napravit busen, tako da me uvijek šišaju slično, samo ovisi o frizeru.
ne bunim se.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:29   #97
Quote:
Natch kaže:
meni se recimo gade ove trenutno moderne stepenaste frizure ko da ih je stakor izgrizao.
ne znam na koje tocno frizure mislis

ali ja sam oshishana lagano stepenasto i fakat ne moram stavljati nikakva sredstva

inace imas pravo - jednostavnost je zakon
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:29   #98
Quote:
tilla kaže:
kako da ti kažem; ne izgledam ja dobro.

ma ko god me ošišao, a kad bolje promislim nema ko nije jedina konstanta je moja kosa. koja to nije. ne može se baš od nje napravit busen, tako da me uvijek šišaju slično, samo ovisi o frizeru.
ne bunim se.
je da, krasna ti je frizura tu na slici, mozda je boja mrvicu prekricava
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:30   #99
Quote:
Natch kaže:
meni se recimo gade ove trenutno moderne stepenaste frizure ko da ih je stakor izgrizao..takvu frizuru moras fenirati satima, nasrati po njoj kilograme raznih silikona, ulja, gelova i krema da bi se toliko namastile da ih moras isti dan ponovo prati...
to nije istina. ošišana sam stepenasto, ponekad stavljam mrvicu kreme za kosu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:32   #100
Quote:
Natch kaže:
je da, krasna ti je frizura tu na slici, mozda je boja mrvicu prekricava
pukni i ti svoju, ako si faca.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.