Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 16:41   #81
Smrdljivi nekorektni fašizm počinje kad se slomi ekonomska osnovica društva i krenu postavljati šatori i koračati naokolo darkeri....
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 19:33   #82
fašizam počinje u glavi
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 23:50   #83
Moze li mi netko pomoci? Mene opcenito zbunjuje "fasizam" kao pojam, jer mi se cini da je to pojam koji se proizvoljno upotrebljava kako kome odgovara, bez nekog standarda.

Na ovoj poveznici ispod pokusavam na primjeru Titovog rezima sto to "fasizam" je. Naime i Titov rezim je ubijao primjerice takozvane "folksdojcere" ( svi njemci bez selekcije na teritoriju Jugoslavije), kao i Hitler i Pavelic zidove pa bi to uz medjunarodne i hrvatske izvore to mogao biti "fasisticki rezim" (izvor: general Glasnovic), uz druge karakteristike.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=50

Dakle, da li sam na konkretnom primjeru na tragu znacenja rijeci "fasizam"?

Zadnje uređivanje The Instruktor : 30.04.2017. at 23:52. Reason: Stilsko uredjenje
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 19:18   #84
Gledaj. ODi na starnicu wikipdije i nađi si definiciju fašizma.
Po mogućnosti na engelskom.

Fašizam u svojoj strogoj definiciiji je samo jedan i neponovljiv.

U širem smslu se tako naziva ju i drugi sustavi i ideologije koje (navodno) imaju neke elekemte fašizma ili nekoga asociraju na fašizam.

U najširem smislu ljudi nazvaju svaki sustav i političara koji im se ne sviđa fašistom.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 23:54   #85
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Gledaj. ODi na starnicu wikipdije i nađi si definiciju fašizma.
Po mogućnosti na engelskom.

Fašizam u svojoj strogoj definiciiji je samo jedan i neponovljiv.

U širem smslu se tako naziva ju i drugi sustavi i ideologije koje (navodno) imaju neke elekemte fašizma ili nekoga asociraju na fašizam.

U najširem smislu ljudi nazvaju svaki sustav i političara koji im se ne sviđa fašistom.
Na ovoj poveznici sam Vam stavio u prethodnom postu definicije "fasizma" iz tri izvora: (i) Hrvatski jezicni portal, (ii) Cambridgeov rijecnik te (iii) od gosp. Slavka Goldstaina kao "antifasista". Ja radim temeljito
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=50

Potpuna je konfuzija u terminologiji, kao u Kuli Babilonskoj (pomijesani jezici - Biblija).

Slazem se s Vama da rijec "fasizam" koriste zlocesti i neznalice kada treba diskvalificirati sugovornika.

Sir. Wuinston Churchill je izjavio kao solidan vizionar da ce "antifasisti postati najveci fasisti". A gosp. Goldstain je kao "antifasista" definirao "fasizam", a ta definicija nije sugladna s preostala dva izvora koja sam naveo.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 02:04   #86
Rasprava na ovome PDF govori o tome da je ipak pravo pitanje "Sto je to fasizam?" I stvarno bi bilo dobro da se "fasizam" definira na ovome forumu, kako bi prestalo obezvrijedjivanje ovoga pojma. Naime, ukoliko je pojam do te mjere nejasan velikom broju diskutanata, onda se fasizmom moze nazvati ono sto fasizmom ono sto fasizam jest i ono sto nije.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1008075
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:51   #87
Churchilovo kroiptenje fašizma je ponovno metaforičko .
Ne može biti fašist netko ztko sebe ne smatra fašistom.
Pod fašizmomom se metaforički može smatrati kao sisnoni za nešto što ne valja.
U javnosti se svaki totalitarni sistem naziva fašizmom i onda kad ga pitaš ma kakav je to fašizam, onda ti bjesno odgovore usporedbom jednog id rugog totalitariztma pa kažu eto vidiš da se radi o istome, to je dakle fašizam jendo i drugo,

Ili još nategnutiji primjer, a oga vidimo svaki dan u medijima, razne političare koje dotični novinar , medij ili vlasnik medija ne voli jednostavo usporedi s Hitlerom i Mussolinijem i navede da eto, i taj dotični premijer ili predsjednik ne dozvoljova kritike u medijima, kao ni M. i H., a najčešće je da se uopće ne radi i nikakvoj neslobodni medija, eventualno o nekoj neuravnoteženosti gdje kritičari imaju manju minutažu u državnim medijima i sl....
Što čini nazivanjem dotičnih političara fašistima višestruko pogrešnom.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 16:22   #88
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Na ovoj poveznici sam Vam stavio u prethodnom postu definicije "fasizma" iz tri izvora: (i) Hrvatski jezicni portal, (ii) Cambridgeov rijecnik te (iii) od gosp. Slavka Goldstaina kao "antifasista". Ja radim temeljito
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...9&postcount=50

Potpuna je konfuzija u terminologiji, kao u Kuli Babilonskoj (pomijesani jezici - Biblija).

Slazem se s Vama da rijec "fasizam" koriste zlocesti i neznalice kada treba diskvalificirati sugovornika.

Sir. Wuinston Churchill je izjavio kao solidan vizionar da ce "antifasisti postati najveci fasisti". A gosp. Goldstain je kao "antifasista" definirao "fasizam", a ta definicija nije sugladna s preostala dva izvora koja sam naveo.
Čerčil to nikada nije izjavio, to je najobičnija izmišljotina koju neofašisti papagajski ponavljaju posvuda, pa tako i na ovom forumu.

Tko zna, možda vam ipak jednog dana dopizdi, kao što je i uzvodna Sava izašla iz mode.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 18:22   #89
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Čerčil to nikada nije izjavio, to je najobičnija izmišljotina koju neofašisti papagajski ponavljaju posvuda, pa tako i na ovom forumu.

Tko zna, možda vam ipak jednog dana dopizdi, kao što je i uzvodna Sava izašla iz mode.
Kolega ja kao "neofasist" (ironija) cijenim argument, logiku i izvore, polakse malo. Osjecam da mi lijepite neku etiketu da bi me Vi kao "antifasista" diskretitirali po toj poznatoj metodologiji kao "fasista".

Malo sam istrazio i proizlazi da nisu pronadjeni dokazi da je to rekao, sto ne znaci da nije. Navodno se organizacija "Churchill Society" ocitovala da nema dokaza da je to rekao (https://en.m.wikiquote.org/wiki/Talk...chill).Odnosno idu u prilog Vasoj tezi.

Internet je pun navoda da je Chutlrchill to rekao, ali i izvora koji tvrde da nije. Tko zna koristiti google moze provjeriti, dakle nisam ja to izmislio samo prenio, ali nisam vidio drugu stranu.

Slicni citati pridruzuju se drugima, i ovdje imate reference(https://www.google.hr/amp/quoteinves...i-fascism/amp/).
1. Casopis "LIFE" je 1939. Huey-u Longu pridruzio citat, odnosno na pitanje "Mislite li da ce fasizam ikad doci u Ameriku?", odgovorio je "Naravno! Samo sto ce se zvati antifasizam".
2. U casopisu "Arcon Beacon Jurnal" je 1939. pisalo "Naravno da cemo imati fasizam, samo sto ce se zvati antifasizam"

A naslovnicu "Vijesnika" gdje je bilo pisano da su "lesevi iz Jasenovca stizali prema Zagrebu", odnosno da je Sava tekla uzvodno, za potrebe propagande, imate u dokumentarnom filmu Jakova Sedlara "Jasenovac - Istina", koji je dostupan na youtubeu. Jakov Sedlar nasao je taj casopis ciju je naslovnicu objavio u svom dokumentarnom filmu.

Vjerojatno cete i Sedlara nazvati "neofasistom" jer Vam ne odgovara dokaz koji je u ovome slucaju objelodanjen, to samo pokazuje da Vi kao "antifasista" imate pune ruke posla (ironija).
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 19:35   #90
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
A naslovnicu "Vijesnika" gdje je bilo pisano da su "lesevi iz Jasenovca stizali prema Zagrebu", odnosno da je Sava tekla uzvodno, za potrebe propagande, imate u dokumentarnom filmu Jakova Sedlara "Jasenovac - Istina", koji je dostupan na youtubeu. Jakov Sedlar nasao je taj casopis ciju je naslovnicu objavio u svom dokumentarnom filmu.
To je prijevara nekog Srbina, koji je glupavom Sedlaru prodao krivotvorenu stranicu Vijesnika.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:54   #91
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To je prijevara nekog Srbina, koji je glupavom Sedlaru prodao krivotvorenu stranicu Vijesnika.
Vi ste me podsjetili na nevjernog Tomu. Njemu je bilo dovoljno kada je vidio Isusa i njegove rane, a Vama nije bilo dovoljno vidjeti naslovnicu tiskovine.

Tako kako Vi postupate moze postupati svatko na svaki dokaz o bilo cemu proglasavajuci bilo koji dokument krivotvorinom!

A mislim da nije lijepo da gosp. Jakova Sedlara proglasavate glupavim. Ali i to je bolje nego ljudi iz jednog ideoloskog pravca (kojemu mozda i Vi pripadate?) ciji su argumenti bili da je gosp. Sedlar "smrad zagreba", imate naslovnicu na ovoj poveznici, ili je za Vas i to "falsifikat"?http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...greba-1019129/

Do kuda ce nas dovesti ovakva kultura diskusije i vrijedjanja po principu koji je vrijedio u Jugoslaviji "sudovi nisu bili duzni dokazivati krivnju, nego optuzenici nevinost" (Pero Simic "Tito - fenomen stoljeca", 2011. hrvatsko izdanje, str. 255). A radite to tako da covjeka nazovete "fasistom", "neofasistom", "glupavim", "smradom", "krivotvoriteljem", a nikakve dokaze i argumente ne podastirete

Zadnje uređivanje The Instruktor : 06.05.2017. at 23:16.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 00:31   #92
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Gledaj. ODi na starnicu wikipdije i nađi si definiciju fašizma.
Po mogućnosti na engelskom.

Fašizam u svojoj strogoj definiciiji je samo jedan i neponovljiv.

U širem smslu se tako naziva ju i drugi sustavi i ideologije koje (navodno) imaju neke elekemte fašizma ili nekoga asociraju na fašizam.

U najširem smislu ljudi nazvaju svaki sustav i političara koji im se ne sviđa fašistom.
Fašizam se može projavljivati u puno oblika, ali svi imaju jednu zajedničku komponentu - a to je jačanje države. Bez autoritarne države nema apsolutne mogućnosti prisile nad građanima i nema mogućnosti provođenja takvih ideja jer se većina sa njima ne poistovjećuje (možda i šute jer im je to zgodnije, ali ne mogu se istinski poistovjetiti). Kada imaš na raspolaganju sistem zakonite prisile onda tu šutljivu većinu (koja ili ne razumije konsekvence ili ne žele sukob sa zakonom) možeš angažirati da učestvuju u toj (ili nekoj drugoj) zamišljenoj šaradi. Znači sve postaje dražava. Ta definicija fašizma nije prihvatljiva u autoritarnim režimima, jer bi netko na osnovu nje mogao izvuči zaključak da je zapravo svaki autoritarni režim - u svojoj biti zapravo fašistički režim. Možda je ključ odabira drugačiji (nije rasa, porijeklo, boja kože, nego materijalno stanje, obrazovanje, nošenje naočala....) ali logika ostaje ista: netko u vlasti odluči staviti izvan zakona nekog čovijeka ili grupu ljudi. Motivi mogu biti različiti, često su političke ili materijalne prirode - ali mogu biti i radi običnih predrasuda. Uglavnom u provođenju ideje autoritarna država ima ključnu ulogu.
Tako je fašizam u svojoj biti jačanje autoritarne države. To uvijek ide na štetu slobode građana i pojedinca.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 02:49   #93
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Fašizam se može projavljivati u puno oblika, ali svi imaju jednu zajedničku komponentu - a to je jačanje države. Bez autoritarne države nema apsolutne mogućnosti prisile nad građanima i nema mogućnosti provođenja takvih ideja jer se većina sa njima ne poistovjećuje (možda i šute jer im je to zgodnije, ali ne mogu se istinski poistovjetiti). Kada imaš na raspolaganju sistem zakonite prisile onda tu šutljivu većinu (koja ili ne razumije konsekvence ili ne žele sukob sa zakonom) možeš angažirati da učestvuju u toj (ili nekoj drugoj) zamišljenoj šaradi. Znači sve postaje dražava. Ta definicija fašizma nije prihvatljiva u autoritarnim režimima, jer bi netko na osnovu nje mogao izvuči zaključak da je zapravo svaki autoritarni režim - u svojoj biti zapravo fašistički režim. Možda je ključ odabira drugačiji (nije rasa, porijeklo, boja kože, nego materijalno stanje, obrazovanje, nošenje naočala....) ali logika ostaje ista: netko u vlasti odluči staviti izvan zakona nekog čovijeka ili grupu ljudi. Motivi mogu biti različiti, često su političke ili materijalne prirode - ali mogu biti i radi običnih predrasuda. Uglavnom u provođenju ideje autoritarna država ima ključnu ulogu.
Tako je fašizam u svojoj biti jačanje autoritarne države. To uvijek ide na štetu slobode građana i pojedinca.
Ima smisla!

Lijepo ste to opisali i to je u skladu s Chambridgeovom definicijom, protivno definiciji s Hrvatskog jezicnog portala i protivno definiciji gosp. Slavka Goldstaina.

Koji bi bili primjeri takvih drzava? Da li je Jugoslavija po Vama bila jedna od njih? Nije li u Jugoslaviji bila ogranicena "sloboda pojedinca autoritarnim rezimom", u cilju toboznjeg "socijalistickog razvoja", a u biti stvaranja privilegirane kaste u okviru Komunisticke partije Jugoslavije? A sve grupe ljudi koje su razmisljale i djelovale drugacije "stavljene su izvan zakona"? Da li je bila "prisila nad gradjanima"?Da li smo u Jugoslaviji imali "sutljivu vecinu"? Da li je bilo zastupljeno "jacanje drzave"? Ili se niste bavili tim konkretnim pitanjima?
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 10:32   #94
Instruktore, ne znam jesi li znao, ali Jugoslavija je imala vrhunski svemirski program, čak je i NASA-i držala lekcije. Da nije bilo naših znanstvenika, čovjek nikada ne bi sletio na Mjesec. Pogledaj si odličan dokumentarac "Huston, we got a problem".

Istina, nema baš puno objektivnih dokaza da je Tito slao Amere u svemir kao što su to Rusi činili s psima, ali opet ne znači da nije.

Zadnje uređivanje Leteća : 07.05.2017. at 10:42.
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:31   #95
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Instruktore, ne znam jesi li znao...

Istina, nema baš puno objektivnih dokaza da je Tito slao Amere u svemir kao što su to Rusi činili s psima, ali opet ne znači da nije.


Čestitka na odgovoru, jedno od boljih spuštanja viđenih na forumu u zadnje vrijeme.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 11:41   #96
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Instruktore, ne znam jesi li znao, ali Jugoslavija je imala vrhunski svemirski program, čak je i NASA-i držala lekcije. Da nije bilo naših znanstvenika, čovjek nikada ne bi sletio na Mjesec. Pogledaj si odličan dokumentarac "Huston, we got a problem".

Istina, nema baš puno objektivnih dokaza da je Tito slao Amere u svemir kao što su to Rusi činili s psima, ali opet ne znači da nije.
Drugarice Leteca,

pokazujete da prepoznajete razvoj nasih naroda i narodnosti koji su cak i bolji od onih koji tvrde da su bolji. Kapitalisticke i demokratske sile kao sto je Amerika, dolaze uciti o svemirskim programima tu kod nas u Jugoslaviji. To samo pokazuje ispravnost naseg socijalistickog puta koji se temljelji na jednoj partiji i pokazuje da je on jednostavniji u odnosu na visepartijski.

Medjutim, unosenje smutnje i sumnje o nasim svemirskim programima osvjedocujete se kao neprijatelj nasih naroda i narodnosti. A dug je bio nas put kojim smo se borili mitraljezima za nase ideje. Sto znaci diskusija s Vama, znaci da cemo se opet hvatati mitraljeza.

Obmanjujete vodstvo nase partije, kao i nase narode i narodnosti. Napadate bez argumenata, jer niste pruzili dokaze koji bi potvrdili da nismo bili u svemiru. Pa necemo valjda mi Vama dokazivati da smo bili.

Pozivam kao Vrhovni komadant, da sudovi obrade Vas slucaj. A svaka kazna koja bi za takve slucajeve ukljucivala manje od 10 godina robije, samo bi uvelo jos vise smutnje u narodu i time bi se jos vise Vi osvjedocili kao neprijatelj nasih naroda i narodnosti. Stoga vas pozivam da suradjujete, jer imaju dvije vrste uvjeravanja, uvjeravanje rijecima, a ima i uvjeravanja preko ledja.

Vas gospodin,

Josip Broz Tito


@Instruktor: Da li bi se ovakav pristup rezima prema neistomisljemici, mogao okarakterizirati kao "fasisticki"?

@Leteca, nadam se da ste shvatili odgovor "Josipa Broza Tita" kao salu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 15:48   #97
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ima smisla!

Lijepo ste to opisali i to je u skladu s Chambridgeovom definicijom, protivno definiciji s Hrvatskog jezicnog portala i protivno definiciji gosp. Slavka Goldstaina.

Koji bi bili primjeri takvih drzava? Da li je Jugoslavija po Vama bila jedna od njih? Nije li u Jugoslaviji bila ogranicena "sloboda pojedinca autoritarnim rezimom", u cilju toboznjeg "socijalistickog razvoja", a u biti stvaranja privilegirane kaste u okviru Komunisticke partije Jugoslavije? A sve grupe ljudi koje su razmisljale i djelovale drugacije "stavljene su izvan zakona"? Da li je bila "prisila nad gradjanima"?Da li smo u Jugoslaviji imali "sutljivu vecinu"? Da li je bilo zastupljeno "jacanje drzave"? Ili se niste bavili tim konkretnim pitanjima?
Normalno da gospodin Goldstein ima druga promišljanja o fašizmu - jer ona direktno izviru iz njegovog životnog iskustva, dok moja izviru iz mojeg životnog iskustva. Moje životno iskustvo ne uključuje bivanje u koncentracionom logoru (makar sam osobno obišao neke od tih najcrnjih rupa (ne)ljudske povijesti), ali uključuje iskustvo prelaska iz istočnog u zapadni Berlin, pa tako su se moji pogledi na život formirali malo drugačije. Kada ti na jednoj strani skoro rastave auto (samo iz straha da im vlastiti građani svojevoljno ne napuste državu), dok ti na drugoj strani vojni policajac niti ne želi pogledati u putovnicu (zapravo uopće svratiti pogled sa čitanja stripa na tvoju putovnicu - koju mu poslušno guraš u ruke, nego samo mahne) - onda ti sve postaje jasno.
Da - fašizmom je bio obilježen i jugoslavneski režim, samo oni su stalno vikali da su se u ratu borili protiv fašista (što je točno), pa, kao, zato ne mogu oni biti fašisti, ali su sa vremenom i sami poprimili mnoga obilježja. Nisu oni bili najgori, naime i tu postoji određena gradacija stanja, jer su ovi iza zavjese bili još puno rigorozniji prema svojim građanima.
Pravi problem je u tome da sve države počinju grabiti sve veći utjecaj na svoje građane. Države danas dozvoljavaju i provode financijsku represiju nad svojim građanima, uništavaju štednju i onemogućavaju akumulaciju a čine ih ovisnima o kreditu, umjesto o vlastitom radu - i to je onaj nevidljivi oblik terora koji danas doživljavamo od svemoćne države. Uvaljuju nas u kreditno ropstvo, bez ikakvih pitanja zadužuju buduće generacije, time ukidaju slobodu odlučivanja građana - i to je danas ono - što je Auschwitz bio nekada u povijesti.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:14   #98
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
@Leteca, nadam se da ste shvatili odgovor "Josipa Broza Tita" kao salu
Ide ti bolje nego Sedlaru, iako bi trebao doraditi neke detalje.

Ali na tvom mjestu bih izbjegavala mračne ulice i crne helikoptere.
Naime, čujem da Ameri opet kradu spajalice jer su im posljednji Goebbelsovi šegrti prošle godine riknuli od Alzheimera.

ONTOPIC: Fašizam počinje sa širenjem 'alternativnih činjenica' koje su se, u mraku socijalizma, zvale jednostavno 'laži'.
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:32   #99
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ide ti bolje nego Sedlaru, iako bi trebao doraditi neke detalje.

Ali na tvom mjestu bih izbjegavala mračne ulice i crne helikoptere.
Naime, čujem da Ameri opet kradu spajalice jer su im posljednji Goebbelsovi šegrti prošle godine riknuli od Alzheimera.

ONTOPIC: Fašizam počinje sa širenjem 'alternativnih činjenica' koje su se, u mraku socijalizma, zvale jednostavno 'laži'.
I socijalističkoj propagandnoj mašineriji nije bila strana upotreba 'alternativnih činjenica' u propagandne svrhe. Naravno sve se uvijek odvija radi viših interesa radničke klase, građana, a uvijek je tu i nekakva avantgarda koja predvodi provedbu viših interesa (nedokučivih prosječnom građaninu). Ponekada je avantgarda radničke klase, ponekada je probrana avatgarda kapitalističke klase a ponekada ta rukovodeća avantgarda zaodjene i nacionalni plašt . Svima je zajednička crta da sa vremenom polako izgube doticaj sa ljudima kojima upravljaju - pa počinju sa nebulozama.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 18:46   #100
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post

ONTOPIC: Fašizam počinje sa širenjem 'alternativnih činjenica' koje su se, u mraku socijalizma, zvale jednostavno 'laži'.
To je točno.
Ali je nemoguće da ne bude laži, jer ljudi ih vole pa ih ni ne mogu eliminirati.
Ovisni su o njima, krhki temelj njihovog duševnog spokoja.
Jer jedino pravedan sigurno i spokojno živi, njemu laži ne trebaju, zbog čvrstoće svoga duha spreman je momentalno položili život za pravednost, znajući da nije uzaludno.
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.