Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2017., 02:17   #5161
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Sve je počelo s mojim Grundigom. Bilo je jako važno doznati ima li tih 10bita, a sad kad se ispostavilo da ima, ispada da je to nevažno i sad sam totalno razočarana.
Ako je nevažno, zašto onda uopće postoje tolike razlike u bitovima?
rijetki su TV sa 10-bitnim panelom, samo top modeli to imaju (minimum 1000€ i sams KS7002) grundig svakak nema..kao i USB 3.0 koji je samo na 4K TV, vrlo vrlo rijetko na FHD TV..
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 05:58   #5162
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Znači vidjele su se trake i ispod 16? Obično ne treba brightness puno micati, klik, dva tri...Kod bijele ako ti blinkaju i od 235 do 254, nije problem
Vidjele su se, ali to je posljedica mog odokativnog namještanja, pa ću ga baš danas tijekom dana vratiti na tvorničku sliku da vidim kakva će onda biti odstupanja. Jesu bila dovoljna dva, tri klika, ali mi je zato za pronalazak opcije "jasnoća" tj. "brightness" trebalo bar deset

Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
rijetki su TV sa 10-bitnim panelom, samo top modeli to imaju (minimum 1000€ i sams KS7002) grundig svakak nema..kao i USB 3.0 koji je samo na 4K TV, vrlo vrlo rijetko na FHD TV..
Želiš reći da 10 bitne panele imaju UHD a ne FHD televizori? I logično mi je da je tako s tim što čisto sumnjam da je Samsung jedini. Oni su se istina jedini najbolje izreklamirali sa svojim "SUHD" ali vrlo je vjerojatno da i top modeli od drugih proizvođača imaju 10bitne panele. Npr. za neke LG modele se pouzdano zna da imaju ali samo zato jer je jedan kupac poslao upit u LG i potvrdan odgovor da njegov TV ima 10bitni panel, javno podijelio na netu.


Quote:
grundig svakak nema
Aha. A to si mudro zaključio na osnovu...? Čega konkretno? Iz bacanja baba Marinog graha ili gledanja u kristalnu kuglu? Nije problem ako nema (moj model 100% nema), ali je problem što ti nemaš blage veze što Grundig ima, a što nema.
The truth is out there somewhere - i možda nema ali možda i ima.

Na HR tržište stižu jeftiniji i slabiji Gr modeli što je po meni vrlo loša poslovna politika, no eto, oni valjda znaju zašto. Ali idemo sad malo na jače Grundig modele.
Npr, ovaj koji sad na Amazonu košta 1 300 Eura:

http://www.grundig.com/de-de/tv/tv-l...le/55-gub-9688


sad za taj model pogledaj ocjene i komentare korisnika na Amazonu:

https://www.amazon.de/Grundig-LED-Ba...GP02B9H0885S1Z


ili recimo ocjene za ovaj model:

https://www.amazon.de/Grundig-55-VLX...QEKN8AVS9Z8ZTJ


... pa mi na osnovu viđenog odgovori - jesi ti baš 100% siguran da "Grundig to svakak nema" ? : )

Zadnje uređivanje Lila : 20.01.2017. at 07:27.
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 07:34   #5163
A jesi ti osjetljiva po pitanju Grundiga boga mu, taj tvoj model SIGURNO nema 10 bit panel a ostali modeli te ne zanimaju jer ih ne posijedujes. Cak i ovaj model za 2900€ ili ovaj za 2200€ nema cak ni HDR a kamoli 10 bit panel zato smiri dozivljaj i pomori se sa tom cinjenicom.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:31   #5164
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Cam verziju je sramota gledati čak i na Grundigu (boc!) Pa film je tek bio u kinima, nije još izišao Bluray, nema ga još na online filmskim servisima, a i izgleda da su uspjeli spriječiti leakanje DVD pre-releaseva...stpi se još koji tjedan do mjesec dana ...

AKo imaš USB 3.0 na kompu, onda najbolje USB 3.0 stick
Ko kaže
Pa uredno postoji Arrival DVDscr ili ti ga DVD screener za potrebe nekih nagrada ili kojeg li već vraga...nije HD al slika je sasvim solidna jer je izvor DVD
Baš je ovih dana iscurilo poprilično tih screenera, imaš i Hidden Figures, Patriots Day, Moonlight, La La Land...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:34   #5165
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ko kaže
Pa uredno postoji Arrival DVDscr ili ti ga DVD screener za potrebe nekih nagrada ili kojeg li već vraga...nije HD al slika je sasvim solidna
Baš je ovih dana iscurilo poprilično tih screenera, imaš i Hidden Figures, Patriots Day, Moonlight, La La Land...
Posuo sam se već pepelom ...kažem, pred nekoliko dana još nije bilo, a ne da mi se svaki dan čekirati nego uglavnom pred/za vikend gledam ....a očekivao sam screenere ranije pa sam zaključio da su možda uspjeli zastrašiti ekipu koja krade...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:50   #5166
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Jesam, ali nije spojen stalno jer su između compa i TV-a vrata ispod kojih ne može ići kabel nego bi morao ići gore po zidu oko štoka od vrata a to još nije rješeno, pa ga trenutno (od)spajam po potrebi.
Ak ti spoj PC > TV treba samo radi multimedije tj. gledanja filmova, serija, slika...onda se uopće nemoj zamarat sa HDMI kabelima, USB-im i.t.d.
Jedino bi bilo dobro ako možeš TV fizički spojit na router (internet) putem UTP kabela, ali nije uvjet ako imaš dobar router onda bi sve trebalo radit i preko WiFi-a...

Koristi DLNA, naravno ako je Grundig za zbilja sposoban za to i ako ga je ekipa koja radi media servere uvrstila kao podržani uređaj...

googlaj ili samo isprobaj Media server programe.
Preporučam Serviio, Plex ili universal media server (UMS)...
sva tri su jako dobri samo je pitanje koji ima najbolji "renderer" za Grundig, naime program mora znat koje formate je tvoj TV u stanju čitat da bi ih ispravno slao, tak da to kaj Serviio radi fantastično recimo sa LG-em, ne znači da će isto tak radit i sa Samusngom/Grundigom i.t.d.
No najprije bi rekel da bu radil UMS istina nemam iskustva sa Grundigom, al još nisam naletil na nikaj kaj ne radi na tom media serveru...odličan je
Serviio takaj radi praktički na svemu, pa bi i on mogel bit dobar izbor...
A Plex bu radil kak se spada i sa punim potencijalnom ako na Grundigu imaš ponuđenu plex aplikaciju za instalaciju, može radit i bez nje al to onda nije to...

Zato isprobavanje, al kad nađeš koji ti odgovora to ti bu najbolja opcija
Najbolja stvar na TV-u ti i je DLNA mogućnost ili ti ga LAN port
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:58   #5167
@TBF1D: nakon što pročita tvoj post, mislim da će zaključiti da joj je lakše sa stickom
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 10:24   #5168
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
tak da to kaj Serviio radi fantastično recimo sa LG-em, ne znači da će isto tak radit i sa Samusngom/Grundigom i.t.d.
Serviio sa Samsungom radi ko avion.

Slican prijedlog sa DLNA sam joj isto predlozio:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5142
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5147

Na popisu nema Grundiga ali moze biti pod ono zadnje...... and many more
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 10:46   #5169
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Serviio sa Samsungom radi ko avion.

Slican prijedlog sa DLNA sam joj isto predlozio:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5142
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5147
Ma Samsunga sam navel tek tak bezveze jer mi je prvi pal na pamet...
Da radi sa tvojim i mojim, no to da radi ko avion može i ne mora bit točno, jer pitanje je radi li ko avion sa baš svim samsung modelima ikad

To sa DLNA je super jednostavno, ak je TV za zbilja potpuno DLNA sposoban i ako ga media server ispravno detektira te ima ispravan "renderer" za njega...
Ak je sve pet doslovce se svodi na par klikova mišem oko i nakon instalacije media servera i hop sve na TV-u radi...

No zna pisat da je TV DLNA al da u praksi eto baš i nije jer ne šljaka ni sa jednim media serverom do kraja kak se spada, ko tu koga nemam pojma...

Jer osim podrške za formate tu ima i nekih zavrzlama oko toga kak TV komunicira sa serverom tj. na koji način šalje-prima one neke razne metadata naredbe i podatke prije nego server pošalje video...
Pa onda imaš neke gluparije tipa da TV može čitat određeni zapis tipa srt titlova, al iz nekog glupog razloga dođe do kuršlusa u komunikaciji pa server misli da TV nemre prikazat srt i uopće ga ne šalje, pa ga eto uopće ni nema kao ponuđenog u meniu TV-a...
a može i krenut u transkodiranje tj. ljepljenje titlova na video i eto ti nepotrebnih pizdarija ak ti je server na NAS-u koji je preslab za taj transkoding...
A recimo meni se sa starim LG-em dešavaju gluposti tipa da na nekim media serverima nema zvuka jer je zajeb u komunikaciji pa TV zvuk detektira kao DTS i veli da ga nemre reproducirat i to iako je zvuk u stvarnosti AC3 i trebal bi radit bez greške
I neki media serveri mi rade i te pizdarije sa titlovima...

No recimo Serviio s tim LG-em šljaka ko vekerica samo naravno nema zvuka kad je u pitanju video sa DTS zvukom, al jedino s njim rade titlovi kak se spada...
a UMS čak i bolje jer on kuži čak i da LG nemre reproducirat DTS pa takav fajl odmah ide na transkodiranje...

Neki media serveri su uspeli sredit takve pizdarije za većinu starijih modela koji su limitirani, a neki nisu...

No Grundig bi po specifikacijama trebal čitat praktički pa sve i samim tim bi trebal radit na onom klasičnom DLNA profilu čak i ako nema renderera za Grundig
No trebal bi ne znači puno dokle god to netko za zbilja i ne isproba...

Tak da je možda najbolje da za početak proba baš sa Serviiom...jer je on ionak možda i najjednostavniji za korištenje/postavljanje a podržava zbilja hrpu toga.

Plex najbolje izgleda ako postoji aplikacija za TV, al koliko nalazim ovak na brzaka na plexovim stranicama izgleda da je nema za Grundig...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 10:53   #5170
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@TBF1D: nakon što pročita tvoj post, mislim da će zaključiti da joj je lakše sa stickom
Vraga je lakše...
Neš ti mudrolije probat instalirat par media server programa i probat...i ako radi sve pet

Lakše je ako to sve skupa ne radi, jer da to da ide sama pisat svoj renderer, iskusit muke po network shareu windoza je muka isusova, al ak je napisan renderer i ako media server detektira TV kak treba onda nema frke

Evo Lila step by step
1. skini i instaliraj serviio na PC
2. na PC-u napravi neki folder koji buš nazvala "Grundig is the best" ili kak već hoćeš...
3. u taj folder stavi neki video (film, seriju ili kaj već imaš po mogućnosti sa vanjskim titlovima koji se zovu isto kao i serija/film)
4. Pokreni serviio (serviio console) i unutra lijevo pod library klikni na "shared folders", pa onda na "+add" i tu prvo gore označi "video", a onda klikneš na "browse" i nađeš folder koji si nazvala "Grundig is the best" ili kak si ga već nazvala i klikneš na OK, pa opet na OK na sljedećem ekranu i onda dolje na "Save"...
5. Sad odeš lijevo na "status" i pogledaš piše li dolje na dnu "server status runing" ako da to je to, ako ne pokreni server...
6. pod taj isti status pogledaj gore nalazi li ti TV i kaj piše sa strane " generic DLNA profile" ili "Grundig TV profile"

7. Odi na TV i nađi negdi u meniu di već imaš izbornik za ulaze di piše serviio i klikni na to, te probaj pokrenut video.

to bi bilo to...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 20.01.2017. at 11:09.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:02   #5171
@TBF1D: Buš ti videl kad ti počnu stizat PM-ovi
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:11   #5172
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@TBF1D: Buš ti videl kad ti počnu stizat PM-ovi
Veliš još bum moral k njoj doma ić radit recenziju DLNA mogućnosti Grundiga
A ništ kaj se mora nije teško, al ak moram ja onda ideš i ti prvo kalibrirat TV...strah me ić samog
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:11   #5173
Ja sam na Samsungu imao problema sa Universal media server (UMS), otprilike kad je prosao pola filma uz daljni titl koji je sljedio ucitavao je i onaj titl s pocetka filma, tako da je u prostor izmedju dva daljnja titla ugurao titl koji je vec jednom ucitao s pocetka filma, ludnica.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:24   #5174
@ Brico GO

Please read me. Ja napišem:

Quote:
Nije problem ako nema (moj model 100% nema
a ti napišeš:

Quote:
taj tvoj model SIGURNO nema 10 bit panel
Dakle slažemo se.

Quote:
A jesi ti osjetljiva po pitanju Grundiga boga mu
Nisam uopće osjetljiva na Grundig. Bez problema ću objaviti ako bilo što ne valja na njemu. Osjetljiva sam na dezinformacije i izjave takvog tipa "grundig to svakak nema" - a nema frajer pojma. Jednako sam osjetljiva na bilo koji drugi proizvod ili brand o kojem ljudi lupetaju tek toliko da ispadnu pametni a to tek govori o njihovoj ekstremnoj gluposti.
Po onome što zasad vidim kao vlasnica Gr, mislim da je podcijenjen i da je bolji nego što se generalno smatra ali to ne znači da mislim da je najbolji ili da je bolji od Sonyija ili Samsunga ili Lg-a. Ok, mislim da je kao brand zadnje 2 godine bolji od Philipsa - i moja procjena je vjerojatno blizu istini.
-----------------------------------------------------------------------------------

@ The Best F1 Driver

Quote:
Ak ti spoj PC > TV treba samo radi multimedije tj. gledanja filmova, serija, slika...onda se uopće nemoj zamarat sa HDMI kabelima, USB-im i.t.d.
Jedino bi bilo dobro ako možeš TV fizički spojit na router (internet) putem UTP kabela, ali nije uvjet ako imaš dobar router onda bi sve trebalo radit i preko WiFi-a...
Intuitivno te razumijem. Hahhahaa! Dakle ovak - TV mi je stigao dva dana prije Max paketa a preko Maxa imam TV i flat internet. Spojena sam žicom, zato da se maksimalno iskoristi brzina, što znači da mi je i TV spojen žičano s routerom. Osim toga, moj comp nema wifi tako da mislim da je opcija bežićnog spajanja compa i TV-a nemoguća misija. U takvoj situaciji mi je HDMI kabel jedini izlaz jel tak?

Quote:
Koristi DLNA, naravno ako je Grundig za zbilja sposoban za to i ako ga je ekipa koja radi media servere uvrstila kao podržani uređaj...
Pa provjerit ću jel sposoban ali ne znam što je DLNA - to moram kupiti, pa se s tim spoji comp i tv?




Ja hoćem gledat filmove Arrival i La La Land i svašta - to ak netko ima živaca da mi pojasni k'o maloj bebi što moram? Onaj Kodi ili neki drugi? Kak se to radi, jel to instaliram na comp (imam Windows 10) ili? Može i na PM
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:26   #5175
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Veliš još bum moral k njoj doma ić radit recenziju DLNA mogućnosti Grundiga
A ništ kaj se mora nije teško, al ak moram ja onda ideš i ti prvo kalibrirat TV...strah me ić samog
Hahahahahha!
U pravu si, bolje nemojte. Ima te i zašto biti strah!

Edit: Dobro, naknadno vidim pomoć step by step. Hvala! Ali to nemrem bez DNLA?
Lila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:27   #5176
Pozdrav profesori, ja sam u planu BD.iso pretvoriti u .mkv i to namjeravam sa CloneBD programom koji nudi "orginalno kopiranje bez gubitaka" i bitrate ostaje isti u momentalnom videu 24 mbps i traje 3 minute, ili opcija kodiranja u HEVC po mogucnosti odabira bitrate od 1mbps do orginalnih 24 mbps. Zanima me koja je "optimalna" bitrate za FHD da se ne izgubi na kvaliteti ili se moze uzeti manja?
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:43   #5177
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Pozdrav profesori, ja sam u planu BD.iso pretvoriti u .mkv i to namjeravam sa CloneBD programom koji nudi "orginalno kopiranje bez gubitaka" i bitrate ostaje isti u momentalnom videu 24 mbps i traje 3 minute, ili opcija kodiranja u HEVC po mogucnosti odabira bitrate od 1mbps do orginalnih 24 mbps. Zanima me koja je "optimalna" bitrate za FHD da se ne izgubi na kvaliteti ili se moze uzeti manja?
Računaj da je kod HEVC-a potreban cca duplo manji bitrate za sličnu vizualnu kvalitetu....znači 10-12 mbps za pristojnu stvar na 24fps...satelit je recimo 15-25 mbps ali na 50-60 fps - to je više nego duplo podataka...ali opet računaj na dugo vrijeme prekodiravanja...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:59   #5178
Meni je Serviio radio na Grundigu sa generičkim profilom. Titlove nije htio povuć pa sam morao transkodirati sve i ljepiti ih direktno na film. Dobro je to radilo čak i preko wifija. Jedino što nisam mogao premotavati, to je općenito tako na DLNA ili je to zbog transkodiranja? Nisam se previše zezao jer sam na kraju provukao 10 metara hdmi-a
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:00   #5179
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Računaj da je kod HEVC-a potreban cca duplo manji bitrate za sličnu vizualnu kvalitetu....znači 10-12 mbps za pristojnu stvar na 24fps...satelit je recimo 15-25 mbps ali na 50-60 fps - to je više nego duplo podataka...ali opet računaj na dugo vrijeme prekodiravanja...
Ovo me vec plasi......evo konvertira isti video koji sam malo prije "orginalno" prekopirao i po ovome sto pokazuje trajat ce otprilike koliko sam video traje...nekih 45-50 minuta sto i nije tako strasno, naravno jeste u odnosu na ove 3 minute ali velicina file je duplo manja.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:07   #5180
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
@ The Best F1 Driver
Intuitivno te razumijem. Hahhahaa! Dakle ovak - TV mi je stigao dva dana prije Max paketa a preko Maxa imam TV i flat internet. Spojena sam žicom, zato da se maksimalno iskoristi brzina, što znači da mi je i TV spojen žičano s routerom. Osim toga, moj comp nema wifi tako da mislim da je opcija bežićnog spajanja compa i TV-a nemoguća misija. U takvoj situaciji mi je HDMI kabel jedini izlaz jel tak?
Ne nije ti HDMI jedini izlaz...
Tebi je izlaz na internet router (kutijica od T-coma na koju se spaja MaxTV uređaj, PC, sve ostalo) a TV i PC se trebaju povezat preko tog routera, dakle nebitno je imaju li PC i TV wiFi ili žičanu vezu, bitno je da su oba povezana na router tj. da na jednom i drugom uređaju imaš internet...

A to sigurno imaš jer vjerojatno pišeš preko PC-a, a na TV-u si isprobala smartTV funkcije znači da je i na njemu spojen internet...

ako je veza PC > router i TV > router spojena žicom to je samo daleko bolje nego da su spojeni putem WiFi-a ali i preko WiFi-a bi trebali radit manje-više svi filmovi osim onih nekih 1080p filmova sa ogromnim bitrateima koje ionak vjerojatno nećeš skidat, al ak je spojeno žicom radit će čak i oni...

Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Pa provjerit ću jel sposoban ali ne znam što je DLNA - to moram kupiti, pa se s tim spoji comp i tv?
Ništa ne kupuješ, to je protokol ili ti ga najjednosavnije rečeno programski jezik koji PC kao takav ima nakon kaj instaliraš serviio media server kak sam ti opisal u postu iznad, a TV to ima i razumije ili ne razumije...
a tvoj TV ima DLNA jer je novije generacije samo je pitanje hoće li TV i PC pričat istim jezikom da se tak izrazim

Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Ja hoćem gledat filmove Arrival i La La Land i svašta - to ak netko ima živaca da mi pojasni k'o maloj bebi što moram? Onaj Kodi ili neki drugi? Kak se to radi, jel to instaliram na comp (imam Windows 10) ili? Može i na PM
E to je već puno teže...
To baš i nebu tak jednostavno

za početak u onaj folder kaj sam ti rekel stavi one testne fajlove koje si već poskidala kad si isprobavala kaj TV može preko USB-a, pa to sve probaj i preko Media servera...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.