Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2010., 15:38   #21
Ja ih koristim par usporedo. Naravno, gorespomenuti booking.com, onda još i ratestogo.com (i hotelclub.net), kao i venere.com, a ponekad i laterooms.com. Uglavnom znaju biti neke razlike u cijenama. Kod nekih se plaća 10% prilikom rezervacije, kod nekih ništa, a za neke hotele treba platit cijeli iznos kod bookinga.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 16:40   #22
Booking.com postaje sve dominantnije.....

Nekoliko informacija u vezi Booking.com

- Radi vrlo transparentno i sigurno vas nece zeznuti

- od hotela naplačuje 15% od iznosa rezervacije

- u Hrvatskoj individualnih rezervacija radi 100 puta više neg ostali booking servisi zajedno

- cijene su mu trzisne iako ih odreduje hoteli što bi značilo kad je kod svih skupo kod njih je najskuplje, kad je svagdi jeftino kod njeh je najeftinije....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:02   #23
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
To i ja kažem, nema najboljih i ne treba uzdizati u nebo nikoga. Isto tako uvijek je poželjno provući ime odabranog hotela kroz google jer ponekad može još jeftinije a nije na odmet ni mailom dodatno kontaktirati hotel kako bi se uvjerili da je rezervacija stvarno zaprimljena. Ponekad ljudi griješe bez obzira koliko agencija bila kvalitetna.
'.

Upravo to i ja radim - odem na npr. Kayak, da mi izlista hotele, pa izvučem one koji su mi interesantni, odem na njihove matične websiteove (ne budimo lijeni) da vidim kako to nazivno izgleda a onda pročešljam Tripadvisor da vidim što su drugi u globalu rekli. I - onda se odlučim
Jednom sam super prošla sa Agodom u Bangkoku, sa Bookingom u Italiji (4* hotel za 45EUR/osobi ), Kayak - centar Pariza za 11EUR .
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 23:04   #24
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
Booking.com postaje sve dominantnije.....

Nekoliko informacija u vezi Booking.com

Nema potrebe za reklamiranjem osobito kad se zna da si u agencijskom biznisu.
Kao što su Nukac i Aston rekli - pročešljati više da bi se našla ekonomski povoljnija ili opcija sa što manjom obvezom instantnog plačanja tj. mogućim otkazom.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 02:51   #25
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za reklamiranjem osobito kad se zna da si u agencijskom biznisu.
Kao što su Nukac i Aston rekli - pročešljati više da bi se našla ekonomski povoljnija ili opcija sa što manjom obvezom instantnog plačanja tj. mogućim otkazom.
tija sam rec da ljudi ipak pripaze jer znaju bit jako skupi nekad....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 08:12   #26
Meni bookig paše jer mi daje info od praktičnog značenja. naime, kako preferriram europu (drugo me ne zanima), a tu koristim osobni prijevoz, vrlo mi je bitna info o parkingu, blizini i dostupnosti javnog prijevoza, položaj hotela u odnosu na dolazni pravac, a ni ocjene gostiju nisu za baciti. Uglavnom, tamo gdje su ocjene preko 8, nisam se nikad razočarao.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 00:49   #27
Da li mogu rezervirati smještaj preko suprugove kreditne kartice s obzirom da na put idem bez njega? Koji je onda postupak? Hoću li moći s tom karticom i platiti smještaj (mogu je ponijeti sa sobom) ili bih trebala platiti u gotovini?
bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 10:33   #28
Quote:
bleu kaže: Pogledaj post
Da li mogu rezervirati smještaj preko suprugove kreditne kartice s obzirom da na put idem bez njega? Koji je onda postupak? Hoću li moći s tom karticom i platiti smještaj (mogu je ponijeti sa sobom) ili bih trebala platiti u gotovini?
Naravno da možeš. Možeš je uzeti sa sobom ali nema potrebe, budući da možeš platiti bilo kojom drugom karticom. Nema potrebe za gotovinom, eventualno ako je se zeliš riješiti onda plati dio kešom dio karticom.
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:21   #29
Quote:
bleu kaže: Pogledaj post
Da li mogu rezervirati smještaj preko suprugove kreditne kartice s obzirom da na put idem bez njega? Koji je onda postupak? Hoću li moći s tom karticom i platiti smještaj (mogu je ponijeti sa sobom) ili bih trebala platiti u gotovini?
Smještaj se može rezervirati kreditnom karticom osobe čije ime nije na rezervaciji, moguće je da booking.com bude tražio autorizaciju vlasnika kartice putem faxa s potpisom ( tako su barem nakad radili ). U Hotelu ne možeš platiti kreditnom karticom osobe koja nije fizički prisutna.
__________________
Ultima Tule beyond the borders of the known world...
Supplier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:54   #30
Quote:
Supplier kaže: Pogledaj post
Smještaj se može rezervirati kreditnom karticom osobe čije ime nije na rezervaciji, moguće je da booking.com bude tražio autorizaciju vlasnika kartice putem faxa s potpisom ( tako su barem nakad radili ). U Hotelu ne možeš platiti kreditnom karticom osobe koja nije fizički prisutna.
U hotelu se ne moze platiti tuđom karticom, ali se rezervacija moze napraviti (i hotel predautorizira samo jednu noc - onu koju terete ako se ne pojavis) pa je bitno kada dodjes u hotel da im odmah kazes da placas gotovinom ili drugom karticom tako da ti racun na kraju pripreme za placanje kako hoces.
Tako sam ja placala u svedskoj (gotovinom)...
Annnete is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 13:44   #31
Hvala puno na odgovorima...tako sam i mislila, ali uvijek je dobro provjeriti.
bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 19:06   #32
Iako je off topic moram ispričati:

Frendu često dajem karticu da mi pegla vani zbog skupljanja bodova i zadnji put u Italiji morao ju je oteti iz ruku trgovca kada je ovaj počeo komplicirati oko toga što nije njegova kartica i nije ju htio vratiti.
Najsmješnije mi je što nakon malo nagovaranja ovaj ipak prihvatio da plati sa njom
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:20   #33
Ipak je to Italija...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:51   #34
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ipak je to Italija...

Sve je sumnjivo ali - i sve se da dogovoriti...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 10:01   #35
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ipak je to Italija...
Cemu kolutanje ocima?
Ja mogu njima samo, sto progledaju kroz prste i daju popuste cak i ako sluzbeno nema popusta, s njima se jos da dogovoriti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 10:14   #36
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Cemu kolutanje ocima?
Ja mogu njima samo, sto progledaju kroz prste i daju popuste cak i ako sluzbeno nema popusta, s njima se jos da dogovoriti.
Svede se na zakon džungle...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 10:51   #37
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Iako je off topic moram ispričati:

Frendu često dajem karticu da mi pegla vani zbog skupljanja bodova i zadnji put u Italiji morao ju je oteti iz ruku trgovca kada je ovaj počeo komplicirati oko toga što nije njegova kartica i nije ju htio vratiti.
Najsmješnije mi je što nakon malo nagovaranja ovaj ipak prihvatio da plati sa njom
OMG
Čekaj malo, tip je ZNAO da kartica nije njegova i isto je na kraju prihvatio?
Nije li to prije svega protuzakonito?
mirjam is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 10:57   #38
Quote:
bleu kaže: Pogledaj post
Da li mogu rezervirati smještaj preko suprugove kreditne kartice s obzirom da na put idem bez njega? Koji je onda postupak? Hoću li moći s tom karticom i platiti smještaj (mogu je ponijeti sa sobom) ili bih trebala platiti u gotovini?
NAJČEŠĆE nema veze čijom si karticom rezervirala, na kraju ti možeš platiti čime god želiš, bitno je da platiš.
Meni se međutim dogodilo da sam morala podignuti ulaznicu istom karticom kojom sam rezervirala - ali radilo se o jednom muzeju i to je lijepo jasno i glasno pisalo na sajtu na kojem sam rezervirala, kao i na onom vaučeru ili kako se to već zove.
Hoću reći, nije naodmet dobro pročitati upute, nikad se ne zna. Al za bookin.com nema problema.
mirjam is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 11:15   #39
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
OMG
Čekaj malo, tip je ZNAO da kartica nije njegova i isto je na kraju prihvatio?
Nije li to prije svega protuzakonito?
pa da, i ja se tomu cudim, sigurno je protuzakonito. karticu smije koristiti samo vlasnik kartice ili opunomocenik.
da sam trgovac, ne bih ni ja dala da mi netko plati tudjom karticom.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 11:57   #40
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
OMG
Čekaj malo, tip je ZNAO da kartica nije njegova i isto je na kraju prihvatio?
Nije li to prije svega protuzakonito?
Da znao je i prihvatio nakon nagovaranja (mislim da mu je ipak fotokopirao osobnu).
Kod nas sam samo jednom doživio da mi je komplicirao, imao sam karticu od stare i on gleda ime na kartici i pita: vi ste Marija? Da ja sa Marija i što hočeš, rekoh A ništa dobro,dobro i naplatio je
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.