Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2011., 00:58   #61
Quote:
EL GADAFY kaže: Pogledaj post
Većina potrala kao i booking.com imaju pravilo da imaju najbolju cijenu, tako da u pravilu nesmije nitko, pa čak ni hotel davati nižu cijenu od one na booking.com-u. U pravilu.
Heh, to pravilo se cesto izbjegava. Nedavno sam gledao za jedan hotel u Bogoti. Na bookingu je 29$ a kad ih kontaktiras 20$.
I nije bio jedini. Tako da dobro je sve provjeriti, booking.com je dobar ali nije bogom dani portal
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 08:10   #62
Ja isto neki dan gledao razlicite opcije, last minute varijanta. Tu se cijene poprilicno razlikuju, i za isti hotel je cijena na bookig.com bila skoro duplo veca nego na easytobook.com, s tim da su obje verzije bile refundable i nista nisam morao platit prilikom rezervacije.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 11:10   #63
Ja sam u zadnje vrijeme hotele rezervirao preko expedije. Kod expedije je dobro ako rezerviras avionsku kartu i hotel skupa onda se stvarno vide velike uštede. Recimo zadnje sam rezervirao hotel u Zagrebu, bili su jeftiniji od hotela direktno i od svih ovih stranica, i još su mi na tu cijenu oduzeli bon od 25(ili 50) dolara koji znadu poslati svako malo.

sad na novo imaju neki program expedija rewards gdje se skupljaju bodovi od letova, hotela nekih paketa, koji se poslje mogu zamjeniti za avionske karte, nešto slično kao skupljanje milja.

Dal je dobio neko od vas ulaz u Expedia Elite plus? to se dobije kad se preko expedije kroz godinu dana potroši određeni iznos novca. i sad znadu na mail poslati neke ponude koje obični korisnici ne mogu dobiti. recimo lista nekih hotela i ako kao elite plus member bukiras taj hotel možes u taj hotel dobiti VIP acces ili kad dolazis u hotel ulazis unutra kroz crveni tepih i takve perverzije.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:03   #64
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Heh, to pravilo se cesto izbjegava. Nedavno sam gledao za jedan hotel u Bogoti. Na bookingu je 29$ a kad ih kontaktiras 20$.
I nije bio jedini. Tako da dobro je sve provjeriti, booking.com je dobar ali nije bogom dani portal

Zato sam i rekao u pravilu. A zna se šta se sa pravilima radi...
__________________
What we do in life echoes in eternity
EL GADAFY is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 10:45   #65
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Heh, to pravilo se cesto izbjegava. Nedavno sam gledao za jedan hotel u Bogoti. Na bookingu je 29$ a kad ih kontaktiras 20$.
I nije bio jedini. Tako da dobro je sve provjeriti, booking.com je dobar ali nije bogom dani portal
Razlike čak i nisu ograničene samo na cijene. Hoteli, naime, u velikoj većini daju sve svoje kapacitete preko Bookinga, ali to nije 100 postotno pravilo.

Meni se dogodilo da sam preko Bookinga pronašao jedan hostel u Beču, nazvao ga i tek u telefonskom razgovoru s njima saznao da imaju veoma povoljne sobe veličine koju uopće ne daju na Booking, nego ju se može rezervirati samo izravno.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 20:52   #66
Prije svega svima pozdrav i potreban mi je zapravo savjet šta uraditi...

Prije dva-tri dana sam rezervisao putem booking.com sobu u jedon hotelu u Parizu, i prvobitno sam rezervaciju uradio preko debitne kartice, da bi mi sutra dan došao mail da ne može debitna kartica, te da mora biti isključivo kreditna, tako da sam uzeo kreditnu karticu od prijatelja i stigao mi je mail da je promjena kratice OK. Poslije toga me je prijatelj obavjestio da su mu sa kartice oduzeli puni iznos našeg noćenja, odnosno kao da je taj novac rezervisan i nije raspoloživ. Eh sada mene zanima da ne bi došlo do komplikacija, da li je ustvari moje noćenje naplaćeno (Non refundable je pisalo kao uvijet kod tog Hotela) tj. da ja hotel plaćen, da ja neću morati taj dan ništa platit i da mi je samo potrebna isprintana potvrda rezervacije od strane booking.com.
YOUNG_HOOLIGAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:08   #67
kad si bukirao bile su dvije opcije..... s mogučnoscu otkaza i bez mogucnosti.... koja je jeftinija i ti si je bukirao....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:12   #68
Quote:
YOUNG_HOOLIGAN kaže: Pogledaj post
Prije svega svima pozdrav i potreban mi je zapravo savjet šta uraditi...

Prije dva-tri dana sam rezervisao putem booking.com sobu u jedon hotelu u Parizu, i prvobitno sam rezervaciju uradio preko debitne kartice, da bi mi sutra dan došao mail da ne može debitna kartica, te da mora biti isključivo kreditna, tako da sam uzeo kreditnu karticu od prijatelja i stigao mi je mail da je promjena kratice OK. Poslije toga me je prijatelj obavjestio da su mu sa kartice oduzeli puni iznos našeg noćenja, odnosno kao da je taj novac rezervisan i nije raspoloživ. Eh sada mene zanima da ne bi došlo do komplikacija, da li je ustvari moje noćenje naplaćeno (Non refundable je pisalo kao uvijet kod tog Hotela) tj. da ja hotel plaćen, da ja neću morati taj dan ništa platit i da mi je samo potrebna isprintana potvrda rezervacije od strane booking.com.
Non refundable rooms-naplaćuje se puni iznos u trenutku rezerviranja, te u slučaju odustajanja nema povrata. U hotelu ništa ne plaćaš i dolaziš sa ispisanom potvrdom od booking.com-a.



Tapatalk
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:53   #69
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
kad si bukirao bile su dvije opcije..... s mogučnoscu otkaza i bez mogucnosti.... koja je jeftinija i ti si je bukirao....
Bukirao sam ovu non-refundable tj. bez mogućnosti otkaza...

Quote:
maky09 kaže: Pogledaj post
Non refundable rooms-naplaćuje se puni iznos u trenutku rezerviranja, te u slučaju odustajanja nema povrata. U hotelu ništa ne plaćaš i dolaziš sa ispisanom potvrdom od booking.com-a.

Tapatalk
Znači, samo potvrda i to je to, Hvala!
YOUNG_HOOLIGAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 21:57   #70
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Ja sam u zadnje vrijeme hotele rezervirao preko expedije. Kod expedije je dobro ako rezerviras avionsku kartu i hotel skupa onda se stvarno vide velike uštede. Recimo zadnje sam rezervirao hotel u Zagrebu, bili su jeftiniji od hotela direktno i od svih ovih stranica, i još su mi na tu cijenu oduzeli bon od 25(ili 50) dolara koji znadu poslati svako malo.

sad na novo imaju neki program expedija rewards gdje se skupljaju bodovi od letova, hotela nekih paketa, koji se poslje mogu zamjeniti za avionske karte, nešto slično kao skupljanje milja.

Dal je dobio neko od vas ulaz u Expedia Elite plus? to se dobije kad se preko expedije kroz godinu dana potroši određeni iznos novca. i sad znadu na mail poslati neke ponude koje obični korisnici ne mogu dobiti. recimo lista nekih hotela i ako kao elite plus member bukiras taj hotel možes u taj hotel dobiti VIP acces ili kad dolazis u hotel ulazis unutra kroz crveni tepih i takve perverzije.
vjerojatno ti je ovaj vip elite plus , npr kad bukiraš sobu dobiješ bolju od one koju si zapravo bukirao


goste dosta bune davanje kreditne kartice, imala sam par slučajeva kad su gosti stigli u hotel uvjeravajući me da je već plaćen cijeli iznos boravka preko bookinga
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 22:23   #71
Quote:
YOUNG_HOOLIGAN kaže: Pogledaj post
Bukirao sam ovu non-refundable tj. bez mogućnosti otkaza...



Znači, samo potvrda i to je to, Hvala!
Hmmm, ne mora biti. Ako je iznos na kartici rezerviran to ne znači da je automatski skinut. Potpuno normalno je da se određeni iznos rezervira mada to ne rade svi hoteli.
A booking.com nema baš običaj uzimati novac unaprijed. Ja bi prije rekao da ćeš sobu platiti na licu mjesta. Pročitaj malo bolje uvjete rezervacije za taj tvoj hotel.

To šta je non-refundable samo znači da ti u slučaju otkaza ne vraćaju novac.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 22:39   #72
Autorizacija se radi u trenutku rezerviranja hotela, u ovom slučaju cjelokupnog iznosa. Sasvim je svejedno da li je iznos rezerviran do trenutka dolaska u hotel ili je odmah naplaćen. U hotelu ne ponavljaju autorizaciju kartice.


Tapatalk
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 22:47   #73
Znači ustvari čim su je autorizovali oni su skinuli odgovarajući novac, i da je meni potrebna samo isprintana potvrda rezervacije booking.com na dan dolaska u hotel, ili sam ja pogrešno zaključio ovo
YOUNG_HOOLIGAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:08   #74
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
vjerojatno ti je ovaj vip elite plus , npr kad bukiraš sobu dobiješ bolju od one koju si zapravo bukirao


goste dosta bune davanje kreditne kartice, imala sam par slučajeva kad su gosti stigli u hotel uvjeravajući me da je već plaćen cijeli iznos boravka preko bookinga
I meni se to dogodilo!!! Za jednima sam doslovce morala trčati po stubištu dok su vukli prtljagu vani da mi trebaju platiti

I još, ima jedna kvaka kod njih što su kao sustav pomalo neprecizni kod opisa soba: napr nama sve sobe gledaju na more, međutim, neke imaju otvoreni pogled, a neke su "sa strane" pa je taj pogled malo zagrađen. U sustavu bookinga gost ne može skužiti razliku, a mi je ne možemo objasniti jer imamo samo opciju kliknuti "pogled" da ili ne. Očigledno, pogled na more imamo, pa ne možemo kliknuti "ne", ali mi se događalo da gost dođe i bude razočaran jer mu soba nema taj otvoreni pogled.

treba biti oprezan, osobito ako je riječ o aparthotelima, jer vam se lako može
dogoditi da dobijete nešto što uopće ne nalikuje fotografijama kojima ste se
divili kod bukiranja.

Eto, to mu je jedini nedostatak. To vam se kod nekih agencija neće dogoditi, jer one imaju vrlo stroga pravila vezana za opis kuće, apartmana i sl pa su razočarenja manje vjerojatna.
__________________
treachery and treason - there's always an excuse for it
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:12   #75
Quote:
YOUNG_HOOLIGAN kaže: Pogledaj post
Znači ustvari čim su je autorizovali oni su skinuli odgovarajući novac, i da je meni potrebna samo isprintana potvrda rezervacije booking.com na dan dolaska u hotel, ili sam ja pogrešno zaključio ovo
Platio si smještaj i ništa ne brini-odštampaj to i uživaj.
Kad izabereš sobu sa takvom opcijor rezervisanja to ti znači kratko rečeno-plaćanje unaprijed.
Normalno,onda je skoro uvjek malo jefitnije ali nosi rizik da ti˙ne daj bože nešto iskrsne i onda pare propadaju.
Pošto se to neće desiti ja ti želim lijep provod
__________________
Za vas onaj Glembay drži u ruci crkvu, a za mene krvavi nož! Kako za koga!
podgoričanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:19   #76
Quote:
melps kaže: Pogledaj post
vjerojatno ti je ovaj vip elite plus , npr kad bukiraš sobu dobiješ bolju od one koju si zapravo bukirao


goste dosta bune davanje kreditne kartice, imala sam par slučajeva kad su gosti stigli u hotel uvjeravajući me da je već plaćen cijeli iznos boravka preko bookinga

stavite u ostale informacije

Please also note that cash payments of the entire amount is due upon arrival and no credit cards are accepted.
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:22   #77
Ja vec dugo koristim booking.com i nikad mi nista nije bilo naplaceno unaprijed i uvijek sam morala platiti u hotelu. Bez obzira sto je nekad iznos prvog nocena bio rezerviran na kartici. Sad sam bukirala sobu u Las Vegasu i stoji kao napomena da ce se prva noc naplatiti odmah. Tako da ako ti ne pise da ce se nocenje naplatiti odmah pretpostavljam da ces ga morati platiti u hotelu i nakon par dana kartica vise nece imati rezerviran taj iznos.
__________________
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:23   #78
Quote:
podgoričanin kaže: Pogledaj post
Platio si smještaj i ništa ne brini-odštampaj to i uživaj.
Kad izabereš sobu sa takvom opcijor rezervisanja to ti znači kratko rečeno-plaćanje unaprijed.
Normalno,onda je skoro uvjek malo jefitnije ali nosi rizik da ti˙ne daj bože nešto iskrsne i onda pare propadaju.
Pošto se to neće desiti ja ti želim lijep provod
Hvala, sve najbolje
YOUNG_HOOLIGAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 00:04   #79
Quote:
YOUNG_HOOLIGAN kaže: Pogledaj post
Znači ustvari čim su je autorizovali oni su skinuli odgovarajući novac, i da je meni potrebna samo isprintana potvrda rezervacije booking.com na dan dolaska u hotel, ili sam ja pogrešno zaključio ovo
Često ni ne pitaju rezervaciju nego samo ime i naravno pasoš.
Al ti svejedno isprintaj, otputuj bez brige gdjegod to bilo, opusti se i ...uživaj!
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 00:18   #80
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Često ni ne pitaju rezervaciju nego samo ime i naravno pasoš.
Al ti svejedno isprintaj, otputuj bez brige gdjegod to bilo, opusti se i ...uživaj!
Još jednom Hvala, sve najbolje
YOUNG_HOOLIGAN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.