Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 13:22   #4241
Quote:
jasnac kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

pitanje za one koji su koristili all ink. pakete pića.

Zanimam me dal se smije recimo uzimat više pića ono ako se s nekim sretneš?

Recimo znam vise ljudi koji idu na isto krstarenje i dal onda smijem uzet tipa 10 koktela ili se to nadgleda na bilo koji način. Čitala sam nešto o zloupotrebi tih paketa pa me zanima dal je netko to iskusio.

Radi se o Costi.
Da, prati se to i ukoliko primjete mogu te upozoriti pa i poništiti paket. No, pitam, čemu to? Nepošteno je.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:33   #4242
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Da, prati se to i ukoliko primjete mogu te upozoriti pa i poništiti paket. No, pitam, čemu to? Nepošteno je.
pa ono mi pijemo dzabe i ako hocu počastit prijatelje onda velim to mi naplatite? nije sad to čašćenje cijelog broda 10 dana, nego ono čisto iz pristojnosti pitam kako to funkcionira. Kad smo mi davno bili bil je jedan lik koji je fakat častio cijeli brod
jasnac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:37   #4243
Quote:
jasnac kaže: Pogledaj post
pa ono mi pijemo dzabe i ako hocu počastit prijatelje onda velim to mi naplatite? nije sad to čašćenje cijelog broda 10 dana, nego ono čisto iz pristojnosti pitam kako to funkcionira. Kad smo mi davno bili bil je jedan lik koji je fakat častio cijeli brod
Ma u biti ako i "prošvercaš" koje piće nekome, onako jedno ili dva, najvjerovatnije će ti progledati kroz prste. Ali ako bude preočigledno, nekaj će oni već oko toga napraviti. Mada, dosta i ovisi oko toga koliko je konobar revan, ima ih koji ne brinu dok god im se tutka napojnica.

To osobno nikad ne radim, mada znam uzeti paket.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 08:52   #4244
Pozdrav!

Mene zanima preko kojih stranica i agencija kupujete krstarenja?
I koji mjeseci su najjeftinijji?
__________________
Starenje je neizbježno, odrastanje opcionalno
mean girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 13:25   #4245
Izleti

Quote:
LolitaFarabutto kaže: Pogledaj post
Eto malo da se pohvalim....ja danas idem uplatiti krstarenjeza 10/18.MSC ORCHESTRA 13 danas,itirerar Genoa, Marseille, Barcelona, Casablanca, Santa Cruz de Tenerife, Funchal, Malaga, Civitavecchia, Genoa.Meni novi gradovi Casablanca, Santa Cruz de Tenerife, Funchal, Malaga, Civitavecchia, posto ne uzim izlete s broda nego se uvjek snalazim sama moze koje upute?
Posto sam rezervirala tako dana dobila sam odlicnu cijenu.
Uf,bas se veselim iako je daleko 2018
Draga, ja idem na tu turu drugog meseca 2018. Ukoliko saznas nesto o izletima, pisi
Icazlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 20:24   #4246
Casablanka obavezno grupni izlet po mogućnosti do Marakeša,Funchal i Tenerife sam ili uzmi taksista koji će za 30 eura vas četvero voziti cijeli dan i biti vodič.Malaga nije loše uzeti organizirani izlet iako uz dobru pripremu možete sami a za Civitaveciju
-to je izlet za Rim daleko je najbolje je koristiti vlak za Rim i jako paziti na vrijeme da ne zakasnite jer brod ne čeka.
didulica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:15   #4247
jel ovaj voucher 500 eura vrijedi i za europske rezervacije? nije mi baš jasno sa sitea. imate li neka saznanja?
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 22:06   #4248
pardon, govorim o costa cruises

https://www.costacruise.com/B2C/USA/...-70-years.aspx
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:37   #4249
Quote:
sara77777 kaže: Pogledaj post
Dobar dan!

Putujemo sa MSC Meraviglia a luka ukrcaja nam je Savona.

Dolazimo autom pa me zanima da li je netko pronašao negdje u blizini dobar cuvan parkin i po mogucnosti besplatan
Upravo smo se vratili sa Meraviglie. Auto smo ostavili u Msc garaži, Genova, 90 eura tjedan. Auto preuzmu i vrate na ukrcajnom terminalu, jako jednostavno.
DanijelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:59   #4250
Msc Meraviglia

Prekrasan novi brod, svaka luka novi ukrcaj i iskrcaj, previše putnika, (puno puno Kineza sa termos bocama).
Bufet je kaotičan, unutarnje kabine strašno mračne (premalo rasvijetnih tijela).
Restoran za ručak otvoren samo od 12 - 13.30.
Waves restoran ima čak 3 sitinga za večeru (prvi u 17.30).
Sportski centar sa terenom za nogomet je odličan i Sky lounge u koji nismo mogli ići - bar samo za odrasle.
Nikad više na ovako veliki Shopping centar brod.
DanijelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 20:53   #4251
da li netko ima iskustva sa Karipskih krstarenja ?
tleopold is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 08:16   #4252
Karipsko more?Bili smo.super ali bez vreće novca ne ići.Puno dodatnog plaćanja ,dodatnih stvari koje su normalne na evropskom putovanju.Napojnica obavezna svaki dan u ruke sobarici,konobaru,liftboju,.......a o izletima da ne govorim.
didulica38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 08:29   #4253
Quote:
tleopold kaže: Pogledaj post
da li netko ima iskustva sa Karipskih krstarenja ?
Bio sam ja, više puta, no meni je to susjedstvo (živim na jugu Floride). Nisam veliki fan Kariba baš, puno tog je precjenjeno i vrlo iskomercijalizirano, po mojem mišljenju. No, ipak pitaj kaj te zanima...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 00:01   #4254
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Bio sam ja, više puta, no meni je to susjedstvo (živim na jugu Floride). Nisam veliki fan Kariba baš, puno tog je precjenjeno i vrlo iskomercijalizirano, po mojem mišljenju. No, ipak pitaj kaj te zanima...
Uključit ću se i ja jer smo danas aktivnije počeli tražiti krstarenja za 2./3. mjesec 2018.

Gledala sam ponude preko royal caribbean; Kuba, Meksiko, Barbados, St Maarten, St Lucia, Puerto Rico su destinacije koje smo oboje ili jedno od nas posjetili u zadnjih par godina pa tražim krstarenje da je minimum navedenih destinacija jer je puno toga što još nismo posjetili
Puerto Rico je luka ukrcaja pa je velika šansa da to nećemo moći izbjeći, ali to mi je ok.

Uglavnom, postoji li neka ruta koju bi nam preporučio, opcija nam je 7-12 dana krstarenje? Što se tiče kompanije, koja bi bila 4* ili 5* za taj dio svijeta, je li royal caribbean dobar?
Ne tražim ni low-cost krstarenje niti nešto najskuplje, otprilike neki srednji prema visokom rangu kvalitete/usluge/cijene

Edit: s obzirom na to da si napisao da nisi veliki fan kariba, gdje bi preporučio onda da idemo 02./03. mjesec na krstarenje?
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 01:24   #4255
Beyo, Royal je vrlo dobar izbor ali ipak je bitno koji je brod? Neki stariji i nisu baš nešto, ovi novi su izvrsni (Oasis Class). Teško će biti izbjeći destinacije koje ste naveli ali koliko vidim od Deep South Caribbean imate jedino Barbados, kojeg i nije grijeh posjetiti opet. Polazna luka baš mora biti Puerto Rico? Miami ili Fort Lauderdale vam ne bi odgovarali kao polazna luka?

Royal Caribbean nije 4 il 5 zvjezdica, ako ste za luksuznije provjerite Celebrity, Crystal... Osim Kariba, u to vrijeme nema puno toga. Možda Hawaii ili zapadna obala Mexica iz San Pedra ili San Diega?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 17:27   #4256
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Beyo, Royal je vrlo dobar izbor ali ipak je bitno koji je brod? Neki stariji i nisu baš nešto, ovi novi su izvrsni (Oasis Class). Teško će biti izbjeći destinacije koje ste naveli ali koliko vidim od Deep South Caribbean imate jedino Barbados, kojeg i nije grijeh posjetiti opet. Polazna luka baš mora biti Puerto Rico? Miami ili Fort Lauderdale vam ne bi odgovarali kao polazna luka?

Royal Caribbean nije 4 il 5 zvjezdica, ako ste za luksuznije provjerite Celebrity, Crystal... Osim Kariba, u to vrijeme nema puno toga. Možda Hawaii ili zapadna obala Mexica iz San Pedra ili San Diega?
Hvala na svim informacijama. Svejedno nam je koja je polazna luka, samo moramo relativno uskoro naći krstarenje da možemo tražiti i let iz Zagreba (i obližnjih aerodroma).

Prijateljica je bila na krstarenju po Havajima, jesi možda ti bio, kako ti se svidjelo? Mexico bismo probali izbjeći jer je bolja polovica provela tamo nekih 6 tjedana i bio je dosta po obali pa kombiniramo krstarenje gdje ni on ni ja nismo bili (barem na većini destinacija).
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 02:25   #4257
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Hvala na svim informacijama. Svejedno nam je koja je polazna luka, samo moramo relativno uskoro naći krstarenje da možemo tražiti i let iz Zagreba (i obližnjih aerodroma).

Prijateljica je bila na krstarenju po Havajima, jesi možda ti bio, kako ti se svidjelo? Mexico bismo probali izbjeći jer je bolja polovica provela tamo nekih 6 tjedana i bio je dosta po obali pa kombiniramo krstarenje gdje ni on ni ja nismo bili (barem na većini destinacija).
Da, bio sam na krstarenju po Havajskim otocima i bilo je fantastično. Jedan NCL brod ide iz Honolulua svaku subotu, obiđe jedno 4 otoka. Mislim da Royal nema nešto slično u ponudi.

Royal za Karibe ima više polaznih luka (Miami, Fort Lauderdale, Port Canaveral, Galveston, Cape Liberty, Tampa i San Juan), no ovi noviji brodovi ne polaze iz svih. Quantum ili Oasis Class su ti mlađi i opremljeniji, bolji brodovi. Zapadni Karibi bi trebali izbjeći ovo što set već vidjeli...

Ima dosta toga na Royalovoj web stranici za period koji vas zanima pa pogledajte tamo. Npr. Allure of the Seas:

https://imgur.com/a/gkvEB
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 13:46   #4258
MSC MERAVIGLIA

Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Jedva čekam dojmove sa novog broda u floti
Evo nakon povratka treba koji dan odmora da se dojmovi slegnu.

Parking smo rijesili preko Lanterna parkinga, za 8 dana smo platili 64,90 €, kljuceve smo ostavili sebi, shuttle prijevoz je bio uključen u tu cijenu.

Na MSC smo vec bili i to na Fanstasiji prije 4 godine, uspoređujući kabine su na ovom puno manje, u balkonskoj kabini se jedva moglo mimoilaziti , da ispod kreveta nije onako veliki prazan prostor ne bi imali gdje kufere smjestiti.

Svaku večer smo gledali novu predstavu , to nam je nakako postala tradicija, tako da su klinci i po povratku spominjali koliko im se to svidjelo.

Jednu večer smo se odlučili za Cirque du Soleil, jedna opciju gledanja predstave je večera+show(35€) ili cocktail+show(15€), po meni precijenjeno za ono što dobijemo. Show traje 35 minuta a pred ulazom ćete čekati minimalno 20 min.

Vecarali smo u L'Olive Doree & L'Olivo D'Oro (Deck 6), spiza je bila ukusna a klinci su uzivali u posebnom KIDS meniu.

Za ostale obroke smo koristili buffet, nekako nam je to bilo najpraktičnije, na svakom korneru imate odjeljaksa pićem gdje besplatno možete uzeti kavu , čaj i vodu besplatno.


Izbor restorana i shopova je odličan, za svakoga se nađe po nešto.


Što se tice ture posebno cu obraditi svaku luku.

Genova

Odmah u blizini imate Acquario di Genova, najveci europski akvarij, zbilja ga vrijedi posjetiti, cak mozete maziti raže sto je našim klincima bilo fenomenalno.

Civitavecchia-Rim

Dakle ovo je kao da vas iskrcaju u Makarskoj i kazu to vam je Dubrovnik , shuttle bus vas besplatno dovede od broda do autobusnog stajalista, tu morate uzeti novi autobus do vlaka s kojim putujete
u Rim, dakle u ovom transferu od broda - shuttle busa- drugog autobusa- vlaka izgubili smo preko dva sata vremena, nazalost vlak ima nekakvu rupu u polascima od 45 minuta od 10 sati tako smo se posteno načekali.

Ja i suprug smo posjetili Rim prije par godina tako da smo sada klince vodili da vide ovaj predivan grad, kako smo imali jako malo vremena koncentrirali smo se na Colosseum i okolicu, ispred Colosseuma smo uzeli turu sa vodičem, to zadovoljstvo nas je izašlo 70 € za nas četverno ali bar nismo čekali u redu za ulaz, vec smo odmah ušli.

Palermo

Po izlasku iz broda zasuti će vas ponudama za Hop On Hop Off turama, mi smo se odlučili za crveni autobus bez krova, posjetili glavne znamenitosti od kojih nam je Palermo Cathedral oduzela dah.

Malta

Po nama najljepša luka, predivan grad, predivan otok, ma sve nam se tamo jako svidjelo.

Uzeli smo taxi na 5 sati koji nas je odveo do Marine Parka, ako želite plivati sa delfinima bilo bi dobro da se zapišete prije dolaska, mi smo imali sreće što su imali slobodan termin. Iskustvo je fenomenalno i definitivno ćemo ga pamtiti cijeli život. Neopisivo je lijep osjećaj imati interakciju sa tim predivnim bićima.
Nakon toga otišli smo utvornicu izrade predmeta od stakla i uživo gledali kako to rade.
Nažalost ostalo nam je vremena za posjetiti još samo Mdinu, doslovno muzej na otvorenom. Pogled sa zidina je predivan. Po povratku smo se malo prošetali po Valetti.

Plovidba

Dan za odmor i uživanje, tipa, jelo-bazen-jelo-bazen-jelo-kazaliste
Taj dan će spustiti cijene u shopovima pa se prije toga suzdržite od kupovine.


Barcelona

Brod ne pristaje bas blizu centra pa smo uzeli taxi do Ramble za 10 €, malo prođirali po središtu i uživali u njihovoj tržnici-La Boquería.
Do Sagrada Familie smo uzeli taxi, karte smo kupili online spojivši se na njihovu mrežu, tako platite jeftinije nego da kupujete na ulazu. Popili kavu u obližnjem Starbucksu i krenuli prema Park Güell.
On je sada pod obnovom pa smo nažalost samo dio vidjeli.

Marseille

Taxijem do Notre Dame de la Garde za 20 €, pješice do luke, malo prođirali po gradu u kojem je već počeo Advent tako da smo na dva trga uživali u Božićnom sajmu.


Toliko od mene
sara77777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:58   #4259
Bok! Muž I ja se spremamo na naše prvo krstarenje... Plan je još u razmatranju, ali biti će ili istočni ili zapadni Mediteran, negdje sredina/kraj svibnja...Što bi Vi odabrali, na kojoj ruti se ima vise za vidjeti? Ima li velike razlike između različitih MSC brodova?
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 08:40   #4260
Quote:
Goga_fina kaže: Pogledaj post
Bok! Muž I ja se spremamo na naše prvo krstarenje... Plan je još u razmatranju, ali biti će ili istočni ili zapadni Mediteran, negdje sredina/kraj svibnja...Što bi Vi odabrali, na kojoj ruti se ima vise za vidjeti? Ima li velike razlike između različitih MSC brodova?
Ovisi što volite, koje gradove preferirate, kakav odmor volite. Meni je recimo bitno samo na odem na krstrenje. A sva mjesta su različita i uvijek se ima nešto za vidjeti. Bila sam i istočno i zapadno i ne mogu se odlučiti di mi je bolje.

Što se tiče MSC brodova, meni osobno su bolji veci i noviji jer je osoblje na njima iskusnije, dakako i animacija. Nekako imam filing da na manjim i starijim, osoblje započinje i uči. Al isto tako sve je relativno, dal vam je to bitno ili ne.
jasnac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.