Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2011., 02:57   #81
Upadam malo u temu ko padobranac,
samo bih htio skrenuti paznju na nesto, a ustalom to ste vec i spominjali.

Onaj aerodromski kafic, na desnu stranu zgrade... Ono je ruglo drzave i svih nas, ono je sramota.
Ima onih par konobara, kakve li su to njuske, ko iz one serije 'vratiti ce se rode', otprilike.
Strahota od neljubaznosti, nekulture, bome fino neznanje bar jednog jezika.
A i sam kafic, citaj birtija, uredjen u stilu komunistickih kafana iz ranih '70-tih,
vapi za nekim promjenama.
Kava (kava ???) je mjesavina tople vode i nekog cudnog okusa 'Divke' iz istih vremena.
Vrlo uspjesno ce procistiti organizam putnika namjernika, iz iskustva to govorim.....
Srecom, da je WC nekih 100 metara udaljen.

Cijene su adekvatne, kako i prilici za takvu uslugu i ambijent.

Eh, da... Za svaku pohvalu je ona bastica za pusace, ipak to se ne srece po svijetu bas lako.

LP
romyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 09:15   #82
svaka cast za skopski aerodrom i za zracne mostove..ful me iznenadilo da su cak i oni toliko napravili.
jedino onaj spomenik, valjda u inat Grcima..pretjerali su s tim novopostavljenim spomenicima, cak i na aerodromu (ali jasno mi je zasto, to je druga prica)
usput, cisto sumnjam da i na jednom drugom aerodromu (mozda nekom ruskom) unutar zgrade stoji spomenik takvog tipa?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:51   #83
kad se zatvara čekiranje prtljage za inozemne letove (recimo amsterdam, OU)
clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 13:41   #84
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Kad sam ja išao prije par godina s Trsta - nije bilo djutića. Čak štoviše, nakon što smo prešli securitate, nije bilo više ničega. Ni restorana, ni djutića, samo neki automat za kupit kavu i vodu. S tim da ako nisi imao kovanice - zaboravi, jer ih nisi imao gdje promijenit.
Trst sad ima, kad prodjes kontrolu, 1 sank di mozes popit kavu ili stogod. Ima i neki ducancic koji nudi preskupa vina i naravno, pašte . To je manje vise to.
Sve u svemu, cekat tamo vise od pol sata, sat - katastrofa.

Zagreb Pleso jedino sto ima dobro je park vani u kojem mozes kratit vrijeme za toplih dana, osim toga uzas. A onaj tzv. kafic, di je espreso 15kn treba zatvorit. Nabili su cijene samo jer je to aerodrom, a za to ne nude apsolutno nista. Zabranit bi trebalo.

Od europskih aerodroma, meni su definitivno najugodniji Munchen i Barcelona, za provest vrijeme ako si zaglavljen izmedju letova.

EDIT: sto se tice pokretaca posta, za ovu polovnu casu vode bi babu trebalo prijavit inspekciji, minimalno

Zadnje uređivanje tempo_# : 09.09.2011. at 13:45. Reason: dodatak
tempo_# is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 14:38   #85
Što je to zračni most?
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 14:41   #86
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Već je stvarno krajnje vrijeme da se počne sa realizacijom nove zagrebačke zračne luke.


Ma kajgod - što se trudiš objasniti - stadion za 50 gledatelja može, ali aerodrom NE može.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 14:46   #87
Zračni most su oni tunelići kroz koje ulaziš u avion direktno iz aerodromske zgrade. Nemaš dosadnih buseva.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 15:09   #88
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Zračni most su oni tunelići kroz koje ulaziš u avion direktno iz aerodromske zgrade. Nemaš dosadnih buseva.

Da - kao ovu našu slavnu Pleso vožnju od ciglih 50m.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 23:02   #89
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Evo malo vjesti sa ovih prostora. U Skopju je otvoren Aerodrom Aleksandar Veliki koji će imati kapacitet 4,3 mil. putnika. Trenutni promet sad već stare zračne luke je oko 780 000 putnika. Također, trenutno se i u Prištini gradi zračna luka sa 3 avio mosta. U Hrvatskoj još niti jedan aerodrom nema niti jedan zračni most. Najbliži toj realizaciji je Dubrovački aerodrom. Trenutno svi aerodromi glavnih gradova ex Juge imaju avio mostove osim Zagreba i Podgorice. Već je stvarno krajnje vrijeme da se počne sa realizacijom nove zagrebačke zračne luke.
Ajme kako vi ljudi ne razumijete najbanalnije PR doskočice.

Nije točno da će arodrom u Skopju imati 4,3 milijuna putnika, nego da bi to želio imati i dizajniran je za taj broj putnika, a jako, jako puno novaca i neizvjesnosti će se potrošiti dok se (i ako se) to ne dogodi.

Da se razumijemo, ja bih bila jako sretna da Skopje to uspije, držim im fige!

Ali jedan PR članak interpretirati kao činjenicu nekog događaja u budućnosti kaj je zaboga ovome svijetu, školama i generaciji koja ama baš ništa ne razumije.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 23:17   #90
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ajme kako vi ljudi ne razumijete najbanalnije PR doskočice.

Nije točno da će arodrom u Skopju imati 4,3 milijuna putnika, nego da bi to želio imati i dizajniran je za taj broj putnika, a jako, jako puno novaca i neizvjesnosti će se potrošiti dok se (i ako se) to ne dogodi.

Da li to skopski aerodrom samo želi ili će imati - apsolutno je svejedno dok naš zagrebački nema kapacitet primiti/otpremiti 2-3 leta skupa....

Inače, ne tlapi PR uvijek bezveze - podatke im tutne pod nos neki arhitekti, prometni inženjeri i sl. Poanta je napraviti nešto da se može razvijati, a ne non-stop krpati.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 23:27   #91
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Da li to skopski aerodrom samo želi ili će imati - apsolutno je svejedno dok naš zagrebački nema kapacitet primiti/otpremiti 2-3 leta skupa....
.
Zagrebački aerodrom ima daleko više letova nego Skopski, a ako si ikada bila na Skopskom (starom) onda znaš da se to uopće ne može uspoređivati. To ne znači da obje zračne luke nisu provincijskog karaktera, kao što niti to ne znači da se s njih ne može letiti uz zadovoljenje svih civilizacijskih potreba.

Investitori u Skopski aerodrom su Turci.

Mogli su biti i u Zagrebu, pa nisu bili jer ovdje nije dobro niti ako netko želi investirati, niti ako nitko ne želi investirati. Ovdje su samo bili predmet afera. Makedoniji nisu smetale.

Kada ćemo se više odlučiti, želimo li investicije ili filozofiju?

Daj mi molim te reci, što ti zapravo želiš?
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 23:34   #92
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Zagrebački aerodrom ima daleko više letova nego Skopski, a ako si ikada bila na Skopskom (starom) onda znaš da se to uopće ne može uspoređivati. To ne znači da obje zračne luke nisu provincijskog karaktera, kao što niti to ne znači da se s njih ne može letiti uz zadovoljenje svih civilizacijskih potreba.

Investitori u Skopski aerodrom su Turci.

Mogli su biti i u Zagrebu, pa nisu bili jer ovdje nije dobro niti ako netko želi investirati, niti ako nitko ne želi investirati. Ovdje su samo bili predmet afera. Makedoniji nisu smetale.

Kada ćemo se više odlučiti, želimo li investicije ili filozofiju?

Daj mi molim te reci, što ti zapravo želiš?

Želim novi, moderni i kako jednoj turističkoj destinaciji priliči - aerodrom, pa makar ju ti trpala u provinciju.

Afere? Glupost, mi imamo toliko afera da više i ne znamo što jest a što nije jer se niti jedna afera ne raščisti, ali u vražju .... što sve mora na politici završit!

A što ti pak filozofiraš da nam to ne treba - to je samo tvoj par rukava totalno nerazumljiv.... nama ostalima.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 00:40   #93
Opet iste priče nas balkanaca....
Nema zračnih mostova, tragedija, stvarno neznam kako bez toga (inače na aerodromima s zračnim mostovima naši avioni pretežno nemaju pristupa istim)
Nema restorana, pa idem letiti a ne na ručak..
Nema djutiča, da to je največi problem (ono baš seljački kupovati wiski)...
Osamdesetih godina je bilo sasvim dovoljno kapaciteta pa su sletali i prekooceanski letovi a danas kad je promet manji sad je kapaciteta premalo...
Glavni grad pa usporedba s berlinom, parizom i masu drugih gradova samo niko ne kaže da cjela Hrvatska ima stanovnika ko malo veči kvart tih gradova...
Ali ajmo se igrati megalomana i izgraditi potemkina sela....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 00:49   #94
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Želim novi, moderni i kako jednoj turističkoj destinaciji priliči - aerodrom, pa makar ju ti trpala u provinciju.

Afere? Glupost, mi imamo toliko afera da više i ne znamo što jest a što nije jer se niti jedna afera ne raščisti, ali u vražju .... što sve mora na politici završit!

A što ti pak filozofiraš da nam to ne treba - to je samo tvoj par rukava totalno nerazumljiv.... nama ostalima.
Ja nisam nigdje rekla da nama to ne treba, ali sam rekla da i ovakav aerodrom isounjava svoju funkciju, onoliko letova koliko imamo uredno i dođe i ode sa ZG zračne luke, svi imaju gdje obaviti nuždu ako trebaju, kupiti vodu ili sendvić ako su gladni ili žedni, mada nemaju baš vremena ogladniti jer ne postoji baš hrpa letova zbog kojih bi ljudi spavali po klupama i čekali na let satima.

Čemu imati komplekse iz jednostavne činjenice da više od toga uopće nije potrebno

To me podsjeća na tipični provincijski mentalitet i želju da kuća bude bar za potkrovlje viša od susjedove.

Kada Hrvatska poradi na tome da protok putnika značajno preraste kapacitet zračne luke, neće trebati čekati dugo da se investitori počnu klati tko će dobiti na javnom natječaju.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 00:58   #95
Nego šta je s onim pompozno najavljenom direktnom linijom s amerikom..
Kolko znam prvi let je otkazan sada to više niko i ne spominje....
Nije li to veči problem od manjka djutiča i restorana....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 01:52   #96
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ajme kako vi ljudi ne razumijete najbanalnije PR doskočice.

Nije točno da će arodrom u Skopju imati 4,3 milijuna putnika, nego da bi to želio imati i dizajniran je za taj broj putnika, a jako, jako puno novaca i neizvjesnosti će se potrošiti dok se (i ako se) to ne dogodi.

Da se razumijemo, ja bih bila jako sretna da Skopje to uspije, držim im fige!

Ali jedan PR članak interpretirati kao činjenicu nekog događaja u budućnosti kaj je zaboga ovome svijetu, školama i generaciji koja ama baš ništa ne razumije.
I što je pisac htio reći, točnije napisati

Kapacitet mu je 4.3 mil. putnika što se može vidjeti iz linka koji sam stavio. A to što je promet na starom aerodromu svega 780 000 je drugi par rukava. A toliki će, a možda i neznatno veći biti i na novom, barem u prvo vrijeme. Kako je aerodrom građen za puno veći promet, naravno da će se ići na ostvarenje tog plana. Turci planiraju od Skopja napraviti hub za neke linije.

Aeorodromi i glavne željezničke stanice su ogledalo države i predstavljaju viziju. Zagrebački aerodrom i Glavni kolodvor su pravo ogledalo trenutne situacije u Lijepoj našoj. Vrijeme je stalo i čeka se Godot koji će ovo sve pokrenuti. A kad nema vizije i kad nema ulaganja, onda promet stagnira ili se neznatno povećava.

Zadnje uređivanje Trebor01 : 10.09.2011. at 02:02.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 08:50   #97
Quote:
Trebor01 kaže: Pogledaj post
Turci planiraju od Skopja napraviti hub za neke linije.

Aeorodromi i glavne željezničke stanice su ogledalo države i predstavljaju viziju. Zagrebački aerodrom i Glavni kolodvor su pravo ogledalo trenutne situacije u Lijepoj našoj. Vrijeme je stalo i čeka se Godot koji će ovo sve pokrenuti. A kad nema vizije i kad nema ulaganja, onda promet stagnira ili se neznatno povećava.
To je ključna inforacija, da su Turci investitori, što znači da sigurno imaju računicu i znaju zašto su uložili u taj aerodrom.

A što se tiče zagrebačkog aerodroma, nikakvih kompleksa nemam, vidjela sam i puno gore koji služe svrsi, što je ustvari najbitnije. Kakav je Brnik pitam ja vas, pa što fali Sloveniji?

Slažem se sa Nemremsesjetit (as ti nadimka ) u potpunosti...
Nama više od ovog uopće nije potrebno, sve eventualne nedostatke moguće je riješiti vrlo brzo i jednostavno (npr izgraditi još nekoliko wc-a, proširiti Dutić iako ne znam što ovom fali, postaviti još nekoliko birceva, obogatiti gastronomsku ponudu i sl)
I organizirati se tako da kad bude dva ili tri leta odjednom, da to bude sve skupa protočnije...iako je sasvim normalno da se zapne i na većim aerodromima, meni se to dogodilo recimo u Londonu da sam sigurno sat vremena čekala na passport control, jer je došlo nekoliko letova odjednom...
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 10:39   #98
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Kakav je Brnik pitam ja vas, pa što fali Sloveniji?

Slažem se sa Nemremsesjetit (as ti nadimka ) u potpunosti...
Nama više od ovog uopće nije potrebno, sve eventualne nedostatke moguće je riješiti vrlo brzo i jednostavno (npr izgraditi još nekoliko wc-a, proširiti Dutić iako ne znam što ovom fali, postaviti još nekoliko birceva, obogatiti gastronomsku ponudu i sl)
I organizirati se tako da kad bude dva ili tri leta odjednom, da to bude sve skupa protočnije...iako je sasvim normalno da se zapne i na većim aerodromima, meni se to dogodilo recimo u Londonu da sam sigurno sat vremena čekala na passport control, jer je došlo nekoliko letova odjednom...
Sorry ali Brnik je ipak malo bolji od Plesa, ako ništa ima prostor za pušenje, zračni most i puno lijepši pogled na pistu.

Nitko tu ne trubi eeeeee ajmo napravit aerodrom sa 57 gejtova i to na svakom od 6 terminala, sav u staklu, unutarnjim vrtom od 37 hektara, 15 tisuća m2 šoping prostora....ali tko god trubi da je ovaj ko Bog i da nek se samo stavi koja kartonska kutija i eto ti proširenje, možemo staviti i koju aluminijsku policu i proširiti djuti, staviti kemijski wc i svi sretnoi taj ga laprda.

Slažem se netreba raditi megalomaniju, ali isto tako se slažem da je vrijeme da glavni grad dobije novi aerodrom jer ulazi u zemlju predstavljaju kakva je ta zemlja kao što je netko ranije spomenuo.

Ako se ima za sve ine pizdarije, sportsko i političko izdrkavanje onda se valjda kroz koju godinu može naći sredstva za nekakav moderniji aerodrom pa makar od stranih investitora i tu ne vidim nikakav problem, a što se prometa tiče to je argument koji bi se moga primjeniti i na autocestu i na šoping centre i na sportske centre itd. itd. itd. na svemu treba raditi pa tako i na povećanju zračnog prometa, ali isto tako od nekud treba i krenuti.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 12:07   #99
Wow ima prostor za pušenje na Brniku.
Pa jel to takav problem postaviti u Zagrebu??
I tunel? Fascinirana sam.

Jeste vi ljudi ikad čuli za riječ "prioritet"?

Istina je da je osjećaj kad se sleti iz Frankfurta ili Londona u Zagreb jednostavno neopisiv ... al i dalje tvrdim da zagrebački aerodrom solidno funkcionira i ima sve što mu je nužno u ovom trenutku i da se svi nedostaci daju jednostavno otkloniti ili barem ublažiti.
Kakav bi vi poseban djutić htjeli meni nije jasno, kakve se to perverzije unutra trebaju prodavat kad ovo što već postoji nije dovoljno? Mislim, Ok, ne kažem da ne trebaju postojat djutići, al ono, što fali ovome?

Mene nije sram zagrebačkog aerodorma uopće, nego stanja naših bolnica i ambulanti. Da u 21 stoljeću po bolnicama nema sapuna i toaletnog papira, eto to me sram i to je ogledalo naše države.
mirjam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 12:09   #100
Ne znam odakle ovakvo usko gledanje na zagrebački aerodrom.

Već više puta sam napisao, Pleso je građeno za milijun putnika, eventualno 1,5 milijun, a već dvije godine ima i više od 2 milijuna. Aerodrom je svakim danom premali za normalno odvijanje prometa. U ovakvoj konfiguraciji, aerodrom nema više neke mogućnosti za rast, a sve to ima za posljedicu - skuplje karte.
To što je Zagreb mali grad, manji od nekih njemačkih gradova - pa Zagreb nam je glavni grad države, praktično prvi susret nekog stranog investitora s HR. Kad sleti na ZG aerodrom, nije ni čudo da želi odmah pobjeći iz takve države. Aerodrom je neki prvi dojam koji stekneš o nekoj državi. Moram priznati, da je dojam poprilično loš.
Osim toga, bivši direktor Plesa je želio mic po mic graditi aerodrom i proširivati ga, bez neke megalomanije, naravno, više nije direktor.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.