Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2016., 15:33   #2141
obavezno javi uzgajivacnici gdje je kupljen, ako ima on, ima cijelo leglo
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 20:49   #2142
novo pitanje: moj malac mijenja zube i u zadnjih tjedan dana mu smrdi iz ustiju za popizdit!
Prvo sam mislila da je od mokre hrane (ontario) pa sam ga ukinula i sada ima na menuu polu barf (jos nece full sirovo) + briketi i dalje nema promjene, kad puhne prema meni imam osjecaj kao da sam ga hranila jetircama :/
ima tko ideju zasto?
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 21:50   #2143
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
obavezno javi uzgajivacnici gdje je kupljen, ako ima on, ima cijelo leglo
Nisi dobro pročitala: riječ je o dvomjesečnoj mješanki udomljenoj iz azila.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 22:13   #2144
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Nisi dobro pročitala: riječ je o dvomjesečnoj mješanki udomljenoj iz azila.
uh, nemam pojma kako sam zapamtila da je kupljen, nadam se da su ostali u azilu ok...

edit: pomijesala sam taj post i jedan prije
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 23:09   #2145
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
novo pitanje: moj malac mijenja zube i u zadnjih tjedan dana mu smrdi iz ustiju za popizdit!
Prvo sam mislila da je od mokre hrane (ontario) pa sam ga ukinula i sada ima na menuu polu barf (jos nece full sirovo) + briketi i dalje nema promjene, kad puhne prema meni imam osjecaj kao da sam ga hranila jetircama :/
ima tko ideju zasto?


Upaljene desni zbog izmjene zuba su moguc uzrok ali kod tako malih pasmina nakupljanje zubnog kamenca pocinje prilicno rano, posebno ako su na mekanoj hrani.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 17:59   #2146
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
uh, nemam pojma kako sam zapamtila da je kupljen, nadam se da su ostali u azilu ok...

edit: pomijesala sam taj post i jedan prije
Javljeno je azilu i rekla je gđa da su ostali dobro jer su dobili svi cjepivo ali valjda da naš nije stekao imunitet.

__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 20:06   #2147
Imam njemackog ovcara star 12 mjeseci

Danas primjeti da su mu testisi skroz pocrnili,i oko zadnjih nogu ima crvenilo po kozi. Zna netko o cemu se tu radi prije nego ga veterinaru odvedem?
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:07   #2148
Štene sam priklještila sinoć vratima!!!
Prvih par minuta je držao povučenu gore nogicu,kasnije je hodao.
Danas leži cijeli dan iako hoda normalno. Na dodir ga ne boli,zacvilio je samo kad sam malo stisnula.

Vodim ga za svaki slučaj,neznam jesam samo nogu priklještila ili još nešto - plašime jer sam čula krckanje nečega !!
Iskustva s gnječenjem vratima?
Užasno se osjećam jer sam ja kriva,izvadila sam ga van i kad sam išla vrata zatvorit on krenuo uletiti unutra i eto ...

S obzirom da je nogica relativno ok,bojim se da je krckalo nešto drugo - napipavala sam sve ali cvilio je samo na dodir nogice...
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 16:42   #2149
Quote:
Dominion88 kaže: Pogledaj post
Štene sam priklještila sinoć vratima!!!
Prvih par minuta je držao povučenu gore nogicu,kasnije je hodao.
Danas leži cijeli dan iako hoda normalno. Na dodir ga ne boli,zacvilio je samo kad sam malo stisnula.

Vodim ga za svaki slučaj,neznam jesam samo nogu priklještila ili još nešto - plašime jer sam čula krckanje nečega !!
Iskustva s gnječenjem vratima?
Užasno se osjećam jer sam ja kriva,izvadila sam ga van i kad sam išla vrata zatvorit on krenuo uletiti unutra i eto ...

S obzirom da je nogica relativno ok,bojim se da je krckalo nešto drugo - napipavala sam sve ali cvilio je samo na dodir nogice...
odfuraj ga vetu na pregled, ako je nekaj krckalo onda bi moglo bit gadno
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 10:37   #2150
Ne zivciraj se previse, to se desava. Koliko god pazili, kao i sa djecom, dode do nezgoda, ali bitno je da ga odvedes k veterinaru da potvrdis da li je samo nagnjecenje ili lom.
Mom frizeru je stene rotvajlera ispalo iz ruku (mala se silom iskorpcala) i slomila je nogu. Operacija je kostala 250 eura.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:41   #2151
Srećom,samo je bio u šoku. Vet kad mu je dirnuo nogu isto je zacvilio iako nije strgana ...
Užasno sam se osjećala svakako ... sekunda nepažnje!!
Da je bio sekundu brži mogla sam mu vrat uhvatiti i ostat bez njega

Uglavnom,zvonce će dobiti pa nek zvoni jer je premali pa ga nit vidim nit čujem
Dominion88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 21:00   #2152
ici ce ti na zivce, to sam ja napravila svojem malcu pa mi je po noci zvonio svaki put kada je isao pisati.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 21:31   #2153
Ljudi, imam kod kuće kujicu i 7 štenaca pokupljenih s ulice. Štenci su stari 15 dana. Danas sam primjetila da imaju svugdje po sebi neke male bubice zakačene za kožu kao krpelji. Gugl kaže da su pauši. Ima ih i kuja. Čime da to tretiram pošto su oni jako mali, a kuja doji??
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 22:17   #2154
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Ljudi, imam kod kuće kujicu i 7 štenaca pokupljenih s ulice. Štenci su stari 15 dana. Danas sam primjetila da imaju svugdje po sebi neke male bubice zakačene za kožu kao krpelji. Gugl kaže da su pauši. Ima ih i kuja. Čime da to tretiram pošto su oni jako mali, a kuja doji??
Stronghold ampula na kuju
Za stence ne znam ali znam da kuja smije dobiti dok doji
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 06:55   #2155
Stronghold ne smiju stenci mladji od 6tj
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 15:32   #2156
Evo saznala sam da za štence može frontline sprej. E sad nisam u mogućnosti to sve odmah nabaviti jesu pauši opasni za njihovo zdravlje, tipa da ne mogu sačekati par dana? Što ako ih ja našpricam sprejem pa ih mama liže? Je li moguće da ih mama odbaci nakon što ih tretiram s tim?
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 16:12   #2157
Može eventualno doći do sekundarne infekcije kože, alopecije, kraste. Nisam sigurna prenose li unutarnje parazite, pa provjeri trebaš li i čišćenje uskladiti sa sprejem. Koliko znam, nisu prijenosnici nekih ozbiljnih boleština.

Ako ih mama bude lizala, to bi kod nje moglo izazvati pojačano slinjenje. Najbolje bi ti bilo da nakon tretiranja pričekaš da se štene osuši prije nego ga vratiš mami.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 20:36   #2158
Zdravo svima, ja sam tako lose danas, vise ja volim kad je meni nesto nego mojoj mezimici. Moja maltezerica ima 4 godine, okej je sve samo sto joj je osjetljiva tacka stomak. Od jucer poslijepodne je nekakva svkrcena, zgurena, kao stisnuta. Ne znam sta bi joj moglo biti. Jede svoju hranu, bravo nagradu, pije vodu, laje kad cuje drugi lavez, stolica joj je normalna, medjutim nesto jako cudno mi je sto treska glavom, ne mislim da mlati zbog usiju, vec drma se glavom i cijelim tijelom u ritmu otkucaja srca. Nije ni vesela, ne bi se ganjala i igrala. Jedva skoci i sidje s kreveta/kauca... Usi joj nisu vruce, mislim da nema temperaturu. Zacvili kada hocu da je uzmem ili kada je uzmem ( Nekako jedva hoda, mada kad izadjemo napolje hoda normalno i setala bi stalno.
Ne znam sta bi moglo biti, danas sam guglala da nije epilepsija.. no cisto sumnjam jer nema takve simptome. Prije mjesec dana je bila slicnog ponasanja, samo je imala stomacne probleme, proljev, nije htjela da jede i nije tresla glavom i cijelim tijelom u ritmu otkucaja srca.
Je li neko imao slicna iskustva ? Strah me da nije nesto na neuroloskoj bazi, ocajna sam. (
__________________
Big dreams, Good music and Expensive taste
telenovelas queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 20:54   #2159
Ja ne bi cekala isla bi do veta da ju pregleda ipak da budes na miru
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 08:03   #2160
Golden retriver Star 8 godina ima oteklinu sa unutarnje strane ušne resice. Oteklina je dugačka i dosta otecena....pregledali smo uho nema uboda, krpelja, ništa.  Pas se sasvim normalno ponaša jede zaigran je, ne grebe to uho niti pokazuje da ga imalo boli. Oteklina traje već dva tjedna. Od veterinara smo dobili antibiotik i gel za hlađenje ali ništa nije pomoglo. Idemo ponovno na pregled ali molim drugo mišljenje o čemu bi se moglo raditi i da li smatrate da bi bio neophodan kirurški zahvat možda?



Zahvaljujemo
vilenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.