Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2017., 00:45   #61
Apsurd #3325

Dođeš u neki ured da ispuniš obveze (ne tražiš nikakva prava za sebe) prema državi, znači država nešto od tebe traži. Da bi to ispunio traže se kopije osobne/domovnice/neke random potvrde.

Ispred vrata ureda piše - "NE VRŠIMO USLUGE FOTOKOPIRANJA"

Pa ne morate bando lopovska, meni ta usluga ne treba, treba vama !!!

Pljuc.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 00:47   #62
Apsurd #3326

Dođeš u neki ured sa gomilom papira, uplatnicom na 120 kn, 70 kn taksenih maraka.
Pita te jesi li donio fotokopiju nekog dokumenta. Nisi imao gdje kopirati, jer nigdje u blizini nema kopirnice niti ti poznaješ kraj da bi znao gdje ima.

Ispred vrata ureda stoji kopirka.

Banda te šalje niz ulicu 500 m dalje da tražiš kopirnicu jer njima je to preteško i prevelik trošak (iskustvo iz Ministarstva Uprave i MVP-a).

Pljuc.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 00:50   #63
Apsurd #3327

Svaki ugostiteljski objekt je dužan imati sanitarni čvor za svoje mušterije, al naše javne i državne ustanove, u kojima se satima, nekada i danima zna čekati red, koje se osim proračunom hrane i taksenim markama i ekstra uplatnicama, imaju WC pod ključem i na vratima piše - "SAMO ZA DJELATNIKE USTANOVE/INSTITUCIJE"

U mnogima od njih ukoliko čovjek ode na WC (kafić do...) izgubi red.

Pljuc
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 00:55   #64
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ista priča i kod zubara i doktora opće prakse.
Uveli su naručivanje da bi se, kao, smanjile gužve.
Ok, nema frke.
Zovem ko budala satima, ili mi se nitko ne javlja ili je zauzeto.
Konačno, javi mi se nadrkana sestra i zakaže pregled.
Dođem prije naručenog vremena, u čekaonici 5 pacijenata.
Čekam više od sat vremena NAKON termina.

Jebemu, čemu onda naručivanja?
Jebemu baš to, i meni ovo najviše smeta, zovem ordinaciju 20 puta jedva da se jave 21. put, naruče me za 7 dana i onda još čekam po sat vremena, pa tko je tu lud!? Koliko samo puta sjedim u čekaonici i kako je starija zgrada čuje se telefon da zvoni 10 puta a sestra se zajebava, pa još što je najgore nekad i isključe telefon na pola sata da im eto ne smeta jadnima.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 01:02   #65
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Primjer slijedeći:
Moj otac je srčani bolesnik, što, među ostalim, zahtijeva i redovite preglede kod kardiologa.
Naručen je na pregled, karikiram, u srijedu u 10 sati.

Kao i 15 drugih pacijenata.

Pa matere im, ne mogu naručiti pacijente u razmaku od 15 minuta, već sve u isto vrijeme?
Hodam i ja po bolnicama ovih dana i stanje je strašno. Jednostavno im fali ljudi i opreme.

Na riječku karido polukliniku ide jedan EKG uređaj. Na kojem radi jedna sestra pa ti smisli kada se ona stigne javiti na telefon.

Slučaj drugi

Neurologija jedna sestra radi na šalteru i na dvije amubalnte,doslovce trči vamo- tamo.

Ne opravdavam ih, ali zbilja ne štima
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 01:20   #66
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Apsurd #3326

Dođeš u neki ured sa gomilom papira, uplatnicom na 120 kn, 70 kn taksenih maraka.
Pita te jesi li donio fotokopiju nekog dokumenta. Nisi imao gdje kopirati, jer nigdje u blizini nema kopirnice niti ti poznaješ kraj da bi znao gdje ima.

Ispred vrata ureda stoji kopirka.

Banda te šalje niz ulicu 500 m dalje da tražiš kopirnicu jer njima je to preteško i prevelik trošak (iskustvo iz Ministarstva Uprave i MVP-a).

Pljuc.
Danas sam bio u uredu državne uprave, gdje je ispred vrata ureda u hodniku bila nova Kyocera kopirka ( uključena, s papirom ). Doduše, nije mi trebalo kopiranje, ali da je, baš me zanima kako bi me netko spriječio da si išta kopiram.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 11:50   #67
Ajmo malo i o bankama.

Kad su mi klinci bili mali, teta iz Amerike im poslala svakom po 20 USD i povremeno im je tako slala. Ja sam im otvorio štedne knjižice i uredno im to uplaćivao.

Ne tako davno bijah službeno u Americi, ostala mi neka lova i htio sam im to jednakomjerno uplatit na račun. Kad ono, ne može!

"Teta" na šalteru mi veli: nemate punomoć! Rekoh: gospođo, ja sam otvorio te knjižice na njihova imena i, u ostalom, ne podižem, već polažem novac. Ne može, veli ona, jer kao, oni su sad punoljetni. Kakve to veze ima, rekoh, držeći knjižice u ruci, ja sam im otac i samo POLAŽEM novac u VAŠU banku! Naravno nisam mogao položit, već sam im lovu dao u ruke nek si polože sami...

Pa još ono, internet bankarstvom plaćaš nešto prvi puta, ONI su mišljenja da nisi pri sebi ili ti netko drži pljucu uperenu u glavu, pa se to provjerava i šalju ti kod na mob kojim onda, konačno, možeš izvršiti plaćanje... A tvoj je račun!

Isto tako, još apsurdnije, podizanje stambene štednje koju sam im godinama uplaćivao. Na sreću, još su bili maloljetni (to je bilo prije desetak godina možda, ne znam je li se u međuvremenu što tu promijenilo), gradio sam kuću i trebala mi je lova, a na njihovim se računima dosta skupilo. Odoh to podići, kad ono, ne može! Da skratim, morao sam otići sa ženom na socijalno da mi izdaju potvrdu da se ne razvodimo!
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 12:14   #68
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Danas sam bio u uredu državne uprave, gdje je ispred vrata ureda u hodniku bila nova Kyocera kopirka ( uključena, s papirom ). Doduše, nije mi trebalo kopiranje, ali da je, baš me zanima kako bi me netko spriječio da si išta kopiram.
A zašto misliš da na to imaš pravo?
Ppair koji potrošiš je plaćen nije pao s Marsa
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:42   #69
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Danas sam bio u uredu državne uprave, gdje je ispred vrata ureda u hodniku bila nova Kyocera kopirka ( uključena, s papirom ). Doduše, nije mi trebalo kopiranje, ali da je, baš me zanima kako bi me netko spriječio da si išta kopiram.
Ja sam u Ministarstvu Uprave u Zg upravo to i uradio kad su me poslali da fotokopiram. Pitam ih gdje mogu kopirati, a oni ne znaju. Kako ću onda znat ja iz Splita?
Uzeo papire i krenuo kopirati e da bi me ova kad je izašla iz ureda protjerala, da ne smijem to raditi...

Minut prije im ostavio 120 kn u uplatnicama i nešto toliko taksenih maraka. Plus ono što im dajem financirajući proračun RH (godišnje uplatim poreza najmanje 4000 EUR).
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 14:50   #70
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post
Jebemu baš to, i meni ovo najviše smeta, zovem ordinaciju 20 puta jedva da se jave 21. put, naruče me za 7 dana i onda još čekam po sat vremena, pa tko je tu lud!? Koliko samo puta sjedim u čekaonici i kako je starija zgrada čuje se telefon da zvoni 10 puta a sestra se zajebava, pa još što je najgore nekad i isključe telefon na pola sata da im eto ne smeta jadnima.
Ja dolazim u ORL ordinaciju popodne i nema nigdje žive duše. Doktor se šeta, ulazi i izlazi iz ordinacije.
Želim pregledat dite nakon operacije uha, da se vidi kakav je napredak. Sestra će da me ne može pregledat ovaj doktor nego samo onaj koji je dite operira.
Naručuje me za mjesec dana.
Za mjesec dana opet isti taj doktor koji je bio taj dan, ali je onda mogao pregledat dijete. Da bi se ustanovilo da je previše smole u uhu i da to treba čistit (ne može se ništa vidit) i opet doći na pregled za mjesec dana.
To su nam mogli reći i prvi put. Bačenih mjesec dana.

U očnoj ordinaciji isto tako. Došao u 8. mjesec, nema nigdje žive duše, sablasno prazno. Da ne može pogledat dijete, nego treba čekat minimalno 4 mj.

Za pregled dojke se upisuje godinu ipol - dvije unaprijed. Ako žena ima problem sa dojkom, dok dođe na red za pregled može si potpisan smrtnu presudu.
Znači tjeraju te privatnicima. Jel ovaj uzorak slučajan? Aha...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 19:45   #71
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A zašto misliš da na to imaš pravo?

Ppair koji potrošiš je plaćen nije pao s Marsa

Zato što se financiraju iz državnog proračuna koji ja punim.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ja sam u Ministarstvu Uprave u Zg upravo to i uradio kad su me poslali da fotokopiram. Pitam ih gdje mogu kopirati, a oni ne znaju. Kako ću onda znat ja iz Splita?

Uzeo papire i krenuo kopirati e da bi me ova kad je izašla iz ureda protjerala, da ne smijem to raditi...



Minut prije im ostavio 120 kn u uplatnicama i nešto toliko taksenih maraka. Plus ono što im dajem financirajući proračun RH (godišnje uplatim poreza najmanje 4000 EUR).

Ja bi ju samo pogledao i nastavio kopirati. Mogla bi samo fizički nasrnuti na mene, a onda bih zvao policiju.


Отправлено с моего iPhone используя Tapatalk Pro
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 00:53   #72
Quote:
ferengic kaže: Pogledaj post
Ajmo malo i o bankama.

Kad su mi klinci bili mali, teta iz Amerike im poslala svakom po 20 USD i povremeno im je tako slala. Ja sam im otvorio štedne knjižice i uredno im to uplaćivao.

Ne tako davno bijah službeno u Americi, ostala mi neka lova i htio sam im to jednakomjerno uplatit na račun. Kad ono, ne može!

"Teta" na šalteru mi veli: nemate punomoć! Rekoh: gospođo, ja sam otvorio te knjižice na njihova imena i, u ostalom, ne podižem, već polažem novac. Ne može, veli ona, jer kao, oni su sad punoljetni. Kakve to veze ima, rekoh, držeći knjižice u ruci, ja sam im otac i samo POLAŽEM novac u VAŠU banku! Naravno nisam mogao položit, već sam im lovu dao u ruke nek si polože sami...

Pa još ono, internet bankarstvom plaćaš nešto prvi puta, ONI su mišljenja da nisi pri sebi ili ti netko drži pljucu uperenu u glavu, pa se to provjerava i šalju ti kod na mob kojim onda, konačno, možeš izvršiti plaćanje... A tvoj je račun!

Isto tako, još apsurdnije, podizanje stambene štednje koju sam im godinama uplaćivao. Na sreću, još su bili maloljetni (to je bilo prije desetak godina možda, ne znam je li se u međuvremenu što tu promijenilo), gradio sam kuću i trebala mi je lova, a na njihovim se računima dosta skupilo. Odoh to podići, kad ono, ne može! Da skratim, morao sam otići sa ženom na socijalno da mi izdaju potvrdu da se ne razvodimo!

Kad sam htio da mi odobre minus na tekućem računu, nisu htjeli tako dugo dok nije došla supruga potpisati izjavu da se slaže .

Napominjem da sam punoljetna osoba i imam redovite prihode.

Namjerno neću spominjati koja banka je u pitanju.
__________________
Cijeni stablo po plodu a ne po lišću!
Jurica222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 07:40   #73
Mislim da nema razlike između banaka...

ponašaju se kao da smo taj svoj novac opljačkali i moramo moljakati da bi ga mogli dobiti natrag od njih, valjda božijom milošću.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:45   #74
Quote:
ferengic kaže: Pogledaj post
Isto tako, još apsurdnije, podizanje stambene štednje koju sam im godinama uplaćivao. Na sreću, još su bili maloljetni (to je bilo prije desetak godina možda, ne znam je li se u međuvremenu što tu promijenilo), gradio sam kuću i trebala mi je lova, a na njihovim se računima dosta skupilo. Odoh to podići, kad ono, ne može! Da skratim, morao sam otići sa ženom na socijalno da mi izdaju potvrdu da se ne razvodimo!
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Kad sam htio da mi odobre minus na tekućem računu, nisu htjeli tako dugo dok nije došla supruga potpisati izjavu da se slaže .

Napominjem da sam punoljetna osoba i imam redovite prihode.

Namjerno neću spominjati koja banka je u pitanju.
Ne razumijem kako niste u stanju sagledati širu sliku, nego sve mjerite iz svog kuta.

U oba slučaja postupci banke su za svaku pohvalu, slobodno navedite o kojim bankama se radi
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:23   #75
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Ne razumijem kako niste u stanju sagledati širu sliku, nego sve mjerite iz svog kuta.

U oba slučaja postupci banke su za svaku pohvalu, slobodno navedite o kojim bankama se radi
Siru sliku??

Ja ne razumijem kako ti ne razumijes. Koji je to moj kut ovdje?

Dakle:

1. Nisam smanjeno uracunljiv, imam i radnu i poslovnu sposobnost.

2. Radi se o MOM novcu, mom PRIVATNOM racunu i nisam trazio kredit. Koliko ja znam privatno vlasnistvo je neotudjivo.

3. To je flangrantno zadiranje u moj privatni zivot, nema veze s aktivnostima banke i vrlo je neeticno.

Glede "sire slike", na koju se, ne znam zasto, pozivas; ona je regulirana obiteljskim zakonom, zakonom o socijalnoj skrbi i drugim zakonima i apsolutno nema nikakve veze s bankama i djelokrugom njihovog rada.

PS. Za ono sto si quotala: rijec je o mojoj djeci, ja sam imao trajni nalog da im uplacujem stambenu stednju i imao sam urednu punomoc za njihove racune...

Zadnje uređivanje ferengic : 30.01.2017. at 20:38.
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:13   #76
Quote:
ferengic kaže: Pogledaj post
Siru sliku??

Ja ne razumijem kako ti ne razumijes. Koji je to moj kut ovdje?

Dakle:

1. Nisam smanjeno uracunljiv, imam i radnu i poslovnu sposobnost.

2. Radi se o MOM novcu, mom PRIVATNOM racunu i nisam trazio kredit. Koliko ja znam privatno vlasnistvo je neotudjivo.

3. To je flangrantno zadiranje u moj privatni zivot, nema veze s aktivnostima banke i vrlo je neeticno.

Glede "sire slike", na koju se, ne znam zasto, pozivas; ona je regulirana obiteljskim zakonom, zakonom o socijalnoj skrbi i drugim zakonima i apsolutno nema nikakve veze s bankama i djelokrugom njihovog rada.

PS. Za ono sto si quotala: rijec je o mojoj djeci, ja sam imao trajni nalog da im uplacujem stambenu stednju i imao sam urednu punomoc za njihove racune...
Svašta si napisao. Većinom nebitnog.

Poanta je da si u jednom trenutku došao u banku i odjednom podigao veliku (svu?) količinu novaca sa štednog računa svoje malodobne djece kojima nisi jedini skrbnik. I banka je odgovorno odlučila provjeriti staus tvoje supruge u svemu tome. I tebe to smeta i ne razumiješ zašto?

Ne znam zašto to shvaćaš osobno pa navodiš kako si ti dobar i pošten. Pa ne piše to nikom na čelu. I onaj koji je zao i nepošten, tvrdit će da je dobar i pošten. I onda oštetit svoju ženu ( i djecu) prije formaliziranja razvoda tako da počisti sve štedne račune u koje je možda druga strana i više uložila. To je mogući scenarij i zato je banka tu da provjeri.

Ti si dobar i pošten i to si napravio u dogovoru sa ženom i zato si fino i mogao donijeti potvrdu i zato su ti fino naposlijetku i isplatili lovu i sve 5.

Ali je super što banka misli korak unaprijed onih koji nisu dobri i pošteni. To je za pohvalu, a ne za kritiku
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:59   #77
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Svašta si napisao. Većinom nebitnog.

Poanta je da si u jednom trenutku došao u banku i odjednom podigao veliku (svu?) količinu novaca sa štednog računa svoje malodobne djece kojima nisi jedini skrbnik. I banka je odgovorno odlučila provjeriti staus tvoje supruge u svemu tome. I tebe to smeta i ne razumiješ zašto?

Ne znam zašto to shvaćaš osobno pa navodiš kako si ti dobar i pošten. Pa ne piše to nikom na čelu. I onaj koji je zao i nepošten, tvrdit će da je dobar i pošten. I onda oštetit svoju ženu ( i djecu) prije formaliziranja razvoda tako da počisti sve štedne račune u koje je možda druga strana i više uložila. To je mogući scenarij i zato je banka tu da provjeri.

Ti si dobar i pošten i to si napravio u dogovoru sa ženom i zato si fino i mogao donijeti potvrdu i zato su ti fino naposlijetku i isplatili lovu i sve 5.

Ali je super što banka misli korak unaprijed onih koji nisu dobri i pošteni. To je za pohvalu, a ne za kritiku
Brkas loncice... " banka je odgovornon odlucila..." "banka je tu da provjeri...." "banka misli korak unaprijed..." Wtf? Radis u banci?

Banka i ja smo u POSLOVNOM odnosu. Bio ja privatno dobar, los, zao, nebitno, banka ne moze i ne smije arbitrirati o mom privatnom zivotu i tako dugo dok sam ja u tom odnosu formalno-pravno ispravan,mora se prema meni ponasati kao prema drugoj strani u tom odnosu. To joj ne daje pravo da subjektivno (prema mom privatnom zivotu), donosi prosudbu o tome hoce li mi ili nece pruziti uslugu na koju se obavezala .

Nekako mi se cini da ne radis u realnlm sektoru, jer bi takvo tumacenje poslovnog odnosa stvarno dovelo do bezbroj apsurda...
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 23:17   #78
Quote:
ferengic kaže: Pogledaj post
Brkas loncice... " banka je odgovornon odlucila..." "banka je tu da provjeri...." "banka misli korak unaprijed..." Wtf? Radis u banci?

Banka i ja smo u POSLOVNOM odnosu. Bio ja privatno dobar, los, zao, nebitno, banka ne moze i ne smije arbitrirati o mom privatnom zivotu i tako dugo dok sam ja u tom odnosu formalno-pravno ispravan,mora se prema meni ponasati kao prema drugoj strani u tom odnosu.
Dječja štednja nisu tvoji novci, to je, ako jednom ne dočeka djecu, bračna stečevina. Naravno da nemaš pravo pokrast ženu ( i djecu) kak se tebi sprdne. Zato kažem, bravo za banku...

Edit: radim u realnom sektoru, banke ne volim
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:00   #79
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Dječja štednja nisu tvoji novci, to je, ako jednom ne dočeka djecu, bračna stečevina. Naravno da nemaš pravo pokrast ženu ( i djecu) kak se tebi sprdne. Zato kažem, bravo za banku...

Edit: radim u realnom sektoru, banke ne volim
Blagi boze, kako si jednosmjerna. Sve sam lijepo objasnio.Nista mi se nije "sprdnulo", nisam "pokrao" svoju djecu, vec sam bio legalno opunomocen da se tim novcem koristim pa sam ga (na kraju), podigao jer mi je zatrebao da nam sagradim kucu. A taman da sam to htio i zakockat i zapit, bila bi to moja privatna (ne bancina) stvar.

Realan sektor, kazes? Ajd, zapitaj svog poslovnog partnera razvodi li se mozda jer mu o tom ovisi ugovoreni posao...

I daj... "bravo za banku..." Ozbiljno?
ferengic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:20   #80
Quote:
ferengic kaže: Pogledaj post
Blagi boze, kako si jednosmjerna. Sve sam lijepo objasnio.Nista mi se nije "sprdnulo", nisam "pokrao" svoju djecu,
Ali zašto se ti konstantno meni ovdje opravdavaš? Nisi bitan ti kojem se nije sprdnulo, već oni kojim se sprdnulo i koji bi pokrali. I zato banka provjera.

Quote:
. A taman da sam to htio i zakockat i zapit, bila bi to moja privatna (ne bancina) stvar.
Ne bi, zaboga. Jer to nisu samo tvoji novci, već tvoji i ženini. I u slučaju razvoda se bračna ušteđevina dijeli na pola. I zato ti je trebala potvrda. Ti zaista ne razumiješ?

Quote:
Realan sektor, kazes? Ajd, zapitaj svog poslovnog partnera razvodi li se mozda jer mu o tom ovisi ugovoreni posao...
Moj poslovni partner nije fizička osoba, već pravna, pa nemam koga točno pitat jel se razvodi.
__________________
So you can stick your little pins in that voodoo doll, I'm very sorry, baby, doesn't look like me at all, I'm standing by the window where the light is strong.
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.