Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 22:25   #41
Quote:
terasa kaže: Pogledaj post
Ostalo mi je nešto nejasno (v. temu sovica, grčica, nematode) - u i oko korijenja sadnica kupljenih u MBM (barem je dio uvozni) je na desetke žutih kuglica promjera 2-3 mm koje se mogu kvrcnuti i unutra je bistra tekućina.
U jednom drugom rasadnjaku gdje sam odnio ta "jajašca" su mi iz prve rekli da su to nematode. Telefonirao sam u MBM gdje su mi rekli da je to vjerojatno vrlo skupo gnojivo s produljenim djelovanjem do 12 mjeseci, a ma kakvi nematode..... Meni kao laiku se to čini malo prevelikim za nematode, a s druge strane malo mi je čudno da bi se stavljalo vrlo skupo gnojivo u jeftine sadnice (lozice itd) + čudno mi je da se prodavačica iz prve nije sjetila što ima u svojim biljkama.
Zna li netko o čemu se radi?
Radi se o osmocot gnoivu.Stvarno je visokovrijedno i dosta je skupo.Razlaže se oko 5-6 mj,stoga je njegovom upotrebom smanjena potreba za prihranjivanjem biljaka tokom uzgoja.Na jedan m3 dolazi oko 500 g ovog gnoiva.
Jelsa49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 00:13   #42
U to je bilo brzo, hvala lijepa Jelsa i ostali, to je svakako najbolja varijanta, bolje dva (sovice i grčice) nego tri, a polako i ucimo.
pozdrav
terasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 19:31   #43
Question Količina gnoja

Koju količinu stajskog gnoja treba baciti za bazičnu gnojidbu, prije sadnje voćnjaka....u kubicima po jutru(ili hektaru) zamlje?
Hvala!
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 02:12   #44
Wink

Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Koju količinu stajskog gnoja treba baciti za bazičnu gnojidbu, prije sadnje voćnjaka....u kubicima po jutru(ili hektaru) zamlje?
Hvala!
Sve ovisi o trenutnoj kvaliteti zemlje, a ona se određuje analizom tla.
Nakon analize , dobit ćete detaljnije upute o gnoidbi, ovisno vrsti sadnog materijala.
Dakle, za velike poduhvate, bolje ne raditi ništa napamet, ili prema lakonski savjetima tipa - što više to bolje...
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 02:13   #45
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Koju količinu stajskog gnoja treba baciti za bazičnu gnojidbu, prije sadnje voćnjaka....u kubicima po jutru(ili hektaru) zamlje?
Hvala!
.................................................. .....................................
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 03:01   #46
Gnojiva - djubriva

Da li su preporučljiva gnojiva u tečnom obliku.
Bode_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 13:04   #47
bolje ikakva nego nikakva, a sada u kakvom su obliku to je manje bitno.

Samo se pridržavati doziranja i to je to!!!!
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 00:49   #48
Quote:
Bode_M kaže: Pogledaj post
Da li su preporučljiva gnojiva u tečnom obliku.
Jesu dapače, imaš ih mali milijon!
Phorodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 00:54   #49
Quote:
zaja kaže: Pogledaj post
Koju količinu stajskog gnoja treba baciti za bazičnu gnojidbu, prije sadnje voćnjaka....u kubicima po jutru(ili hektaru) zamlje?
Hvala!
Kalcifikacija ako ti je tlo prekiselo, ali prvo analiza tla, a onda ostalo.
Phorodon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 23:38   #50
Talking

Quote:
Bode_M kaže: Pogledaj post
Da li su preporučljiva gnojiva u tečnom obliku.
Ne preporučujem!
Ono što predlažem je : vlastiti kompost !
kompost is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:28   #51
Eko gnojivo

Kakvo gnojivo koristite za vrt. Naravno podrazumjeva se Eko gnojivo.
Kupio sam briketirani kokošji gnoj i nije mi se pokazao loš.
Koristio sam gnojivo iz koprive, kompost i naravo stajski i kokšji gnoj.
Vidjeh u vrtnom centru da imaju neka eko gnojiva (mislim da se apliciraju preko lista). Jedno se zove Mega Green i to je Hrvatski proizvod.
http://www.centar-balog.hr/Megagreen.html
Da li je tko koristio što slično?
__________________
Masagatsu agatsu
amiketa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:33   #52
Quote:
amiketa kaže: Pogledaj post
Kakvo gnojivo koristite za vrt. Naravno podrazumjeva se Eko gnojivo.
Kupio sam briketirani kokošji gnoj i nije mi se pokazao loš.
Koristio sam gnojivo iz koprive, kompost i naravo stajski i kokšji gnoj.
Vidjeh u vrtnom centru da imaju neka eko gnojiva (mislim da se apliciraju preko lista). Jedno se zove Mega Green i to je Hrvatski proizvod.
http://www.centar-balog.hr/Megagreen.html
Da li je tko koristio što slično?
ja ne koristim umjetna gnojiva i kemijske pripravke u vrtu
takvo povrće mogu puno jeftinije i s manje truda nabaviti u velikim trgovačkim centrima
meni nije cilj proizvodnja povrća na veliko, nego kvalitetnog za svoje potrebe
radim kompost i koristim konjsko gnojivo
svake godine gnojim trećinu vrta
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 12:37   #53
Jeli netko zna kakav dobar site gdje je objašnjeno kak napraviti svoje kvalitetno kompostište, a da ne smrdi
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 23:42   #54
Možda ima nešto o takvim site-ovima na postojećoj temi o kompostu i kompostiranju
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 14:49   #55
Ja sam koristila Megagrin, Prve godine mi se nije činilo da vidim neke velike promjene na biljkama ali poslije sam se uvjerila da su rajčice puno bolje podnijele sušu nego one koje nisu dobile to gnojivo.
xenia64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 18:21   #56
Gnojivo - urea

Može li mi netko pomoći, kupila sam 25 kg uree (jer sam čula da jako pozitivno djeluje na rast vrtnog bilja i veličinu cvijeta ukrasnog bilja) ali nema nikakvog uputstva za uporabu (omjer miješanja s vodom i sl.). Potrebno mi je za mali vrt.
AMIRA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 14:33   #57
Molila bi da mi pomogne netko od Vas iskusnih vrtlara. komad zemlje na kojem je godimama rasla trava, odlučila sam pretvoriti u mali komadić vrta gdje ću si posadati ono osnovno, mrkva, peršin, salata.... mene zanima kakvo gnojivo da kupim za tu zemlju. do stajskog gnojiva mi je problem doc, znaci preostaje mi da odem u poljoapoteku i potražim nešto. ima li mi itko išta za preporučiti. kako sam tek početnik i drugi savjeti oko sadnje i više su nego dobro došli. sutra će taj komad do kraja biti preštihan, prtpostavljam da ga onda treba pognojiti i tek onda još jednom prekopati....
__________________
Tko tebe kamenom - ti njega još većim!
kjuri67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 07:46   #58
Ako ćeš gnojiti stajskim gnojivom, trebalo je to uraditi najesen. Dakle, najesen gnojenje i preštihavanje, na proljeće opet štihanje, grabljanje, sadnja.
Sad, prvu godinu možeš proći i bez gnojenja, ovisno o kvaliteti same zemlje.
Inače, gnojivo za vrt možeš napraviti od bioloških otpadaka iz kućanstva.
Meni se najbolje pokazala kombinacija komposta i kunićjeg fecesa.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 13:43   #59
Quote:
kjuri67 kaže: Pogledaj post
Molila bi da mi pomogne netko od Vas iskusnih vrtlara. komad zemlje na kojem je godimama rasla trava, odlučila sam pretvoriti u mali komadić vrta gdje ću si posadati ono osnovno, mrkva, peršin, salata.... mene zanima kakvo gnojivo da kupim za tu zemlju. do stajskog gnojiva mi je problem doc, znaci preostaje mi da odem u poljoapoteku i potražim nešto. ima li mi itko išta za preporučiti. kako sam tek početnik i drugi savjeti oko sadnje i više su nego dobro došli. sutra će taj komad do kraja biti preštihan, prtpostavljam da ga onda treba pognojiti i tek onda još jednom prekopati....

ja sam pretprošle godine u proljeće dobila komad zemlje koji nije godinama obrađivan; prvo sam dala preorati, prefrezati, a onda sam kupila puuuno humusa od kalifornijskih glista, sadila i sijala sam povrće prema uputi čovjeka koji mi je humus prodao i bila sam jako zadovoljna povrćem i od tada uopće ne koristim drugo gnojivo, a zemlja je sve bolja i bolja. Prošle godine sam bila prezadovoljna svojim povrćem, a nadam se da će tako biti i ove. A planiram i napraviti svoje kompostište i kupiti jedno leglo glista.
a
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 10:10   #60
bila sam jucer u poljoapoteci i čovjek mi je predložio da uzmem gnojivo od peradi, to ću vjerojatno i napraviti. za zemlju ne znam kakva je, nisam neki stručnjak, jedino što smo primjetili kod štihanja da je zemlja puna glista. koliko sam svatila to je dobro. jesam dobro shvatila?
__________________
Tko tebe kamenom - ti njega još većim!
kjuri67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.