Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 14:47   #41
jesi spojio na palzmi na hdmi 1 ili 2??
lucija02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:50   #42
Quote:
jacuzzy kaže: Pogledaj post
Danas kupio u tehno centru pozlaćeni hdmi kabel 1.5 m nizozemskog proizvođača nedis za 200kn ,spojio max tv preko njega na plazmu i što reći..slika je "mrak"..oduševljen sam
isprobaj najjeftiniji hdmi kabel pa javi jel vidiš kakvu razliku...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:21   #43
do prije par dana sam mislio da su ti skupi kablovi samo marketinski trik, kao dao si 6-7 soma kuna za tv pa mozes jos 500 za kabel. ali stvarno ima nesto u onome "koliko para toliko muzike". evo price:

spojio sam sa VGA kabelom od 5m (50kn) komp i LCD tv. dobio sam sliku u HD ready rezoluciji (1360x768), ali slika je bila nekako mutna, kao da titra i pojavljivale su se nekakve horizontalne linije u pravilnim razmacima. sve moguce kombinacije sam isprobao, cak sam kupio DVI->VGA adapter (110kn) i kabel da probam sa DVI izlazom na kompu spojit. opet isto.
na kraju sam sve to lijepo vratio uz objasnjenje da mi ne pasu utori i kupio Bandrige VGA kabel od 5m za 200 kn. rezultat: slika bolja nego na monitoru ostra, staticna i svaki pixel na svom mjestu
peco1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:18   #44
ak je slika titrala, neki loši konektori su bli vjerojatno...nekaj ni štimalo s tom žicom
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 17:19   #45
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ak je slika titrala, neki loši konektori su bli vjerojatno...nekaj ni štimalo s tom žicom

iz VGA na kompu u VGA na TV-u. sa bandrige kabelom slika perfekcija, sa jeftinjakom titra

znaci, nije do kompa ni do tv-a nego do kabela. uvjerio se svojim ocima da skupi kabel nesto vrijedi
peco1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 18:01   #46
Da, skup(lji) kabel vrijedi ako govorimo o analognom signalu kao sto je VGA, SCART, componentni...kad govorimo o HDMI/DVI kvaliteta kabela nije presudna osim u uvjetima velikih duljina ili uvjeta s mnogo interferencije kad moze doci do krive interpretacije digitalnog streama...Bandridge je sasvim dovoljne kvalitete i cijene, HAMA ima dosta povoljne HDMI kablove - kao sto rekoh cijena kod HDMI-ja nije presudna osim u ekstremnim uvjetima...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 19:53   #47
Quote:
lucija02 kaže: Pogledaj post
jesi spojio na palzmi na hdmi 1 ili 2??
max tv na 1 a dvd na 2..jel ima kakve razlike između ta dva hdmi ulaza???
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:40   #48
ZED.
2 m -- 80 kn
5 m ---181 kn

HAMA

1.5 60 kn
2.5 m--- zaboravih
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 01:44   #49
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
u audio svijetu vrijedi pravilo da ispod 400-500 kn ne postoji žica koja čini razliku u odnosu na običnu žicu.
A tko je postavio to pravilo?
Pošto si sam napisao kako nemaš iskustva, zašto onda dijeliš "savjete" okolo?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 09:04   #50
Da to je malo pretjerana izjava...razlika izmedju SCARTA od 15 kuna i SCARTA od 80kn je ocigledna...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 11:27   #51
Kod scarta je bezuvjetno točno. Kupio sam HAMA za 65 kuna, slika loša, interferencije kolko voliš. Zamjenio sam ga za Bandrige od 85 kn slika nepojmljivo puta bolja. Onaj SCART sta dođe sa top boxom je na pola između Bandrige i HAMA. Žao mi je što nisam kupio Bandrige od 125 kn, ima i od 250.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:18   #52
Quote:
peco1 kaže: Pogledaj post
iz VGA na kompu u VGA na TV-u. sa bandrige kabelom slika perfekcija, sa jeftinjakom titra

znaci, nije do kompa ni do tv-a nego do kabela. uvjerio se svojim ocima da skupi kabel nesto vrijedi
evo na monitoru kad ga spojiš običnim jeftinjakom slika ti ne titra...dakle nije do jeftinjaka, nego si dobio loš primjerak žice...iako je moguće da se radi o škart seriji. ja da sam ti, bi najprije reklamirao žicu, no glavno da si sada zadovoljan
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:25   #53
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
A tko je postavio to pravilo?
Pošto si sam napisao kako nemaš iskustva, zašto onda dijeliš "savjete" okolo?
sa audio kablovima imam bogatog iskustva. pravilo (nepisano) je postavila zajednica. stvar je u tome što u principu za manje love možeš dobiti eventualno čišći bakar. no za 400 kn naviše možeš dobiti doista kvalitetan konektor (to što je konektor pozlaćen ne znači ništa, u što sam se imao prilike uvjeriti direktnom usporedbom na homemade kablu. kvalitetni konektori se 'čuju' sasvim drukčije) i kvalitetnu konstrukciju žice (osim OFC bakra, eventualno posrebrenog, dobiš kvalitetni dielektrik te kvalitetno pletenje (geometrija, pravilnost) a koje izuzetno znači za zvuk, ponegdje i vanjski shielding). i sve to se čuje.

ali video može biti druga priča. oko nam je manje osjetljivo od uha, iz nekih razloga. no monster mogu preporučiti kao ok proizvođača audio žica, stoga vjerujem da mogu napraviti i doista dobru video žicu.
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 09:54   #54
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
evo na monitoru kad ga spojiš običnim jeftinjakom slika ti ne titra...dakle nije do jeftinjaka, nego si dobio loš primjerak žice...iako je moguće da se radi o škart seriji. ja da sam ti, bi najprije reklamirao žicu, no glavno da si sada zadovoljan
ma sad sve super sljaka, prezadovoljan sam

nisi me shvatio...kad bi spojio komp i tv normalnim monitor (VGA) kabelom od 1.5 m slika je odlicna. problem je sto mi je komp od tv-a udaljen 5 m i na tu duzinu kabla se javljaju smetnje. probao sam sa 3 razlicita jeftinjaka bas da se uvjerim da onaj prvi mozda nema kakvu gresku i slika je u sva 3 slucaja bila sa smetnjama. znaci, nije los primjerak zice jer sam sa 3 razlicita probao.
ponovit cu, zato sam sve to vratio i uzeo Bandrige VGA 5m i slika odlicna i bez smetnji

ovdje ne pitam za savjet ili pomoc, samo iznosim svoje iskustvo. uvjerio se da skuplji VGA kabel vrijedi novaca
peco1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:11   #55
Quote:
peco1 kaže: Pogledaj post
ma sad sve super sljaka, prezadovoljan sam

nisi me shvatio...kad bi spojio komp i tv normalnim monitor (VGA) kabelom od 1.5 m slika je odlicna. problem je sto mi je komp od tv-a udaljen 5 m i na tu duzinu kabla se javljaju smetnje. probao sam sa 3 razlicita jeftinjaka bas da se uvjerim da onaj prvi mozda nema kakvu gresku i slika je u sva 3 slucaja bila sa smetnjama. znaci, nije los primjerak zice jer sam sa 3 razlicita probao.
ponovit cu, zato sam sve to vratio i uzeo Bandrige VGA 5m i slika odlicna i bez smetnji

ovdje ne pitam za savjet ili pomoc, samo iznosim svoje iskustvo. uvjerio se da skuplji VGA kabel vrijedi novaca
kužim, dragocjeno iskustvo...najvjerojatnije neadekvatan shielding pa se nakupljaju smetnje...zašto uopće prodaju takve kablove u tim dužinama? uostalom zaštitu od smetnji ima i obični koaksijalni kabel, žice/folija na vanjskom omotaču rješavaju problem, zar je tako teško upotrijebiti takvu žicu?
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:35   #56
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pravilo (nepisano) je postavila zajednica. stvar je u tome što u principu za manje love možeš dobiti eventualno čišći bakar. no za 400 kn naviše možeš dobiti doista kvalitetan konektor (to što je konektor pozlaćen ne znači ništa,
Koja zajednica je postavila to, nepisano, pravilo? Mjesna zajednica?
Prije nego posegneš u arhivu svojeg bogatog iskustva izračunaj koliko košta 4 m Tasker c-122 kabela i 4 najobičnija cinch konektora.Cijena debelo ispod 400 kn spomenutih od "zajednice", a kabel svira bolje od onog što dobiješ s komponentom.
Ista priča se može ponoviti i s nekim drugim žicama, ali ne bih sada o tome dok ne vidimo o kakvoj je to zajednici riječ.

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
ali video može biti druga priča. oko nam je manje osjetljivo od uha, iz nekih razloga. no monster mogu preporučiti kao ok proizvođača audio žica, stoga vjerujem da mogu napraviti i doista dobru video žicu.
Pa malo previše nagađanja ima u tvojim preporukama s obzirom na "bogato iskustvo" koje spominješ. Osim toga, još uvijek mi nije jasno zašto si krenuo davati savjete glede HDMI kabela kad si i sam ustvrdio da nemaš nikakvog iskustva? I još se čudiš cijeni takvog kabela, kao da audio kabeli, s kojima imaš "bogatog" iskustva, nisu skupi-preskupi!?!?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:14   #57
evo jedan vrhunski kabel....1m/450kn...

http://www.vandenhul.com/p_B32.aspx

i jos bolji...1m/950kn

http://www.vandenhul.com/p_B30.aspx
<Charlie> is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:00   #58
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Koja zajednica je postavila to, nepisano, pravilo? Mjesna zajednica?
Prije nego posegneš u arhivu svojeg bogatog iskustva izračunaj koliko košta 4 m Tasker c-122 kabela i 4 najobičnija cinch konektora.Cijena debelo ispod 400 kn spomenutih od "zajednice", a kabel svira bolje od onog što dobiješ s komponentom.
Ista priča se može ponoviti i s nekim drugim žicama, ali ne bih sada o tome dok ne vidimo o kakvoj je to zajednici riječ.
audio zajednica. neformalno mišljenje moje i puno ljudi s kojima sam pričao. nego kad se radi o profi kablovima, tu moram povući crtu. jer profi oprema koliko čujem zna briljirati zvukom, ali imam iskustva samo s kablovima okrenutim privatnim konzumentima

Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Pa malo previše nagađanja ima u tvojim preporukama s obzirom na "bogato iskustvo" koje spominješ. Osim toga, još uvijek mi nije jasno zašto si krenuo davati savjete glede HDMI kabela kad si i sam ustvrdio da nemaš nikakvog iskustva? I još se čudiš cijeni takvog kabela, kao da audio kabeli, s kojima imaš "bogatog" iskustva, nisu skupi-preskupi!?!?
pa jesam li napisao ogradu ili nisam, da se radi o audio iskustvu, i čitava priča je bila kondicionalna. ajde ponovo pročitaj što sam napisao pa sjaši s mene. što se tiče audio kablova stojim iza svake riječi koju sam napisao
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 18:31   #59
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
audio zajednica. neformalno mišljenje moje i puno ljudi s kojima sam pričao.

A tih, audio zajednica, ima više? Jer, u mojoj audio zajednici niko nikad nije izvalio takvo što, a kamoli da se to tumači kao pravilo.
Prije nego što ti, i ostatak zajednice, kreirate kakvo novo samo vama razumljivo pravilo, poslušaj koji kabel od navedenih i da košta 200 kn, usporedi ga sa običnim koji ide uz komponentu pa mi javi dojmove.


Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pa jesam li napisao ogradu ili nisam, da se radi o audio iskustvu, i čitava priča je bila kondicionalna. ajde ponovo pročitaj što sam napisao pa sjaši s mene. što se tiče audio kablova stojim iza svake riječi koju sam napisao
Gle, to što si se "ogradio" ne znači ništa u ovom slučaju, jer si ustvrdio kako nemaš iskustva u tom segmentu, ali si se ipak našao pozvanim davati savjet. Pri tome si uspio ustvrditi kako imaš "bogato iskustvo" u audiu, uz pisanje takvih nebuloza da ti to "iskustvo" pada u vodu jer ga tvoje izjave ne prezentiraju, dapače, pokazuju koliko pojma nemaš o tome. Shvati ovo kao dobronamjeran savjet da se ne petljaš gdje ti nije mjesto, a ne kao jahanje tebe.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 09:51   #60
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
A tih, audio zajednica, ima više? Jer, u mojoj audio zajednici niko nikad nije izvalio takvo što, a kamoli da se to tumači kao pravilo.
Prije nego što ti, i ostatak zajednice, kreirate kakvo novo samo vama razumljivo pravilo, poslušaj koji kabel od navedenih i da košta 200 kn, usporedi ga sa običnim koji ide uz komponentu pa mi javi dojmove.
ok. ajmo konkretnije. koja žica (interkonekt) se tebi čini kvalitetna, i za koju lovu? da radi neki pozitivni odmak u zvuku?

u vrijeme kad sam se intenzivno bavio, čujna kvaliteta počinjala je od Kimber PBJ i od van den hull 102 mkIII, pa na skuplje (žice koje su zadovoljavale moj apetit su kretale od iznad 1000 kn do neke 2000 kn jer preko toga nije imalo smisla za rang opreme koji sam slušao). bilo je još ponekih ok jeftinijih žica ali ispod 400 kn, nada (ništa)...efekt koji je nekad bio i gori od žice vulgaris, ali uglavnom marginalno bolji (iako je s uhom zajebanije nego s okom i to jest istina). samo zamazivanje očiju. e da. nije svaka tvornica isporučivala prave stvari, bez obzira na lovu. efekt je često znao biti upitan.

a za video, šta ja znam. ja sam samo rekao za audio. a mišljenje da je slično i na tržištu video kablova držim negdje u sebi. naime da kupujem, iašo bi na van den hull ili monster, ne znam da li audioquest radi video kablove ali ako da najprije na njih čak, jer njihova filozofija proizvodnje žica je zdrava, a te firme imaju iskustvo i tradiciju u proizvodnji žica.

Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Gle, to što si se "ogradio" ne znači ništa u ovom slučaju, jer si ustvrdio kako nemaš iskustva u tom segmentu, ali si se ipak našao pozvanim davati savjet. Pri tome si uspio ustvrditi kako imaš "bogato iskustvo" u audiu, uz pisanje takvih nebuloza da ti to "iskustvo" pada u vodu jer ga tvoje izjave ne prezentiraju, dapače, pokazuju koliko pojma nemaš o tome. Shvati ovo kao dobronamjeran savjet da se ne petljaš gdje ti nije mjesto, a ne kao jahanje tebe.
samo ti si proglasio da sam dao ikakav savjet. nisam. dao sam samo svoj komentar u području u kojem imam iskustva. možda sam naglasio i što bih ja učinio osobno. ali to je daleko od savjeta. i tebi dajem dobronamjeran savjet. svatko ima pravo pisati na forumu što ga je volja. nikakvu dezinformaciju nisam dao, a taman da sam i dao savjet, to je moja stvar. samo me budala može prozivati zbog toga. a savjet tebi je da se više baviš tematikom, a manje ljudima na forumu
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.