Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2007., 16:53   #21
E, blago budalama, njihovo je kraljevstvo nebesko.

P.S.
Ovo ne ide post iznad moga.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 16:59   #22
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
fak.fak.fak.fak.
Pdforum se zove Na rubu znanosti, a emisija isto: NRZ
Ako nisi gledao emisiju nemozeš ni argumentirati na bilo koju temu sa tog podforuma(točka) doviđenja
Ides nekud?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 21:31   #23
Da planiram ne pisati više po forumu.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 00:15   #24
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
da, i mene zanima gdje se to kvantna fizika nalazi s "duhovnim". zapravo to o čemu mercurica priča nije pravo duhovno, nego komercijalno duhovno, ali ajde.
kvantan fizika je redukcionistička, nije joj ništa.

što su crackpotovi uzeli iz kvante fizike? uzeli su izraz "sve je moguće".
naravno, izostavili su "samo su neki događaji infinitezimalno malo vjerojatni".
uzeli su izraz "sve je povezano", a tim da zaboravljaju na "kad", "gdje", "koliko", itd.

ali to su crackpotovi, oni ionako iz znanosti uzimaju što im odgovara, i onda od toga slažu svoje nebuloze, onako kako su ih već zamislili u glavi.

Tebi prije udje metar u shupak nego milimetar u glavu. Sorry, ali takav dojam ostavljas vec mjesecima!! Eto toliko o tvom razumijevanju kvantne fizike. Pozdrav!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 00:21   #25
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Što kazete na prilog iz emisije(23.travanj). Savili su isjećak iz filma: "koji k...c uopće znamo". Fascinirao me naćin na koji je prikazano (iako sam već ćitao jednu knjizurinu o tome) pa pišem odmah za vrijeme emisije. Namjerno nezelim staviti što su prikazali jer neću da dolaze oni koji neprate emisiju.
Dokazuje snagu misli.
Smeta mi ideja da je sve povezano.
Znam da živimo na Gei i da će otić u kurac međutim volim mislit
da sam ja ja
pa ako i imam kamere koje me promatraju u kući da nekog ne ubijem(šala) (najbolje) kako to sad
neću
ja volim bit sama
i kako sad na mene utječu čestice
pa ja pijem litij šta mi čestica može
inače poštujem elektron koji misli više od čovjeka
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 00:35   #26
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
inače poštujem elektron koji misli više od čovjeka
Ovo ti je vrhunsko !
__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 00:39   #27
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Duhovnim stavovima??? Briga kvantnu fiziku za duhovne stavove. To je s kvantnom fizikom disjunktno. Kvantna fizika savrseno funkcionira sa svim drugim prirodnim znanostima usprkos onome kaj ti pises.
Ooooooo, veliki mudrače. Ajde samo jednu riječ tvoju da čujem o tome kako to savršeno funkcionira sa klasičnom, newtonowom fizikom ???
__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 01:35   #28
Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
Ooooooo, veliki mudrače. Ajde samo jednu riječ tvoju da čujem o tome kako to savršeno funkcionira sa klasičnom, newtonowom fizikom ???
Vrlo jednostavno, kvantna fizika opisuje sustave na atomskoj i subatomskoj razini a klasična one puno veće i oni se zajedno jako dobro nadopunjuju...

Sva sreća da alternativci nisu čuli za kvantnu kromodinamiku koja opisuje kvarkove i druga čudesa, svojstva koja su nazvana boje - tko zna kakva bi se veza našla sa drevnim filozofijama Atlantide i modernim pristupom prema liječenju koje eksploatatorska medicina naziva šarlatanstvom...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 01:39   #29
Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
Ooooooo, veliki mudrače. Ajde samo jednu riječ tvoju da čujem o tome kako to savršeno funkcionira sa klasičnom, newtonowom fizikom ???
Ma misu obje funkcioniraju svaka u svom podrucju samo se kvantni fenomeni ne primjecuju na makro sustavima iako naravno da postoje i zato savrseno funkcionira newtonova mehanika a savrseno funkcionira i kvantna. Kad newtonova ne bi funkcionirala ne bismo bili na mjesecu, ne bi bilo satelita, ne bi bilo topova, (dobro to bas ne mora biti lose), zapravo bilo cega sto te okruzuje a koje smo dobili temeljem racuna klasicne mehanike od visokih zgrada, mostova, cesta do prijevoznih sredstava i strojeva. Za mikro svijet ona nije dovoljno tocna i zato postoji drugaciji opis tog svijeta koji odgovara pokusima i pojavama u tom podrucju. Kaj sad tebe tu toliko opcinjava? Jel te i magnetizam opcinjava?
Probaj to recimo usporediti sa metrom, zamisli da mjeris razdaljinu od Zagreba do Splita, uzmes metar i mjeris i izmjeris u metar tocno e sad, ako bas hoces mozes je pokusati izmjeriti i sa tocnoscu od 10^-20 metara, to neces moci ali ti i ne treba. Opcinjava te zato jer to ne razumijes....to je moj dojam. No svejedno
Svejedno ja bih stvarno volio vidjeti kaj ti mislis da je valna funkcija kao sto sam prije u threadu trazio
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 01:41   #30
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno, kvantna fizika opisuje sustave na atomskoj i subatomskoj razini a klasična one puno veće i oni se zajedno jako dobro nadopunjuju...

Sva sreća da alternativci nisu čuli za kvantnu kromodinamiku koja opisuje kvarkove i druga čudesa, svojstva koja su nazvana boje - tko zna kakva bi se veza našla sa drevnim filozofijama Atlantide i modernim pristupom prema liječenju koje eksploatatorska medicina naziva šarlatanstvom...
Isuse morbid neeeeeee, eto ti ekipe koja ce sad objasnjavati zasto su stari narodi odredjene boje koristili.... naravno iskljucivo zbog kromodinamike a o tome ionako sve pise u kuranu, bibliji i gilgamesu.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 08:17   #31
Moja prva namjera je bila dokazati snagu misli i njenu mogučnost da mijenja stvarnost time što se elektron drugaćije ponaša kad je proatram i kad nije.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:44   #32
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Moja prva namjera je bila dokazati snagu misli i njenu mogučnost da mijenja stvarnost time što se elektron drugaćije ponaša kad je proatram i kad nije.
I to je cinjenica koja je dokazana, ali koju iznijeti pred gomilu krcmarskih imbecila bas i nije pozeljno.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:46   #33
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno, kvantna fizika opisuje sustave na atomskoj i subatomskoj razini a klasična one puno veće i oni se zajedno jako dobro nadopunjuju...

Sva sreća da alternativci nisu čuli za kvantnu kromodinamiku koja opisuje kvarkove i druga čudesa, svojstva koja su nazvana boje - tko zna kakva bi se veza našla sa drevnim filozofijama Atlantide i modernim pristupom prema liječenju koje eksploatatorska medicina naziva šarlatanstvom...

A ti Bolesni Andjele, seresh li ga seresh, uvijek po istom, a nikako da neshto konkretno kazhesh.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:47   #34
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Moja prva namjera je bila dokazati snagu misli i njenu mogučnost da mijenja stvarnost time što se elektron drugaćije ponaša kad je proatram i kad nije.
Je kako reče Mišak bolje je nekog ošamarit , nego produžit dalje.
Ali to je teorija iz psihologije ne iz fizike
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:59   #35
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Ali to je teorija iz psihologije ne iz fizike
...................hmmmm...................NIJE!!! !
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:05   #36
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
I to je cinjenica koja je dokazana
Ako bi se to svi slozili, automatski se puno toga mijenja i više nebi bilo onih skeptićnih negiranja skoro svih topica.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:13   #37
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
...................hmmmm...................NIJE!!! !
O je jer ju ja znam iz psihologije od prije cca 11 godine.
A koliko je stara qvantna teorija?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:15   #38
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
I to je cinjenica koja je dokazana, ali koju iznijeti pred gomilu krcmarskih imbecila bas i nije pozeljno.
Zašto ne bi bilo poželjno? Nikada ne znaš tko će to čuti, zamisliti se i prestati biti krčmarski imbecil.
Znanja i saznanja treba nesebično nuditi svima. Pa tko shvati- shvati.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:21   #39
je arna.................bome je.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 12:24   #40
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
A ti Bolesni Andjele, seresh li ga seresh, uvijek po istom, a nikako da neshto konkretno kazhesh.
Pa nisi valjda očekivao da ti za džabe objašnjavam...

http://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_chromodynamics

http://en.wikipedia.org/wiki/Colour_charge

klik klik.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.