Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2007., 21:44   #61
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
a bezuvjetna ljubav ne razmišlja o vlastitoj sigurnosti, nego o sigurnosti voljene osobe.
romantična moja mica, mala

ljudi instiktivno misle prvo na sebe, mada znamo dobro sami sebe uvjeriti kako mislimo na druge.

bojimo se da se "voljenima" nešto ne desi, da se mi ne bismo loše osjećali.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:44   #62
Quote:
Top_Secret kaže: Pogledaj post
Vrlo neodređeno. Znastveno je bazirano na kemijskim reakcijama koje se događaju u mozgu prilikom određenih podražaja suprotnog spola. Gledano iz perspektive modernog svijeta, osječaj koji gubi na cijeni i koji si moderan čovjek ako želi uspijet ne smije dopustiti. Jer od ljubavi se ne živi kažu neki.
Za šta živiš onda prijatelju?Nema ljubavi prema ženi,djeci,obitelji?
Koja je tvoja svrha?biti robot sistema?
Joj ego triperi,sve vi znanstveno objasnite i osjećate se močno ili šta, ono...iznad ste ovih koji ništ ne kuže i samo uživaju u osjećaju poput ljubavi..
Kako vas žalim...
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 21:56   #63
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
romantična moja mica, mala

ljudi instiktivno misle prvo na sebe, mada znamo dobro sami sebe uvjeriti kako mislimo na druge.

bojimo se da se "voljenima" nešto ne desi, da se mi ne bismo loše osjećali.
u pravu si, normall
djelomično.

ali samo jedno pitanjce imam za tebe...kako se u tvoju shemu bezuvjetne ljubavi uklapa roditeljska ljubav prema vlastitom djetetu?
iako znam već da ćeš mi odgovoriti da i tu postoji strah od osobnog lošeg osjećanja, instinktivna borba za opstanak "mladunčadi", itd., ja intuitivno, ne instinktivno, normall, ( ) osjećam da bih bez razmišljanja dala život za svoje dijete.

i još nešto, kako opisati ljubav pojedinca prema čovječanstvu, čovjeka koji toliko voli čovjeka (pa čak i ovog "našeg" koji misli da je velik samo zato što si je stavio veliko C na nadimak) i koji suosjeća s njim u tolikoj mjeri da je u stanju svoj život žrtvovati za njegov boljitak. i ne samo njegov, nego i boljitak cijelog čovječanstva?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:02   #64
Ovo će zvučat patetično ali kad govorimo o ljubavi između muškarca i žene mislim da ju dosta dobro opisuje : .. da ću te poštivati i voljeti u sve dane života svoga u zdravlju i bolesti....itd.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:08   #65
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Ovo će zvučat patetično ali kad govorimo o ljubavi između muškarca i žene mislim da ju dosta dobro opisuje : .. da ću te poštivati i voljeti u sve dane života svoga u zdravlju i bolesti....itd.
Tako je Dubravka!
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:09   #66
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
romantična moja mica, mala

ljudi instiktivno misle prvo na sebe, mada znamo dobro sami sebe uvjeriti kako mislimo na druge.

bojimo se da se "voljenima" nešto ne desi, da se mi ne bismo loše osjećali.
Ništa se mi ne bojimo. Ljubav sve pobjeđuje, pa i smrt.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:09   #67
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Tako je Dubravka!
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:12   #68
Ljubav je samo pojam... Ona u biti ne postoji i nikada se neće moći - znanstveno dokazati! Ljudi teže tome da sve objasne i razjasne, a u krajnjem slučaju... vrlo rijetki bi prihvatili činjenično stanje kada bi ga postali svjesni... Imas samo teznju da iza sebe ostavljas trag... a za to, ako se malo bolje pogleda, ni ta "ljubav" vise nije prioritet, zar ne?! Kako objasniti stajališta onih osoba koje nemaju pretjeranu potrebu da tako reći - nekome pripadaju (i razmnožavaju se)?!
Ono što se treba razumjeti, po meni, je sljedeće: ako poštuješ (br 1!!!), razumiješ, učiš i toleriraš, dijeliš... nećeš se pitati što je to ljubav... Jednostavno ćeš živjeti... u skladu. Emocije ne mozeš opisati... One su jednostavno tu da ti olakšaju put ka razvoju i sazrijevanju... Bol pogotovo. Ona prosvjetljuje!!!
Nema ljubavi... to je privid... s nekim si da od njega učiš... ako ti je dobro, stvoriš naviku za dalje... i to je to. Nema zavaravanja.
wolfinthebreast is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:18   #69
Quote:
wolfinthebreast kaže: Pogledaj post
Ljubav je samo pojam... Ona u biti ne postoji i nikada se neće moći - znanstveno dokazati! Ljudi teže tome da sve objasne i razjasne, a u krajnjem slučaju... vrlo rijetki bi prihvatili činjenično stanje kada bi ga postali svjesni... Imas samo teznju da iza sebe ostavljas trag... a za to, ako se malo bolje pogleda, ni ta "ljubav" vise nije prioritet, zar ne?! Kako objasniti stajališta onih osoba koje nemaju pretjeranu potrebu da tako reći - nekome pripadaju (i razmnožavaju se)?!
Ono što se treba razumjeti, po meni, je sljedeće: ako poštuješ (br 1!!!), razumiješ, učiš i toleriraš, dijeliš... nećeš se pitati što je to ljubav... Jednostavno ćeš živjeti... u skladu. Emocije ne mozeš opisati... One su jednostavno tu da ti olakšaju put ka razvoju i sazrijevanju... Bol pogotovo. Ona prosvjetljuje!!!
Nema ljubavi... to je privid... s nekim si da od njega učiš... ako ti je dobro, stvoriš naviku za dalje... i to je to. Nema zavaravanja.
Nema ljubavi.
O bože sveti, oprosti ovome jer ne zna što govori.
Je li ti znaš koliko je beskonačne ljubavi svugdje oko nas i u nama.
PRVO načelo svemira je ljubav, drugo načelo je znanje i iskustvo, a ostalo je tek treće. Ako se ovo prvo dvoje u potpunosti provodi, to dovodi do savršenstva. Tebe očito nisu voljeli kao dijete. Ups, ovo nisam trebao reći.
__________________
"This is the true joy in life, the being used for a purpose recognized by yourself as a mighty one; the being a force of Nature instead of a feverish selfish little clod of ailments and grievances complaining that the world will not devote itself to making you happy. - Shaw, G. B."
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 22:37   #70
Lightbulb boudiiii louve

http://www.youtube.com/watch?v=8IGmn...elated&search=

__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:47   #71
Quote:
wolfinthebreast kaže: Pogledaj post
Ljubav je samo pojam... Ona u biti ne postoji i nikada se neće moći - znanstveno dokazati! Ljudi teže tome da sve objasne i razjasne, a u krajnjem slučaju... vrlo rijetki bi prihvatili činjenično stanje kada bi ga postali svjesni... Imas samo teznju da iza sebe ostavljas trag... a za to, ako se malo bolje pogleda, ni ta "ljubav" vise nije prioritet, zar ne?! Kako objasniti stajališta onih osoba koje nemaju pretjeranu potrebu da tako reći - nekome pripadaju (i razmnožavaju se)?!
Ono što se treba razumjeti, po meni, je sljedeće: ako poštuješ (br 1!!!), razumiješ, učiš i toleriraš, dijeliš... nećeš se pitati što je to ljubav... Jednostavno ćeš živjeti... u skladu. Emocije ne mozeš opisati... One su jednostavno tu da ti olakšaju put ka razvoju i sazrijevanju... Bol pogotovo. Ona prosvjetljuje!!!
Nema ljubavi... to je privid... s nekim si da od njega učiš... ako ti je dobro, stvoriš naviku za dalje... i to je to. Nema zavaravanja.
Ovo šta si napisala pokazuje da si stvarno veoma pametna soba!
Ljubav je samo pojam... Ona u biti ne postoji i nikada se neće moći - znanstveno dokazati!
IZVANREDNO!!!

Ljudi teže tome da sve objasne i razjasne, a u krajnjem slučaju... vrlo rijetki bi prihvatili činjenično stanje kada bi ga postali svjesni...
Misao koja zahtjeva posebnu pažnju - ako je čovjek suštinski analizira!
ČESTITAM!!!

Imas samo teznju da iza sebe ostavljas trag...
To je TO!

Na žalost, ljudi uopće nisu svjesni - da VJEČNO u PRIRODI nisu bile prisutne dvije vrste Težnje; niti bi došlo do stvaranja Supstancije postanka (Yin & Yang) - a to znači da ne bi došlo ni do stvaranja svemira...

Eto, te dvije Težnje djeluju od vajkada - a po postanku svemira i NA SVE ŽIVO (ali i MRTVO???) - da se spoje, koju Težnju za spajanjem ljudi nazivaju ljubav.

Djevojko duboki od delije.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 23:52   #72
Quote:
diki kaže: Pogledaj post

i još nešto, kako opisati ljubav pojedinca prema čovječanstvu, čovjeka koji toliko voli čovjeka (pa čak i ovog "našeg" koji misli da je velik samo zato što si je stavio veliko C na nadimak) i koji suosjeća s njim u tolikoj mjeri da je u stanju svoj život žrtvovati za njegov boljitak. i ne samo njegov, nego i boljitak cijelog čovječanstva?
Da, zaista je ovo zanimljivo (pod)pitanje: "Kakav je to skup kemijskih reakcija koji tjera covjeka da svoj zivot zrtvuje za drugoga?"

Evo, ako me naucis kako, spreman sam slovo "C" u nadimku promjeniti u slovo "c", jer ovo nije prvi put da pokazujes nesnosljivost prema mojoj bahatosti, koju to slovo "C" izaziva u kemiji tvoga mozgica.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:06   #73
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Eto, te dvije Težnje djeluju od vajkada - a po postanku svemira i NA SVE ŽIVO (ali i MRTVO???) - da se spoje, koju Težnju za spajanjem ljudi nazivaju ljubav.
Zovimo tu Teznju, Teznjom ili Ljubavlju, kako god, ali reci ti meni u kontekstu pitanja uvodnog posta teme, a u slucaju zivih ljudskih bica, dali odrezivanjem jaja (Ab) ta teznja nestaje? Jer i sam kazes "( ali i MRTVO )". Dali je Teznja proizvod kemije ili obratno?
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:21   #74
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Zovimo tu Teznju, Teznjom ili Ljubavlju, kako god, ali reci ti meni u kontekstu pitanja uvodnog posta teme, a u slucaju zivih ljudskih bica, dali odrezivanjem jaja (Ab) ta teznja nestaje? Jer i sam kazes "( ali i MRTVO )". Dali je Teznja proizvod kemije ili obratno?
Težnja za spajanjem (ovakvim ili onakvim) nikad ne nestaje.
Ona samo može biti prikrivena.
Jer, na primjer, pametni može shvatiti da se upravo radi prisustva Težnje elektron želi spojiti s protonom...

Dali je Teznja proizvod kemije ili obratno?
Pa da li se bilo koja kemijska reakcija mogla odvijati u VJEČNOJ Prošlosti?
Jer, Težnja postoji Vječno!
Prema tome, Težnja jedino može da bude ta koja djeluje na to da se odvijaju kemijski procesi.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:22   #75
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Nema ljubavi.
O bože sveti, oprosti ovome jer ne zna što govori.
Je li ti znaš koliko je beskonačne ljubavi svugdje oko nas i u nama.
PRVO načelo svemira je ljubav, drugo načelo je znanje i iskustvo, a ostalo je tek treće. Ako se ovo prvo dvoje u potpunosti provodi, to dovodi do savršenstva. Tebe očito nisu voljeli kao dijete. Ups, ovo nisam trebao reći.
Jel ti stvarno postojiš?
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:24   #76
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Jel ti stvarno postojiš?
on je bot koji te želi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:26   #77
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
on je bot koji te želi.
mene? želi? što je bot?

reci mi
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:29   #78
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
mene? želi? što je bot?

reci mi
http://hr.wikipedia.org/wiki/Bot
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:31   #79
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Dankeschon ne nije bot tak je pa tak ono lud ko ja šalim se a svi ga volite

__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 00:35   #80
Ajde prvo jedna sasma nejasna paralela. U nekoj knjizi koju sam čitao spominjao se jedan pas kojem je vrhunska zabava bila da odnese lopticu na vrh stepenica i onda ju gurne da odskakuće dolje. Za njega je to bila vječna zabava.
Slično se ljudi danas zabavljaju teoretiziranjem o emocijama jer je shvaćanje istih barem malo iznad njihovih sposobnosti.
Prilično sam siguran da je cjelokupno naše bivanje na ovom svijetu (onim ekstrastvarima se neću baviti) objašnjivo kemijom i fizikom. Tako i emocije, a i ljubav kao jedan njihov segment. Kvaka je u tome što je to prokleto složeno i teško da će se ubrzo naći neki cjelovit sustav koji će objasniti biokemiju osjećaja. Uostalom, složenost je ono što daje posao većini znanstvenika.
Zato na scenu lako nastupaju razne aproksimacije i miniteorije koje manje ili više promašuju.
Od svih vrsta ljubavi jedino si ne mogu objasniti afinitet prema lijepim stvarima. Zašto vrane skupljaju šarene kamenčiće? Je li to uopće istina?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:47.