Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 13:41   #41
Koja smrt , pa oni su življi nego mi .

Nevjerujete ?

a dobro dobit će te dokaz kad odete u "život" , mislim kad "umrete"
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 13:43   #42
Quote:
zlicica kaže: Pogledaj post
A što ako priča ide nekako ovako... onda reinkarnacija Endimione i Rie (i za sve ostale sličnog stava) nebi izgledala tako besmisleno:

Ako prihvatiš to da si ti zapravo duša (energija, svijest, entitet... nazovi to bilokako) koja u suštini postoji "tamo negdje" , skupa sa svima ostalima i u nekom "početku" smo svi bili jedno, (npr svi smo bili jedno s "Bogom" ili kako To već god želiš zvati) ... nakon toga (nakon "jedninstva") uslijed nekog procesa i zakonitosti došlo je do razdvajanja, odvajanja u svrhu nadograđivanja i usavršavanja kako bi se na poslijetku opet spojili u "jedno" koje će biti još potpunije i još savršenije od onoga "početnoga" od koga smo nastali...

Sada kada smo "razdvojeni" i kada postojimo "individualno" sada slijedi rješavanje problema kako da se "nadograđujemo i usavršujemo"....
Znači naše kompletno biće postoji tamo negdje "gore" ali tamo gore nemamo mnogo mogućnosti napredovanja i obogaćivanja iz tko zna kojeg razloga (zapravo ja mislim da znam koji bi to razlog mogao biti ali ga ne mogu opisati riječima, predugo bi trajalo i vjerovatno bi se skroz zaplela u objašnjavanju.)
Iz tog razloga smo "poslani" u neko materijalno tijelo, kako bi sa skroz ograničenim "resursima" usavršavali i nadograđivali ono esencijalno u nama...

Usporedite to s ovime: (iako je usporedba puna rupa ali ne mogu se trenutno sjetiti bolje)
Zamislite da ste sudionici natječaja (iako ovo o čemu govorim nije niti malo natječaj već rad za zajedničku dobrobit ali eto...)
I u tom natječaju zadatak je napraviti najbolji i najfiniji kolač, imate sve moguće sastojke na raspolaganju, i svu moguću aparaturu, i sve moguće recepte i sve moguće sposobnosti... naravno da neće biti uopće problem napraviti vrhunski superfini kolač...
Ali ako vam oduzmu sve, i ako se bacite na posao samo s onim najosnovnijim, poput brašna jaja šećera i još kojeg samo sastojka, s jednom najprimitivnijom pećnicom i jednom žlicom, bez vage, bez recepta, samo vaše ruke vaša kreativnost i osjećaj... e u tom slučaju će biti teže napraviti super fini savršeni kolač...

Zato smo poslani u materijalno tijelo bez sjećanja, bez znanja, bez... tako da bi s ograničenim "resursima" razvijali i nadograđivali ono esencijalno u nama od čega smo stvoreni... i zato se reinkarniramo kako bi se svaki puta nadograđivali još više i više, zato je uvriježeno mišljenje da postoje stare i mlade duše, tj one koje su se uspile bolje ili slabije usavršiti...
A tamo "gore" , a tako bi trebali i ovdje "dolje", svi pazimo jedni na druge i svi se potičemo međusobno i volimo jer smo ipak svi Jedno, nastali od Jednoga i k Jednom svi težimo i svi ćemo se s Jednim na kraju stopiti, a to Jedno je Bog (ili kako ga god želite zvati)

Pa ne kaže se bezveze da smo svi "djeca Božja" i od njega nastali i da prema Njemu težimo...

Ovo je definitivno priča da bi ju i malo dijete razumjelo, jako jako pojednostavljena verzija, i očito da u ovom stanju postojanja niti ne možemo sve znati i razumjeti...
I ne kažem da je ovo točno, zato sam rekla "što ako priča ide nekako ovako..."
Ali meni je tako nešto skroz logično i mogla bi vjerovati u to i ne može nitko reći da je takvo vjerovanje pogrešno i da vodi u nešto loše.

Možda da se suzdržite malo od razmišljanja Ja Ja i samo Ja kao individua i razmislite o stvarima iz malo drugačije perspektive možda bi vam tada neke stvari izgledale smislenije.
problem je u tome što smo mi, naši "Ja", upravo ovo ljigavo u glavi. nema apsolutno nikakvih protudokaza toj tvrdnji koju je dokazala upravo medicina.
mozak je ono što nas čini osobama, taj složeni sustav živčanih stanica.
mi nismo stavljeni u ovo tijelo, mi smo tijelo koje je stvorilo "Ja", posredstvom učenja i iskustava. naše Ja zapravo je nevjerojatno komplicirani sustav sinapsi u stalnom međudjelovanju i izuzetno je slojevit.

osobno mi je to puno veličanstvenije, ne samo zato što se slaže s dokazima i logikom, nego eto, čisto onako. ljepše mi zvuči da sam unikat iznjedren iz nesvjesne kemijske tvari, koji će se jednom na neki način nekako spasiti od ništavila (tu uskače vjera), nego da sam duh bez početka strpan u "karoseriju" na pokretnoj traci.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 13:43   #43
A kako si ti siguran u to, Leviant. Ljudi sami sebe tjese radi straha od smrti. Da nikad vise neces okusiti zivot. Jos se nitko nije vratio da meni kaze da ima necega poslije ovog zivota.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 13:49   #44
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Tu sam stao citati.
pa ni ne trebaš čitati dalje jel mi se čini da niti ne bi imao ništa pametno o tome za reći

Ja definitivno nisam zadrti katolik niti razmišljam o Bogu na taj način, neg sam otvorena za njegovo postojanje...
a ako se ti uopće ustručavaš pročitati nešto di se upotrebljava riječ BOG, ili pomisliti na riječ BOG a kamoli napisati riječ BOG... onda mi to govori puno toga o tebi
__________________
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.
zlicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:02   #45
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
osobno mi je to puno veličanstvenije, ne samo zato što se slaže s dokazima i logikom, nego eto, čisto onako. ljepše mi zvuči da sam unikat iznjedren iz nesvjesne kemijske tvari, koji će se jednom na neki način nekako spasiti od ništavila (tu uskače vjera), nego da sam duh bez početka strpan u "karoseriju" na pokretnoj traci.
kužim da, ak gledaš to tako onda je savršeno logično, ali jesi ti stvarno toliko siguran u sebe i u "izbacivanje" iz svojih teorija svih onih "paranormalnih" "sranja" o kojima se tako puno govori i koje toliko puno ljudi doživljava!
Jesi li TOLIKO SIGURAN??

Možda ti ljepše zvuči da si unikat iznjedren iz nesvjesne kemijske tvari (btw baš si to lijepo pjesnički sročio ) , i definitivno ne bi bilo u redu reći da ja vjerujem drugačije jer me to drugačije više tješi, ali zato imam feeling u sebi, a i poneka sitna iskustva, koji me tjeraju da razmišljam drugačije
__________________
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.
zlicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:07   #46
p.s. mislim da bi svi na ovom forumu koji imaju cirka 17god i više trebali stati s postavljenjem pitanja poput: "Pa kuda idu sve te duše kad ih je tako puno", i "Pa di ima mjesta za njih" i "Ak danas ima par milijarda više ljudi na svijetu, od kuda su došle sve te nove duše" i sl...

hellllou ljudi!!
__________________
I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration. I will face my fear. I will permit it to pass over me and through me. And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path. Where the fear has gone there will be nothing. Only I will remain.
zlicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:29   #47
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
problem je u tome što smo mi, naši "Ja", upravo ovo ljigavo u glavi. nema apsolutno nikakvih protudokaza toj tvrdnji koju je dokazala upravo medicina.
mozak je ono što nas čini osobama, taj složeni sustav živčanih stanica.
mi nismo stavljeni u ovo tijelo, mi smo tijelo koje je stvorilo "Ja", posredstvom učenja i iskustava. naše Ja zapravo je nevjerojatno komplicirani sustav sinapsi u stalnom međudjelovanju i izuzetno je slojevit.

Mi o mozgu neznamo apsolutno ništa, ali napredujemo u saznanjima! Sve što znamo su pretpostvke...bazirane na opservaciji mjerenja možgane aktivnosti!

Da li znamo zašto čovjek koristi tako mali postotak mozga, da li znamo kako informacija putuje preko neurona (ne mislim fizikalno objašenjenje), jedan je neuron povezan istovremeno s stotinama tisuća drugih, te oni zajedno čine nelineranu mrežu, ali zašto se baš povezuju na način na koji se povezuju nitko nema odgovora, jer ne znamo od kuda krenuti, zašto informacija putuje od recimo neurona A do neurona C, zašto ne putuje preko neurona D...

Na drugoj temi sam spomenuo epifizu, žlijezdu za koju nitko nema znanstveno objašenjenje, samo pretpostavke!
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:33   #48
Quote:
zlicica kaže: Pogledaj post
p.s. mislim da bi svi na ovom forumu koji imaju cirka 17god i više trebali stati s postavljenjem pitanja poput: "Pa kuda idu sve te duše kad ih je tako puno", i "Pa di ima mjesta za njih" i "Ak danas ima par milijarda više ljudi na svijetu, od kuda su došle sve te nove duše" i sl...
hellllou ljudi!!
Pa ajde ti daj suvislo obrazlozenje, pa ljudi vise nece postavljati takva "glupa" pitanja...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:51   #49
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Mi o mozgu neznamo apsolutno ništa, ali napredujemo u saznanjima! Sve što znamo su pretpostvke...bazirane na opservaciji mjerenja možgane aktivnosti!

Da li znamo zašto čovjek koristi tako mali postotak mozga, da li znamo kako informacija putuje preko neurona (ne mislim fizikalno objašenjenje), jedan je neuron povezan istovremeno s stotinama tisuća drugih, te oni zajedno čine nelineranu mrežu, ali zašto se baš povezuju na način na koji se povezuju nitko nema odgovora, jer ne znamo od kuda krenuti, zašto informacija putuje od recimo neurona A do neurona C, zašto ne putuje preko neurona D...

Na drugoj temi sam spomenuo epifizu, žlijezdu za koju nitko nema znanstveno objašenjenje, samo pretpostavke!
znamo, i to znamo jako puno. da ne znamo apsolutno ništa, ne bi bilo neurologije.
ono što znamo nisu nikakve pretpostavke, nego činjenice.

po stoti put ponavljam, čovjek koristi 100% mozga. sav mozak. niti jedan dio mozga Homo Sapiensa nije pasivan.
"činjenica" o korištenju "malog postotka" mozga vuče se desetljećima, i s 20% je pala na 10, pa onda na 7, 5, sad je na kojih 3, uskoro će se govoriti o 1% mozga, a onda ćemo i na promile.

zašto impulsi idu preko tih i tih neurona? mislim da je slično pitanje "zašto je nervus opticus deblji od nervusa oculomotoriusa". zato jer se tijelo evolucijom tako razvilo.

glandula pinealis itekako ima svoju funkciju, "o njoj se ništa ne zna" je samo mit koji sve više pada u vodu, kako istraživanja napreduju.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pineal_gland
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:57   #50
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
znamo, i to znamo jako puno. da ne znamo apsolutno ništa, ne bi bilo neurologije.
ono što znamo nisu nikakve pretpostavke, nego činjenice.

po stoti put ponavljam, čovjek koristi 100% mozga. sav mozak. niti jedan dio mozga Homo Sapiensa nije pasivan.
"činjenica" o korištenju "malog postotka" mozga vuče se desetljećima, i s 20% je pala na 10, pa onda na 7, 5, sad je na kojih 3, uskoro će se govoriti o 1% mozga, a onda ćemo i na promile.

zašto impulsi idu preko tih i tih neurona? mislim da je slično pitanje "zašto je nervus opticus deblji od nervusa oculomotoriusa". zato jer se tijelo evolucijom tako razvilo.

glandula pinealis itekako ima svoju funkciju, "o njoj se ništa ne zna" je samo mit koji sve više pada u vodu, kako istraživanja napreduju.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pineal_gland
jel mi možete gospon endi reći a koliko posto mozga imamo?
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:59   #51
piždo!

Quote:
Rie kaže: Pogledaj post

Mogu biti u 1 metru kubicnom, jedna u drugoj, i tako milijarde njih.
evo evo quotam čak i riu za ovo


he, he , zezam se... pa ne znam ja di su i šta rade, nemam pojima, stvar je u tome da uzmeš u obzir sve moguće opcije koje ti padnu na pamet, a najveća pogreška je definitivno ograničavati se utvrđenim znanjem čovječanstva, samo kad uzmeš u obzir postojanje puno više dimenzija, hop evo već se stvari mjenjaju.

prouči si malo mayanski kalendar, oni su malo drugačije gledali na vrijeme nego mi danas po gregorijanskom, možda ti i to pomogne u oslobađanju od takvih "pitanja"
zlicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:02   #52
Quote:
znamo, i to znamo jako puno. da ne znamo apsolutno ništa, ne bi bilo neurologije.
ono što znamo nisu nikakve pretpostavke, nego činjenice.
Znamo mnogo o anatomoiji mozga, ali kako funkcionra, ne baš!

Quote:
po stoti put ponavljam, čovjek koristi 100% mozga. sav mozak. niti jedan dio mozga Homo Sapiensa nije pasivan.
"činjenica" o korištenju "malog postotka" mozga vuče se desetljećima, i s 20% je pala na 10, pa onda na 7, 5, sad je na kojih 3, uskoro će se govoriti o 1% mozga, a onda ćemo i na promile.

To si pročitao na Wiki , nije baš točno, neki djelovi mozga su inaktivni, a mi ne razumijemo zašto!

Quote:
zašto impulsi idu preko tih i tih neurona? mislim da je slično pitanje "zašto je nervus opticus deblji od nervusa oculomotoriusa". zato jer se tijelo evolucijom tako razvilo.


Kriva uspordba, ako te pitam kako funkcionira bit, znat ćeš odgovor, funkcionira linearno, impuls ne može doći od A do C, a da pritom ne prijeđe B...takvo je bilo moje pitanje, a na to nitko nema odgovor...to pitanje daje odgovor kako riješiti problem umjetne inteligencije, a a ne koliko će biti debele žice u računalu!

Quote:
glandula pinealis itekako ima svoju funkciju, "o njoj se ništa ne zna" je samo mit koji sve više pada u vodu, kako istraživanja napreduju.
http://en.wikipedia.org/wiki/Pineal_gland
Slažem se napredujemo, ali to su PRETPOSTAVKE koje uopće nemaju znanstveno objašenjenje, to što si čitao na wiki, odi reci na medicinski fakultet, pa vidi što će ti reći!


"The pineal gland was originally believed to be a "vestigial remnant" of a larger organ (much as the appendix was thought to be a vestigial digestive organ). It was only after the 1960s that scientists discovered that the pineal gland is responsible for the production of melatonin, which is regulated in a circadian rhythm. Melatonin is a derivative of the amino acid tryptophan, which also has other functions in the Central Nervous System. The production of melatonin by the pineal gland is stimulated by darkness and inhibited by light. [7] The retina detects the light, and directly signals and entrains the suprachiasmatic nucleus (SCN). Fibers project from the SCN to the paraventricular nuclei (PVN), which relay the circadian signals to the spinal cord and out via the sympathetic system to superior cervical ganglia (SCG), and from there into the pineal gland.

In his book DMT: The Spirit Molecule, Dr. Rick Strassman theorized that the pineal gland may produce the psychedelic chemical DMT[1], but this has not been proven[2].

The pineal gland is large in children, but shrinks at puberty. It appears to play a major role in sexual development, hibernation in animals, metabolism, and seasonal breeding. The abundant melatonin levels in children is believed to inhibit sexual development, and pineal tumors have been linked with precocious puberty. When puberty arrives, melatonin production is reduced. Calcification of the pineal gland is typical in adults.

Pineal cytostructure seems to have evolutionary similarities to the retinal cells of chordates. [8] Modern birds and reptiles have been found to express the phototransducing pigment melanopsin in the pineal gland. Avian pineal glands are believed to act like the suprachiasmatic nucleus in mammals. [9]

Reports in rodents suggest that the pineal gland may influence the actions of drugs of abuse such as cocaine [10] and antidepressants such as fluoxetine (Prozac)[11]; and contribute to regulation of neuronal vulnerability.[12]"


Ovdje piše da se smanjuje kako starimo, zašto se smanjuje...također piše puno možda, vjeruje se...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:15   #53
Quote:
Bob Morane kaže: Pogledaj post
A ti drugi "onostrani entiteti" koji su stvorili "netwerk" (zašto ne "network") za Homo Sapiensa - kako oni žive "onostrano"?
(zašto ne "network")?
Evo zašto: http://www.google.com/search?sourcei...D:en&q=netwerk
http://www.google.com/search?hl=en&r...tnG=Search&lr=

Treba li još
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:49   #54
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
jel mi možete gospon endi reći a koliko posto mozga imamo?
imamo sto posto mozga i koristimo ga cijelog. naravno, u istom trenu nije cijeli u pogonu, ali gledano općenito, uopće nema dijelova koji ne pokazuju neku aktivnost. svi su vaskularizirani, svi konzumiraju glukozu i kisik.


@zoser:
kad američki znanstvenik kaže "it is believed", onda se to ne prevodi sa "vjeruje se", nego "smatra se".
to nije vjera.
to su pretpostavke koje su izvučene na temelju dokaza kojima raste broj. stvara se teorija i lagano se nadograđuje.
ništa tu nije izmišljeno. i naravno, ako nešto ne znamo o nečemu, to nam ne daje pravo nešto mistificirati...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:53   #55
Quote:
Leviant kaže: Pogledaj post
Koja smrt , pa oni su življi nego mi .

Nevjerujete ?

a dobro dobit će te dokaz kad odete u "život" , mislim kad "umrete"

I tanke su granice između nas.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:54   #56
zanimljiva tema...

pročitao sam svašta o tome i jedino što mi se dopada je da kada umremo, svi se postarimo/pomladimo dok nam ne bude 30 godina, jer valjda ON misli da su to najbolje godine
ima i fora da ako umreš sa odrezanim udom ( ) ili ozljedama, šta li već, i ti ćeš kao duša,energija,ektoplsma,šta-god, imati te rane i moraju te ponovo krpati jer smo kao preglupi da skužimo da nismo živi pa da se sami zacijelimo
mislim da se knjia zove paralelni svijet ili tako nešto, neka ženska medij putuje u taj "svijet"...
knjiga je ok i zanimljiva... dok ženska ne počinje spominjati da je do pakla išla s vlakom
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:57   #57
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
zanimljiva tema...

pročitao sam svašta o tome i jedino što mi se dopada je da kada umremo, svi se postarimo/pomladimo dok nam ne bude 30 godina, jer valjda ON misli da su to najbolje godine
ima i fora da ako umreš sa odrezanim udom ( ) ili ozljedama, šta li već, i ti ćeš kao duša,energija,ektoplsma,šta-god, imati te rane i moraju te ponovo krpati jer smo kao preglupi da skužimo da nismo živi pa da se sami zacijelimo
mislim da se knjia zove paralelni svijet ili tako nešto, neka ženska medij putuje u taj "svijet"...
knjiga je ok i zanimljiva... dok ženska ne počinje spominjati da je do pakla išla s vlakom
Betty Eadle; U zagrljaju svjetlosti...?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:02   #58
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Betty Eadle; U zagrljaju svjetlosti...?
možda... sto posto sam siguran da je medij bila žena. prvo je počela razgovarati s pokojnom majčicom koja joj je davala "upute" i ženske su skupa išle posvuda...
kao što sam i rekao, ženska je jedanput putovala s "vlakom" koji je vozio duše u pakao i to... malo mi zvuči izmišljeno
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:05   #59
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
kad američki znanstvenik kaže "it is believed", onda se to ne prevodi sa "vjeruje se", nego "smatra se".
to nije vjera.
to su pretpostavke koje su izvučene na temelju dokaza kojima raste broj. stvara se teorija i lagano se nadograđuje.
ništa tu nije izmišljeno. i naravno, ako nešto ne znamo o nečemu, to nam ne daje pravo nešto mistificirati...
Da li si ti pročitao neku knjigu ili znanje o mozgu temeljiš na wiki i internetu!

Dokazano je da djeca imaju epifizu povećanu, te da ta žlijezda obavlja u ranoj dobi određenu funkciju koja nama nije posve znana...također se zna da epifiza tokom godina zakržlja, ali nitko ne zna zašto samo ta žlijezda degradira tokom godina!

Recimo neki smatraju da upravo zbog epifize djeca vrlo brzo uče, te ako recimo posvojiš malog japanca, on će kad odraste govoriti hrvatski ne japanski, također ako dijete do 6 godine se nalazi u višejezičnom okruženju, će vrlo vjerovatno znati vrlo dobro sve jezike u kojim je odraslo...također se zna da životinje imaju tijekom cijelog života noramalnu aktivnost u epifizi, po tim mislim od rođenja do smrti, te iz toga znanstvenici pretpostavljaju da instinkt životinje upravo počiva na toj žlijezdi, ali to je naravno pretpotavka koja nije dokazana!

Ti isti američki znanstvenici smatraju da dijete do treće godine vidi auru, ali za to također nema dokaza...ali oni također vele "it is believed"...

poz
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:25   #60
Quote:
zlicica
Odi na religiju, vjera ili koji vec podforum je, pa pisi o bogu. Mi tu raspravljamo na malo drugaciji nacin. Barem ja.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.