Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 16:26   #61
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Ti isti američki znanstvenici smatraju da dijete do treće godine vidi auru, ali za to također nema dokaza...ali oni također vele "it is believed"...

poz
sta je aura?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:29   #62
Quote:
zlicica kaže: Pogledaj post
piždo!
he, he , zezam se... pa ne znam ja di su i šta rade, nemam pojima, stvar je u tome da uzmeš u obzir sve moguće opcije koje ti padnu na pamet, a najveća pogreška je definitivno ograničavati se utvrđenim znanjem čovječanstva, samo kad uzmeš u obzir postojanje puno više dimenzija, hop evo već se stvari mjenjaju.
prouči si malo mayanski kalendar, oni su malo drugačije gledali na vrijeme nego mi danas po gregorijanskom, možda ti i to pomogne u oslobađanju od takvih "pitanja"
Znam, i sam cesto kazem da je glupo ovom jadnom, uskom, ovozemaljskom logikom pokusati objasniti nesto univerzalno. Opet, tu smo gdje smo, jedino tako mozemo razmisljati.
Znam majanski kalendar ali ne kuzim da on nesto pojasnjava...?
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:32   #63
[QUOTE=zoser;8494630]
Quote:
Da li si ti pročitao neku knjigu ili znanje o mozgu temeljiš na wiki i internetu!
da, pročitao sam par knjižurina u sklopu obrazovanja.

Quote:
Dokazano je da djeca imaju epifizu povećanu, te da ta žlijezda obavlja u ranoj dobi određenu funkciju koja nama nije posve znana...također se zna da epifiza tokom godina zakržlja, ali nitko ne zna zašto samo ta žlijezda degradira tokom godina!
degradira i timus. pa što onda? eventualno ćemo naći točnu funkciju svega u tijelu.

Quote:
Recimo neki smatraju da upravo zbog epifize djeca vrlo brzo uče, te ako recimo posvojiš malog japanca, on će kad odraste govoriti hrvatski ne japanski, također ako dijete do 6 godine se nalazi u višejezičnom okruženju, će vrlo vjerovatno znati vrlo dobro sve jezike u kojim je odraslo...također se zna da životinje imaju tijekom cijelog života noramalnu aktivnost u epifizi, po tim mislim od rođenja do smrti, te iz toga znanstvenici pretpostavljaju da instinkt životinje upravo počiva na toj žlijezdi, ali to je naravno pretpotavka koja nije dokazana!
instinkt životinje nije ništa paranormalno.

Quote:
Ti isti američki znanstvenici smatraju da dijete do treće godine vidi auru, ali za to također nema dokaza...ali oni također vele "it is believed"...
ne, ne smatraju. aura ne postoji, nastajanje onog što vidiš na slikama na forumu je već objašnjeno nekoliko puta.
ako znanstvenik počne govoriti o tome kako djeca vide auru, onda mu svakako više nisu sve ovce na broju...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:36   #64
Quote:
Obješeni čovjek kaže: Pogledaj post
možda... sto posto sam siguran da je medij bila žena. prvo je počela razgovarati s pokojnom majčicom koja joj je davala "upute" i ženske su skupa išle posvuda...
kao što sam i rekao, ženska je jedanput putovala s "vlakom" koji je vozio duše u pakao i to... malo mi zvuči izmišljeno
Je li to ona koju je Isus vodio po cijelom svemiru, vidjela je radjanje i umiranje zvijezda i sl.?
Ona koja kaze da se i "gore" vode ratovi izmedju vojnika dobra i zla?
Ako je to ta, tu postoji nesto cudno. Ona je nedvojbeno dozivjela nesto onostrano i smatraju je najboljim dokazom. U tancine je opisala sto joj je obitelj radila dok je ona bila klinicki mrtva, sto je radio njen ljecnik koji je tad negdje putovao, sto su radili ljecnici oko nje...
S druge strane, navela je nevjerojatne pizdarije poput vec navedenih vojnika dobra i zla, obilaska svemira i jos masu toga...
Mozda vidjenje tog "svijeta" ovisi o osobnoj percepciji. Zena je ocito religiozna i stvar je protumacila na svoj uskogrudni nacin...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 19:22   #65
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
sta je aura?
Elektromagnetsko polje koje ima svaki živi i "neživi" objekt
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 19:59   #66
čemu služi aura?
te-kom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 20:36   #67
Quote:
te-kom kaže: Pogledaj post
čemu služi aura?
aura baš nije prikladan naziv... polje topline i radiovalova, te izuzetno, izuzetno slabo magnetsko polje (reda veličine par femtotesli) koje okružuje tijelo, služi recimo detekciji.
najkorisnije je to s toplinom. uzmeš pušku, staviš IR ciljnik i onda u mraku vidiš ljude i pucaš po njima.
šalim se
toplinska kamera može pokazati koji su dijelovi tijela jače prokrvljeni i dakle, topliji.
magnetno polje koje hvata magnetoencefalograf služi za mjerenje moždane aktivnosti. eto, korisno je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 20:45   #68
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post

Dokazano je da djeca imaju epifizu povećanu, te da ta žlijezda obavlja u ranoj dobi određenu funkciju koja nama nije posve znana...također se zna da epifiza tokom godina zakržlja, ali nitko ne zna zašto samo ta žlijezda degradira tokom godina!
pretpostavke su već 50 godina da epifiza utječe na spolno sazrijevanje (posebno dječaka) i hipotrofira u starosti kao i testisi.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 20:56   #69
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
pretpostavke su već 50 godina da epifiza utječe na spolno sazrijevanje (posebno dječaka) i hipotrofira u starosti kao i testisi.
e, a kako onda dosta jako starih ljudi ima tako velike?
ozbiljno, prestrašno je
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:02   #70
to su ti hipertrofična jaja u staraca, a rastu kao i uši i nos
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:26   #71
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
i mene straši pomisao na "nebeski" sabirni logor. I straši me pomisao na reinkarnaciju. ona je zapravo nelogična. što mi vrijedi hipoteza da sam već živio nekoliko života, kad ih nisam svjestan? pa to je posve jednako smrti. ako se više ne sjećaš, onda je prošli život, a i ti kao njegov otisak, mrtav i gotovo.
ako se "između rađanja" i sjećaš svega, to opet nisi ti, nego bućkuriš osoba.
ja sam ja, ovaj koji sad ovo piše i koji će se sjećati da je ovo pisao. ako taj "ja" nestane, onda umirem. bilo da je teška amnezija, moždani udar i sjebavanje mozga. tog dijela više nema i mrtav je, ne postoji.
i gotovo.

zato me ove stvari plaše. volim misliti da će se onaj "gore" za to pobrinuti.

Koji problem je Tebi to da si proživio nekoliko života? Tvoj osjećaj sebe? Mislim - jesi li ti ista ona osoba koja si bio s 15 godina, ili ona s 5 godina? Ako jesi, onda se isto to može projicirat na reinkarnaciju. Uostalom, svaki puta kada zaspiš - tehnički si umro, jer ti se svijest jednostavno ugasila na neko vrijeme. Štoviše, ono stvorenje koje se ujutro probudi i misli da je Ti, možda i nije ti, nego neko drugo stvorenje kojemu su ugradili tvoje pamćenje i emocije pa misli da si ti...

Svatko od nas jest "bućkuriš" osoba, a ono što nas čini jednom osobom jest sjećanje na način kako se taj bućkuriš smućkava od našeg rođenja. Dakle, nakon smrti možda dolazi jednostavno do vraćanja sjećanja na sve protekle živote, a time oni postaju dio toga "ja" - i to je to.

Meni reinkarnacija ima logike. Je li istinita - ne znam. Uostalom, tko kaže da smo mi mi? I zašto bi se svijet i postojanje morali razvijati u skladu s našom ograničenom percepcijom? Mislim - svašta.... Naši evolucijski pretci bili su nekakvi majmunoliki ograničeni dlakavi stvorovi. I mi danas kažemo da su bili jednostavno primitivna vrsta. Pa zašto onda mi ne bi bili primitivna vrsta - samo jedna razvojna etapa na neslućenom putu. Naivno je predočavati sebi da je to što vidiš i znaš sve. Možda je lakše zato da uplašeni mišić ima "sigurnu" intelektualnu "rupicu za sakrivanje". Ali logika kaže da puno toga ne znamo, i nalaže skromnost i čuđenje u svijetu.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:33   #72
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Je li to ona koju je Isus vodio po cijelom svemiru, vidjela je radjanje i umiranje zvijezda i sl.?
Ona koja kaze da se i "gore" vode ratovi izmedju vojnika dobra i zla?
Ako je to ta, tu postoji nesto cudno. Ona je nedvojbeno dozivjela nesto onostrano i smatraju je najboljim dokazom. U tancine je opisala sto joj je obitelj radila dok je ona bila klinicki mrtva, sto je radio njen ljecnik koji je tad negdje putovao, sto su radili ljecnici oko nje...
S druge strane, navela je nevjerojatne pizdarije poput vec navedenih vojnika dobra i zla, obilaska svemira i jos masu toga...
Mozda vidjenje tog "svijeta" ovisi o osobnoj percepciji. Zena je ocito religiozna i stvar je protumacila na svoj uskogrudni nacin...
Pa šta misliš - ako je upala u neku drugu sferu spoznajnih mogućnosti uz istovremenu svjesnost o sebi, naravno da je morala napraviti cijeli niz "kurcšlusa" u skladu sa svojim spoznajnim i interpretativnim mogućnostima. Al nekim "filozofima" je to teško shvatit... Odnosno, teško je sam sebi priznat da si ignorant, to se kosi s potrebicama napuhanog ega.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:35   #73
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Koji problem je Tebi to da si proživio nekoliko života? Tvoj osjećaj sebe? Mislim - jesi li ti ista ona osoba koja si bio s 15 godina, ili ona s 5 godina? Ako jesi, onda se isto to može projicirat na reinkarnaciju. Uostalom, svaki puta kada zaspiš - tehnički si umro, jer ti se svijest jednostavno ugasila na neko vrijeme. Štoviše, ono stvorenje koje se ujutro probudi i misli da je Ti, možda i nije ti, nego neko drugo stvorenje kojemu su ugradili tvoje pamćenje i emocije pa misli da si ti...

Svatko od nas jest "bućkuriš" osoba, a ono što nas čini jednom osobom jest sjećanje na način kako se taj bućkuriš smućkava od našeg rođenja. Dakle, nakon smrti možda dolazi jednostavno do vraćanja sjećanja na sve protekle živote, a time oni postaju dio toga "ja" - i to je to.

Meni reinkarnacija ima logike. Je li istinita - ne znam. Uostalom, tko kaže da smo mi mi? I zašto bi se svijet i postojanje morali razvijati u skladu s našom ograničenom percepcijom? Mislim - svašta.... Naši evolucijski pretci bili su nekakvi majmunoliki ograničeni dlakavi stvorovi. I mi danas kažemo da su bili jednostavno primitivna vrsta. Pa zašto onda mi ne bi bili primitivna vrsta - samo jedna razvojna etapa na neslućenom putu. Naivno je predočavati sebi da je to što vidiš i znaš sve. Možda je lakše zato da uplašeni mišić ima "sigurnu" intelektualnu "rupicu za sakrivanje". Ali logika kaže da puno toga ne znamo, i nalaže skromnost i čuđenje u svijetu.
je, to što kažeš je donekle istina, kad idemo spavati, otprilike se ugasimo na određeno vrijeme, ali ujutro to spojimo. dobijemo nekakav mutno isprekidani lanac sjećanja svakog dana. isto vrijedi i za godine. dobijemo kontinuiranu osobu s više ili manje mutnina u sjećanju.

no kod reinkarnacije nema kontinuiteta. imaš dvije osobe. to više nisi ti, i zato je reinkarnacija ravna smrti. zato mi se gadi. uopće ju ne razlikujem od smrti, a sad pod smrti mislim na nestanak "Ja".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:40   #74
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
imamo sto posto mozga i koristimo ga cijelog. naravno, u istom trenu nije cijeli u pogonu, ali gledano općenito, uopće nema dijelova koji ne pokazuju neku aktivnost. svi su vaskularizirani, svi konzumiraju glukozu i kisik.


@zoser:
kad američki znanstvenik kaže "it is believed", onda se to ne prevodi sa "vjeruje se", nego "smatra se".
to nije vjera.
to su pretpostavke koje su izvučene na temelju dokaza kojima raste broj. stvara se teorija i lagano se nadograđuje.
ništa tu nije izmišljeno. i naravno, ako nešto ne znamo o nečemu, to nam ne daje pravo nešto mistificirati...
Cjepidlačiš. Inače, imaš pravo smatrati da ne treba mistificirati, ali odakle ti pravo da ljudima govoriš da nemaju pravo misificirati?
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:41   #75
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Meni reinkarnacija ima logike. Je li istinita - ne znam. Uostalom, tko kaže da smo mi mi? I zašto bi se svijet i postojanje morali razvijati u skladu s našom ograničenom percepcijom?
meni, reinkarnacija nema logike i znam da sam ja-JA.

kako znaš kakva je naša "stvarna potencijalna percepcija", tj. da ima još nešto, samo mi jadni ne vidimo ili ne možemo spoznati ????
Quote:
Naivno je predočavati sebi da je to što vidiš i znaš sve. Ali logika kaže da puno toga ne znamo, i nalaže skromnost i čuđenje u svijetu.
logika kaže da puno toga ne znamo, no ista ta logika govori o onome što već znamo, a o onome što ne znamo možemo samo maštati ili čekati da znanost nešto otkrije.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:45   #76
Quote:
te-kom kaže: Pogledaj post
čemu služi aura?
Aura je polje koje provodi životmu snagu u organizam .

Za daljnja objašnjenja treba pročitat neke knjige
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:45   #77
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
je, to što kažeš je donekle istina, kad idemo spavati, otprilike se ugasimo na određeno vrijeme, ali ujutro to spojimo. dobijemo nekakav mutno isprekidani lanac sjećanja svakog dana. isto vrijedi i za godine. dobijemo kontinuiranu osobu s više ili manje mutnina u sjećanju.

no kod reinkarnacije nema kontinuiteta. imaš dvije osobe. to više nisi ti, i zato je reinkarnacija ravna smrti. zato mi se gadi. uopće ju ne razlikujem od smrti, a sad pod smrti mislim na nestanak "Ja".
Pa isto tako ti se može gaditi pomisao da ideš pred Boga na nekakav sud.

Reinkarnacija ima kontinuitet - prethodni život je samo stepenica koja stvara pretpostavke za sljedeći. A svaki sljedeći život proizlazi iz prethodno. U trenutku izlaska pred tobom se vraća sjećanje na sve prethodno, stoga je sasvim prirodno da to sve iz prijašnjih "života" doživljavaš kao svoje, tj. kao sastavni dio tebe. To onako - teoretski. Meni je reinkarnacija čak logičnija od kršćanskog svjetonazora. Sve evoluira, pa tako i duša. Pod pretpostavkom da postoji.

A ja nekako volim pretpostavit da postoji - jer vjerujem svom strahu od nepostojanja, tj. smrti. Koji me natjerao da puno puno puno mislim. Sad manje mislim, ali imam neku viziju o prirodnosti svega toga. A i moderna znanost ukazuje na neslućena polja postojanja. Sve skupa, to je baš "fun".
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 21:56   #78
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
meni, reinkarnacija nema logike i znam da sam ja-JA.

kako znaš kakva je naša "stvarna potencijalna percepcija", tj. da ima još nešto, samo mi jadni ne vidimo ili ne možemo spoznati ????


logika kaže da puno toga ne znamo, no ista ta logika govori o onome što već znamo, a o onome što ne znamo možemo samo maštati ili čekati da znanost nešto otkrije.
Pa znanost i polazi od nepoznatoga koje treba riješiti. Inače, ja nisam pobornik mistifikacije, ali jesam pobornik špekulacije. Iz toga se rađaju ideje.

Živim u svijetu i oslanjam se na percepciju svojih čula. No to baš ništa ne znači u širom kontekstu. Npr. naše oči primaju samo određene frekvencije elektromagneskih valova. Ostalo ostaje prikriveno. Da nije bilo znanstvenika koji su išli dalje od toga, ne bi nikada otkrili o čemu se zapravo radi.

Prema tome, logično je misliti da postoje itekakva polja znanja i spoznaje koji su nam nedokučivi - trenutačno. A ako su dokučivi nekom malom broju ljudi, onda je njih najlakše nazvat "luđacima" ili "idiotima" ili tako nešto. Što je možda u velikom broju slučajeva i točno. Ali u određenom broju i nije.

Problem: osobe koje su svjesne i nisu "lujke" jednostavno ne pričaju o svojim doživljajima i percepcijama svakome. Jednostavno su racionalne, pa svoj svijet dijele samo s određenim krugom ljudi - počesto s onima koji imaju isti senzibilitet i iskustvenu podlogu. Odakle nekome pravo da ih proglašava "ćorcima evolucije"?
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:12   #79
Quote:
Leviant kaže: Pogledaj post
Aura je polje koje provodi životmu snagu u organizam .

Za daljnja objašnjenja treba pročitat neke knjige
čovjeka pogoni kemijska energija tvari koju uzima iz okoline, a u dinamičkoj ravnoteži drži toplinska energija koju sam oslobodi ili upije iz okoliša.
ne postoji nikakva životna energija o kojoj govoriš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:32   #80
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Pa šta misliš - ako je upala u neku drugu sferu spoznajnih mogućnosti uz istovremenu svjesnost o sebi, naravno da je morala napraviti cijeli niz "kurcšlusa" u skladu sa svojim spoznajnim i interpretativnim mogućnostima. Al nekim "filozofima" je to teško shvatit... Odnosno, teško je sam sebi priznat da si ignorant, to se kosi s potrebicama napuhanog ega.
Ne bih to nazvao kurslusima jer to i ne moze biti. Kakva je to realnost koju je zena mogla zamjeniti za opisano? Pojedine greske da, ali cijeli scenario...?
Prije bih rekao da je to stvarno i bilo i postojalo ali samo za nju. Drugim rijecima, kreirano je samo za nju shodno njenoj percepciji.
Vjerujem da bi manje fanaticni vjernici dobili blazu verziju, bez svemirskih ratnika i bez voznja u pakao.
Sad se postavlja i pitanje a sto je onda uopce stvarno, ili su pak ti kreirani svijetovi i dozivljaji samo dobrodoslica, kojom se polako i bezbolno uvodimo u tu novu stvarnost.
Ako je tako, onda covjek stvarno mora biti nesto osobito, vrijedno tolikog truda.
Samim tim, ne znaci da je ego nesto cega bi se trebalo sramiti, dapace...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.